Makeup

21 Mind Fúkanie indických Mehndiov dizajnov vás inšpiruje

21 Mind Fúkanie indických Mehndiov dizajnov vás inšpiruje

Mehendi je odvodený zo sanskritského slova, Mendhika '. Hindské Vedic texty ukazujú, že to bolo zvykom používať mehendi pred dôležitým náboženským rituálom. To je symbolické znázornenie vnútornej a vonkajšej slnka. Vzhľadom k tomu, védskej zvyky sú založené na myšlienke, prebudenie vnútorné svetlo. '

Mehendi je miestny názov pre henna vzorov v indickom subkontinente, pretože idea použitie henna dekorovať ruky vznikol v Arábii. Hoci celý koncept mehendi je prevzaté z iných krajín, ale stále má indickej dotyk na to.

Mehendi predstavuje indickú kultúru, to je široko používaný v zdobenie rúk a nôh v priebehu svadby a každý druhý sľubné príležitosti môžete myslieť off!

load...

Odporúčané Video: Indické Mehndi Designs�

Ako si vyrobiť Henna Paste?

Henna strom je tiež nazývaný egyptský vtáčí zob či Mignonette strom. To je kvitnúca rastlina, ktorá patrí k druhu Lawsonia rodu. Názov, henna 'je odvodený z arabského slova, Hinna'. Henna je vysoký ker, ktorý je pôvodom z severnej Afriky, západnej a južnej Ázie, severnej Austrálii, polosuchých oblastiach a tropických krajinách. Rastlina produkuje maximálny farbivo pri kultivácii pri teplotách do 35 až 45 stupňov Celzia, a tiež v priebehu monzúny.

load...

Zlúčenina Lawson prítomná v henna listu je vlastné farbivo. Ak používate celý henna listy nebudete mať akúkoľvek farbu. Ak sú čerstvé hena listy kašou spolu s niektorými mierne kyslých kvapalina potom Lawson molekuly sa uvoľní. Molekuly viažu proteíny v koži tak zanechá krásne červené farby.

Henna sa obvykle predáva vo forme suchého prášku vyrobeného sušenia, mletia a preosievania listy. Prášok henna musí byť zmiešaný s citrónovou šťavou a silného čaju a iných kvapalín s kyslým obsahu získať hodvábne hladkú konzistenciu. To je najlepšie nechať henna pastu na zvyšok šesť až dvadsať štyri hodín uvoľňovať farbivo. Éterické oleje s vysokou úrovňou monoterpenové alkoholu, ako je tea tree, levanduľa, eukalyptu cajeput a ak sú pridávané do henna pasty vám dá darkcolour. Teraz pasta je pripravená byť použitá na dlane a chodidlá vytvárať zložité vzory. Keď je pasta zaschne, dab ju s cukrom a citrónovou šťavou riešenie zvýšenie intenzity farby. Pomaly, uvidíte sušený henna spadla z rúk odchádzajúci za oranžovým odtieňom, ktorý sa postupne stal červenohnedý. Tiež môžete odrieť sušené pasta z ruky s tupou hranou noža. Dávať pozor, aby ublížil!

Teraz Get 50% Off On Our najpredávanejším Mehndi Course - "Majster umenie Mehndi len za 4 hodiny"

Vyhnite sa použitie mydla a chlórovanej vody, pretože bráni stmavnutie farby. Vode alebo otepľovanie ruky po aplikácii napomáha stmaviť farbu. Vždy sa uistite sa henna pasty doma vytvoriť svoje tetovanie a mehendi. To vám zabráni chemikálie, ktoré sa používajú v hotových kužeľov sa predávajú na trhu.

Historické využitie mehendi:

Detailné štúdium história ukazuje, že henna bol použitý v arabskom svete po dobu viac ako päť tisíc rokov. Žena nepoužíva len henna dekorovať ruky a nohy so zložitými vzormi, oni používali to odraziť zlo, prináša šťastie a prosperitu do svojich domovov.

Tam je diskusia o pôvode henny alebo mehendi ako farbiace činidlo. Botanik je presvedčený, že henna rastlina alebo Lawsonia inermis vznikol v Egypte a bolo použité v mumifikáciu faraónov. Henna sa používa na farbenie vlasov a nechtov z mŕtvych faraónov a bol veril, že by to prinesie im šťastie v budúcom živote. Dôkazy ukazujú, že henna bol odovzdaný do Indie Egypte ako skoro ako 700 nl a to bolo používané na dekoráciu ruky a nohy. Henna bola tiež použitá pre liečebné účely a pre farbenie vlasov, handričku, kože a hrivy koní a kožušín iných zvierat.

Vedeli ste, že henna bol používaný ako farby na vlasy už takmer 6000 rokov? Dcéry faraónov používa henna farbiť ich vlasy na červeno. Hovorí sa, že operná speváčka Patti Adelina popularizoval použitie henny ako farby na vlasy v Európe v 1800s.You možno tiež aplikovať časovo testované henna pasty na vlasy miesto vlasových farieb, ktoré majú amoniak v ňom. Oddeliť vlasové pramienky a naneste pastu štetcom, keď stál pred zrkadlom. Uistite sa, že vám neunikne jediný prameň vlasov. To vám dá na požadovanú farbu a zároveň nechať vlasy zamatovo hebkú.

Moslimskej tradície a náboženstvo je použitie henny povinné. Sunna (tradícia proroka Mohameda) a Hadith (rozprávanie proroka) dovoľuje muži aj ženy používať henna. Muži ju použiť na farbenie ich vlasy a fúzy červený. Ženy používajú henna maľovať svoje nechty a nechty na nohách červené. Henna v moslimskej kultúre líči ženskosť. Mehendi sa vykonáva v priebehu radostné oslavy, ako je Eid, keď sa rodina zhromažďuje na hostinu. Využitie henny je zakázané počas smútku v islamskej náboženskej literatúre. V skutočnosti celá myšlienka mehendi pochádza z moslimskej ovládal arabských krajín a bol postupne odovzdaný na iným kultúram. Príchod islamu v Indii popularizoval henna kultúru medzi inými komunitami a tiež oživil použitie henny, ktorý bol populárny v Vedic veku s novou chuťou!

Tu sú niektoré krásne Indian Mehandi designy, ktoré si môžete vytvoriť doma:

1. Tu je krásny indický mehendi konštrukcie so zložitými detailmi a kvetinovými motívmi; Tento dizajn je kombináciou páva a rastlinnými motívmi, prsty majú ťažké detaily, zatiaľ čo tam je nejaký medzeru na dlani, ktorá je naplnená drobnými kvetmi. Vzory a motívy robiť dizajn neortodoxný a úplne odlišná. Avšak toto mehendi design je veľmi unikátny andcontemporaryand vyzerá krásny na rukách.

2. Teraz sa moderným dizajnom, prejdeme k tradičnej indickej svadobné vzorov mehendi na ruky. Tento dizajn je vhodný pre nevestu byť a tiež to môže byť nosené blízkych rodinných príslušníkov nevestou na radostné príležitosti. Táto konštrukcia má zložité tradičné motívy, ako sú pávie, čipky, náramky a kvety, ktoré pokrývajú všetky ramená nevesty takže vyzerala očarujúce. To je najlepšie usedark mehendi, aby sa návrh viac odvážne a výrazné.

3. Kto povedal mehendi je len na ruky? Nohy sú tiež veľkým plátno pre tento prírodný umenia, a to dizajn je dokonalým príkladom. Je veľmi vhodné pre sľubný príležitostiach, ako sú svadby a angažovanosti. Dizajn je veľmi krásny pre svoje jemné detaily, ktoré pokrývajú oba členky a chodidlá. Konštrukcia zahŕňa členky ako retiazka na nohu alebo, payel '. Čipka a kvetinové motívy robiť dizajn vyzerať tak krásne.

4. To je veľmi tradičný mehendi dizajn a zároveň je unikátny na rozdiel od tradičnej indickej mehendi dizajnu, ktorý pokrýva tipy. V tomto modeli sú hroty ponechané bez akéhokoľvek dizajnu. Tieto motívy sú tiež odlišné oboma rukami robiť dizajn veľmi unikátne. Tento zložitý Indian mehendi konštrukcia vypĺňa rukou, a preto je ideálny pre nevestu byť.

5. Tento dizajn je veľmi tradičné a zaplní ruky, bez toho by to vyzerať chaotický. Vľavo v konštrukcii malej medzery činí looksimple a príťažlivý. To mehendi dizajn je vhodný pre každého. Dokonca aj matka nevesty tiež môžu rozhodnúť pre tento design ľahko.

6. Tento Indian mehendi konštrukcia je úplne odlišný od tradičných mehendi vzorov, a je zábavná možnosť vyskúšať, ak ste sa nudí tradičné motívy. Obsahuje zložité vzory a rôzne tvary; môžete ľahko vytvoriť tento funky dizajnom doma. Ruky tiež nevyzerajú chaotický s týmto dizajnom, budú mladí vysokoškoláci návštevníci jednoducho chcel chváliť.

7. Pre tých, ktorí chcú minimálnu návrhy mehendi na svoje ruky, je to skvelá voľba. Kvetinové motívy v stredu sú kreslené šikmo s návrhmi na jednotlivé prsty. Farebné kamene sú pridané do glam hore vzhľad.

8. Ste nudiť rovnaké staré mehendi vzory? Ak áno, potom pridať nejaké jedinečnosti do svojho mehendi s použitím rôznych farebných kameňov. Tieto kamene sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch, a urobí návrhy vyzerajú farebné a živé. Veľké kamene sú umiestnené v strede kruhových vzorov a ďalšími drobnými kamene sú umiestnené po celom dizajne, aby to vyzeralo jasné a trendy. Použite rôzne tvary a farby, aby požadovaný efekt. Uistite sa, že lepidlo, ktoré používate k držať tieto kamene sú šetrný k pokožke ešte dlho vydrží.

Teraz Get 50% Off On Our najpredávanejším Mehndi Course - "Majster umenie Mehndi len za 4 hodiny"

9. Pre tých, ktorí majú radi mehendi na nohy, tu je zložitý Indian mehendi designu si môžete vyskúšať na vlastné nohy. Konštrukcia zahŕňa dobré množstvo priestoru na nohy, čo je ideálne pre nevesty byť. Môžete si tiež urobiť tento design pre vaše sestra alebo blízky priateľ je wedding.Make určite nosiť dobrý odtieň nechtov lakom taky.

 

10. Ak máte radi Indické Mehndi vzory plné ruky so zložitými vzormi a detaily, potom toto je dobre hodí do vášho vkusu. Tieto návrhy sú veľmi krásne a zaplní celý ruky. Avšak, na rozdiel od tradičných mehendi vzorov, v hornej časti prstov zostávajú otvorené pre Tento jedinečný touch.This je skvelou voľbou pre moderné nevestu, ktorá miluje skvelý mix tradičných i súčasných mehendi vzorov.

11. To je jedna z tých jednoduchých indických mehendi návrhov na ruky, ktorý by vyhovoval nevestu celkom dobre. Tieto návrhy a výber z červených mehendi aby návrhy vypadnú veľmi wellon reálne ruky nevesty, zatiaľ čo kvetinové motívy a ďalšie návrhy na prstoch, aby ho lookmodern.

12. Tento mehendi konštrukcie pre nohy vyzerá veľmi vhodné pre nevestu, pretože existuje veľa detailov a zložitými vzormi. Celé nohy sú zdobené detailnými motívy aby bolo toto mehendi konštrukcie vyzerajú naozaj krásne. Jedná sa o predné kockované vzory s drobnými kvetmi v stredu, ktorý okamžite chytí pozornosť! To tiež robí tento návrh vyzerať veľmi unikátne.

13. Mehendi návrhy môžu byť veľmi komplikované na vrchole rukách moc. Tu je príklad toho. Ten má unikátny štýl, pričom každý prst ukazujúce rôzne patterns.It pokrýva chrbát rúk a dosahuje až mierne nad zápästím. Konštrukcia na zápästie vyzerá ako náramok s krásnou Paisley a kvetinové motívy.

14. Ďalšie prevedenie s farebnými korálkami si môžete pozrieť tu. Ten je vhodný pre moderné nevestu, alebo pre každého, kto navštevujú spoločenskú funkciu. Kamene a moderné motívy, aby to jednoduché indickej Mehndi vzory pre ruky veľmi atraktívny a zábavný. Jedná sa o príslušenstvo, ktoré zvyšujú tento pohľad.

15. Ak chcete vytvoriť nejaké mehendi návrhy na nohách, potom skúste tohle pri príležitosti svadby. Je to krásny dizajn a má peknú zmes tradičných i moderných vzorov.

16. Veľmi jednoduchý mehendi dizajn, to vyzerá skvele na nikoho a môže byť vykonané pre každý typ príležitosti, ako sú svadby a festivaly. K dispozícii je tiež použiť tmavšie mehendi v tomto vzore, aby motívy výraznejšie a krásne.

17. Pre tých, ktorí hľadajú stredne vzory a jedinečný štýl, táto je apt. To zahŕňa použitie dvoch typov mehendi ako červené a čierne mehendi. Čierny mehendi sa používa k tomu hranice, zatiaľ čo červená je používaný na vyplnenie. Návrhy, ako je ovál a srdiečka sú vykonávané na prstoch pridať nádych jedinečnosti tohto návrhu. Použitie guličiek v rôznych farbách je tiež pridať bling.

18. Táto konštrukcia je unikátna svojimi výraznými vzormi a dominantné vzor Paisley sa opakuje na všetkých stranách. Veľký kruhový obrazec v strede je dizajn naozaj rôzne. Toto prevedenie bude každý ísť, Wow 'pre svoju jedinečnosť.

19. Tento mehendi konštrukcia má strednú zložité motívy a všetky tieto motívy sú vyplnené blyští pomocou trblietky rúrky. Rôzne farby majú rovnakú funkciu ako červená a modrá. Farebné kamene sú tu použité, aby sa návrh viac atraktívne pre mládež.

20. Jedná sa o veľmi jednoduchý vyzerajúci ešte zložito robiť dizajnu. Kruhové vzory v stredu dlane majú mikroskopické detaily sa vykonáva jemne. Vzory sú jemne vykonané takým spôsobom, že to nevyzerá messy.The Končekmi prstov sa zatmie a použitie malých kvetinových motívov ho odlišuje a atraktívne. Použitím tmavé henna pasty pre tento Mehndi dizajn robí to vyzeralo naozaj prominentnej na svojich reálnych rukách.

21. Tento mehendi dizajn je skvelá voľba pre tých, ktorí chcú jednoduché a farebné vzory. Obsahuje blyští, rovnako ako farebné korálky dekorovať ruky. Je to jednoduché, ale nádherný mehendi Design môžete nosiť na večierky.

Mehendi je určený na zdôraznenie svoje krásne ruky, prsty na rukách a nohách. Vybrať dizajn sa vám najviac páči a začať vytvárať im. Ak voláte profesionálne robiť návrhy pre vás, diskutovať o návrhu, ktorý chcete robiť s ním alebo s ňou v predstihu. Tieto návrhy sú skvelá kombinácia tradičných i moderných motívov, bude to iste vám stred príťažlivosti. Všetky oči sa budú lepiť na svojich dobre zdobené rúk!

Dúfam, že si snaží tieto indickej Mehandi plány na rukách a nohách. Nezabudnite sa podeliť o svoje obrázky.

load...