Krása

Aktivované uhlie pre pokožku a zdravie: tipy, najlepšie produkty a ďalšie

Aktivované uhlie pre pokožku a zdravie: tipy, najlepšie produkty a ďalšie

Možno ste si všimol ju v obchode so zdravou výživou alebo do starostlivosti o pleť uličky.

Alebo možno ste posúvať okolo niekým na Instagram na sebe čiernu masku alebo držanie kalné vyzerajúci čierny nápoj. 

load...

Aktívne uhlie-áno, uhlie, sa stal jedným z najhorúcejších zložiek pre krásu a wellness.

Ale vy nemusíte míňať na drahých výrobkov alebo šťavy drevené uhlie napustené žať svoje výhody. Dlho predtým, než to šlo prúdu, bol som vlastne brať aktívne uhlie perorálne ako domovskú detoxikačné nápravu. Funguje to? Áno!

Tak dlho, ako ho správne používať, aktívne uhlie prášky sú bezpečné, cenovo dostupné a efektívny spôsob, ako odstrániť toxíny. To preto, že vyčistiť látky, ktoré môžu poškodiť nielen svoje zdravie, ale tiež viesť k kožné problémy ako je akné, dehydratácia, zápal a dokonca aj starnutie. 

Zaujalo? Tu je to, čo by ste mali vedieť:

Čo je aktívne uhlie?

Aktívne uhlie je čierny prášok, ktorý nemá žiadnu chuť alebo vôňu. Jedná sa o formu uhlie (zvyčajne odvodené od dreva, rašeliny alebo škrupín kokosových orechov), ktorá bola zahrievaná, aby sa zvýšila jej schopnosť absorbovať veci.

V skutočnosti je to tak účinné pri grabování a spojiva, ako je napríklad alkohol, drogy a jedy, že sa používa už mnoho rokov v nemocniciach ako alternatíva k žalúdočnej čerpania.

Vzhľadom k tomu, že nedostane vstrebáva do tela, bude aktívne uhlie pomôcť uskutočniť toxíny, než môžu dostať do krvného riečišťa. Len je potrebné ho konzumovať, zatiaľ čo zlúčeniny sú stále v žalúdku.

Pokiaľ ide o jeho bezpečnosť, Dr. Michael Lynch, lekársky riaditeľ pre Pittsburgh toxikologického strediska a odborný asistent na katedre urgentnej medicíny na University of Pittsburgh School of Medicine, si myslí, že dokonca denná dávka aktívneho uhlia má minimálne riziko (aj keď som nie ' t navrhnúť používať tak často, ako je to).

load...

Pri použití aktívneho uhlia

Väčšinu času, naše telá sú schopné eliminovať toxíny na vlastnú päsť. Ale podľa Dr. Jeffrey A. Morrisona, to nie je zlý nápad, aby sa aktívne uhlie po noci nadmerného pitia alebo vyprážané-potravinárskeho flámu.

Tu je, keď som sa bude uvažovať o jeho použití:

1. Ak pijete alkohol

Ak ste niečo ako ja, len si pohárik alebo dve vína môže zanechať vaša pleť hľadá tupý a dehydrovaná. To môže dokonca viesť k pupienky, ktoré sa dni na opravu. 

Keď som sa konzumujú aktívne uhlie a voda počas niekoľkých hodín po požití alkoholu, všimol som si, že moja pleť vyzerá oveľa lepšie v dopoludňajších hodinách, v porovnaní s len mať vodu sám. Nie je to zďaleka tak suché a bez života, a som oveľa menej pravdepodobné, že si útek. 

Bonus tip: Zistil som, že aktívne uhlie dramaticky znižuje príznaky kocoviny, taky!

2. Keď budete jesť potraviny Problem 

Pre mnoho ľudí, niektoré potraviny-ako je nezdravé potraviny, mastné potraviny alebo škrobnatých potravín, môžu vyvolať akné svetlice-ups, vyrážky, zápaly a ďalšie kožné problémy. 

Vstup do aktívneho uhlia. To pomáha vyčistiť bakteriálny endotoxín, ktoré sú toxíny z črevnými baktériami, ktoré rastú v populácii, kedykoľvek niečo, čo nie je správne spracovať a ktoré dráždia črevo jesť. Endotoxín tiež zvýši, keď budete jesť kvasiteľné sacharidy, pretože poskytujú potravu pre baktérie. 

Prebytok endotoxín môže viesť k zvýšenej estrogénu a kortizol, ktoré majú veľa negatívnych efektov, starnutia pre vašu pleť-a tela. Podľa Ray Peat, PhD: "Bakteriálna endotoxín je zvyčajne základný problém spôsobujúce hormonálna nerovnováha, tým, že je chronická záťaž pre pečeň, aby bola stále v ukladaní dostatok cukru účinne spracovávať štítnu žľazu a ďalšie hormóny." 

Určite budete chcieť, aby prijali opatrenia, aby sa zabránilo akýkoľvek endotoxín spúšťa vo svojej každodennej strave, ale ak to nie je možné, aktívne uhlie môže prísť vhod. Spolieham sa na to, keď musím jesť posedenie v reštaurácii, škroby, niektoré konzervačné látky a / alebo PUFA -heavy potraviny, ktoré nutne zjavné na tvári as trhlinami. Podobne ako antibiotikum, aktívne uhlie pomáha udržiavať svoju kožu v pokoji a jasne zastavením bakteriálne a hormonálne následky. 

3. Ak ste stále Sick

Aj keď toto je možno menej špecifické pre kožu, tretí využitie pre aktívneho uhlia je, keď máte pocit, že zostupuje s prechladnutia alebo chrípky. 

Táto štúdia uvádza, že naše telo liečbe zápalových baktérií aka endotoxínu ako infekcia a imunitnú odozvu systému, ktorý produkuje horúčku a bolesti hlavy. Ray Peat, PhD, vysvetľuje: "Je rozumné sa domnievať, že niektoré z příznaků,chřipka'se vyrábajú absorbované črevnými jedmi." 

Tak aktívne uhlie je rozhodne stojí za pokus. Určite som mal veľký úspech brať väčšiu dávku nej pri prvej známke symptómov. Mnohokrát, ale bráni mi pred nákazou vôbec! 

Ako sa aktívne uhlie

Pripravení začať s aktívnym uhlím? Majte na pamäti tieto tipy:

 • Použite ju len občas. Aktívne uhlie je v skutočnosti tak absorpčná že sa viaže nielen toxíny, ale aj živiny. Takže ak používate ho priebežne, môže to nechať s nedostatkom nevyhnutných vitamínov a minerálov.
 • Neberte to s liekmi alebo doplnkami. To môže spôsobiť, že tieto látky neúčinné, takže sa im najmenej dve hodiny od aktívneho uhlia.
 • Vezmite si ju čo najskôr potom, čo požíval jed. Či už potrebujete vyčistiť alkohol alebo baktérie z dráždi potravy, tým skôr budete konzumovať aktívnym uhlím, tým účinnejšie bude.
 • Vždy si to s vodou alebo džúsom. Aktívne uhlie môže byť dehydratácia, takže budete chcieť mať veľký pohár vody alebo džúsu spolu s ním. Poznámka: Ako môžete vidieť na fotografii vyššie, jemné prášky dobre premiešajte s vodou, ale granulárne prášok sa usadí na dne. Takže piť rýchlo, alebo použite lyžicu, aby ju udržali zmiešané.
 • Vezmite si správnu dávku. Aj keď Dr Andrew Weil navrhuje dávke 1 oz. Pre dospelých, sa používa oveľa menej, než je-približne 1 lyžička prášku sa vmieša do vody. (To je ekvivalentná asi štyri kapsule).
 • Po vypláchnite ústa. Voľný, jemný prášok forma aktívneho uhlia môžu černieť pery a úsmev, tak dobre opláchnite vodou po pití. Granulovaný prášok nebude mať rovnaký účinok, hoci to môže uviaznuť v zuboch!

The Best aktívne uhlie Products

Je veľmi dôležité používať vysoko kvalitné aktívne uhlie farmaceutického. 

K dispozícii sú tri typy:

Aktívne uhlie prášok

Jemný prach je najviac "aktívna" forma aktívneho uhlia, v dôsledku svojej zvýšenej povrchovej plochy. Avšak, to môže byť chaotický a existujú obavy persorption do krvného riečišťa. Aj rezervovať si ho akútnych záležitosťou iba (ako vzácnych príležitostiach, ktoré som viac ako jeden nápoj).

Najlepšia voľba:

 • Charcoal Dom DETOX 1600 Kokosový aktívne uhlie prášok
 • Charcoal Dom Hardwood aktívne uhlie prášok

Granulované aktívne uhlie 

Granulovaný prášok je väčšia veľkosť častíc aktívneho uhlia, ktorá nie je ako chaotický ako jemný prášok, a je pravdepodobné, že trochu bezpečnejšie pre dlhodobé použitie. To je to, čo som si väčšinu času.

Najlepšia voľba:

 • Zdravie Natura granulovaného aktívneho uhlia z kokosové škrupiny
 • Charcoal Dom granular Kokosový aktívnym uhlím

Aktívne uhlie Kapsule

Kapsule obsahujú forme jemného prášku aktívneho uhlia, ale nemusíte starať o rokovaní s chaotický zvyšku. Len uistite sa, že sa pozrieť na značku bez prísad.

Najlepšia voľba:

 • Príroda je cesta uhlie Aktivované
 • Prírody Odpoveď aktívne uhlie Vegetariánske kapsule
 • Zdroj Naturals 100% čistej aktívne uhlie Kapsule
 • Country Life Bezlepková aktívne uhlie
 • Swanson Premium aktívne uhlie
 • CharcoCaps Doplnok stravy

Záver

Môže to byť trendy práve teraz, ale s aktívnym uhlím je skvelý nástroj, aby vo svojej kráse a wellness arzenálu. 

To je dôležité najmä v prípade, rovnako ako ja, že máte históriu alkoholu alebo niektoré potraviny spôsobujú problémy s pokožkou. Vždy som cítil, že moja pleť vyzerala horšie deň po jedle, alebo (duh), ktoré majú niekoľko pohárov vína. Teraz už viem, že je to preto, že z týchto toxínov, zlé črevné baktérie a výsledné hormonálna nerovnováha.

Ako sa hovorí, prevencia je najlepší liek. Ak sa nemôžete vyhnúť obťažovanie látku úplne, potom sa vaše budúci Najlepším riešením je čistiť ho s uhlím. Ak si pamätáte, aby si ju čo najskôr potom, ako požíval jed, môže odvrátiť veľa problémov by ste normálne stráviť hodiny alebo dokonca dni sa snaží liečiť.

Rád by som počul, ak tento liek funguje u vás!

Skúšali ste aktívne uhlie? Aké výsledky ste si všimli s kožným alebo tela?

load...