Noviny

10 klady a zápory jedenia biopotravín

10 klady a zápory jedenia biopotravín

Počnúc zdravotných obchodov high-end, biopotraviny teraz vstúpila na trhy hlavného prúdu a obchody s potravinami. Kým viac ľudí sa teraz prikláňa k, ísť organické ', niektoré mýty o tejto najnovšej zdravotné trendu boli rozdelené v nedávnych štúdií. Predajný obrat biopotravín sa môže zdať sľubné. Ale je čas sa ponoriť do ich druhú stranu rovnako.

Čo je biopotravín?

Organické potraviny odkazuje na plodiny, ktoré sa pestujú bez použitia škodlivých pesticídov, ožiarenia, hnojív a iných syntetických materiálov. Dokonca aj zvieratá v rámci ekologického poľnohospodárstva sa kŕmi ekologickým napájania nemajú syntetických rastových hormónov alebo antibiotík. Dnes môžete nájsť pultoch naskladaných s organickými občerstvením a obilnín spolu s obvyklými zeleniny, ovocia, mlieka a mäsa.

Tu predstavujeme výhody a nevýhody biopotravín zjednodušiť vaše rozhodnutie ísť za neho, alebo upustiť od nej:

Poďme sa pozrieť na rôzne klady konzumácia biopotravín:

load...

1. Žiadne chemikálie:

Na rozdiel od konvenčného poľnohospodárstva, organické poľnohospodári zabránené použitia syntetických hnojív, chemické prísady, alebo konzervačné látky, aby ich produkuje. Ako taký, jedlo, ktoré jete nemá žiadne zvyšky chemikálií, aby poškodiť vaše telo. A tie sú tiež v bezpečí pred jedovatými pesticídmi predstavujúce vážne zdravotné problémy.

2. Šetrnosť k životnému:

Ekologické poľnohospodárstvo je prínosom pre naše zhoršujúce sa životné prostredie. Pretože nejde o princípe zvýšenie veľkosti úrody, má menšiu komplikácie pôdy a ovzdušia. Oni tiež šetriť vodou pre našu budúcnosť. V ekologických farmách je zvýšená rozmanitosť plodín.

3. Vysokou nutričnou hodnoty:

V porovnaní s konvenčným poľnohospodárstvom, ekologické produkty sú bohatá zásoba domov minerálov. Ekologické poľnohospodárstvo zvyšuje potenciu a výhody pôdy. Ako taký, tieto výhody sú odovzdané na vás, keď budete jesť tieto produkty.

load...

4. Lepšie Chuť:

Ekologické poľnohospodárstvo vyvoláva lepšiu chuť v potravinách. Chuť v potravinách sa vyvíja s množstvom jeho obsahu cukru. S lepšími nutričnými vstupov, ekologické farmy zvýšiť túto chuť výrazne. Môžete sa tešiť prirodzene sladké jablká a bobule.

5. Zero stuženého tuku:

Jesť organické a zabudnúť na srdcové choroby! Áno, organického postráda hydrogenovaného tuku. Toto, podľa poradia, znižuje riziko ochorení súvisiacich s srdca. Taktiež pripravuje vás vziať na výzvy hektického života plány ľahko. Čo iné môže byť najlepší výhody biopotravín, ako toto.

6. Organic je zdravé pre nenarodeného rovnako:

Výskum preukázal, že pesticídy a hnojivá škodlivých neekologických potravín môže prechádzať placentou poškodiť nenarodené deti. Toxíny v takej potraviny môže spôsobiť vážne zdravotné problémy pre nich. V skutočnosti, nižšiu pôrodnú hmotnosť, autizmus, a vrodené chyby v niektorých prípadoch sú zaradené do týchto chemických látok. Takže s biopotravinami, vaše nenarodené dieťa je chránená pred takými poruchami. A máme zdravšie generácie pripravený!

Cons biopotravín:

Poďme sa pozrieť na rôzne nevýhody biopotravín:

7. Vysokých cien:

V ekologickom poľnohospodárstve sa produkty obvykle nižšie z dôvodu nedostatku umelých hnojív. Ako také, majú tendenciu byť drahý ako non biopotravín. Dokonca aj režijné náklady sú vyššie v ekologickom poľnohospodárstve. Všetky tieto faktory spôsobujú, že je ťažšie vo vrecku.

8. Rýchlo Rotting:

To je najviac alarmujúce súvisiace s biopotravín. Zhasne regáloch pomerne rýchlo. V skutočnosti, biopotraviny sa vyrába bez konzervačných látok alebo ožiarením. Z toho dôvodu, majú tendenciu byť poškodené rýchlejšie ako spracované ako biopotravín.

9. Kontaminácia E. Coli:

Táto baktéria nájdené v črevnom trakte zvierat predstavuje hrozbu pre ľudské zdravie. To bolo ukázal, že aj biopotraviny nie je bezpečný z kontaminácie spôsobenej tým. Niektoré alarmujúce odhalenie boli vykonané v nedávnej štúdie, že biopotraviny nie je v skutočnosti lepšie ako konvenčné potraviny o počtoch zdravotných výhod a výživy.

10. Ťažké nájsť:

Niekedy nemusí byť schopní nájsť biopotravín v obchode blízko vás. To je v podstate kvôli nedostupnosti realizovateľnosti ekologického poľnohospodárstva v každom regióne. Tiež preto, že biopotraviny má nižšiu životnosť, nemožno vždy očakávať, že ho obstarať zďaleka hodil oblastiach, kde je ekologické poľnohospodárstvo uzavretá.

S týmito klady a zápory biopotravín, či by ste mali zvoliť biopotraviny alebo nie, záleží na vašej osobnej voľby tak ako tak!

Takže, čo plánuješ robiť? Budete vyberať organických alebo držať sa osvedčeného jedlo? Oznámte nám to v komentári časti.

load...