Krása

Mali by ste obchodovať s bežným autokožidlom za prirodzený?

Mali by ste obchodovať s bežným autokožidlom za prirodzený?

Aj LOVE veľký, žiariace opálenie, ale nehodlám riskovať skutočnú vec. Našťastie existuje veľa možností tam, že pochádzajú z fľaše miesto na slnku. Navyše, s rastúcou polia organické starostlivosti o pleť a make-up stále k dispozícii, je len logické, že garbiara bude ďalší!

load...

Za posledných niekoľko mesiacov som vyskúšanie organické samoopaľovacie a dozvedieť sa viac o tom, čo ich odlišuje od bežných garbiara, to všetko v ingredienciách! Ale najprv, je dôležité si uvedomiť, že všetky garbiara, či je organické alebo nie, obsahovať hlavnú účinnú látku DHA.

Ako opaľovacie prípravky fungujú

DHA, čo je skratka pre dihydroxyaceton, je to, čo vám tu hnedú farbu. To je netoxický, bezfarebný cukor získaný z rastlinných zdrojov, napríklad cukrovej trstiny alebo cukrovej repy (to môže byť tiež vyrobený synteticky). DHA nie je farbivo; namiesto toho reaguje s aminokyselinami v hornej vrstvy pokožky a vytvára pigmentu, čo je, že tmavú farbu. Účinok môže trvať kdekoľvek od troch do 10 dní, a to preto, že koža prirodzene zhodí tie kožné bunky raz za niekoľko dní.

V Kanade, väčšina drogistický samoopaľovacie obsahuje medzi tromi a piatimi percentami DHA (a sú rozdelené do kategórií ako kozmetiky). Intenzita vzniknutého zafarbenia z každej Tanner závisí od množstva DHA v prípravku. Avšak, ako ste si možno mohol myslieť, hoci DHA môžu pochádzať z prírodných zdrojov, je to stále považované za chemicko-čo je dôvod, prečo FDA a Health Canada povedať, že by nemala byť vdýchnuté. Odporúčajú chrániť sami tým, že nosí okuliare a masku, keď ste dostať spray tan, aby sa nedostal do pľúc.

A tam je nejaká debata o bezpečnosti DHA. Z roku 2007 Nemecká štúdia zistila, že DHA ošetrené kože mala 180 percent viac voľných radikálov poškodenie pri pobyte na slnku v porovnaní s holú kožu. Takže je dôležité, že sa domnievate, vyhýbať sa slnku, keď ste na sebe vlastnou solárium, alebo prinajmenšom, a to vždy na sebe opaľovací krém cez vrchol. Aj podľa tejto správy, DHA má preniknúť cez stratum corneum (najvrchnejšej vrstvy kože) a potenciálne do krvného obehu.

load...

Avšak predtým, než som sa zastrašiť vás preč, na vedomie, že v tomto okamihu, kanadský Dermatology Association hovorí, že samoopaľovacie krémy a pleťové vody sú bezpečné a nie je poškodiť kožu. Kanadský Cancer Society nebol klasifikovaný DHA ako látka spôsobujúca rakovinu, a ktorá bola zálohované Medzinárodnou agentúrou pre výskum rakoviny a amerického Národného toxikologického programu.

Čo je to za vôňu?

Neexistuje dostať okolo neho: to, čo robí self-Tanner práci je tiež to, čo produkuje že výrečné self-Tanner vôňu. Keď DHA reaguje s aminokyselinami vo svojej koži, to vytvára zápach, ktorý sa môže pohybovať od "kari" do "mačacie moč."

Pravidelné samostatne garbiara snažiť zamaskovať neodvratný zápach DHA na kožu s vôňou. Je dôležité si uvedomiť, že sa jedná väčšinou syntetické a môžu vyvolať alergie a astmu. Organické garbiara tiež pokúsiť zamaskovať DHA, ale využívajú viac prírodných ingrediencií, ako je vanilka, kokosový olej a kakaový extrakt. To je len neoficiálne, ale prisahám, že organické garbiara sú menej páchnuce. (Poznámka redakcie: Súhlasím!)

Výhody ísť organických

Aj keď sa nemôžete vyhnúť DHA ako hlavná prísada do self-garbiara, môže organické možnosti aspoň dať svojej pleti menšie vystavenie potenciálne agresívne chemikálie.

Väčšina hlavných garbiara obsahujú parabény, ktoré sú konzervačné látky, ktoré udržujú baktérie a mikróby z tvarovania. Pleťová voda musí obsahovať konzervačné látky, v opačnom prípade bude mať veľmi krátku životnosť a baktérie formuláre a plesne. Rovnako ako DHA, parabény sú tiež kontroverzné. Štúdia na zdravých dobrovoľníkoch zistili, že majú parabény v krvi niekoľko hodín po aplikácii krému. Čo znamená, že sú rozhodne vstrebáva do pokožky.

Santorini Sun Sunless Opaľovacie mlieko, 30 €; viď santorinisun.com.

Mnoho organických koželuzi, ako je Santorini slnko a čokoláda slnko, používať prírodné formy konzervačné látky, odvodené od cukrov a soli. (Pozrite sa na veci, ako je glukonát-delta-laktónu, gluconante vápenatého a sodík PCA na štítku.) Lavera je ďalšou značkou, ktorá nepoužíva žiadne syntetické konzervačné látky v celej ich vedenie, vrátane samoopaľovacie. (Vitatanz, ďalšie organické a ekologické certifikované Tanner Aj skúšať, nepoužíva parabény, ale predstavujú menej ako jedno percento vzorce).

Nájdete tu tiež alkohol v pravidelných garbiara, pretože je to lacné ingrediencie použiť. Ale to môže byť sušenie na kožu, čo prispieva k pruhovaný, škvrnitý vzhľad. Organické samoopaľovacie a striekacie opaľuje iba demineralizovanú alebo destilovanú vodu miesto, čo je menej sušenia. Rovnako tak nájdete viac výživných zložiek, ako sú rastlinné oleje a extrakty, bambucké maslo, aloe vera, kokosový olej a extrakt zo zeleného čaju, z ktorých všetky sú zdravšie zvlhčujúce činidlá v porovnaní s vecí, ako sú minerálne oleje a lanolín.

Elementárne herbology Sun kiss telo zvlhčovač s Self-Tan, 41 €; kliknite tu pre viac informácií alebo ku kúpe.

Posledný zo všetkých, viete, tie mainstreamovej vzorce, ktoré sú tónované, takže môžete vidieť, kde ste použili svoj solária a získať okamžitý lesk? Zvyčajne je to farbivo. Prírodné garbiara používať ingrediencie, ako je sľuda a extraktu škrupiny vlašských orechov miesto odovzdať okamžitú farbu.

Tak uvidíme, ako niekoľko z nich pracovali, nie?

Organické možnosti doma

Dostal som šancu skúšobnú jazdu tento certifikované-organické Tanner od Vitatanz.

Vitatanz Home & Travel Kit, 34 €; k dispozícii na vitatanz.ca.

Bolo to super-ľahko použiteľné a trvalo asi tri dni. Farba vyzerala naozaj prirodzené (nie oranžová) a dal mi krásny lesk. Tu je moja ruka predtým:

A tu je po:

Okrem DHA, je druhou účinnou zložkou v Vitatanz je erytrulózy, zvlhčujúce činidlo odvodené z červených malín. Pracuje v synchronizáciu s DHA pre rozvoj opálenie a dať mu k podpisu "Vitatanz žiara."

Vitatanz tiež dáva koži okamžite, jemný hnedý odtieň, ktorý vám pomôže zistiť, kde ste použili ho; odtieň pochádza z extraktu orechových škrupín.

Ďalšie organické možnosťou opaľovanie je z čokolády Sun.

Chocolate Sun Cocoa Glow samoopaľovacích Cream, 42 €; k dispozícii na clementinefields.ca.

Čokoláda Slnko je produkt Kalifornia na báze, ktorá obsahuje 87 percent organických zložiek. Prvou hlavnou zložkou je PH-destilovaná voda (namiesto alkoholu) a potom sa DHA. To tiež obsahuje slnečnicový olej, mandľový olej, aloe vera a bambucké maslo (yum).

Tento krém na báze Tanner bol jeden z mojich obľúbených. Máte naozaj votrite ho dovnútra, ale je to ako aplikovanie svoj každodenný tela hydratačný krém. A to vlastne vonia ako čokoláda, dokonca hodín po aplikácii by som chytiť závan off kakaa. Tan trvala asi štyri dni pre mňa. Jediná nevýhoda? Rovnako ako u iných samoopaľovací, má tendenciu sa odlepovať trochu na svojich bielych šatách počas prvých dvoch dní po aplikácii.

Lavera tiež robí organický self-soláriá, že Michelle je básnil v minulosti. (Poznámka: to obsahujú alkohol.)

Lavera Samoopaľovací krém, 32 €; k dispozícii na lavera.com.

Organické stravovanie v kúpeľoch

Mnoho salóny sú tiež ponúkať organický (i vegetariánske) striekacie opaľuje. Riasa Bar v Toronte (thelashbar.ca) ponúka certifikované organické spray činenia s Tan Treat, n 'žiara, systém, ktorý, spolu s DHA, používa kávové zrno ako hnednutie agent. (Ako roztomilé!) Vzorec obsahuje hydratačné omega-6 esenciálne mastné kyseliny, jojobový a prvosienka olej, a vy skončíte vonia ako pekáreň s vôňou vanilky a karamelu pridané do sprej tan. (K dispozícii je tiež možnosť bez vône.)

Aróma Dorastajúci klinika Toronto (aromawcs.ca) používa Sjolie, vegan a organické sprej tan. Tiež používajú rovnaké botanickej zložky jojobový olej, olej z hroznových jadier, aloe výťažok z listov a omega-6 esenciálnych mastných kyselín. Stroj má iné silné stránky, takže môžete meniť, ako temná chcete vyzerať.

A ak máte pocit, naozaj leniví, môžete mať organický spray tan prísť k vám. Vážne! Priateľ naposledy použité mobilné opaľovací servisné opálenie na úteku (tan.tanontherunproducts.com), a ona sa to páčilo. (Vlastne som si myslel, odišla preč na dovolenku, vyzeralo to tak prirodzené. Hlavne preto, že nešiel cez vrchol s ňou a dal jej jemný aplikácie tak to proste vyzeralo, ako keby bol vonku na slnku hod.) Tan na úteku využíva all-prírodné produkty. Ich základom je olivovo sfarbené, aby sa zabránilo oranžovej vzhľad. Technik prichádza do svojho domova s ​​kompletným vybavením za zhruba 60 € reláciu.

Aplikačné tipy Self-Tanner

Ak sa rozhodnete faux opálenie, organický, alebo nie, tu je niekoľko rýchlych tipov, aby sa ubezpečil, že vyzerá čo najprirodzenejšie:

  • Sprchovací kút a olúpať kožu pred aplikáciou.
  • Uistite sa, že trieť na mlieko naozaj, naozaj dobre, krúživými pohybmi, aby sa zabránilo škvrnitý vzhľad.
  • Čakať tak dlho, ako môžete pred obliekaním, a vyhnúť sa nosenie tesného nič alebo biele.
  • Nenechajte sprchovať aspoň šesť až 12 hodín po aplikácii, aby sa tan usadiť sa.
  • Hydratuje vaše telo aspoň dvakrát denne, aby sa vaše opálenie v špičkovej kondícii.

Lori Harita je Toronto-založený spisovateľ a digitálny obsah producent, ktorý je blázon make-up, zdravie, výživa, pilates a čistý jesť. Navštívte jej webovej stránky, alebo za ňou na Twitteri: @LoHo__.

Povedz mi:

Už ste vyskúšali organický opálenie? Aký je váš obľúbený self-Tanner? Mám nejaké dobré tipy pre dokonalú aplikáciu?

load...