Krása

Starostlivosť o pleť v pohároch: je toto balenie produktu zlé pre vašu pokožku?

Starostlivosť o pleť v pohároch: je toto balenie produktu zlé pre vašu pokožku?

Vyzerajú skvele na vašej doske. A cíti sa tak luxusné aby vydlabať. 

Ale sú výrobky balené v pohároch vlastne robí svoju pleť žiadnu láskavosť?

Ak ste do starostlivosti o pleť, môžete už byť znepokojení pohárov. A právom.

load...

Existujú dva potenciálne problémy s týmto typom obalu:

 • Oxidácia zložiek
 • Bakteriálna kontaminácia

Poďme najprv riešiť oxidácii!

Ako Jars môže viesť k rýchlejšej oxidácii

Jars podporovať rýchlejšie oxidácii, pretože oni vystavujú vzorec do vzduchu a svetla pri každom použití. 

Dobre, ale čo je oxidácia, vlastne je?

Laicky povedané, oxidačné jednoducho znamená "žltnutiu."

Z chemického hľadiska, oxidácia sa týka postupu, v ktorom sa zlúčenina stráca elektróny. 

To môže znížiť účinnosť, alebo prísada je dokonca zmeniť v niečo iné! 

V najlepšom prípade je výrobok, ktorý sa oxiduje bude jednoducho menej účinné. Ale najhorší možný scenár je, že to môže byť v skutočnosti zlé pre vašu pokožku. 

Napríklad, použitie oxidované kyseliny L-askorbovej (vitamín C) môže spôsobiť čierne bodky, ktoré sú oxidované mazu. 

Rancid oleje môžu tiež urobiť, a čo je ešte horšie, môžu tiež urýchliť uvoľňovanie voľných radikálov na koži. Voľné radikály sú reaktívne fragmenty molekúl, ktoré spôsobujú poškodenie DNA, proteínov a ďalších častí buniek. Inými slovami, oni ti starnú!

Ako zabrániť oxidácia zložiek

Tam sú dve veci, ktoré môžete urobiť, aby sa minimalizovalo riziko oxidácie.

load...

Zvoliť stabilných zložiek: Ako rýchlo výrobok je pravdepodobné, že k oxidácii / žltnutiu závisí na stabilite jeho zložiek.

Niektoré z najviac krehkých zložiek zahŕňajú:

 • Vitamín C
 • Retinol
 • Zelený čaj
 • Polynenasýtené oleja (PUFA)

Ako všeobecné pravidlo, by som odporučil nenakupujú to v jar obale. (No, polynenasýtené mastné kyseliny sú tak nestabilné a náchylné k spontánnej oxidácii, že je tu zabránilo bodka. Dokonca aj v prípade, že vzorec obsahuje antioxidant, ako je vitamín E, nebude to mať ochranné veľmi dlho, pretože má oveľa kratší polovičnú life).

Avšak, pre menej "aktívne" výrobky, vyrobené s viac stabilných zložiek (ako sú nasýtené alebo mononenasýtené olejov), téglika obal by nemal byť problém. Pre viac informácií o tom, ako skontrolovať starostlivosti o pleť zložky, viď tento návod.

Niektoré dobré a stabilné jar produkty patria:

 • LXMI Crème du Nil (tu preskúmané)
 • LXMI Čistý nilotica Melt
 • SW Základy Cream
 • Derma E-Age Defying Night Cream
 • Eminencia Bright Skin cez noc Korekcia krém (tu preskúmané)
 • Omorovicza Spevňujúci krém na krk
 • Better Skin Co. Better Skin Mirákl Cream (aj keď by to bolo lepšie bez Rakytníkový olej. By som spotrebovať do troch mesiacov)

(The Kiehl rýdze vitality Skin Obnovenie krém v žltej nádoby je ukončené, bohužiaľ!)

Kúpiť ochranný obal: Ak chcete použiť krehký účinnú látku ako je vitamín C alebo retinol, potom by ste mali rozhodne vyhnúť pohárov.

Namiesto toho, kupovať výrobky, ktoré prichádzajú v ochranných tmavých fľašiach, v ideálnom prípade s Airless čerpadiel. To by malo dať asi tri až šesť mesiacov pred tým, než zložky začnú rozkladať.

(Nie všetky aktívne zložky majú takú životnosť krátku trvanlivosť, myseľ vy. Riadna je retinoidy a Retinols v Skvalan tu preskúmané, sú bez vody a bude trvať 12 mesiacov. Hylamide C25 stabilizovaný vitamín C Booster je podobne stabilná.)

Môžete tiež prenášať výrobkov do airless obaly sami (ako je táto). Len majte na pamäti, že vzorkách s hustejšej konzistencie by mohol upchať čerpadlo!

Ako Jars môže viesť k bakteriálnej kontaminácie

Všetci sme urobili to, koniec koncov, zvlhčovač textúry môže byť tak lahodné a lákavé! But to nie je naozaj dobrý nápad držať prsty do pohára.

Tým môže kontaminovať zloženie s baktériami, ktoré sú neviditeľné voľným okom. 

Áno, aj keď ste práve umyl ruky (jeden z troch ľudí niesť vir stafylokok na svojej koži!), A to aj v prípade, že vzorec obsahuje konzervačné látky (čo nemusí byť dostatočne silná, aby prekonala kolonizáciu).

Ako asi tušíte, bakteriálna kontaminácia môže byť príčinou akné, podráždenie a infekcie. Ak ste náchylní k atopickej dermatitídy / ekzému, mali by ste byť obzvlášť opatrní, pretože Staph je najbežnejší bakteriálnej spúšť.

Baktérie môže tiež zmeniť pH vzorce, prípadne ich robí menej stabilné a menej efektívne.

Ako zabrániť bakteriálnej kontaminácie

Riešenie je jednoduché. Ak si nemôžete kúpiť nejaký výrobok Mechanickým čerpadla (alebo previesť ho do jedného sami) pomocou špachtle miesto prsty.

V týchto dňoch, mnoho hydratačný v pohároch prísť s aplikátorom, či už je to základná plastovou stierkou alebo milovník meď roll-on ako LXMI je vyššie. 

Ak váš výrobok neprišiel s jednou, môžete si kúpiť aj kozmetické špachtle vo veľkom tu.

Udržujte svoje špachtle na vhodnom mieste, ako v Ziploc sáčku alebo pohárik vedľa miesta, kde budete mať krém. Nezabudnite dezinfikovať vodou a mydlom alebo lieh, po každom použití.

To všetko je obzvlášť dôležité, ak používate prírodné produkty, ktoré majú tendenciu používať menej konzervačných látok. Ale uistite sa, že je tam aspoň niečo zachovať ho! Čokoľvek, čo obsahuje vodu (čo je väčšina hydratačné krémy) by nemali byť "bez konzervačných prísad."

Záver

Aby som to zhrnul, jar obal nie je vždy "zle."

Ak je to len základná, nevýrazné hydratačný, nemáte príliš obávať, tak dlho, ako to má stabilné zložky a ochranný systém, a nie ste namáčanie prsty do pohára.

Avšak, ak ste splurging na výrobku anti-aging, ktorá je naložený s antioxidantmi a iných krehkých zložiek, tak by som sa zabránilo poháre a vyhľadať dusnej ochranného obalu miesto.

(Je iróniou, že väčšina produktov, ako je to stále prichádzajú v pohároch, pretože vnímanie luxusu. Silikóny sú všadeprítomné z rovnakého dôvodu, pretože vytvoriť "žiaduce" textúru. Je to frustrujúce!)

Či tak alebo onak, bez ohľadu na to, ktoré zložky a balenie si vyberiete, nemajú visieť na vaše produkty navždy. 

Akékoľvek krémy staršie ako jeden rok by malo byť asi hodil, a vaše najaktívnejšie produkty, ako je vitamín C a retinolu, by mali byť použité do ešte rýchlejšie!

Shopu editora

Vyhýbate sa poháre balenia? Prečo áno alebo prečo nie?

load...