Krása

Je nízka hladina štítnej žľazy spôsobujúca vašu hormonálnu akné?

Je nízka hladina štítnej žľazy spôsobujúca vašu hormonálnu akné?

Ak by som mal vybrať jeden najbežnejšie, frustrujúce a trápne starostlivosť o záležitosť, ktorá je tiež zriedka lieči príčin, že by bolo pre dospelých akné. Kto je so mnou na túto tému? Ja som bojoval s ním v minulosti a je pravdepodobné, máte taky, spolu s desiatkami žien, ktoré poznáte. Podľa kanadského Dermatology Association, budú mať vplyv až 30 percent dospelých vo veku 20 až 40, a 75 percent z postihnutých sú ženy.

load...

"Vďaka, hormóny," by ste mohli myslieť. Význam estrogén a progesterón, pravdepodobne, a ich kolísanie v priebehu menštruačného cyklu. Určite vinil je vždy pripisovať tie lokality, ktoré by nevyhnutne vznikajú pred menštruáciou k tomu týždňa hormonálnej dip. Dokonca som mal dermatológovia vytiahnuť malé grafy takto mi to vysvetlil:

Je to roztomilé, to dáva zmysel. Ale stále mi nepovedal prečo. Bol som zdravý, som jedol v poriadku, som cvičili-how mohol "hormonálna" akné byť normálne?

Čoskoro som zistil, že som nič zvonka mala akýkoľvek vplyv. Lekári mi povedali jediné riešenie bolo antikoncepčné pilulky alebo spironolaktón (diuretikum liek, ktorý je predpísaný off-label pre akné, pretože má anti-androgénne účinok). Ale tieto lieky vždy drastické mi pre raz za mesiac prelomu, a ja som jednoducho nemohol prijať, že som potreboval, aby sa umelé hormóny s vážnymi vedľajšími účinkami, aby svoju vlastnú ones prácu. (Áno, som tvrdohlavá.)

Potom som zistil, som so zameraním na zlé hormónov po celú dobu.

Ja ťa nenechá v neistote, hormón sa domnievam, je kľúčom k akné je štítnej žľazy. Štítnej žľazy! Nikto sa hovorí o tom, že jeden.

No, len málokto. Osoba, som sa dozvedel o tom, ze je Dr Ray Peat, endokrinné fyziológ. Celé jeho telo z práce ako vedec, profesor, autor a nutričné ​​poradcu bola zameraná na to, ako zlepšiť zdravotný stav štítnej žľazy (a hovoríme pol storočia, ľudí). Ako si možno spomínate, Sledoval som jeho nutričné ​​a hormonálne podnety pre viac ako rok, so skvelými výsledkami, čo je dôvod, prečo som ho občas priviesť sem. (Ak chcete volať svoju pracovnú život meniace by nemala byť príliš zápisom.) Veci sa trochu vyhrievaný, kedy som naposledy zdieľal jeho myšlienky o polynenasýtených olejov, a niektoré z potravín, ktoré sú dôležité pre anti-aging, pretože jeho názory sú nie je mainstream. Ešte. Ale ak ste vôbec záujem o výžive a hormónov, odporúčam návštevu svoje webové stránky, dozvedieť sa viac o ňom čítal jeho články. Určite má vedu aby podporil veci do poriadku, a na rozdiel od mnohých zdravotných "guru" v dnešnej dobe, sa nesnaží predať čokoľvek.

load...

Ale späť k téme na dosah ruky, akné. Tu je to, čo som sa dozvedel, cez dr Rašelina a ďalších odborníkov, o súvislosti medzi stavom vašej pokožky a stavu štítnou žľazou.

Upozornenie: Tento článok je určený len na čisto informačné účely a nie je lekársku pomoc. 

Veľmi dôležitú úlohu, vyšetrenie štítnej

Takže poďme jednoducho ísť nad tým, čo vaše štítna žľaza vlastne robí. Je to malý, tvare motýľa žľaza sa nachádza v oblasti krku, ktorá je súčasťou vášho endokrinného systému, komplexného systému žliaz, ktoré produkujú a vylučujú hormóny priamo do obehového systému ovplyvniť, regulovať a riadiť metabolizmus a mnoho procesov v tele. Metabolizmus znamená rýchlosť, ktorou je potravina spálený tvoriť energie.

Myslite na štítnej žľazy ako šéf endokrinného systému, a otočte šéf váš metabolizmus. Hormóny, ktoré vyhotovuje dostať všetky bunky v tele, a sú nevyhnutné pre pocit tepla, šťastný a energický.

V skutočnosti nemôžete byť v dobrom zdravotnom stave, ak vaše štítna žľaza funguje správne. "Zdravie začína a končí na nájdenie vhodnej rovnováhy medzi endokrinného systému," povedal neskoro Broda O. Barnes, MD, PhD. Americký lekár, ktorý venoval viac ako 50 rokov svojho života na výskum a liečbu štítnej žľazy a súvisiacich endokrinných dysfunkcií, Dr Barnes je považovaný za "dedo" pole štítnej žľazy (a niekoho, ktorého dielo Dr. Peat cituje celkom často).

Rodina výživu a prírodne endokrinológ Laura Thompson, PhD, súhlasí s tým, že keď je metabolizmus rozbité, tam môže byť veľa následky pre naše zdravie. (Akné, v skutočnosti je jedným z najmenej závažné.) "Štítnej žľazy dysfunkcie ovplyvňuje naše zdravie systémovo," hovorí. "Vzhľadom k tomu, endokrinný systém je zodpovedný za rast, opravy, metabolizmus, energetika a reprodukciu, akékoľvek spomalenie štítnej žľazy môžu mať významné dôsledky pre naše celkové zdravie."

Scary, ale to nemohlo platiť pre vás. Alebo snáď áno? Väčšina ľudí si nemyslím, že majú problémy so štítnou žľazou. Ale nízka štítnej žľazy (hypotyreóza) je vlastne veľmi časté, a je najčastejšie príčinou akné breakouts.

Prečo by ste mohli mať funkcie Nízka štítnej žľazy

Vo svojej knihe, Hypothyroidism: The netušené choroba, Dr. Barnes uvádza, že 40 percent Američanov trpia hypotyreózou alebo nedostatočné zásobovanie hormónov štítnej žľazy. Ktorá bola napísaná v roku 1970, a tak som si predstaviť, že sme bližšie k 50 alebo 60 percent populácie dnes (a Kanada by sa nelíši).

Z prebale knihy:

"Zo všetkých problémov, ktoré môžu mať vplyv na fyzické alebo duševné zdravie, žiadna z nich nie je častejšie ako poruchy štítnej žľazy. Žiadny je ľahšie a lacno opraviť. A nikto sa častejšie nelieči, a dokonca netušené. Hypothyroidism nízke funkcie štítnej žľazy, je jedným z žľazy poruchy, že mnoho ľudí trpí, bez toho aby si to uvedomovali. To môže byť príčinou nízkej energiu alebo konštantné únava, ktorá je jedným z najčastejších sťažností podaných k lekárovi. Môže to byť zodpovedný za chronické bolesti hlavy, opakované infekcie, neústupným kožné problémy [dôraz baňa] alebo obehové ťažkosti. Ešte desivejšie, to môže byť významným faktorom srdcových ochorení, rakoviny pľúc a rozdutie pľúc. A to je zodpovedný za mnoho emocionálnych a duševných porúch. "

Dobre, tak tam sú vážnejšie zdravotné problémy tam, ale nie som príliš hrdý priznať, že koža bola hlavný dôvod, prečo som začal skúmať štítnu žľazu (a potom zistil, že ajhľa, baňa bol nepracuje správne). Som v kráse, čo môžem povedať? záležitosti kožu.

Budete pravdepodobne mierne v šoku, keď budete čítať tento budúci trochu o tom, čo spôsobuje hypotyreózu, podľa Dr. Peat:

"Okrem pôstu, alebo chronické nedostatkom bielkoviny, sú bežné príčiny hypotyreózy sú nadmerné namáhanie nebo,aerobní '(tj, anaeróbne) cvičenia a diéty obsahujúce fazuľa, šošovica, orechy, nenasýtené tuky (vrátane karotén) a nedostatočne tepelne brokolica, karfiol,. Kapusty alebo horčičné listy Mnoho zdravie-vedomé ľudia stanú hypothyroid s synergického programu nedostatočne tepelne zeleniny, strukovín namiesto živočíšnych bielkovín, oleje namiesto masla; karoténu miesto vitamínu a ;. A bez dychu cvičenia namiesto stimulujúce život "

O MÔJ BOŽE! Neviem ako vy, ale ja som robil všetko, čo na tomto zozname. Niet divu, že som sa dostať akné, okrem iného nízke príznakov štítnej žľazy.

Ako Nízka štítnej žľazy vedie k akné

Našťastie, Dr Peat išiel do detailov o vzťahu medzi akné a funkciu štítnej žľazy, a to, čo môžeme urobiť, aby to napraviť.

"Štítnej žľazy a vitamín A sú základné veci, ktoré pomáhajú s akné," hovorí. Je to preto, že keď hormónu štítnej žľazy je deficitný, telo nemôže previesť cholesterol do steroidy Pregnenolon, progesterón a DHEA. Z nich, progesterón je najdôležitejšia v prevencii a liečbu akné a hormónov štítnej žľazy a navyše prírodného vitamínu práce pre zaistenie jeho tvorby.

Tak prečo nie len vziať rovno progesterón? Môžete (beriem to, čo Dr Peat sám patentované), ale ak máte nedostatok štítnej žľazy, je to najdôležitejšie napraviť to, pretože štítna žľaza hrá väčšiu úlohu v celkovej metabolickej zdravie. Osobne som si nevšimol žiadne kožné odchýlky od dopĺňa progesterónu, ale videl som výsledky, akonáhle som začal podporovať môj štítnej žľazy. (Viac informácií o ktorej v druhom.)

Kde vitamín A je dodávaný v je, že sa jedná o živiny dôležité pre pokožku zdravie, ale koľko vám musí byť v pomere k vašej rýchlosť metabolizmu. Ako funkcia štítnej žľazy sa zlepší, vaše potreby vitamínu A zvyšuje tiež. Ak nie ste konzumovať dostatok vitamínu A na metabolické požiadavky vášho tela, potom sa môžete dostať akné; naopak, však je, že príliš veľa vitamínu A sa môže potlačiť štítnej žľazy. Tak to môže trvať trochu self-experimentovanie získať správnu rovnováhu.

"Áno, je to určite ťažké, aby si ich koordinovaná, keď tam je nerovnováha v jednom alebo druhom smere," hovorí Dr. Peat. "Už niekoľko rokov, keď som mal veľmi vysokú rýchlosť metabolizmu, potreboval som 100,000 jednotiek [vitamínu A] za deň počas slnečného počasia, aby sa zabránilo akné a zarastené fúzy, ale keď som sa presťahoval do zatiahnutej klímy, náhle, že moc je príliš veľa a potlačil svoju štítnu žľazu. Priemerný človek je pravdepodobné, že bude hypothyroid a potrebujú iba 5000 kusov za deň. Vyhnúť sa veľké množstvo karoténu, a získať dostatok vitamínu B12, aby bolo možné previesť karotén, ktorý je vo svojej jedlo, pomáha len vitamín A efektívne. "

Hovoril som o divoch vitamínu A pre akné už nejakú dobu; Už odporučiť olej z tresčej pečene ako zdroj, pretože tieto zistenia, a namiesto toho navrhnúť buď Nutrisorb-A alebo porciu pečene raz týždenne (

load...