Krása

Prečo potrebujete antioxidantové sérum okrem opaľovacích krémov

Prečo potrebujete antioxidantové sérum okrem opaľovacích krémov

Už viete, (dúfam), že som veľmi odporúčame používať opaľovací krém. Myslím, duh! Hovorili sme o tom, ako Musíš re-platiť to každé dve hodiny (a ako sa s tým vysporiadať, bez poplietol make-up). A sme preverili niektoré dôvody, prečo sa veľa Peeps kopú minerálne opaľovací týchto dňoch -Plus svoju novú obľúbenú prodz.

load...

Ale tento opaľovací krém príspevok bude trochu inak. Preto, že som ti to povedať o málo známe, ale vzrušujúce nový spôsob, ako super-veľkosti vašej slnečnej ochrany. A nie, nehovorím o nových SPF 100 alebo 110 ochranu proti slnečnému žiareniu. (Ten, mimochodom, filtrovať iba 99,1 percent UV žiarenia v porovnaní s 97 percent dostanete s SPF 30. Výrobky takto vysokej SPF nie sú naozaj stojí za to, podľa môjho skromného názoru).

Nie, to, čo chcem upozorniť na, prosím, sú antioxidanty. Že ste počuli termín skôr, som si istý, a sú nejasne si vedomí, že sú dobrá vec, nie? Ale pretože väčšina opisy antioxidantov sa utápa v sci-hovoriť, pravdepodobne nebudete presne vedieť, ako fungujú, alebo ako môžu pôsobiť ako SPF poistenie, to je pravda, POISTENIE, keď budete kombinovať, em s dennou ochranu proti slnečnému žiareniu. Amirim? Našťastie som tu pôsobí ako kozmetický prekladateľa.

Čo je antioxidant? Dumbed-DOWN VYSVETLENIE

Nehovorím, že si hlúpy, ale ako veľký Seth Godin hovorí v tejto vynikajúcej poštou (must-čítať, aj keď nemáte písať pre bývanie ako ja), jasné a jednoduché vysvetlenie sú vždy najlepšie.

Takže tu ide. Antioxidanty vás ochráni pred nestabilné molekuly vo svojej koži, ktoré produkujú oxidanty. (Anti-oxidant, dostať to?) Iný výraz pre zlé oxidanty sú "voľné radikály", a to, čo robia, je urýchlenie starnutia kože a poškodenie DNA. Získate ich od vystavenia slnečnému žiareniu (rovnako ako dym a znečistenie ovzdušia), a oni sú hlavnými vinníkmi za sebou jemné linky, vrásky, ovisnuté, zafarbenie. A dokonca aj rakovina kože.

Takže antioxidanty sú dobrí, odvracať denná útok pred voľnými radikálmi, ktoré prispievajú k starnutiu. Mám to?

AKO antioxidanty môžu zvýšiť vašu ochranu pred slnečným žiarením

load...

Tu je to vec. Najdlhšiu dobu teraz, sme všetci boli super-obáva UV žiarenia ako príčinu týchto frickin 'voľných radikálov. To je dôvod, prečo tam bolo toľko hovoriť o používaní širokospektrálny ochranu proti slnečnému žiareniu, čo znamená, že výrobok chráni proti UVA a UVB žiarenia. (Aký je rozdiel? UVA je spojená s opaľovanie a foto-poškodenie, zatiaľ čo UVB je zodpovedné za spálenie. Oboje môže prispieť k rakoviny kože.) Opaľovacie krémy Staršie generácie používajú len blokovať UVB, ale ak budete používať opaľovací 2.0 zložky ako Helioplex a Mexoryl, a tiež oxid zinočnatý, budete v poriadku s oboma typmi žiarenia. Aby bolo jasno, pozrite sa na slová "širokospektrálny" na etikete.

V každom prípade! To je všetko v poriadku, ale vieš čo? Z roku 2008 Nemecká štúdia zistila, že to nie je len UV lúče, ktoré sú problém:

Infračervené žiarenie, ktoré zažívame ako teplo Slnka môžu tiež uvoľňovať voľné radikály a urýchlenie starnutia.

To je ako, hlavné, vole. Dokonca aj širokospektrálny ochranu proti slnečnému žiareniu nemôže robiť Shizu o tom.

A to je miesto, kde antioxidantov prichádzajú v, pretože vraj môžu odvrátiť niektoré škody by špecificky lov tie voľné radikály nadol. Je to tag-tímu niečo takéto: Váš antioxidant spolupracuje s opaľovací krém, aby vám maximálnu možnú ochranu proti starnutiu slnkom indukovanej. V skutočnosti.

Antioxidant samo o sebe môže vám až integrovanou ochranou SPF 8

Nerobím si srandu! To factoid pochádza z SkinCeuticals poradca a zakladateľ Dr Sheldon Pinnell, ktorý bol v Toronte, zatiaľ čo zadné a uchvátený celý Canadian krása lisu s jeho múdrosti. SkinCeuticals, ako možno viete, je to, čo som (a pravdepodobne väčšina derms) zváži najlepšie antioxidačné séra na trhu. Ale ešte na ne v sek.

Vrah stat Dr. Pinnell citovanej bolo, že akonáhle vstrebáva, antioxidant môže udeliť až SPF 5 alebo 8 ochrana, ktorá môže trvať niekoľko dní!

Myslím, že je to celkom bláznivý pohode, nie preto, že som z čoho vyplýva, že antioxidant by mal nahradiť opaľovací krém, ale pretože budete mať automaticky nejaké extra poistenie proti poškodeniu slnkom, bez ohľadu na to, čo sa deje. (Aj keď zabudnete použiť znovu to každé dve hodiny.) Plus, antioxidanty robiť veľa ďalších skvelých vecí pre vašu pokožku, ako je napríklad oprava škôd a urýchlenie obratu buniek.

Ako používať antioxidant

Odporúčam formáty v sére, pretože na rozdiel od pleťové mlieka alebo krémy (ktoré sú zapadol množstvom ďalších zložiek), séra majú tendenciu preniknúť najlepšie do kože. A vy ste vážne potrebujú najlepšiu možnú absorpciu, aby sa nechal antioxidanty robiť svoju prácu. (Plus, sérum je jednoduché peas, aby sa zmestili do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť režime. To nie je ako pridávate novú vrstvu krém alebo mlieko, ktoré bude potenciálne robiť koži mastný alebo upchávajú póry).

Ako použiť antioxidačné sérum? Ráno je najlepší čas na použitie, em, a vy by ste mali robiť to na čistú a suchú pokožku potom, čo ste umyl tvár. Všetko, čo potrebujete, sú dva až tri kvapky, ktoré si chcú pohladiť ne trieť-do kože. Tak nech to vstrebať tak dlho, ako je to možné, najlepšie asi 10 minút pred nanesením svojou hydratačné, opaľovací krém a make-up na vrchole. Budete musieť použiť ju každé ráno, aby udržal krok, že SPF 8 poistenia.

NIEKTORÉ ANTIOXIDANT séra odporúčam

Veľa prísad sú považované za antioxidanty: vitamín C, vitamín E, zelený čaj a coffeeberry sú len niektoré. Problém je v tom budete potrebovať jeden (y) s najväčšou šancu absorbovať, a podľa SkinCeuticals, tie sú to, čo oni používajú v týchto dvoch prodz:

SkinCeuticals CE Ferulová má 15 percent kyseliny L-askorbovej (forma vitamínu C), 1 percent alfa-tokoferol a 0,5 percent kyseliny ferulová. To je najlepšie pre kožu na suchšie bočné okrem foto-ochrany, ale tiež pomáha pri jemných liniek a vrások.

SkinCeuticals zvaný floretin CF má 2 percentá zvaný floretin, 10 percent kyseliny L-askorbovej a 0,5 percenta kyseliny ferulová. Kontroloval som to v tomto vid -to z nich je pre mastnejšiu pleť a zlepší aj nerovnomerné tón pleti a hyperpigmentácie.

Tieto sú tiež skvelé možnosti:

Vivier C + E Oprava Antioxidant Serum

Elizabeth Arden Prevage Advanced Anti-Aging Serum

Povedz mi:

Vy ste sa s antioxidanty? Už ste vyskúšali niektorý z týchto prodz, alebo ak nie, ste ochotní tak urobiť teraz? Myslíte si, že téma ochrany proti slnku by mohlo byť akékoľvek zložitejšie? Úprimne, budem musieť vrátiť do školy pre určitej miery vedy, len aby udržal krok.

load...