Krása

Mali by ste dennodenne exfoliovať svoju pleť?

Mali by ste dennodenne exfoliovať svoju pleť?

Pred niekoľkými rokmi som napísal článok pre ELLE Kanade, ktorý bol v podstate anti-exfoliácia. Inšpiráciou bol rozhovor som mal s VP R & D pre Burt je Včely (Celeste Lutrario), ktorý veľmi presvedčivo argumentuje, že exfoliačný nie je všetko, čo pre vás dobré. (Viac o tom v sek.) Mimochodom, od tej doby, a pretože mám citlivú pokožku Aj'Ve pozor, aby ju zhoršiť drhnutie, tonizujúci alebo vírenie môjho Clarisonic okolo viac ako raz alebo dvakrát týždenne.

load...

To znamená, že až do niekoľkými mesiacmi. Už viete, že som (ešte) veľmi spokojní so svojimi výsledkami na starostlivosť o pleť systém Miracle10, ktorý má na báze kyseliny AHA krém mliečnu ako súčasť nočný režim. Potom som sa stretol s Dr. Karnaubský vosk Obagi (ak ste oboznámení so svojimi produkty starostlivosti o pleť, áno, človek sám), ktorý na moje prekvapenie je skoro všetko o čistenie a peelingu. A konečne, mal som trochu rozhovor s mojím facialist. Poviem vám všetko o týchto nedávny vývoj, a potom chcem vedieť, či ste za alebo proti.

Ale najprv! Čo robí exfoliácia

Možno neviete, že naša koža má prirodzený proces exfoliácia po celú dobu, a to aj bez našej pomoci. Je to tzv keratinizácie a je to 28-dňový cyklus pričom živé bunky (keratinocyty) na spodnej vrstve epidermis postupne ťažšie, ako pracujú ich cestu na povrch. Potom zomrú (žiadna láska stratená!) A odlupovať (dobrý zbavovanie!), Odhaľujúce novšie bunky pod ním.

Môžeme pomôcť veci okolo pomocou. A. Mechanické kroviny, ktoré obsahujú malé guľôčky alebo drvené škrupiny (Nie som veľký fanúšik z nich, ale tento nový-ish jeden z Aveda je pekné)

B. Mierne lokálna liečba obsahujúce alfa- alebo beta-hydroxykyseliny (tieto Origins obrúsky kyseliny salicylovej sú très po ruke, aj keď nemajú akné)

C. Skin-leštiace nástroje (ako Clarisonic alebo ručné kožou kefou)

load...

Alebo d. Ordinácii lekára lieky, ako sú chemické peelingy, mikrodermabrázia a rôznych laserov.

Dôvody pre exfoliáciu

Takže podľa derms Hovoril som s, v skutočnosti nemožno urýchliť tento 28-dňový cyklus rohovatenia. Všetko, čo robíte od peelingu je príčinou menej odumreté bunky sa držať povrchu pokožky. A to zase bude pomáhať vaša pleť vyzerať lesklejšie, hladšie a zdravšie. Niektorí odborníci dokonca ísť tak ďaleko, ako hovorí, že to bude stimulovať novotvorbu kolagénu, ktorý slivky do pokožky a miznú hyperpigmentácie.

Neviem o plumping aspektu, ale ako som povedal, v tomto príspevku, som si všimol, dramatické zlepšenie textúry kožu moju aj vďaka Miracle10 je chudobinec AHA krém, ktorý mi platí každý večer zmiešanú s práškom vitamínu C. Stále pripíše svoj olej z tresčej pečene rutinu pre nedostatok trhlinami, ale ak môžete veriť, dokonca aj jeden alebo dva budem musieť počas PMS doby išli MIA. Aj * * myslím môj pehatý slnko poškodené bitov sa zlepšujú príliš a to je pravdepodobne combo samotného exfoliácia a pretože odstránenie odumretých kožných buniek pomáha vitamín C preniknúť lepšie, takže to môže robiť svoju prácu dobre.

Dr. Obagi je pre-exfoliácia a anti-krém

Ako keby moje osobné výsledky neboli dosť, prezentácie na druhý deň dr Obagi pomohol hojdať ma taky. Má nový a veľmi drahý rad prodz s názvom ZO Skin Health, ktoré si môžete kúpiť na úradoch vyberte derms.

Mimochodom, k môjmu prekvapeniu, dobrý doktor strávil väčšinu času nám hovorí, že čistiace a exfoliačný sú najdôležitejšie kroky pri vašej starostlivosti o pleť rutina, a že väčšina ľudí hydratujú príliš veľa.

WOW.

Zdá sa, že naše kožné bunky dostať "lenivé" a musíme sa "prebudiť" od "obnovenia ich normálnu funkciu," takže sa môže regenerovať a obnoviť sami. To znamená, že starostlivo o odstránenie mazu a odumreté kožné bunky. A samozrejme, s použitím svojich výrobkov (väčšinou retinolových-based) pre stimuláciu bunkovej opravy. (Ale porota je ešte von na tie, pretože som sa snažil známku doteraz.) Tam je dobrý článok tu na BellaSugar, ak chcete

load...