Krása

Ako zastaviť nadáciu z oxidácie

Ako zastaviť nadáciu z oxidácie

Vitajte v našom Opýtať Beautyeditor kolóny, kde naši odborníci zodpovedia Vaše vlasy, pleť a make-up otázky. Ak chcete požiadať o make-up rady:

  • Email [email protected] s "make-up otázky" v predmete správy.
  • load...
  • Stručne popíšte svoj problém make-up.

Upozornenie: Všetky fotografie budú zverejnené.

Otázka: Aj nosiť po celý deň Svetelný Foundation a vyzerá to dobre na mojej koži, ale po dvoch hodinách, môj tvár sa veľmi tmavé zhruba dva až tri odtiene tmavší. Mám suchú pokožku, ale olejovitý T-zóny. 

Každý základom sa snažím, je to to isté, po dvoch hodinách. Tiež môj tvár vyschne a moja pleť je šupinatá a suchá. Mohli by ste mi prosím poradiť niečo? Ďakujem - Nisha 

A: Nisha, problém ste popisujúci je chemická reakcia známa ako "oxidácie".

Rovnako ako jablká a iné ovocie budú zhnednú, keď je vystavený kyslíka vo vzduchu, nadácie môže obrátiť odtieň či dva tmavšie (alebo oranžová) na koži v priebehu celého dňa. 

Neexistuje žiadna zložka, ktorá je vinníkom oxidácia; skôr, že má čo do činenia s tým, ako oleje a pigmenty reagujú s prírodnými olejmi, kyslosti pokožky a vlhkosti vo vzduchu. 

Tu je niekoľko nápadov na to, ako zastaviť základ z oxidačné:

Použite Primer

Primer vytvorí bariéru medzi kožou a nadácií, ktoré by mali slúžiť ako ochrana pred reakciou so svojimi prírodnými olejmi.

Pokiaľ máte zmiešanú pleť, zvážte použitie primeru oleja konanie na svojom T-zónu a primeru hydratačný na zvyšok tváre.

load...

Dohnať nikdy úžasnú novú radu priméry (tu zhodnotil). Ich Matujúci Primer by bolo skvelé pre T-zónu, s výživný Primer na suché tváre. 

Tiež som rád Becca stále Matte Poreless Podkladová Perfector, tu hodnotilo -Je to zďaleka najviac zmatňujúci náter, aký som kedy narazil, takže buďte opatrní, len dať na ropných oblastiach náchylných. 

Aj keď nie som osobne nie je fanúšik silikónov (o tom viac nižšie!), Niektorí vizážisti myslia priméry na báze silikónu tvoria najlepšie bariéru, aby sa minimalizovalo proces oxidácie. Primery vyššie sú vyrobené z oxidu kremičitého, ale silikónové formula som mal šťastie dlhé roky je presýpacích Veil Mineral Primer.

Vymaž vašu pokožku 

Po inštalácii svoju základný náter, sa pol vrstvy čisté tkaniva a používať ho vymaž svoju tvár. Urob to znovu po nanesení svojej nadácie, že bude zbavili olejov a vlhkosti na pomoc farby zostať verný.

Nastaviť svoj make-up 

Potom, čo ste použili svoj základ, nastavte ho s priesvitnou nastavenia prášku. To pomôže zamknúť make-up na mieste a absorbovať všetky zostávajúce oleje, ktoré by mohli vyvolať oxidácii. Môžete tiež znovu použiť svoje nastavenie prášok po celý deň. 

Myslím, že čistý prášok oxidu kremičitého, je najlepší spôsob, ako ísť, ako mastenec vzorce môžu vysušovať pokožku a vyzerať cake, najmä ak ste dotýka s ďalšími vrstvami. Nemôžete ísť zle s Make Up For Ever HD MicroFinish Prášok alebo RMS Beauty "Un" prášok, nanáša labutienka.

Ďalšou možnosťou je nastavenie sprej, ktorý hmla po celej tvári ako posledný krok v make-up. Urban Decay All-Nighter dlhotrvajúci make-up Nastavenie striekacie práce znížením teploty vášho make-up udržať ju hľadá čerstvo použitá.

Skúste Tónované hydratačné

Ak zistíte, že väčšina základy oxidovať na vás, zvážte použitie tónované zvlhčovač, BB krém alebo CC krém miesto. Vzhľadom k tomu, že to nie je ako pigmentované, tam je menšia šanca, že sa farba zmení na vás-plus, budú hydratovať vašu suchú pokožku v rovnakom čase. 

Ak máte strach, že tónované hydratačný nebude poskytovať dostatočné zabezpečenie, pozrite sa na Laura Mercier Tónované hydratačné -je to stále jeden z najlepších vzorcov tam, a myslím, že je úroveň ochrany je porovnateľný s ľahkým až stredne založenia pokrytie. 

V prípade akýchkoľvek vád / škvrny stále je potrebné zakryť po tom, vyskúšať mieste zatajovanie (alebo "určiť skrývanie", ako to nazýva Lisa Eldridge). Použite malý kefa-mi páči zaťahovacia rtu kefy -A nepriehľadný plné pokrytie korektor, ako je make-up na veky plné krytie Concealer. To vám umožní dostať preč s kožou úpravou strmší, ale stále skrývať nejaké zafarbenie.

Kúpiť ľahší Foundation Shade

Ak ste našli základ vzorec naozaj milujete, môže to byť stojí za to dostať to jeden až dva odtiene svetlejší, takže keď sa oxiduje, máte perfektný zápas na vašej pleti. To si vyžaduje niekoľko pokusov a omylov, samozrejme, a budete musieť prispôsobiť svoj rozvrh čakať na proces oxidácie sa stane. Avšak, to je možnosť zvážiť, či nie je možné niečo, čo sa nemení farbu na vás nájsť. 

Go Oil-Free

Nisha, viem, že ste už používate základňu bez oleja a to oxidáciou. Avšak, iní by mohli mať šťastie prepnutie do vzorca bez oleja, ako menej oleja by mohlo znamenať menšiu šancu oxidačné reakcie na koži.

Prehodnotiť svoj kozmetiku

Ťažké krémy môžu byť vinníkom oxidované základu tým, že opustí príliš veľa vlhkosti na kožu a / alebo podporovať vaše pleť produkovať viac ropy. Ak váš T-zóna je naozaj mastná, potom môžete pravdepodobne dostať preč, bez hydratačný tam, alebo aspoň prechádza na hydratačné sérum alebo ľahkého bezolejnatého krém (s niečím výživné na tvárach). 

Ako každý, kto číta tento blog vie, že môj obľúbený svetlo hydrátor pre všetky typy pleti je v súlade HydrExtreme.

Na druhú stranu, je možné, že vaša pokožka je dehydrovaná, čo môže viesť k produkcii rebound oleja. Či je tu šanca, že ste odizolovanie kožu by nadmerne očiste alebo cez-exfoliačný (a nie doplňovanie že vlhkosť), skúste prejsť na jemnejšie rutiny vidieť, či to pomáha s sucha a prebytočný olej.

Čo sa týka silikónmi, som opatrný. Hoci oni môžu dať svojej pleti dočasne hladší vzhľad, môžu sa hromadí v póroch, ktorý sa stretáva s prirodzenú regeneráciu pleti procesu, čo môže viesť k suchej a dehydratovanú pleť. (To isté platí pre minerálny olej a vazelína.) Zvážiť investície do hydratačný bez obsahu silikónu (a to aj bez silikónu nadácie, ako Sapfó Organics Liquid Foundation), aby sa zistilo, či to pomohlo vaša pleť vrátiť do rovnováhy.

Zostatok vášho pH

Ešte jeden nápad pre vaše starostlivosti o pleť rutina je jablčný ocot (ACV) ako toner. Vzhľadom k tomu, oxidácia môže byť vyvolaná kožou s kyslým pH úroveň, môžete skúsiť vyváženie ju s ACV. (Poznámka: Podľa Dr Karen Hammerman, New York dermatológ, "Koža je prirodzene kyslé, ale keď je ocot používa ako toner, pomáha pleti nájsť ideálnu rovnováhu medzi suchá a mastná.) Uistite sa, že ho riediť, aj keď- hovoriť, jeden diel octu s dvoma dielmi vody a aplikovať s vatovým tampónom.

Dúfam, že to pomôže, Nisha!

load...