Krása

Krása blogovanie tipy od ex-beauty editor

Krása blogovanie tipy od ex-beauty editor

Vy, ja som tak, tak nadšený, že sa s vami podeliť tento rozhovor zo júlovom čísle ELLE Chorvátsku. Mihaela sa tam krása editor (ktorý je tiež môj menovec-Mihaela je oveľa chladnejšie preklad Michelle) natiahla ku mne článok robila na kozmetické bloggerov. Byť ELLE kamenec sám, samozrejme som povedal, že áno!

load...

Poslala mi také premyslené otázky, ktoré som mal veľa a veľa povedať-a oni skončili vrátane všetkých tom v časopise!

Vzhľadom k tomu, Hádam, že väčšina z vás nevie čítať Chorvátsky, myslel som, že by som zdieľať anglickú verziu, ktorá pokrýva moje myšlienky o stave krásy blogov, ako som sa sem dostal a moje najlepšie radu, ak uvažujete asi podobný kariéry.

Sme obracející tabuliek a že ma predmet rozhovoru dnes! Užite si to.

Otázka: Vzhľadom k tomu, ste spustili svoj blog pred piatimi rokmi, keď ste vyvinuli ju do jednej z najlepšie vyzerajúce a najlepšie napísaných kozmetické platforiem na svete. Okrem informácií o prvej ruky, Vaše príspevky majú tiež veľmi vtipný štýl, teplo a humor, ktoré sú vzácne nájsť v kyberpriestore. 

Prečo ste sa rozhodli pustiť do polohy krásy redaktor ELLE Kanade, aby sa stal osobou samostatne zárobkovo blogger? Bola to riskantné presunúť? Mali ste nejaký osobitné finančné back-up plán?

Ďakujem moc, to znamená, že veľa!

Vlastne som nemal opustiť svoju pozíciu na ELLE Kanade, aby sa stal na plný úväzok blogger. Mojím cieľom bolo jednoducho stáť na voľnej nohe krása spisovateľ a majú moje práce publikoval v rôznych časopisoch (vrátane ELLE Kanade, kde som pokračoval byť prispievajúce editor).

V tej dobe, blogy boli zďaleka tak populárne ako dnes, tak som začal ešte len Beautyeditor ako zábavné vedľajší projekt pre seba, experimentovať s médiom blogov. Nikdy ma nenapadlo, že by sa mohlo stať na plný úväzok kariéru až donedávna. V týchto dňoch, trávim väčšinu svojho času prácou na webových stránkach a len občas robiť časopis príbehov, ktoré som nájsť zaujímavé. Postupný prechod od časopisu písanie na blogovanie robil to menej riskantné ťah a finančne životaschopný.

load...

Otázka: Pred dvoma alebo troma rokmi ste inovovali osobný blog na viac, závažné 'portálu. Ako ste sa mange to robiť? Môžete vysvetliť, že upgrade (ja a) našim čitateľom, ktorí túžia kozmetické a módne bloggeri?

Myslím, že vývoj od osobného blogu k širšiemu "krásy portálu" sa stalo veľmi prirodzene. Nikdy som nebol, kto nadmernému podielu na internete, takže dokumentujúce podrobnosti o mojom súkromnom živote nebol súčasťou blogu, že som mal vládnuť v.

Namiesto toho, myslím, že osobné charakter bol len konverzačné spôsobom mám písanie-Snažím sa, aby sa čitatelia pocit, že som svojho kamaráta (čo je, ako myslím, že z nich, taky!). Pracoval som naozaj tvrdo, aby sa ten hlas, aj keď sa blog rozrástla a ja som pridal nové prispievateľa.

Je to pre mňa naozaj dôležité, aby moji čitatelia pocit, že vedia, ostatné spisovatelia, taky (čo myslím, že je to tak, ako som starostlivo vybraných ľudí, ktorí sa cítia rovnako ako ja o kráse, a oni prispievajú k dlhý čas). Nikdy Chcem webové stránky cíti veľký, neosobné a korporátne. Neverím, že "väčší je lepší" vo svete blogov vôbec; niektoré z najúspešnejších internetových stránok na svete sú prevádzkované jednotlivcami miesto spoločnosti.

Otázka: Vieme, že tlačené médiá majú stále omnoho väčšie tržby ako ich online verzií (nehovoriac o osobné krásu alebo módne blogy). Myslíte si, že frustrujúce? Zdá sa, že nespravodlivé mi, že veľmi navštevovaným kozmetické blogy stále nemôžu zarábať na desatinu ako časopisy. Napríklad: hoci Allure stráca svojich čitateľov, som našiel informáciu, že jeho príjmy z reklamy bol 33 € miliónov v treťom štvrťroku.

Budeme určite vidieť posun, a to ako redakčne, tak z hľadiska reklamných rozpočtov, od tlače k ​​on-line. Takže si myslím, že je to veľmi, veľmi pozitívne pre tých z nás, živiť na internete. Nechcem sa na to pozerať negatívne; Cítim sa šťastný, že robili kampane na mojom blogu s väčšinou veľkých hráčov v kozmetickom svete: P & G, L'Oreal, Revlon, Unilever a ďalšie. Je celkom možné speňažiť blog v mnohých ohľadoch, a v porovnaní s nastavenou plat ako zamestnanec časopisu, nebo je limit, pokiaľ ide o zarábať potenciál. Pozerám sa na to ako na starosti svoje vlastné malé firmy -je to nádherné výzvu.

Otázka: Paradoxne pre bloggerov, nemôžete prežiť bez reklám, ale ak máte príliš veľa potom sa vaše nezávislosť a dôveryhodnosť stáva diskutabilné v očiach čitateľov (ešte medzi ostatnými blogger). Súhlasíte s týmto tvrdením? Alebo si myslíte, že je to, prežitie najschopnejších 'v blogovanie scéne? Aký bol váš kľúč prežitie a potom sa úspech v krásu blogovanie sféry?

Áno, je to veľmi dôležité, že blogger má dôveru svojich čitateľov. Bez toho, nemáte nič. Som speňaženie môj blog od začiatku, takže neverím, že len mať reklamy znamená, že ste "vypredané" a nedá veriť. Sme v roku 2018 a väčšina ľudí chápe, že speňaženie prostredníctvom grafickej reklamy (napríklad vo svojich postranných panelov) pomáha udržiavať blogu beh, zaplatiť náklady server atď

Podporovaný obsah je trochu zložitejšie, ale myslím, že je to spôsob, ako to urobiť bez toho, aby stratili dôveru čitateľov. Rozhodol som sa pracovať s renomovanými, blue-chip značiek a spoločnosť hľadá po svojich reklamných tržieb je absolútne fantastický informácie o vytváraní kampaní, ktoré majú zmysel pre môj čitateľský klub. Takže, ja som nikdy nepovedal, čo na to povedať, a píšem všetky sponzorované príspevky v mojich vlastných slov so svojimi vlastnými názormi. Ak nemám rád niečo, budem nikdy predstierať, že viem. Tiež si myslím, že je dôležité, aby bežať príliš veľa dotovaných pracovných miest v rovnakom časovom období, inak čitateľovi pocit, že čítate príliš veľa reklám.

Povedal by som, že si vybudovať dôveru predovšetkým prostredníctvom svojho vlastného obsahu. Pokiaľ čitatelia vedia, že sa chystáte dať svoj úprimný názor bez ohľadu na to, potom to bude vám dobre slúžiť po časové obdobie, kedy ste tiež spustiť plateného obsahu. Nemám moderovať komentáre a to buď, takže ak ľudia so mnou nesúhlasia, nechal som to vydržať. Byť schopný zvládnuť nesúhlasné názory ide dlhú cestu smerom k budovaniu dôvery, taky.

Pokiaľ ide o "prežitie" Nikdy som sa pozrel na blogovanie ako súťaž. Moja filozofia bola vždy "keby som ho postaviť, prídu"; "To" byť skvelý obsah. Je tu priestor pre mnoho veľkých internetových stránok o kráse, a len preto, že namiesto niekoho iného, ​​je fantastické, neznamená jej čitatelia nepríde na vaše stránky rovnako.

Môj "Kľúčom k úspechu", je jednoducho byť sám sebou a zdieľať svoje osobné názory a názory na krásu. Nemyslím si, že ste nikdy nemôže stať úspešným blogger napodobňovaním niekoho iného, ​​kto je už vonku.

Otázka: Aký je váš postoj k vzoriek kozmetických (Nehovoril by som im dary), ktoré kozmetické značky poslať do každej krásy editora na svete, takže ich môžeme hodnotiť? Zdá sa, že, darčeky 'medzi módne bloggeri sú hlavným problémom / zakopávanie kameň, ktorý spôsobuje neustále spochybňovanie motívov bloggerov. Podľa slov Leandra Medine, ". Je to cynizmus a skepsu, ktorá urobila domov pre seba v oblasti blogov. "Sú cynizmus a skepsu jen,dětské nemoci'z blogovanie ako mladý médium?

Áno, súhlasím s tým, že reflektor je na blogy, pretože je to mladý medium. Všetci hovoria o nové usmernenia FTC zverejnenie pre bloggerov, ale niekto spomenul oveľa väčší počet zadarmo (oveľa viac než len extravagantné vzoriek výrobkov), ktoré sú odosielané do tlačených publikácií? Bol som tam, a tieto veci sa silno ovplyvňujú pokrytie Rozhodnutie-editori získať výlety, značkové tašky, kúpeľné procedúry a ďalšie. Napriek tomu sú ľudia vyšilovat, pretože blogger kladne recenziu na bezplatnej rúže bola odoslaná?

To znamená, že samozrejme existujú bloggerov, ktorí budú písať len pozitívne veci o vzorku zadarmo, pretože dúfajú, že získať viac. Myslím, že to bude pre každého ozajstného čitateľa úplne zrejmá, takže neviem, ako sprístupnenie robí veľký rozdiel. Osobne aby bolo úplne jasné, že idem zo sveta časopisov, než som sa dostal do blogov, takže príjem vzoriek zadarmo je len bežná vec pre mňa. Nezáleží ani na moju myseľ, že práve preto, že som bol poslaný na freebie, ja by som byť povinný uhradiť ju vôbec, nieto len hovoriť pekné veci o ňom. Takto redakčný úvaha pracuje a značky by mali aways rešpektovať.

Ďalšia vec, ktorú vždy hovorím novej kozmetickej bloggerov je, že nemusíte byť na žiadnom zozname stlačte tlačidlo, získanie voľných produktov, aby mal veľkú blog. Krásu písania môže byť čokoľvek-vaše vlastné tipy, pozorovanie, kultúrne kritiky a ďalšie produkty sú len malá časť z nich. Ja vlastne nájsť recenzie celkom nuda a pocit, že je príliš veľa preskúmanie blogov tam vonku. Ja by som rád videl viac kreativity a originality vo svete krásy blogov.

Otázka: Ako skúsený krásy redaktor a novinár v tlačených i on-line médií, ako si myslíte, že blogovanie scéna ovplyvnil tradičné žurnalismus a naopak? Existujú niektoré témy a prístupy, ktoré sú vhodnejšie k jednému médiu potom ďalší? 

Všimol som si viac a viac, že ​​časopisy používate konverzačné tón v ich tlači a online publikácií. Takže hlas definitívne zmenil a stal sa trochu viac neformálne, odrážajúce blogov generáciu.

Pokiaľ ide o obsah, som nevidel tradičné médiá robiť veľa v spôsobe názorov do hĺbky produktov, ale všimol som si, že sú bez tváre redaktorov častejšie v príbehoch, dodať, že osobné prvok. (Tak napríklad, môže to byť vlastný osobný účet redakcie alebo bicykel-up z najlepších ponúk každý zamestnanec je, atď.). Kedysi sa, že vydavatelia časopisov a spisovatelia boli len byť videný na strane prispievateľov na fronte.

Pokiaľ ide o blogy, ktoré sa vplyvom od tradičných médií, že sa deje veľa, pokiaľ ide o dizajn a fotografovanie. Vzhľadom k tomu, blogy neboli, že dobre navrhnuté pred niekoľkými rokmi, teraz existuje veľa, ktoré sa vyrovnajú príjmu právnických médií stránky-a niektoré, ako Into lesk, sú ešte viac esteticky. Myslím, že blogeri skutočne vstúpil to pokiaľ ide o dizajn, aby zvýšiť dôveryhodnosť ich jednotlivých platforiem a profesie ako celku.

Čitatelia tiež inšpirovalo vyvýšenie v kvalite fotografie, aby videl produkty a (v kráse), ako vystupujú na kožu. Mnoho kozmetické bloggerov stali produktová fotografie odborníkov, investovať do DSLR, svetelných boxov a špeciálne osvetlenie, aby sa zblízka zábery, rovnako ako vytváranie nastavení pre videá a make-up cvičenie.

Nevidím na in-hĺbka, long-form časopis príbehy vzlietol v blogu forme aj keď, ako ľudia majú nižší pozornosti on-line a ja som zistil, má informácie, ktoré majú byť rozdelené do kratších, viac stráviteľné kúsky.

Otázka: V súčasnej dobe sa zdá, že nie je žiadny rozdiel medzi tlačovými / internetových novinárov a blogerov. Každý sa snaží vzbudiť dojem, intimity ', ktorý bol raz inherentnú bloggerov. Súhlasíte s tým, alebo sa môžete ešte vidieť rozdiel medzi týmito dvoma štýlmi / prístupov?

Áno, som si všimol moje časopis kolegovia čoraz viac začínajú využívať sociálne médiá, vrátane Twitter a viac nedávno, Instagram. Eva Chen skutočne viedol v tomto smere. Myslím, že rozdiel je, že väčšina vyškolení novinári (aspoň pokiaľ viem), stále cíti trochu nesvoj s ním; ku mne, to cíti trochu narcistický občas. Ja osobne používam svoje sociálne mediálnych kanálov zdieľať mojom blogu príbeh odkazy a žiadne správy o produktoch myslím, že sú zaujímavé (zvyčajne "nahliadnuť" pred tým, ako začnú). Občas urobím sociálne príspevky, či som na zaujímavé mediálne udalosť, alebo keď stretnem cool hovorca.

Otázka: Aký je hlavný rozdiel medzi informácií / text, keď ju zverejniť na svojom blogu oproti keď ju písať ako novinár na voľnej nohe pre tlačené médiá?

Tón je úplne odlišná; keď som písať pre časopis, že jeho poloha je neutrálny tretej strany hlasom, ktorý som nikdy používať na svojich webových stránkach. Je to tiež ako nestranný, ako je to možné, zatiaľ čo ja v mojich silách, aby injekciu moje osobné pocity a výhľady do každého blogu; to je to, čo robí blogy zaujímavé. Keď som poverený písať kus pre časopis, nie je to preto, že chcú počuť názory, je to preto, že chcú dobre preskúmané kozmetický príbeh, ktorý vykazuje všetky strany téme.

Takmer vždy som rozhovor viacerých zdrojov pre článok v časopise, a používať citácie v texte. Na blogu, som zistil, že rozhovory nemusí rezonovať dobre sa čitatelia, ak je to niečo ako profil hĺbkové maskérka alebo iným znalcom, a ona je zdieľanie presne to, aké produkty sa používa a jej najlepšie tipy. V opačnom prípade ľudia naozaj nechceme čítať citácie on-line, že sú tam, pretože autora blogu.

Všeobecne možno povedať, že som oveľa viac neformálne a tvorivé s materiálom pre webové stránky.

Otázka: Ako vidíte budúcnosť osobné štýl blogov, s ich egocentrický, "pozri sa na mňa" / selfie prístup? Je, že absolvovanie výstrelok, alebo trend treba počítať?

Prichádzajúce od tradičného časopisu pozadí, som nesvoj celý "pozri sa na mňa" aspekt blogov a sociálnych médií. Určite by som si prial, aby sa ísť preč, ale nevidím to spomaľuje v dohľadnej dobe. Jeden z mojich obľúbených webových stránok na prečítanie je Get Off My Interentu, ktorá robí žarty u blogger narcizmu, a nie je tam žiadny nedostatok materiálu! Dúfam, že ako médium zreje, uvidíme vážnejšie prístup, ktorý kombinuje osobné prvok s legitímnym správ, a to nielen selfie kvôli predvádzanie.

Otázka: Čo by ste poradili tým, ktorí vstupujú na kozmetické vody, ako bloggerov a novinári? Je láska (niekedy dokonca aj pobláznenie) krása natoľko vesmír uspieť?

Vášeň sa počíta za veľa! V skutočnosti by som povedal, že to je hlavná vec, ktorú potrebujete k úspechu ako kozmetický novinár, pretože to bude vykonávať vás prevedie všetkými vzostupy a pády tohto nepredvídateľné priemyslu. Avšak, skôr než vášeň pre krásu povedané, myslím, že je dobré mať vášeň pre písanie a médiá (špecificky ženské-centric médiá). Keď som začal svoju kariéru v časopisoch, samozrejme som rada všetky veci a móda, ale bol by som rád, robiť žiadnu prácu v časopise, je to médium samo o sebe, že som bol posadnutý. (Keď som bola malé dievča, som vytvoriť vlastné miniatúrne módne časopisy a zapisovať všetky titulky!) Myslím si, že láska k médiu je dôležité, pretože práca je ďaleko viac o písaní a editáciu, než je testovanie kozmetických produktov. Videl som stážistov s make-up prostredie (vizážisti) sklamaní, keď si to uvedomujú; Tiež som videl stážistov, ktorí očakáva, že budú robiť to, čo si myslia, že je "vážna" žurnalismus sklamaní, že majú písať o riasenku! Takže v prvom rade, to je dôležité, aby ste pochopili, čo práca krása redakcie je a milovať ho. Vyzerá to očarujúce na povrchu, ale to je len malá časť toho, čo robíme.

Ďalšie veci, ktoré pomáhajú v tradičnom tlačovom svete patrí obrovský zmysel pre detail, schopnosť nájsť zaujímavý uhol aj najnudnejší predmet (ako desiaty riasenky ste videl ten deň), a vždy byť pokorný. Aspoň v Kanade, mediálne kruhy sú veľmi malé, takže má dobrý prístup počíta za veľa!

Nemyslím si, že tam je nejaký súbor cesta sledovať na úspech ako blogger, aj keď som si všimol, že značný počet z nás, sú posielané z tlačových prostredie, čo si myslím, že pomáha, pretože sme zvyknutí na denné rituál písanie , Povedal by som nejaké ašpirujúci bloggerov nájsť svoj jedinečný hlas a názor; od blogovanie je tak nasýtený teraz, čo naozaj potrebujete, aby niečo iné hovoru. Myslím, že veľa bloggerov bude ťažiť zo skúseností, že budú upravené, pretože to je jediný spôsob, ako sa učiť a rozvíjať sa ako spisovateľ. Môj blog asi nebude stojí za prečítanie dnes keby som mal dlhoročné skúsenosti s prácou na zamestnanca, a poučiť sa z mojich redaktorov a spolupracovníkov.

A predovšetkým, myslím, že je dôležité, aby bez ohľadu na to, čo středotlakého časopisy alebo blogovanie, my všetci, majte na pamäti, kto Píšeme pre, naši čitatelia!

Vyjadrite svoj názor

Aký je váš názor na stav krásy blogov? Čo je pre vás najdôležitejšie, ako čitateľ? Čo si prajete kozmetické bloggerov (vrátane mňa!) By sa štart / stop robiť?

load...