Krása

Už ste niekedy boli zdesení krásy?

Už ste niekedy boli zdesení krásy?

Všetci hovoria o telo hanbiť-javu, kde inak milí ľudia zobrať to na seba súdiť, ktorí to považujú za potrebujú členstvo v telocvični (príliš tuku) alebo mastný cheeseburger (príliš chudá).

load...

Ale čo krásy zahanbenia? Je to vec, taky, a to pravdepodobne už sa vám stalo. To nemá nič spoločného s vašej hmotnosti, hoci spatří poznámku vašej estetik o stave vášho celulitídy mohol dať pauzu. Ale nie, je to viac čo do činenia s estetikou, a ironicky, to príde od samého človeka, ktorý platíte, aby vás vyzerať (a cítiť) lepšie. Vaša pokožka je príliš pokrčené! Vaše holene sú tak chlpatý! Vaše kutikuly sú chybné! Prečo nemôžeš byť lepší?

Nesmú úplne povedať, že, samozrejme, ale je to základná posolstvo, že idete domov, 30 €, 60 €, 90 € chudobnejší. Čo.? Neviem, prečo ľudia nie sú hovoria o tom. Možno hanbiť je to zlé, že ľudia zostávajú ticho rozpakoch a vinu za držanie také hrôzy ako husté obočie, mozoľov a akné. (Všetky veci, že minule som skontroloval, bolo úplne normálne, pre dospelé ženy.)

Jediný spisovateľ, ktorý hovorí o tomto veľtrhu ISH je The Guardian sloupkař Hadley Freeman. Napísala knihu, ktorá je skvelý pre čítanie:

Význam slnečné okuliare: A Guide takmer všetkých vecí módne tým Hadley Freeman, v Amazon.ca a Amazon.com

Nie je to o kráse, ale existuje niekoľko veľmi uspokojujúce pasáží, ako je tento:

"Krása terapeut je druh ľudstva krutejšie ako asistenta gynekológa (" Sľubujem, že to nebude bolieť. Možno, keď cíti určité nepohodlie... "), a my všetci máme vlastný hororový príbeh. Jeden kamarát usadila až na neškodnú masáž len počuť pozorovanie chichotání, "Oh! Veľmi uhrovitú!" Ďalším odchádzajú do tváre, a keď facialist pozorne zadíval na jej koži požiadala svojho priateľa, "tak, ako je vám rokov? Forty-three ? Štyridsať päť? "nadhodnotenie o takmer desať rokov."

load...

Správny? Nejaký druh diplomacie / samozrejme interpersonálne zručnosti by malo byť povinné pre týchto ľudí skôr, než oni rozpútali na verejnosť. Že si myslím, že je skoro dôležitejšie ako čokoľvek vedia o varenie v pare a peelingu.

Tiež som našiel v nedávnom stĺpci Hadley Guardian od začiatku tohto roka.

"Bol som jedným z tých detí narodených s celulitídou, jedna s jamkami na celom svete, ale na mojej bucľaté tváre. Napriek tomu niekoľko rokov, som úprimne nezaujímalo. Možno to bolo preto, že som bol tak neurotický o každom inom aspekte môjho tela v puberte a 20s, že som jednoducho nemal mať miesto v mojej duši myslieť na niečo, že by som žil s, pretože som sa narodil. Ale potom, asi pred rokom, pôsobí som si masáž a masér vzal to na sebe zložiť obzvlášť drsné poznámky o stave svojho celulitídy, ktorá bola skutočne rastie tempom okolo svojho tela pripomínajúci démonickej závodu v Malý obchod hrôz. Teraz samozrejme fenomén krásy terapeutov robiť kruté poznámky o tela svojich klientov, je dobre známy. Možno je to preto, že terapeuti sú tak zvyknutí na hľadí na ľudské telá, že zabúdajú ostatní nie sú tak celkom odolné tak, aby takéto korálkové oči kontrolou a plain-hovoriť úsudok. Alebo možno je to preto, že vedia, že ak ich klienti sú viac parazitov liek, budú míňať viac peňazí na ďalšie ošetrenie. Kto vlastne vie? "

Neviem, či som dosť cynický veriť, že skutočne chcú, aby sa nám neistá ako predajné trik. Ja sa však, myslím, že veľa ľudí v tomto odbore jednoducho neuvedomujú, ako hyper-citlivé na mnoho (väčšina?) Sú ženy akéhokoľvek náznaku krásy úsudku. Ešte niektorí z nich vystúpiť na zahanbenia? Neviem. Možno.

Jeden z najhorších shamings som kedy mal bol z obočia dáma, ktorá som sa cítila nejako takto:

Už to bolo nejakú dobu, čo som bol schopný dohovoriť schôdzku a už som sa zmienil, že by som mal ísť na špeciálnu akciu s mojimi mierne plnšie než žiaduca obočie. Odtiahla sa odo mňa ako výraz hrôzy zatiahlo tvári a povedal: "vlastne si tam išiel s tými obočia?!?!?"

Hm, áno. Myslím, že som mal oddelený sám doma s mojimi nevzhľadných obočie. Myslím, úprimne! Obočie sú dôležité, ale poďme trochu perspektívu tu.

Tiež som si veľa nevyžiadaných rád o tom, ako by som mohol byť lepší, keď som si tvár. Napísal som celý chvastať sa o tom, prečo si nemyslím, že to stojí za to v prvom rade, ale to nie je ani obsahovať všetky hanbiť, čo sa deje (a je kozmetický editor pre rokov som zažil ton nej). Ibaže Idem do estetik už poznám a cítiť pohodlne s (ako môj pravidelný u Dermalogica), som vždy naplnený hrôzou, že musí vysvetľovať, aby som niekoho nového. Vždy sa opýtať, čo používate na koži-A nezáleží na tom, že to nie je dosť dobré.

A Boh ti pomôže, ak máte nejaké zablokované póry, vyrážky, jemné vrásky alebo pigmentáciu. Spomínam si na jeden tváre som pred niekoľkými rokmi, keď som robil očistiť moju naturopath. Detox veci mala ma na mňa vypukne trochu a facialist podstate naznačil by som mal volať do môjho lekára pre Accutane. (Bola bludy a čo je dôležitejšie, nie doktor. Som obzvlášť citlivý, keď ľudia odporúčajú veci, ktoré ničia pečeň).

Dokonca som išiel do služieb, kde sa súdite ešte predtým, než dostať v ordinácii. To sa stalo, keď som bol tváre vlani dostať kyslík. Sedel som v hale a čakal, kým nenastal čas pre moje vymenovanie na začiatku, a niekto prišiel a ponúkol mi pomarančový džús. Prijal som, a bol to popíjanie pokojne, keď môj estetik konečne vynoril a polohlasne ide, "cukor, cukor, cukor". Znamenať, že niečo s mojím tvárou zlého bol určite v dôsledku tejto strašnej cukor som pil, že mi ponúkli v prvom rade. AHOJ? (Bola ignorant, tak ako tak. Nie je nič zlé na fruktózu.)

A to ma privádza k dermatológmi. Teraz, že dávajú prednosť tí zdvihnúť Botox a plnidlá € miesto spracovávanie molí a taký rozsudok hemží. Začnete mať pocit, že vás vidím takto:

Jedným z prvých kozmetických udalostiach som sa zúčastnil ako nováčik krásy editor bol v kancelárii dermatológa, kde boli dávať stlačte bezplatné konzultácie. A konzultácií, myslím výsadbu semená pochybností o stave vašej pokožky. Pozrela sa na mňa a ukázal na mojej nosoústnych záhyboch (pozri užitočný graf vyššie), a povedal: "Urob to obťažovať?"

Oni nie, ale určite teraz. Díky moc, pani!

Zaujímavé je, že som si to ty takto, ktorí sa budete cítiť starý a vráskavý, ktorí to preháňať na injekčnej aplikácie. (V tomto meste, začnete sa zistiť, kto jede, kde získať ich "práca"). Najlepšie a najprirodzenejší vyzerajúce výsledky sú od tých, ktorí nikdy neviete, čo budete potrebovať, a nedostatočnej liečbe namiesto toho, aby vás do plumped-up zmrazenie tváre.

Sprej koželuzi, prekvapivo, to sú len niektoré z najviac rozsudku bez jedincov som sa kedy stretol. Čo je zvláštne, pretože si myslím, že tam stál nahý by vyvolať najhorší zahanbujúce zo všetkých. Myslím, že je to preto, že služba neznamená, že budete potrebovať pomoc v žiadnom prípade, že tváre, služba depilácia alebo dermatológ návšteve pozýva "užitočné", návrhy, ktoré môžu pôsobiť ako judgey.

Tie najlepšie a úsudok bez Peeps sú však kaderníčka. Zvlášť mužskej kaderníci. Poviete im máte šedivé vlasy? Hovoria: "Čo šedivé vlasy? Vy ste sa zbláznil!" Idete na koreňové touch-up a oni vám povedať, ako si krásna. Namiesto toho, ako sa súdil, na čokoľvek, dostanete pochvalnými habadej a ísť odtiaľ cítiť ako milión dolárov. Je to najlepšie.

(To je, samozrejme, ak ste našli tú správnu jednu ten, kto môže, aby vám váš život strih a živými farbami.)

Vážne, vďaka bohu za môjho mužského kaderníctvo duo, pretože inak moje sebavedomie bude vážne ohrozená zo všetkých týchto kozmetických procedúr! Iní, dobre, som buď nikdy vrátiť, alebo-ak sú naozaj dobrí v tom, čo robia, ja len ticho trpieť.

Teraz, niekoľko námietok. Ako vždy, ja nehovorím o tom všetkom Estheticians / dermatológmi / kaderníkov, atď. To by bolo smiešne. Samozrejmosťou sú dobrí, ktorí nemajú sa budete cítiť nepríjemne, alebo hanbiť. A niekedy sa hanbiť sa zaslúžil! Môj klinec pani vždy rád, aby mi povedať, o ľuďoch, ktorí idú s ňou brazílskej vosky a povieme, neberte potrebné hygienické požiadavky na prípravu. (To je jednoducho neslušné!) A ja som počul hrôzostrašné príbehy z pedikúry ľudí o ženy, ktoré sa zobrazujú s librami špiny pod svojimi dlhými nechtami. Ew, ew, ew.

Ale ja si myslím, že krása hanbiť je skutočná vec, a skutočný problém. Tam je rozdiel medzi dávať niekomu svoj názor / radu, keď žiadal, proti ktoré ponúkajú až nevyžiadané komentáre o tom, čo táto osoba nemôže (alebo nechce) zmenu. "Neustále otravovania pocit, že je niečo s tým, ako budete vyzerať zle... Môžu rozrušiť sebaúcty v hlbokej, dlhotrvajúci spôsoby,, 'hovorí spisovateľ Kate Fridkis v tomto článku, čo je viac o hmotnosti, ale myslím, sa vzťahuje na celkový vzhľad taky.

Nerád to hovorím, ale mám pocit, že rozsudok je oveľa horšie, prichádza od ženy než mužov. Má to čo do činenia s týmto javom? Ešte ženy vedome či podvedome chcieť, aby sa navzájom dole?

Poďme si o tom pohovoriť:

Už ste niekedy boli krása zahanbení? Je to skôr o ženskej veci, alebo to závisí od ich oblasti odborných znalostí? Ako sa vysporiadať s niekým, kto Shames you-hovoríte hore alebo jednoducho nikdy vrátiť?

load...