Makeup

Je tu olovo v rúchu?

Je tu olovo v rúchu?

Rúž je jedným z najdôležitejších produktov pre každú ženu. Make-up vyzerá neúplný bez rúžu. Dokonca aj keď sme ísť na prírodný vzhľad s minimálnym make-up, dotyk farby na perách robí naše tváre živé a atraktívne. Ale už ste niekedy uvedomil, že každé ráno, keď ste dal na svoje obľúbené rúže, to je v skutočnosti vám prináša jeden krok bližšie k otrave olovom? Áno, počuli ste to správne, otrava olovom.

Nedávny výskum ukázal, že high-end drogistický značky použiť vedenia v rúž. Olovo samo o sebe je desivé slovo. Je to druh kovu, ktorý sa používa na stavebné účely a myšlienka olova v rúž je veľmi znepokojujúce pre mňa. Otrava olovom môže mať vážne zdravotné dôsledky pre dospelých, a to je ešte horšie pre deti.

load...

Olovo sa nepridáva do rúžu ako zložka. Ale nájde svoju cestu do rúžov ​​cez kozmetických pigmentov! Mnoho pigmenty používané na výrobu žltú, červenú, pomaranče a hnedé sú vyrobené zo syntetických oxidov železa. Syntetické oxidy železa sú často odvodené z prírodných zdrojov, tak nezamýšľané zložky, ako je olovo, môže a sa objaviť v týchto pigmentov. Lead prispieva k aktuálne farbu kozmetických pigmentov. Napodobniť také nádherné odtiene, niektorí výrobcovia pigmentové môžu používať prísady, ktoré obsahujú zlúčeniny olova. Ale vedenie sa potom odstráni pred pigmenty sú predávané na kozmetické firmy intenzívnom umývaní. Ale bohužiaľ celý zlúčenina olova nedostane odstránený umytím pretože to dostane veľmi ťažké odstrániť prípustné parts per million, čo je 10 ppm olova.

FDA označuje viesť ako "nečistoty", ale nenechajte sa zmiasť názvom. FDA má za malé množstvo olova v rúžu ako prípustné a bezpečný, pretože rúž, produkt na lokálne použitie, je konzumovaná len v malom množstve, ale lekári sú toho názoru, že aj malé množstvo olova môže byť škodlivé v dlhodobom horizonte pretože to sčíta v priebehu času s pravidelným používania. Olovo je neurotoxický, potenciálne vytvárať problémy v našej nervovej sústavy, buniek a kostí. Neexistuje žiadna bezpečná množstvo, pokiaľ ide o olovo expozície. Dokonca aj pri nízkych hladinách bolo spojené s pozornosti a problémami učenia, trvalé poškodenie mozgu a agresie. Príliš veľa olova môže ovplyvniť takmer každý systém tela poškodzuje nervové, svalové a reprodukčný systém a môže dokonca viesť k zlyhaniu obličiek. Vysoké dávky môžu ovplyvniť vývoj a správanie a spôsobiť vážne škody aj v extrémnych prípadoch nás zabíja. Počas tehotenstva prejav vedenie môže spôsobiť vývojové problémy plodu a vystavujú ženy vystavené väčšiemu riziku pre potrat a neplodnosť.

Nedávna štúdia ukázala, že sú známe viac ako 400 populárnych rúže, že obsahujú stopy olova v rúžu mimo povolené limity, pri priemernej 1,11 ppm. To dokonca zahŕňa aj veľmi slávny Maybelline Color senzačný Pink Petal obsahujúci najvyššie množstvo all; 7,9 dielov na milión, viac ako 275 násobok množstvo olova, než je minimálne kontaminovaný výrobok, Wet a Wild Mega miešača Balm. Päť L'Oreal a Maybelline Rúže vlastnené L'Oreal USA bolo medzi top 10 olovo obsahujúce rúžu.

load...

Rúže nepotrebujú olovo vo svojich odtieňoch, to možno ľahko vykonať bez olova. Mnoho spoločností tvrdí, že je potrebné viesť k vytváraniu určitých odtiene farieb, ale to nie je pravda. Niektorí slávni spoločnosťou, aby rúže bez použitia olova v nich, ktoré majú dokonca aj živé červené odtiene. Dokonca aj spoločnosti, ktoré vyrábajú rúž s olovom sa nejaké bezolovnaté odtiene vrátane Avon Ultra Color Rich Cherry Jubilee a The Body Shop na pery granátovou farbou. Olovo nie je uvedený ako prísada, ktorá znemožňuje, aby spotrebitelia zistiť, či kupujú bezolovnaté rúžu alebo rúžu obsahujú olovo.

Je veľmi ťažké nájsť bezolovnaté rúž v Indii ako takmer každá značka používa vedenie v určitom množstve, ktoré zvýšia pigmentov; Dlhé pobytom rúže vraj majú viac obsahu olova.

Lotus herbára rúžu tvrdí, že vegetariánska rúžu a sú paraben zadarmo, takže si môžete vyskúšať tieto rúžu. Dokonca aj The Body Shop a Avon produkovať niektoré bezolovnaté rúžu.

My všetci milujú maľovať svoje pery červenú, ale nesmieme maľovať naše pery viesť! Myslím, že kozmetické firmy by mali prestať riskovať zdravie svojich zákazníkov tým, že zahŕňa jedovaté látky vo svojich kozmetických produktoch. Rúže majú byť zábava a frivolné, ktoré sa používajú na zvýšenie krásu tým, že ženy atraktívnejšie. To nie je v žiadnom prípade predpokladať, že nás zabije.

load...