Makeup

Úplná história rúk

Úplná história rúk

Ak vezmeme sa pozrieť na náš moderný make-up, to je zaujímavé poznamenať, že aj keď tieto produkty a techniky prešli fázou obrovského pokroku, základy make-up stále zostávajú rovnaké. Ľudia boli pomocou make-up pre zvýraznenie ich vlastnosti na rôzne účely tak dlho, ako človek môže pamätať. To platí najmä v prípade rúžu. Z bobúľ do dnešného myseľ-znecitlivujúce odrody, premena rúže v priebehu času je zaujímavý príbeh, ktorý musí byť povedané.

Tu je dobré citácie o veľkosti rúžu.

"Keď si smutná, pridajte rúž a útok." - Coco Chanel

"Naliať pohárik, dal na nejakú rúž, a daj sa dokopy." - Elizabeth Taylor

 "Krása, pre mňa, je o tom byť pohodlné vo svojej vlastnej koži. Že alebo kick-ass červený rúž. "- Gwyneth Paltrow

Zaujímavé fakty o Rúž - História

Teraz sa poďme diskutovať viac o histórii rúž.

Starovekých civilizácií

V dávnych civilizácií, make-up bol symbolom spoločenského postavenia a muži aj ženy oddával použitie make-up. Okrem estetiky, make-up tiež mal liečivý odvolanie. Ľudia z sumerskej civilizácie môže byť pripísaná ako prvých užívateľov rúžu. Škvrna sa jej podarilo získať z prirodzene sa vyskytujúce látky, ako ovocie, henou, hlinené hrdze a samozrejme hmyzu. Mesopotamian ženy boli trochu na chovateľa strane a používajú pozemné drahé šperky pridať farbu a lesk na pery.

load...

Egypťania možno boli prvé skutočné milovníkov rúž. Nápadné odtiene, ako sú fialové a čierne boli odvodené common.They farbu z niektorých pomerne zaujímavých zdrojov, ako sú karmínovej farbivo, ktoré bolo odvodené z uzemnené cochineal hmyzu. V skutočnosti, karmazínové sa stále používa v rúžu a ďalšie produkty. Avšak Egypťania škodlivé látky, ako je olovo a zmes brómu muža-nite a jódu, ktoré môžu viesť k závažným ochoreniam, alebo dokonca aj smrť.

V Japonsku aj ženy nosili silný make-up a tmavé rúže odvodené od dechtu a včelieho vosku. To bolo len v gréckej ríši aplikácie rúže bolo spojené s prostitúciou a prostitútky boli povinní nosiť tmavé pery, podľa zákona.

Niekde v 9 nl, arabský vedec, Abulcasis vynašiel pevnú rúž. On spočiatku urobil zásobu pre použitie parfumu, ktoré by potom mohli byť zatlačený do formy. Pokúsil rovnakú metódu s farbami a vynašiel pevnú rúž.

load...

History Of Lipstick prostitúcia - Rúž Použitie je na stredovek

S príchodom kresťanstva a puritánskej presvedčenie, kostol odsúdil použitie rúžu alebo akékoľvek make-up, keď na to príde. Červené pery boli spojené s uctievačov satana, a ženy, športové rúžu bol podozrivý z toho, že čarodejníci a čarodejnice. Na rozdiel od prostitútok, bez sebaúcty ženy sported farebné pery. Lip masti, však, bol populárny a prijateľné. Ženy teda tajne pridá farbu do mastí alebo sa uchýlili k štiepanie, hryzenie alebo trením pier s rôznymi materiálmi, aby sa im javí červenšie.

Queen Elizabeth v 16. Storočí

Rúž znovu objavili počas kráľovnej Alžbety vlády v Anglicku. Ona popularizoval bledá koža a červené pery, ale aj dostupnosť bola obmedzená na vznešených dám či hercov a herečiek, ktorí sa objavili na scéne. Do asi tri storočia po tom rúž zostal prístupný herci a prostitútky.

1884 AD

Francúzsky parfum spoločnosti s názvom Guerlain stala prvou firmou na výrobu rúžu komerčne. Ich rúž bola vykonaná s jelenej loj, včelí vosk a ricínový olej, ktorý sa potom zabalené v hodvábnom papieri.

1915

Rúže vo valcových nádobách boli vynájdené Maurice Levy.

1920

Do roku 1920, rúž urobil svoje stále miesto v každodennom živote žien. V roku 1923, James Bruce Mason Jr. Robil otočný up rúrku a dal nám moderné rúže, ako ju poznáme dnes. Módne ikony dňa boli nemé éry filmovej hviezdy a ľudia znovu vytvorený svoje tmavé pery. Slivky, baklažány, čerešne, tmavé červenej a hnedej boli najvyhľadávanejšie farieb v tejto dobe. Bolo to lacné a sériovo vyrábané. Časopisy povzbudil ženy nosiť štýlové farby a ženy usilovne dodržiaval.

Helena Rubenstein vynašiel Amorov lúk rúže, ktoré dať vytúženú tvar pier. Ženy tiež použiť šablóny na dosiahnutie požadovaného Amorov luk tvar pier.

To bolo tiež v roku 1920, že prvá vlna feminizmu prišla aj ženy požadovali väčšie práva, vrátane práva hlasovať. Rúže v tej dobe boli v skutočnosti považovaný za symbol feminizmu.

To bolo tiež počas tejto doby že francúzsky chemik Paul Baudercroux vynašiel rúžu Rouge Baiser ktorá mala byť, kiss-dôkaz ', ale bol rýchlo vziať z regálu ako ženy zistili, že je ťažké zbaviť. Spoločnosti ako Chanel, Guerlain, Elizabeth Arden, a Estée Lauder, začal predávať rúžu.

1930

Láska k rúžu nebol odradený depresie tejto éry. Prieskum ukázal, že 50% dospievajúcich dievčat bojovala cez rúž s rodičmi (Mitchell, Claudia; Jacqueline Reid-Walsh (2007 - 12 - 30) Girl Kultúra: encyklopédii Connecticut: Greenwood Publishing pp 396-397....). Po jazzové dieťa éry 1920, 1930 bolo o elegantné a matné laky. Max Factor začal predávať lesky na pery a sa stal obrovským hitom medzi masy ako predtým to bola vyhradená iba pre hollywoodske herečky. Hit depresiou, rúž bol cenovo dostupný luxus pre ženy v tejto dobe. Hlboké slivky a vínovej boli niektoré z preferovaných odtiene tejto éry.

1940

Prechádzajú nebezpečenstvo z druhej svetovej vojny, ženy v roku 1940 vzal do prácnych úloh s muži vo vojne hranice. Dodávky zo všetkých materiálov boli zriedkavé, a pokiaľ ide o rúžu, kovové rúrky boli dočasne nahradená plastu a papiera. Vzhľadom na nedostatok surovín, make-up v tejto dobe bol kreatívny a svieži. Ženy boli skutočne motivovaní nosiť najčervenšia pier zvýšiť morálku počas pochmúrne doby vojny. Beša je American Beauty bol jedným z najobľúbenejších odtieňov červenej.

1950

To bolo, keď boli nastavenia Hollywood glam ikony, ako Grace Kelly, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn a Elizabeth Taylor trendy po celom svete éra. Ženy chceli vyzerať ako ich obľúbené hollywoodskych herečiek a rúž bol populárnejší ako inokedy. Tučné červené pery boli predovšetkým propagovaný Marilyn Monroe a Elizabeth Taylor a ženy v 1950 prijal trend. Estee Lauder závistlivý bol jedným z populárnych odtieňoch. Prieskum vykonaný v roku 1950 tvrdil, že 60% dospievajúcich dievčat na sebe rúž.

V roku 1952, kráľovná Alžbeta II vytvoril svoj vlastný tieň počas svojej korunováciu. Odtieň bol prispôsobený od kráľovnej obľúbenej značky Clarin a volal, Balmoral '. Farba uzavreté jej korunovačné rúcho.

To bolo tiež počas tejto éry, Hazel Bishop úspešne prišiel s, kiss-dôkaz 'rúž. Čoskoro,, Revlon 'prišiel s vlastnou radou rozmazaniu dôkaz rúžu a potom začala vojna značiek začalo.

1960 - 1970

Rúž čerpal inšpiráciu od umenia a populárna kultúra a rôzne odtiene prichádzali a odchádzali z módnej scéne. Bolo tu niečo, aby vyhovovali každého človeka preferencie. V roku 1973 predstavil Bonnie Bell,, Lip chechtácích ', ktorý je balzam na pery s príchuťou. Tie sa stali hitom s mladšou davu. Aerin Rose Balm Lipstick v Pretty a koralov, ako Maybelline Orange nebezpečenstvo boli niektoré z ikonických odtieňov éry.

1980

Rúže v roku 1980, rovnako ako všetko bolo o blyští a lesk. Koncept energetického obliekanie vstúpil do bytia, a odvážne červené pery boli vyhlásení znova. Zodpovedajúce farby na pery s vašou oblečenie bolo bežné a v móde. Hot ružové pery sa stali všetky zlosť udržať krok s tanečnou párty kultúry éry. Goth pery boli populárne v niektorých alternatívnych čiastkových kultúr.

1990s

Bola to éra grunge a make-up bol jednoduchý. Ľudia sa stále viac vedomí o životnom prostredí a dopytu po chemických zadarmo, prírodných vzorcov pre rúž rástla. Tetovaná alebo ako semi-permanentné farby na rtu bolo stále obľúbenejšie. Ale v prípade, že 90. Je pripomínaný ako éra rtu vložiek. Nič kričí roku 1990 viac než tmavšie pier vložiek s ľahším rúž. Značky ako Mac a úpadkom prišiel na scénu.

Roku 2000

2000s bolo o Britney Spears, Christina Aguilera a Paris Hilton. Shine bol a peru glosy boli obľúbené doplnky znova.

Teraz je paleta farieb a vzorcov rúžu k dispozícii, sú ohromujúce, aby prinajmenšom. Podľa prieskumu, v priemere ženy v USA stráviť viac ako 3500 dolárov na rúž počas svojho života. V posledných rokoch najmladší Kardashian-Jenner klanu a sociálne mediálne senzáciou Kylie Jenner zahajuje svoju radu rúžov ​​bol možno ďalší míľnik v histórii rúžu.

Od akty cez ružovú až dokonca whackier možnosti, ako je žltá alebo zelená, rúž sa skutočne stal symbolom sebavyjadrenia.

Takže až sa nabudúce budete otvoriť peňaženku a pozrieť sa na rúrky rúžu sedí tam, len premýšľať o úžasnú cestu to prešli. Hoci rúž má za sebou dlhú cestu od uzemnenej kameňov a mŕtvy hmyz Super pokročilých vzorkách, ktoré máme dnes, je tu jedna vec, ktorá zostáva konštantná, to znamená, že schopnosť rúže, aby nám farba šťastný.

Povedzte nám, ak sa vám páčil vedel o histórii rúžu, v našom komentáre časti nižšie.

load...