Krása

Prečo je potrebné pokožku vylúhovať každý deň

Prečo je potrebné pokožku vylúhovať každý deň

Ak ste sa ma spýtal: "Aké je číslo jedna vec, ktorú môžem urobiť pre svoju pleť, ktorá bude najväčší rozdiel?" 

Nikdy by som kŕmiť vám nejaký unavený čiaru asi piť viac vody. (Jennifer Aniston je zlé. To nerobí nič.) 

load...

Ani by som ti, aby si znižovať stres, jesť lepšie, cvičenie alebo získať viac spánku. Myslím, že istý we are všetko až do rýchlosti o výhodách zdravého životného štýlu. Dovolenka kože je najlepší kože. Ale nie je to tak, ako väčšina z nás môže náhle nájsť viac hodín v deň pre "mi čas," v snahe o krajší pleti. 

Takže to, čo je niečo, čo niekto môže urobiť pre ich kůži-, ktorá je rýchla, jednoduchá a vytvára rýchle, znateľné výsledky? 

Moja odpoveď: Daily exfoliácia. Možno dokonca dvakrát denne!

Prečo Peeling?

Než sa dostaneme do frekvenčnej vec-čo je kontroverzný, áno! -Nechaj to ustúpiť trochu. Pravdepodobne ste si vedomý výhod odlupovanie všeobecne.

Naša koža pôsobí na 28-dennom cykle, kedy sa živé bunky na spodnej vrstve epidermis (keratinocytov) postupne čoraz ťažšie, pretože ich cestu na povrch-kde umierajú a odlupovať odhaliť nové bunky pod ním. 

Tento proces pokračuje po celú dobu, bez našej pomoci, ale môže spomaliť s vekom, poškodenie slnkom, hormonálnymi zmenami a niektorých kožných ochorení. Keď sa to stane, vaša pokožka môže začať vyzerať nudné, póry môžu upchať (čo vedie k akné), a váš hlas môže vyzerať nerovnomerné. 

Že je miesto, kde prichádza v exfoliácia. Tým, ako sa zbaviť týchto zastavaných odumretých povrchových buniek, uvidíte jasnejšie pleť, menej pupienkov a čierne bodky, a hladšie, rovnomernejšie štruktúru. Vzhľadom k tomu, mŕtvej kože môžu tiež tvoriť bariéru, ktorá narúša vstrebávanie, exfoliácia môže pomôcť získať viac najazdených kilometrov z vašich lokálnych prípravkov, čo vedie k viac hydratovanú pleť a menej príznakov starnutia.

load...

Teraz. Tu je dôvod, prečo myslím, že by si to mal robiť každý deň (a čím!).

Týždenný exfoliácia je zastaraný koncept

Iste ste boli upozornení, že týždenný exfoliácia je dosť a že nechcete, aby "to preháňať." Je to stať sa jedným z tých kúskov prijal starostlivosti o pleť múdrosti, ako vždy nosí ochranu proti slnečnému žiareniu, alebo nikdy ísť do postele bez umývanie tváre.

Ale premýšľať o tom, koľko staré zvyky, ktoré ste vyradené v priebehu rokov, pretože nové a lepšie technológie stali dostupné. 

To je to, čo vidím, sa deje práve teraz v kategórii exfoliácia. 

Je pravda, že by ste nechceli, aby olúpať denne so starým typom peelingových produktov. To, čo možno neviete je, že je tu nová generácia exfoliators, ktoré sú úplne odlišné, s možnosťami natoľko jemné, ktoré majú byť použité denne. Dovoľte mi to vysvetliť.

Problém s mechanickými exfoliators

Kedysi sa, že exfoliačný znamenalo drhnutie. Zamyslite sa: že obávaný Ives Marhuľový peeling so zlomenou-up vlašských orechov v ňom (ktorý nevysvetliteľne, aj naďalej jedným z najpredávanejších produktov starostlivosti o pleť).

Toto je príklad mechanického exfoliant. Tieto typy výrobkov odstránenie odumretých kožných buniek povrch tým, že fyzicky je opadávaním preč s kostrbata kúskami (perličkami, mušle, soľ, piesok, atď.), Suspendovaných vo vzorci. Niektorí ľudia vytvárajú rovnaký efekt drhnutie na tvárach s žinku. 

Problém je, že môžete spôsobiť škodlivé mikroskopické trhliny v koži pri použití výrobkov obsahujúcich veľké, zubaté častice alebo trieť kožu príliš agresívne. To ponecháva otvorený a náchylné k baktériám, a môže zvýšiť podráždenie, začervenanie, citlivosť a suchosť.

"Keď väčšina lekári hovoria exfoliácia by sa nemalo stať každý deň, oni hovoria o štandardnú úboru, ktorý je šmirgľový papier vo fľaši. Nemajú predstavu o tom, čo sú k dispozícii produkty," hovorí Dr. Harold Lancer, top dermatológ Hollywood v tomto fascinujúcom rozhovore než na reze. (On sa stará o Beyoncé pleť, takže si myslím, že pozná svoje veci.)

Dr. Lancer skutočne predáva drhnúť ako súčasť jeho vedenie, ale to má veľmi jemné kryštály jednotnej veľkosti a tvaru, ktoré poskytujú "presné exfoliácii bez rizika drobných rezov alebo oteru." 

Osobne? Myslím, že tam sú ešte jemnejšie metódy odlupovanie s viacerými prispôsobiteľné výsledkov a menším rizikom.

Daily Warm Cloth čistiace

"Teplá čistiaca handrička" je môj obľúbený spôsob exfoliácia pre všetky typy pleti, a to najlepšie miesto, kde začať, ak ste novým denným exfoliácia, alebo peeling všeobecne. 

Bonus: Je to skvelý spôsob, ako odstrániť make-up a dôkladne čistí pokožku!

(Poznámka: Niektorí ľudia to nazývajú "hot plátený očista," ale myslím, že je dôležité, aby zhoršiť vašu pokožku vodou, ktorá je príliš horúca!)

Krok 1: Spustenie masírovaním olej alebo olej na báze čistiace nad suchú pokožku s. Len som použiť predajňa zdravej výživy kokosový olej, ale ak sa chcete dostať fantázie, tam je Kopar Coconut Melt, RMS Beauty Raw Kokosový krém alebo Skinny & Co. Skinny kokosový olej.

Krok 2: Ďalej budete chcieť ponoriť mäkkou žinku pod teplou k horúcej vode. Je dôležité vždy použiť novú, čistú látkou zakaždým, keď si umyť tvár, potom ho hodiť v práčovni prekážkou! (V opačnom prípade by znovu použil by ich mohol riskovať preradiť niektoré baktérie, odumretej kože a iné nečistoty späť do vašej pokožky.) Najkrajší utierky sú mušelín, ako Eve Lom je.

Krok 3: Rúška teplú, vlhkú handričku na tvári po dobu piatich sekúnd, aby sa ľahko pare koži. To pomôže zmäkčiť a uvoľniť mŕtvej kože, čo vám umožní ľahšie odstrániť.

Krok 4: Potom, použite handričku jemne zotrieť olej alebo čistiaci prostriedok. Tento postup opakujte až štyri viac časov, a budete odišiel s čistým mäkkým odlupovaného kožu!

Daily Acid Exfoliácia

Ak ste po silnejšom exfoliácia, zvážte kyselín.

Skôr než fyzicky drhnutie, pracujú rozpustením "lepidlo", ktoré držia odumreté bunky pohromade. Existujú dva typy: 

  • Alfa-hydroxykyselín (AHA), ako je glykolovej a kyseliny mliečnej. Glykolová je najbežnejší AHA, a široko považovaný za najefektívnejší, pretože má najmenšej veľkosti molekúl. Niektorí dermatológovia, vrátane Dr Neal Schultz, v skutočnosti verí, jej výsledky sú lepšie ako predpis retinoidy (!!), pretože tiež stimuluje produkciu kolagénu a zahusťuje pokožku. To predsa má reputáciu pre bytie viac dráždi, ale zrejme to záleží na formulácii. Miernejšie AHA alternatívou je kyselina mliečna, ktorá je lepšie znášaný aj citlivú pokožku, a je v skutočnosti hydratáciu. 
  • Beta-hydroxy kyselina (BHA) alebo kyselina salicylová. Kyselina salicylová je najlepšie pre mastnejšiu pleť, pretože rozpúšťa olej v póru. Tak to môže pomôcť s čierne bodky, mílie a akné.

Môj obľúbený spôsob, ako použiť kyselinu je toner, po očistení. A môj obľúbený produkt? Biologique Recherche Lotion P50, samozrejme! 

To je jeden z mojich najviac najobľúbenejších produktov starostlivosti o pleť, a nie som jediná. Nikdy som nepočul viac ľudí blúzniť o kozmetický produkt všetkých čias! 

Je to jemný a kyselina mliečna niacinamid toner, ktorý je dodávaný v niekoľkých rôznych silné, takže všetky, ale najviac citlivé typy pleti by mal byť schopný ju na rozdiel od tolerovať glykolovej kyseliny, ktoré majú reputáciu pre bytie drsný.

Ale kľúčom vec, o Lotion P50 je, že máte v úmysle ju použiť dvakrát denne. Značka je veľmi špecifická o tom, keď vám predať produkt. 

Takže zatiaľ čo jeho zložky sú dosť veľké, som presvedčený, že sa jedná o frekvenciu a konzistencie použitia, ktoré je skutočne transformujúci kože ľudí. A tie by pravdepodobne mohlo dosiahnuť podobných výsledkov pomocou peelingu denne s inými produktmi kvasenia, ak vaša pokožka je zvládne! 

Ako použiť kyselinu Tonery 

S kyselinami, budete vždy chcieť začať pomaly a opatrne. Nemôžem zdôrazniť, že dosť.

Kyselina mliečna: Ak ste nikdy predtým použité kyslé peeling, a / alebo ak je vaša pokožka je na suchú a citlivú stranu, ja by som ísť s kyselinou mliečnou, ako začať. Zaviesť to raz alebo dvakrát týždenne a vybudovať k častejšiemu využívaniu odtiaľ. Ak nemôžete zohnať Lotion P50, prvý krása Aid tváre Radiance Pads Ďalšou možnosťou sú kyselina mierne, aby zvážila.

Kyseliny glykolovej: Ak zvládne silnejšie kyselinu, existuje veľa glykolová vzorcov teraz na trhu, mnoho s extra zložkami, ktoré pomáhajú upokojiť a hydrát keď zabrúsi pokožku. Mal som dobré výsledky z Nip + Fab glykolová Fix Night Pads Extreme, ktoré sú veľmi cenovo dostupné a majú kyselinu hyalurónovú doplniť tekutiny.

Kyselina salicylová: Ak máte čo do činenia s upchaté póry a akné, tak by som rozhodne uvažovať o kyselinu salicylovú, a to buď samostatne, alebo (ak je vaša pokožka môže tolerovať) v kombinácii s jednou z ďalších kyselín. Zistil som, CosRx BHA pupienok Power Liquid je veľmi jemný.

Ostatné exfoliants: Malo by to byť v poriadku používať kyselín po zahriatí tkaniny očiste, ale bol by som opatrný s použitím peelingové kefy, ako je Clarisonic zároveň-to asi moc! Výnimkou je fórom Luna (špecificky citlivé Luna 2), ktorý má silikónové štetiny, ktoré sú veľmi jemné. Z tohto dôvodu je môj obľúbený, musíte mať čistiace pomôcku. Tiež zvážiť prechod na prečistenie síranu bez ďalšieho minimalizovalo riziko podráždenia. 

Hydratácia: Uistite sa, že sledovať svoj kyseliny toner s hydratačným stupňami, či už je to sérum, krém alebo oboje.

Opaľovací krém: Ochrana pred slnkom je vždy kľúčom, ale ešte viac, keď ste pomocou kyselín, ktoré zvyšujú citlivosť slnka.

Dávaj si pozor na pokožku: A konečne, pozorne sledovať na vašej koži. Ak vidíte akékoľvek známky podráždenia, ako je zvýšená začervenanie či odlupujúce sa, že je to známkou toho, že ste nadmerne exfoliovaných a musí ustúpiť, a to buď na miernejší produktu, menej časté používanie, alebo oboje.

Ešte pár Recos produkt!

  • Juice krása zelené jablko ošúpte Nočná rozjasňujúci Pads: Ty olúpať s ovocnými kyselinami a obsahujú kyselinu hyaluronovú a vitamín B3.
  • Rodial Glamox 15% Ovocné kyseliny odlupovanie Pads: Ďalšou možnosťou ovocné kyseliny, to sú silnejšie, ale stále nie ako dráždivé ako glykolová môže byť.
  • Dr Dennis Gross kozmetiku Alpha Beta Daily Universal Peel: Snažil som sa len pôvodné (jeden z prvých odlupovanie vankúšiky na trhu, domnievam sa), ale preformulovať znenie je k dispozícii päť typov kyseliny.
  • Cane + Austin Miracle Pad +: Tie majú farmaceutickej kvalite glykolová kyselina, spolu s kyselinou mliečnou, s výsledkami rovnajúce sa 30 percent pravidelnej kyseliny glykolovej. Snažil som sa len niekoľko ukážok z nich, ale bol ohromený, že oni neboli dráždi.
  • Laboratoire Dr Renaud Peel podložky: Bola som tak rozrušená zistiť tie, ktoré sú pripravené s kyselinou mliečnou, ovocných kyselín a enzýmov. Zriedkavé nájsť!
  • Tvárové Pads Dr. Dénes Advanced spevnenie: Jedná sa o veľmi šťavnaté vankúšiky namočené vo kyselina glykolová, peptidov a kyseliny alfa-lipoovej pre oba exfoliačný a anti-aging výhody.

To, čo som si všimol, z denných Odlupovanie

V minulom roku alebo tak, som sa zaviazala dvakrát denne exfoliácie s teplým handričkou očistenie, a rôzne typy kyseliny, a to urobil najlepšie rozdiel na kožu!

Pred tým, naozaj som si nebol istý, či kyseliny boli pre mňa. Dalo by sa zapamätať hovorí o dennom exfoliácie ceste späť v roku 2018 na tomto blogu, potom, čo som sa stretol známy dermatológ karnaubský vosk Obagi. On ma inšpirovalo ísť na denné Miracle 10 režimom glykolová kyseliny, ale musel som sa prestať, že za chvíľu neskôr po tom, čo to robilo moja pleť príliš suchá a šupinatá. 

Teraz som zvyčajne držať s kyselinou mliečnou, ktoré som nájsť oveľa jemnejšie. Všimol som si, ďalšie kožné komplimenty-vždy najlepšie indikátor, že robíte niečo v poriadku! -as aj menej pupienky a viac žiara. 

Keď som sa dostať pupienok, tie otravné post-akné značky sú rýchlejšie hojenie, a myslím, že by to mohlo byť dokonca pomáhal s pigmentom, takže by som to urobiť znovu.

Záver

Dúfajme, že som urobil môj prípad za to, čo exfoliácia-urobil dobre! Navyše môžu urobiť pre vašu pleť. 

Áno, sú lekári a Estheticians, ktorí varujú pred niečo viac ako raz za týždeň exfoliácia. Ja hovorím, že sú buď nie sú aktuálne informácie o svoje znalosti produktu, alebo oni dumbing ho v domnení, že väčšina ľudí bude interpretovať exfoliácii znamenať tvrdú kroviny alebo silnú kyselinu. 

Ale priemerný spotrebiteľ krásy v týchto dňoch je oveľa vzdelanejší než to. Máme veľa možností, napríklad zo skromného spôsobu tkanina čistiace a super-jemnú kyselinu mliečnu.

Tak dlho, ako vaše pokožka je toleruje vaše exfoliácia spôsob voľby, existuje mnoho výhod pre to robiť každý deň. Daj mi vedieť čo si myslíš.

Ako často si olúpať? Skúšali ste teplé látky očistu? Alebo tonery kyselín?

load...