Krása

Dovoľte mi, aby som vám povedal o režime starostlivosti o pleť, ktorý som sledoval v poslednej dobe

Dovoľte mi, aby som vám povedal o režime starostlivosti o pleť, ktorý som sledoval v poslednej dobe

Je to krása paradox. Zo všetkých kategórií opravy kancelárske-vlasy, nechty, make-up, atď, nie je žiadnym tajomstvom, že myslím, že koža je zďaleka najdôležitejšia. A napriek tomu, starostlivosti o pleť produkty sú takmer nemožné "kontrole". V skutočnosti som z toho zlý pocit. Prilietajú neustále (vďaka, kozmetické značky!), A verte mi, že chcem vyskúšať všetko za vás. Ale k tomu riadne vyhodnotenie by vyžadovala osem týždňov, pretože to je to, ako dlho budete musieť dať akýkoľvek produkt starostlivosti, aby sa naozaj vedieť, či to funguje. Chcem darovať každý výrobok s dvoma celých mesiacov môjho života? Úprimne povedané, nie. To je dôvod, prečo som dosť vyberavý o tom, čo skončí robiť to na "testovanie".

load...

Ale čo je ešte dôležitejšie? Ja jednoducho nemajú pocit, že poplietol svoju rutinu už nie. Pretože mám jednu, a to funguje pre mňa. Hurá! Tak tento príspevok je všetko, čo môžem použiť, a prečo. Nie je naozaj žiadny nový prodz tu a toto môže alebo nemusí vyhovovať vašej konkrétny typ pleti a problémy. Ale to, čo som robil od januára, a nie ju Jinx, ale tak ďaleko, tak dobrý.

Takže prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že som typický citlivý, mierne růžovka náchylnú pokožku svojich škótskych predkov. (Viem, že si jellis.) Je to celkom dobre vychované-trochu suchšie v zime a potom ďalšie kombinácie v lete s T-zónu. (Mimochodom, ak si prečítať môj príspevok na rosacei druhý týždeň, budete vedieť, že to nemôže ublížiť iba jemné starostlivosti o pleť prodz aj keď nemáte hard-core citlivú pokožku.)

Mimochodom, moje priority sú: a) nedráždi sám (ktorý bohužiaľ bol dôvod, prečo som derm nixed môj acid-heavy Miracle10 rutina v minulom roku), b), robiť to, čo môžem skrotiť oh, 5000 pehy som zdvihol zo žijúci v Austrálii, a c) odvracať príznaky starnutia (hej, to je nikdy príliš skoro začať!). Nemám naozaj vypukne už vďaka vyváženej hormóny a môj verný CLO.

Kde moja rutina sa spúšťa ich s.

Síran bez čistiace

Práve teraz je to bareMinerals jeden, ale nie som nijako zvlášť lojálni k nej (aj keď je to jemný produkt, veľmi Cetaphil podobný v štruktúre). Tiež sa mi páči Boscia špeciálny čistiaci gél, ktorý menej hydratáciu a teda vhodnejšie pre teplejšie počasie. Každopádne Kľúčovou vecou je, že žiadny z nich obsahujú sulfáty, ktoré sú peniace prostriedky, ktoré sú známe dráždidlá. Rozhodol som sa im vyrezať z môjho rutina po zistení, že narušujú pleti prirodzenú lipidovú bariéru-ktorá je jednou z najdôležitejších vecí, ako sa udržať neporušená a zdravá, ak máte akýkoľvek druh citlivosti. Navyše som čítal anekdoty sulfátov robiť pleť podráždená, mastné, suché, nudné a dokonca vráskavý. Desivé!

load...

Potom, čo som očistil som vrstvy na.

Antioxidačné sérum

Napísal som celý príspevok o tomto konkrétnom bode o pleť vlani. Rýchla verzia: Musíte antioxidačné sérum pre zvýšenú ochranu, že vaša opaľovací krém nemôže poskytnúť, a to aj ak nechcete vidieť účinky teraz, v 10 rokoch budete vďační. Myslím, že SkinCeuticals do značnej miery túto kategóriu zabalené; Aj používali ich kult CE ferulová, ale potom prešiel na novo prichádzajúceho zvaný floretin CF, čo je lepšie pre mastnejšiu pleť s otázkami pigmentácie. Všetko, čo potrebujete, je pár kvapiek na čistú a suchú pleť (pat, Nesiahajte) a potom čakať tak dlho, ako je to možné (10 minút je ideálny) pred použitím vášho zvlhčovač.

Keď sme u toho.

Hydratačný

Tu je dokonalý príklad toho, čo som hovoril o tom druhý deň-how môžem použiť prírodné produkty kdekoľvek to bude možné. Vstúpiť do môjho muža Dr. Hauschka. On robil toto hydratačné len pre mňa (no vážne, je to špeciálne pre citlivú zmiešanú pleť) a ja budem tak smutný, keď sa vyčerpá. Nejako sa to podarí, aby hydratujú len toľko, bez demarkačnú líniu do, mastný 'a zaschnutí matný povrch (čo som ani nevedel, bolo možné v prírodnom produkte). Som rád, že je to citrón vo farbe i vôňu.

Či mám ísť von, môj posledný krok pre dennú dobu je.

Opaľovací krém

Ale vy ste vedel, povedal by som, že. Teraz, v závislosti na ročnom období a ako dlho budem mimo, som buď získať svoj SPF z mojej make-up alebo opotrebenia plnohodnotnú ochranu proti slnečnému žiareniu. V poslednej dobe som robil práve na Estee BB krém, ktorý má ochranu pred slnečným žiarením vstavaný ale, že to nebude stačiť príde leto. Takže môj tip sezóny je to nováčik z (opäť) SkinCeuticals:

Je to fyzikálne (minerálne), ochranu proti slnečnému žiareniu, čo je to, ako som ich rád, a teraz prichádza v tónované verzii, hurá! (Je to "univerzálny" nádych, takže by mal vyhovovať všetkým pleťových tónov a skutočne znižuje, ktoré přízračně biele cast, že môže byť problém pre mnoho prírodných ochranu proti slnečnému žiareniu.) Práve teraz robím ďalší krok hydratačný pred ochranu pred slnečným žiarením, ale ako sa počasie zahreje a moja koža oleja up (povzdych), začnem vyraďovanie bývalý a len to druhé.

Páni! Dostal všetko, čo? A to bolo len pre dennú dobu.

V noci som sa očistil znova, ale preskočiť antioxidačné sérum. Namiesto toho som počkať asi 15 až 30 minút po umytí a potom naneste.

Retinoid

Niekto v komentároch sa pýtal na to druhý deň, takže budem vysvetľovať. Ak chcete použiť retinoid (na rozdiel od retinol, ktorý je k dispozícii over-the-counter), musíte sa dostať predpis od svojho dermatológa. Prosila som dolu na jednu, pretože po vypočutí tak veľa z týchto chalanov bang na o jeho anti-aging divov rozhovorov v posledných piatich rokoch, som usúdil, potreboval som sa dostať do akcie sám. Existuje niekoľko mien-Retina-A značky, Tazorac a Stieva-A-a to, čo robia, je zvýšiť kolagén vyrábať ľahké zhrubnutie kože. Beriem to, thankyouverymuch. Je to jediný anti-aging zložka doteraz s dlhodobým záznamom pevných štatisticky významné výsledky je. Preto je dôvod, prečo to derms nazývajú "zlatým štandardom" pre anti-starnutie. Bonus: je to tiež dobré pre akné a slabnúci pigmentáciu. Triple pohroma!

Ide o to, aj keď, ak nechcete začať na správnej úrovni, môže to byť skôr peklo na vašej pleti. Znamená, že budete mať vážny prípad červené, suché, šupinatá, kým Vaša koža prispôsobí. Môj derm je šikovný, tak si predpísal mi low-ish na úrovni 0,025% v kréme, nie vo formáte gél. Začal som používať to niekoľkokrát týždenne, a potom postupne zvyšovať kým sa mi to zvládne každý večer s nulovými vedľajšími účinkami. Ale je to naozaj dôležité počkať tých 15 alebo až 45 minút medzi praním a aplikovanie, ako mávnutím čarovného prútika znižuje na podráždenie.

Aj keď je to krém, niekedy (hlavne v zime), pridám ďalší konečný krok a.

Tvár olej

Tohtoročný Kiehl to jeden je krásny a čistý a nikdy ma vypuknúť. Darphin a Decleor tiež nádherné oleja. Každopádne by som chcel pridať ako posledný krok po Retina-A dať svoju kožu, že konečná dávka šťavnaté, plumping výživy. (Aj s mojou nízkou dávkou retinoidy, som našiel v zime, že moja pokožka bola trochu na suchej strane keby som nemal po pridaní tváre olej.) ALE! Veľmi dôležité: Ak chcete dať Retina-A šancu absorbovať a robiť svoju dobrú prácu, takže by som čakať 30 až 45 minút po aplikácii pred slicking na pár kvapiek oleja. (Ja viem, je to trochu nepríjemné, že pri tejto rutiny ste v podstate musieť začať umývanie tváre v 9 hodín).

Voliteľné veci, ktoré som robiť niekoľkokrát za týždeň / mesiac:

  • Clarisonic: Aj lurrrrve svoju Clarisonic. Veľký, veľký fanúšik. Práve teraz som to za použitia asi trikrát alebo štyrikrát týždenne (aj keď má citlivú pleť bol v pohode s to robí pri každom umývaní. Len som lenivý). Je to skvelý nápad, aby Clarisonic sami v noci, pred inštaláciou svojou anti-aging prodz, pretože budú mať najväčšiu šancu absorbovať do čistej, odlupovaného kožu. Je to tiež dobrý v noci, pretože odstraňuje šesťkrát viac make-upu než pravidelným čistením. Šesťkrát!
  • Jednostupňový čistiaci prostriedok: Písal som o nich v tomto týždni, a sú fab, keď je potreba obnoviť kožu, povedzme, keď idete von po práci, ale nemajú čas na plnohodnotné očistiť.
  • Očný krém: To môže znieť hlúpo prichádza od osoby, ktorá je vlastníkom možná 100 očné krémy. Ale nemám naozaj používať tak často. (Aj keď v poslednej dobe, či som v suchu budem niekedy vrstviť na Eminencia Organics očné sérum Hovoril som ti o.) Očné krémy sú v podstate slabšie verzie pleťové krémy, takže ak vaše očného okolia zvládne to, čo ste slathering svetom , potom nie je dôvod, aby dva samostatné produkty. Ak chcete, aby ich. Hej-ja nikdy, kto odrádzajú investície do krásy. PS: Bolo mi povedané, o Derm som vypočúvaný, že môžete skutočne použiť svoje Retina-A až k spodnej viečko pre vrana k nohám. Proste nedávajte to na horných viečok.
  • Odličovacie obrúsky: Čo sme urobili predtým, než sa táto kategória bola vynájdená? Fan-ujíždět-tastic tých nocí, kedy sa vrátiš domov vo 2 hodiny ráno a pri make-up off sa zdá byť tak verrry ťažké. Teraz tak ospalá.
  • Facial hmla: Vedeli ste, že každý krása editor Poznám udržuje jeden z nich na stole? , Je pravda. I love, em pre mid-popoludní pick-me-up, a tiež som ich použiť na nastavenie make-up, aby sa znížiť žiadnom prachový účinok. Ale majte na pamäti o aký druh použiť. Tie, ktoré sú len voda (ako termálnou vodou) potrebujú hydratačný krém alebo make-up na vrchole na zámku v hydratáciu, v opačnom prípade môže vyschnúť vás, ako sa odparujú. Ale ten druh s vstavanými hydratačný alebo olejov sú v poriadku kdekoľvek a kedykoľvek.
  • Hydroxykyselina všetko: Prestal som cestu späť na nich, pretože môj derm mi povedal, "že nie ste kandidátom na šupky." Ale cíti tak dobre! Takže raz za čas budem uniknúť môj Biologique Recherche mliečnou toner alebo môj neostrý glykolová smotanu a vyžívajú si v brnení. Tak dlho, ako ja nie nadužívaniu, že sú dobré pre dočasné žiara.
  • Masky: Som skôr z nedbanlivosti tu, ale mám pár vo svojom arzenáli: íl, kyselina hyalurónová a tkaniny sú moje faves, v závislosti na svoje konkrétne kožné obavy dňa. Látkové z nich sú úžasné pre cestovanie.

WOO HOO. Som si istý, že som zabudla niečo dôležité, ale to je asi dosť starostlivosti o pleť talk na piatok.

Povedz mi:

Aká je vaša starostlivosť o pleť rutina? Už ste vyskúšali niektorý z produktov a / alebo kategórií výrobkov, ktoré som za použitia? Aký je najlepší starostlivosť o pleť tip ste kedy dostal?

load...