Krása

Môžete mať rosaceu a ani ju neviete

Môžete mať rosaceu a ani ju neviete

Jeden "príležitostí", ktoré pracujú v tomto odvetví často ponúka, je možnosť mať svoj vlastný vlasy / koža / nechty / inej časti tela, ktoré sú považované za ktorýkoľvek tzv krása expert sa stane, že sa v meste predstaví médiám. Som masochista, tak som vždy ísť na to a spýtajte sa ich, čo si myslia. (Potom stráviť najbližších niekoľkých mesiacoch svojho života úvahami nad tým, čo povedal, a ako ho vyriešiť.) Vlasy sú zvyčajne najjednoduchšie vziať-a myslím, že moje musí byť stále lepší, pretože Gisele je kolorista Harry Josh mi, že som na pravá dráha (aj keď trochu fade), keď som sa s ním stretol pred niekoľkými mesiacmi.

load...

Spätná väzba o pleť, ale je dosť traumatizujúce. Čo ma privádza k téme dňa. Pamätám si, keď som sa stretol s Dr. Obagi-slávny kultový obľúbené Obagi starostlivosti o pleť linky? No áno, mj-like, ako mám suck tenkú kožu, vďaka, povedal mi, že som rosacei. UM ČO?!? Vždy som zaradený do kategórie mojej koži ako citlivé. A áno, to inklinovať k vyprázdneniu a ísť red pomerne ľahko. Ale růžovka?

Takže som premýšľal, či to mám, možno ste to taky. V skutočnosti, niektorí derms povedať, že mnohí, dokonca aj najviac trpia nie sú vedomí toho, že majú podmienku. Vzhľadom k tomu, že je to národná růžovka mesiac a všetci by sme mali pravdepodobne si o tom pohovoriť. Mohol by vaša pokožka ťažiť z jemnejší prístup?

Čo to sakra je růžovka, vlastne je?

Technické definície je, že je ochorenie charakterizované preplachovanie. Čo trochu ma zhodí, pretože som neustále myslieť na mojej začervenanie, ako len to, začervenanie, nie je skutočný flush. Ale verím, že je to jedno a to isté, pretože pre mňa je červená sa rozsvieti po určitej spúšťačov, ako horúcu sprchu alebo koreneným jedlom (ale o tých v sekundách). Spolu s viditeľným začervenaním môže prísť ďalšie otázky, TOO: suchosť, podráždenie, dilatačné alebo zlomené ciev a dokonca aj akné, ako sú pľuzgieriky (rosacei, ktorá musí byť naozaj to najhoršie z oboch svetov).

Druhá vec je, že zatiaľ čo růžovka môže mať vplyv na všetky typy pleti, máte väčšiu pravdepodobnosť, že si to, ak ste svetlou pleťou ženy, vo veku nad 25 rokov a severnej európskeho pôvodu, vrátane tých s írsky, škótsky alebo angličtine pôvod. AHOJ! Myslím, že nechtov. Volám sa Michelle a ja mám rosacei.

load...

Stars! Sú rovnako ako my

Vedeli ste, že Cameron (pozri vyššie) má růžovka?

Renee príliš:

A verte tomu alebo nie, Mariah Carey:

Existujú nejaké divné-ass spúšťače

Každý, kto to sú rôzne, ale vy by mohol byť jeden, niekoľko alebo všetky z nich:

  • Zmeny teploty (teplé alebo studené)
  • Slnku
  • Korenené jedlá
  • Teplé nápoje
  • Cvičenie
  • Stres
  • Niektoré potraviny (niektorí ľudia reagujú na čokoládu, ktorá je naozaj smutné)
  • Alkohol (ešte smutnejšie)

Pripomenulo mi to posledné, keď som prechádzanie xojane.com druhý deň, a videl tento pic:

To je jeden z ich autorov, Julie, potom dva poháre vína. Post bol o tom, či má alergiu na alkohol. Nie som lekár, len som hrať jeden na internete, ale verím, že sa jedná o prípad rosacei alkoholu spustená.

A je to zlé správy pre Medveďov, pretože ak sa vám to stane, nie je žiadna magická pilulka, aby; stačí, aby sa identifikovať problém a potom sa vyhnúť, vyhnúť sa, vyhnúť. To je vôbec prvým krokom v konaní rosacei. Druhým krokom je to, čo si dať na to.

Buď hodný (na tvár)

Stačí si len povedať, z žargóne, že kozmetické značky použitie (a kozmetické editory príliš), ktorý väčšina z nás sú v nejakom boji s našimi pleťou. Musíš mať svoj "arzenál" na "boj" [insert kozmetický problém tu] a "zastaviť ho v jeho stopách."

Trochu zásah je v poriadku. -Li vaša pokožka môžete vziať. A je samozrejmé, že rosacei trpiaci sú zraniteľné, takže v závislosti na tom, ako ťažké je váš problém, dal kibosh (alebo aspoň znížiť waaay back) na Microderm, šupky, exfoliácia, benzoylperoxid, kyselina salicylová, kyselina glykolová a retinoidy.

Tieto buzzwords musíte sa zoznámiť s zahŕňajú jemné, mierne, vyživujúce, hydratačné, upokojujúce a upokojujúce. Nie tie, zvuk krajší vlastne je? Pozrite sa na vzorkách, ktoré nemajú žiadne vône, farbivá ani konzervačné látky, ktoré uvoľňujú formaldehyd, a uistite sa, že používať opaľovací krém, aby sa zabránilo vypuknutie UV-spustené. (Nájdenie správnej jeden je otázkou pokusu a omylu, aj keď pravdepodobne by som začať s minerálnym jedného s oxidom zinočnatým, čo je prírodný protizápalový).

Možno budete chcieť, aby to urobiť, aj keď vaša pleť je "citlivé" alebo "normálne"

Jeden z najviac ohromujúcich rozhovorov v biz je s Celeste Lutrario, duchovné zostavuje za Včely produkty Burt je. V poslednej dobe sme spolu hovorili, povedala mi, že citlivosť je predchodcom "všetko ostatné" -meaning všetky krásne známky starnutia, a preto všetkých, nielen nám Wimpy začervenanie náchylné typy pleti, by mali používať produkty smerujúce k citlivú pokožku.

Mám to? Vaša pokožka môže byť lepšie len ľahko hydratačné a výživné ju. Namiesto toho, aby na neustále útočného módu so svojimi glycolics a Retina-A a podobne. (Celeste je tiež anti-exfoliácia, ktorý som vlani hovoril zdĺhavo v tomto príspevku.)

Presvedčený o tom, že chcete byť príjemné pre zmenu? Potom.

Tu sú niektoré fab produkty na zváženie

Lekári Formula má starostlivosti o pleť teraz to viete? A táto linka je špecificky zameraná na citlivosť a začervenanie:

Tie, myslím, že sú to najmä v pohode (to?) Sú Skin ukľudňujúce Spray a začervenanie Corrrecting hydratačný krém, ktorý má zelený odtieň.

Môj go-to prirodzenej krásy obchodu Pure + jednoduchá, má zbrusu nový sčervenanie linku, celostnej Vanity Rosacea starostlivosti. Camelia olej je hviezda výrobok:

Pomáha na upokojenie pokožky a zámku v hydratácie.

Dermalogica je táto upokojujúce Začervenanie Relief hydratačný krém s SPF:

Avène má riadok s názvom "Antirougeurs" (anti-začervenanie), a to je najviac koncentrované ošetrenie ( "Fort"):

Viac informácií o citlivú pleť vpredu (nie špecificky pre růžovka) sú nové-ish Burt je Včely citlivú pokožku a podčiarknuté:

A Áno Uhorky:

Myslíte si, že by ste mohli mať růžovka? Bol ste bojujú vašu pokožku alebo ste už na palube s keep it-jemný prístup? Aké sú vaše obľúbené růžovka a citlivá pokožka prodz? (Snažil niektorý z týchto ty?)

load...