Krása

Bude piť viac vody skutočne zlepšiť vašu pokožku?

Bude piť viac vody skutočne zlepšiť vašu pokožku?

Kedykoľvek modelov či celebrity sú požiadaní o ich tajomstvo krásy, je tu ešte jedna vec, ktorú takmer vždy spomenúť. 

Voda!

Beyoncé povedal Vogue: "Snažím sa o seba postarať, piť aspoň galón vody s citrónom denne." 

load...

Good Morning America, Elle Macpherson odhalil: "Jeden z mojich najväčších kozmetických tipov, a ja viem, že je to klišé, je pijem tri litre vody denne."

Gabrielle Union informoval The New York Times: "Snažím sa piť litre vody denne, a snažím sa dostať do 32 uncí s raňajkami Je to najväčšia vec pre vlasy, kožu, nechty.".

Victoria Beckham povedal ELLE: "Myslím, že je veľmi dôležité piť veľa vody a získať čo najviac spať, ako je to možné."

Joan Smalls nechať Harper Bazaar vedieť: "Budem piť veľa vody, pretože je to zdravé pre moju kožu."

Doutzen Kroes povedala Byrdie: "Každý vždy hovorí, ale pitnej vody funguje."

load...

Snáď najslávnejší vody pijan z nich, Jennifer Aniston, ktorá je zároveň tvárou SmartWater-even zaoberá vodné zahanbenia v tomto People rozhovore: "Aj piť vodu donekonečna Ako päť [fľaše] deň Teraz je to len.. Taký zvyk. Existuje toľko leniví voda konzumentov! "

Keď nás krásne ženy hovoria, že piť veľa vody, je to, čo robí ich pleť vyzerať tak veľký, že je ľahké je veriť. 

A samozrejme, chceme im veriť. Kiež by to bolo tak jednoduché! (Nevermind, že väčšina z nich sa používajú armády vizážistov, kaderníkov, dermatológovia, výživu a osobné tréneri.)

Ale počkať. Čo keď to všetko zle o vode? 

The Water Mýtus: Busted!

New York Times článok, ktorý sa šíri v tomto týždni; v tom, autor Aaron E. Carroll, profesorom na Indiana School of Medicine, robí presvedčivý prípad proti piť viac vody.

Ak ste niečo ako ja, potom tak dlho, ako si pamätáte, zlaté pravidlo bolo, že sme ALL bolo treba piť osem pohárov vody denne, bez ohľadu na to, čo sa deje.

"Je to jednoducho nie je pravda," hovorí profesor Carroll. "Nie je za tým žiadna veda."

Dokonca aj keď sa jedná o údajnej kože výhody.

Voda Nebude hydrát vašu pokožku

Mnoho ľudí žrať dole vodu, pretože oni veria, že to hydratuje ich koži. Že extra vlhkosť robí pleť vyzerať mladšie a zdravšie, alebo tak myslenie pokračuje.

Bohužiaľ, je tu proste žiadny dôkaz.

"Hodnotenie sa nepodarilo nájsť nejaký dôkaz, že pitie viac vody udržuje pokožku hydratovanú a robí to vyzerať zdravšie a bez vrások," hovorí Carroll.

Správa 2016 v Journal of Clinical Dermatology preskúmané všetky výskum na tomto presnom téme, a dospela k záveru: "Ako na knihy, kozmetické časopisy, internet a médiá zvyčajne odporúčajú piť šesť až osem pohárov vody denne po dobu udržuje uvedená pleť hydratovaná, pomáha to vyzerá zdravšie a robiť to menej náchylný k vrásky Zistili sme žiadny vedecký dôkaz pre toto odporúčanie ,. Ani neexistuje dôkaz, musíme pripustiť, že pitie menej vody nemá absolútne žiadnu škodu jedinou istotou o tomto probléme. Je, že na konci dňa, sme stále čakajú na vedecké dôkazy pre overenie toho, čo vieme inštinktívne byť pravda, a síce, že je to všetko len mýtus. "

Tiež premýšľať o tom, kde je voda v skutočnosti ide potom, čo piť. 

Po prvé, že cestuje do čriev; potom sa dostane vstrebáva do krvného riečišťa; a potom je to filtrovaný obličkami. To skončí dosiahnutie vašich buniek, aby im ale tie hydratáciu vo vnútri vášho tela, nie na povrchu pokožky. 

Takže ak vaša pokožka suchá a dehydrovaná, je to asi nie, pretože o tom, koľko vody budete piť.

"Voda, ktorá pijete nedostane k tým suchej vonkajšej vrstiev pokožky, pretože vaša pokožka funguje ako bariéra fantastické, udržujú svoje vnútorné a vonkajšie svety oddeliť," hovorí Dr. Cynthia Bailey, dermatológ sídlom v Kalifornii a. "Len v krajnom prípade, ak ste masívne dehydrovaná bude vaša pleť bude ochabnuté a ochabnuté Spoločný, šupinatá suchosť väčšiny suché kožné problémy nezmizne tým, že pije desať 8 oz pohárov vody denne ,, budete potrebovať ten správny kožu starostlivosť režim problém vyriešiť. "

Celebrity estetik Renee Rouleau súhlasí: "hladina hydratácie v koži majú veľmi málo čo do činenia s pitnou vodou vnútorne, ale skôr ako sa správate kožu na povrchu."

V rámci boja proti vysušeniu, som veľkým zástancom vrstvenia vaše produkty starostlivosti o pleť. Pozrite sa na tieto suchú kožu tipy na nápady a návrhy produktov.

Voda nie je vyprázdnenie toxíny

Predstava, že môžete hydratovať pokožku tým, že pije veľa vody nie je jedinou Mýtus krásy v obehu.

Možno ste počuli o pitnú vodu "odplaviť toxíny" -a proces, ktorý je tiež myšlienka prospech pleť.

Za účelom slovami, bude voda údajne povzbudiť toxíny vysťahovať, a to prostredníctvom svojich útrob, miesto odchodu cez kožu.

Je pravda, že môže existovať súvislosť medzi zápchou a trhlinami. 

Štúdia sa datuje do roku 1928 identifikovať zápchy ako "pravidlo", skôr než výnimkou u pacientov s akné. 

V roku 2005 vedci zistili, že ľudia majú zápchu stolica koncentrácie Lactobacillus a Bifidobacterium, ktoré sú výrazne nižšie a črevné priepustnosť je významne vyššia v porovnaní so zdravými dospelými bez zápchy.

Celostnej estetik Kristen Ma hovorí: "Je to tak dôležité, aby sme likvidáciu odpadu z nášho tela, takže nezačneme vylievanie toxíny cez kožu (ktorý sa stane byť naším najväčším orgánom detoxikácie), čo spôsobuje upchaté póry a škvŕn, ale je to tiež. Nevyhnutný pre hydratovanú pleť. Keď sme zápchu, suchá stolica sedí v črevách a absorbuje telesnú drahocennú vodu. "

Problém je, že pitnej vody navyše nebude stolica mäkšie a ľahšie prejsť. 

"Štúdia u starších pacientov tiež nedokázal odhaliť spojitosť medzi zvýšeným príjmom tekutín a zápcha. Zápchu deti náhodne konzumovať rôzne množstvá tekutín, nezaznamenalo žiadne zmeny frekvencie stolice, konzistenciu, alebo jednoduchú defekácii. Ak tam je dôkaz dehydratácia, spotrebúvajú ďalšie tekutiny samo o sebe, je nepravdepodobné, že by žiadny rozdiel v prípade zápchy, "píše Scott Gavura cez u Science-Based Medicine.

Forensic výživu Konstantin Monastyrsky na Gutsense dokonca veria, že nadmerné pitie vody môže zápcha horšie. (Dr. Ray Peat si to myslí taky.)

Takže ak máte podozrenie, že vaše kožné problémy môžu byť spojené k zápche, budete lepšie preskúmanie základných príčin-hypotyreózy je veľký jeden a nájsť iné spôsoby, ako dostať veci do pohybu. 

Denná surovej mrkvy môže pomôcť, a je super-ľahko zvykom, aby prijali. Existuje niekoľko ďalších prírodné zápcha prostriedky než u masla Nutrition.

Tiež pozrite sa na môj článok o spojitosti medzi hypotyreózy a akné.

Naše voda potreby sú All Different

Takže ak to nie je osem pohárov denne, potom koľko vody sa skutočne potrebujeme na pitie?

"Neexistuje žiadny formálny odporúčania pre denné množstvo vody ľudia potrebujú," hovorí Carroll.

Všetko, čo z vašej rýchlosť metabolizmu na vašu úroveň aktivity od teploty a vlhkosti vzduchu bude určovať vaše potreby vody pre konkrétny deň.

To je najlepšie používať smäd ako vodidlo. 

"Ľudské telo je jemne vyladené na signál, aby ste piť dlho predtým, než ste vlastne dehydrovaná," ​​hovorí Carroll.

Podľa diétnych Kanady, zdravé dospelé ženy potrebujú asi dva litre vody denne, a muži tri litre.

Ale nezabudnite, že jedlo, ktoré jete obsahuje vodu, ako dobre sa zvyčajne viac ako 70 percent svojej hmotnosti. 

K dispozícii je tiež voda v šťavy, čaju a kávy. (A nie, to nie je pravda, že mierne denný príjem kávy vám bude vysychať, podľa 2018 štúdie).

Záver

Myšlienka, že čím viac vody pijete, tým zdravšie stanete-a tým lepšie vaša pleť bude vyzerať! -je jednoducho nie je pravda.

The Guardian Emine Saner pýta: "Keď sme sa tak báli dehydratácie?" 

Prekvapenie! Marketing môže mať viac čo do činenia s tým, ako sme si mysleli.

Hydratácia Rada Natural je UK orgán zriadený najväčších výrobcov-Danone vode, Nestlé a Coca-Cola-na podporu predaja balenej vody namiesto nealkoholické nápoje (ktoré tiež vlastné).

"Čo [balenú vodu spoločnosti] skutočne žiadajú ľudí, aby urobiť, je vziať na štyri alebo päť litrov, pretože sú už v súčasnosti v dvoch alebo troch, ako káva, čaj, nealkoholické nápoje, ovocie, alkoholické nápoje, to je všetka voda," hovorí stanley Goldfarb, profesor medicíny a špecialistom obličiek na University of Pennsylvania. "Tento pojem je marketingový trik."

Pamätať, SmartWater je vlastnený spoločnosťou Coca-Cola, a Jennifer Aniston je na výplatnej listine! Ona dostane zaplatené, aby odvážne vyhlásenie o tom, čo voda urobil pre jej koži. 

Ako som už načrtol, je tu proste žiadny dôvod pre tieto nároky. Tak byť istí: jednoducho pitie uhasiť smäd dosť. A ak nemáte trpí obavami, akými sú sucho alebo akné, existujú lepšie spôsoby, ako pri riešení týchto problémov!

Myslíte si, že voda je vaša pleť vyzerať lepšie? Koľko vypijete? Budete piť menej teraz? 

(Hlavné foto: Ricardo / zone41.net)

load...