Krása

Mali by ste sa liečiť akné alebo navštíviť dermatológa?

Mali by ste sa liečiť akné alebo navštíviť dermatológa?

Podľa tlačovej správy, ktorý práve prišiel do mojej e-mailovej schránky, len 10 percent Kanaďanov vyhľadali lekársku pomoc pre akné a iné kožné problémy.

A vieš čo? Úplne chápem, prečo. Ako som zistil, počas Veľkej Oil Čistiaci metódy katastrofy roku 2018, je tu veľa ku skepse, pokiaľ ide o akné lekárov a ich štandardné radu tohto problému kože. Rýchle re-cap pre tých z vás nám práve spájanie: Vzhľadom k tomu, že som vždy hru hrať beauty morča (alebo aspoň ja býval), rozhodol som sa dať OCM sa ísť v minulom roku na základe stovky on-line posudkami o tom, ako to zmäkčuje pokožku, vymaže póry a vrásky a celkovo robí pleť vyzerať čo najbližšie k dokonalej, ako to dostane. OCM zahŕňa čistenie si tvár zmesi ricínového oleja a buď olivový, jojobový alebo nejaký iný typ oleja.

load...

Nikdy sa termín "epic fail" Bol to vhodné. (Čo je dôvod, prečo je tu tiež veľa skeptický o tom, kedy ide o ľudových liečby!) Aj keď som nemal žiadne vážne kožné problémy začať, infekciu, že spôsobil, po iba troch alebo štyroch pokusoch, bola tak závažná, že som self-liečiť a hľadal lekársku pomoc. A zúfalo Googled v nádeji, že nájde niekoho, niekoho, kto vedel, ako to opraviť, čo to urobilo mojej koži.

Našťastie, veci sú do značnej miery späť k normálu teraz (viac o tom v sekundách), ale to, čo zostáva sú niektoré celkom silné názory na celú tému konvenčné oproti tradičných liečby akné. Dovoľte mi podeliť.

Ak ste v THE Samoliečba tábor, ty to vieš.

Len preto, že štúdia neexistuje, neznamená, že to nefunguje.

Lekári milujú štúdie. Nemôžem vám povedať, koľkokrát som rozhovor s dermatológom, ktorý dissed zložkou du jour len preto, že nebol zverejnený recenzované papiera v Annals of Dermatology. Dobre, väčšinou majú pravdu, existuje veľa vecí, povrchným v kozmetickom priemysle. Dúfam, že sa do pohára a tak ďalej. Ale v rovnakej dobe, to stojí peňažné veľa peňazí-spustiť štúdiu, a ak nie je v hotovosti, ktoré majú byť vykonané mimo predmet potom vieš čo? Štúdia sa nedeje. To je dôvod, prečo sme stále ešte nevedia, že veľa o tom, ako (nepatentovateľné) prírodné ingrediencie vplyv na pokožku. Pokiaľ je mi známe, neexistuje žiadna štúdia na olej z treščej pečene a akné, ale ja som stále dostáva svedectvo o tom, ako veľmi to pomohlo kožu ľudí. Ak ste to ešte nevidel, pozrite sa na tento post pre viac Deets.

load...

Lekári radi vám predpíše pilulku.

To je len môj osobný názor tu, ale mám pocit, že perorálna antikoncepcia WAY over-predpísané. Vyzerá to, že riešenie pre všetko. Bad kože? Menštruačné kŕče? Nepravidelná menštruácia? Tu skúsiť pilulku. Tam bol veľký článok v Macleans pred pár rokmi o odpore a koľko ženy hľadajú alternatívy. Pre pleť, viem, že to môže naozaj pomôcť s akné, ale to rozhodne nie je dlhodobé riešenie, a pretože to tiež prichádza s niektorými pomerne závažných nežiaducich účinkov, ktoré idú na ňom by mala byť posledná (nie prvýkrát) rezort.

Mnoho z nich tiež radi Accutane.

Ten ma ženie šialenstvo. Smiem Ak sa podeliť o svoje skúsenosti? Počas najhoršie môjho OCM katastrofou, bol som videl MD (nie derm, myseľ vy) na jednom z najlepších akné kliniky Toronte. Po niekoľkých týždňoch na antibiotiká, keď som mu povedal, nebol som ešte vidieť žiadne zlepšenie, on mi povedal, že "v prípade, že idú do práce, budú mať teraz" -a, že moja jediná ďalšia možnosť by bola šesť -month priebeh Accutane.

Nemal som slov. Kto vedel, že hodil uterák do ringu po iba dvoch týždňoch a len podal veci ako cukríky? Medzitým riziká a vedľajšie účinky sú tak závažné, že trieda akčný súdne spory v Spojených štátoch boli úspešné. Vo forme tabliet, myslím, že je to liečba krajným, a našťastie, ďalší lekár som išiel do (skutočného Derm tentoraz) súhlasil. Povedal mi, že som nebol na antiobiotics dosť dlho-šesť týždňov je normálne časový rámec vidieť výsledky, a v jeho starostlivosti, OCM vec je len zlá spomienka. Nemôžem uveriť, že druhý lekár by to predpísal mi to ku krátkodobému kožné infekcie self-prinútil. A ja by som ešte s to keby som bežal z tej klinike!

Iné perorálne lieky majú nepríjemné vedľajšie účinky tiež.

Okrem dvoch veľkých tie desivé vyššie som sa zmienil, že sú antibiotiká a diuretikum liek s názvom spironolaktón, ktorý je predpísaný off-label pre akné, pretože jeho anti-androgén efekty. Ich vedľajšie účinky môžu byť zvládnuteľné v krátkodobom horizonte, ale nie som si tak istý, že je na nich po mnoho mesiacov, je to dobrý nápad. Antibiotiká ničí vaše dobré baktérie spolu s zlé. A diuretické vlastnosti Spiro poškodzujú dôležité minerály a živiny z tela.

Lokálne riešenia môžu dráždiť a vysušovať pokožku.

Ja si stále pamätajú ešte radu iného lekára, aby mi pred rokmi, keď som sa opýtal, čo som mohol urobiť, aby sa zaoberala hrsť pupienkov by som dostať ako hodinky, že sa zhoduje s mojím menštruačného cyklu. Poradila tenkú vrstvu benzoylperoxidu po celom mojom tvári, ktoré som argumentoval tiež moja koža veľmi suchá a šupinatá. "No, budete musieť byť šupinatá potom!" bola jej odpoveď.

Um, čo? Neviem ako vy, ale ja radšej mať dva alebo tri pupienky. To isté platí pre predpis procedúr, ako Retina-A. Dokonca som sa snažil, síru na báze lieky na vločiek vyvolávajúce zvanú Sulfacet-R, ktorý bol absolútne k ničomu podľa Derm, ktorá skončila mi zachránil kožu. Keď vaše infekcie je veľmi hlboko v póroch (vďaka OCM!), Lokálne riešenie, jednoducho nemôže dosiahnuť.

Veľa týchto úprav sú drahé, a nemusí priniesť trvalé výsledky rovnako.

Ak máte dobrý liek plán, potom akékoľvek predpis liečby by nemal klásť príliš veľa ding vo vašej peňaženke. (USA samostatne zárobkovo činné typy nie sú také šťastie.), Ale má niekto všimol, koľko nového plemena kožných lekárov majú tendenciu tlačiť drahé laserové ošetrenie spolu s produktmi z vlastných starostlivosti o pleť liniek? Je to možno trochu pochybný, ak sa ma pýtate. Laserové ošetrenie zvlášť. Aj keď viem, z prvej ruky, že môžu pracovať zázraky pre iné kožné problémy (čítajte ďalej a ja ti poviem, ako), pre aktívnu akné Len si nie som presvedčený o tom, že výsledky budú trvať. Aspoň jeden top dermatológ, ktorý tiež vyučuje na kanadskej univerzite potvrdzuje, že toto pre mňa.

Žiadna z týchto vecí sa dostali k základnej príčinou akné.

A to ma privádza k hlavnému remcat o lekárskych riešení. Bag na trhu, trikov neobsahuje nič, čo by vlastne lieči problém; je to všetko o "zvládaní tejto choroby." A myslím, že to nešťastné spôsob, ako sa pozerať na to, pretože môj pohľad na akné je, že tam je vždy hlavným dôvodom pre to.

Však. Stále verím, že tradičná medicína dokáže pomôcť, keď.

Prírodné možnosti môžu urobiť len toľko.

Ako väčšina z vás vie, že som nepríčetný šialenec, pokiaľ ide o olej z tresčej pečene. Nemôžem odporučiť to dosť, a tak dlho, ako ste si urobili správnu značku (zelené lúky) a v správnom množstve (cca 1-2 lyžičky je to, čo Weston A. Cena nadácie napovedá), potom sa domnievam, uvidíte zlepšenie akýchkoľvek problémov pleti.

Ale to povedal, aj upping moje dávka nebola dostatočne k boju proti odporné sily infekcie OCM indukovanej kože. Rovnako tak boli tucet ďalších domáce prostriedky som sa snažil cez miestach, ako je EarthClinic.com. (Áno, som skriňu kozmetický hippie.) To je, keď je to naozaj čas vidieť profesionálne. Len sa uistite, že ste vidieť skutočné dermatológ, a to nielen MD, ktorý vám povie, on / ona sa špecializuje na akné. Stále ľutujem návšteve že akné kliniku a prijatí takejto zlú radu.

Ste zažíva psychické utrpenie zo svojho akné.

Tento Aj totes rozumieť. Je niečo horšie než pocit, že budete musieť skrývať kvôli svojej koži? Je to proste naštve. Problém s sleduje prirodzené možnosťou je, že to môže trvať dlhšie, než uvidíte výsledky. Olej z tresčej pečene trvá najmenej mesiac alebo dva začať výrobu postupne zvyšovala, a robiť veci, ako je zvýraznenie podozrivých potravinovej alergie cez eliminačnej diéty tiež nejakú dobu trvá. Ale niektorí ľudia sú zúfalí pre rýchlu opravu teraz. Chápem. Dokonca aj v mojom Sitch som nebol ochotný čakať na to, aby nebolo pochýb o tom, že by som brať antibiotiká spolu s mojím olej z tresčej pečene. Takže myslím, že krátkodobé lieky rozhodne majú svoje miesto a čas, aby sa dostanete na úroveň, kde si môžete prezrieť ďalšie (bezpečnejšie) možnosti.

Si v nebezpečenstve zjazvenie.

Najhorší darček, ktorý akné zanecháva sa niektorí ľudia sú tie hlboké ľad-pick jazvy. Hoci vyjazdené lasery sú stále lepšie a lepšie zaobchádzanie s nimi, je najlepší nepridá tento problém svojho života na prvom mieste. Preto plne podporujem lekársky zásah, aby sa zabránilo problém dostať ešte horšie. V mojom prípade som mal iný problém: pozápalové pigmentácie, čo je len o zmenu farby kože namiesto skutočnej jazvy. Laserové riešenie pre toto sú pomerne rýchle a úžasné. Urobil som pár kolách Vbeam cievnym laserom s mojím Derm a to naozaj rozdiel.

Povedz mi:

Ste self-treater, pokiaľ ide o akné a / alebo iné kožné problémy? Alebo budete radšej rovno do kancelárie dermatologist je? Čo liečba akné pracuje pre vás najlepší? (PS: Ak ste sa pokúsili tresčej pečene olej, to je čas na pošte, keď som tlačiť, že na vás Len preto, že chcem pomôcť.).

load...