Krása

Ako vysušiť Štetnite pokožku (a prečo by ste mali!)

Ako vysušiť Štetnite pokožku (a prečo by ste mali!)

Uvedomujem si, to je pre mňa zlý kanadský, ale neznášam chladné počasie. Vnútorné kúrenie a teplej sprchy ponúkajú dočasnú úľavu od mrazu sezóny, ale za cenu suchej, šupinatej kože, ktorá odlupuje Zakaždým, keď som vytiahnuť na svojej pančucháče alebo tepelnými legíny. 

load...

V poslednej dobe som začal vyšetrovanie Ayurveda, je 5000 rokov starý systém prirodzeného liečenia zo starovekej Indie. Našťastie som objavil metódu mierka-zhadzovať, že zatieni svoje staré kroviny-and-hydratačný rutina: suché kefovanie!

Čo je Dry kefovanie?

Proces suchej kefovanie je celkom intuitívne: vy drhnutie svoju suchú pokožku s prirodzeným štetinami sa púšťať odumretých kožných buniek. 

Ale pokožka hladkosť nie je len majitelia prínosov a kúpeľné a ajurvédskej praktici vyhlasujú, že svetlo masírovanie pôsobenie suchej kefovanie môže zlepšiť krvný obeh, metabolizmus super-charge, posilniť lymfatický obeh a rozptýliť celulitídu (keď som skeptický k tejto poslednej) ,

Moje výsledky zo suchých Kefovanie

Nemôžem hovoriť k vede za toxíny a lymfatické drenáže, ale môžem potvrdiť, že som videl viditeľné zlepšenie textúry moja pleť je po dvoch mesiacoch pravidelného suché kefovanie. 

Ako fyzická exfoliant, kefa funguje neuveriteľne dobre púšťať odumretých kožných buniek, a tiež udržuje zarastaniu chĺpkov na uzde, takže svoju kožu hebkú a vločka-free. Ako bonus, moja oholenie bol hladšie a má hydratačné absorbuje lepšie, čo znamená, že moja pleť bude Glow po celý rok. 

Tiež som rád, ako uspokojujúce je poškriabať moju kožu s kefou (ľúto, mami!). Používam guľatou vaňou štetec od Body Shop, a štetiny cítiť úžasne.

Ako som sa suchým štetcom

Aj suchým štetcom, než sa dostanem do sprchy, ľahko zmyť akúkoľvek odumretej kože alebo nečistoty Aj púšťať svoju kožu. Pred zapnutím vode, stojím vo svojej vani a vyleštite moje telo štetcom pomocou malej, krúživými pohybmi. Niektorí ľudia radi používajú dlhšiu ťahy. Dôležité je pracovať v smere svojho srdca, s cieľom udržať váš lymfatický systém do pohybu. 

load...

Začnem pri nohách a potom ísť do nohy, trup a potom ruky, zastavil pri krku (nechcete čistiť svoju tvár s týmto typom štetce, nechám pre Clarisonic!). To trvá asi dve minúty robiť celé vaše telo. 

Potom som sa osprchovať a ihneď potom, čo (keď moje telo je stále vlhká), som použiť sezamový olej, Neutrogena tuk, doplniť tekutiny a vyživuje kožu.

Okrem tváre, mali by ste sa tiež vyhnúť sa suchému kefovanie genitálie a akýkoľvek krehkú, citlivú alebo poškodenú pokožku, napríklad pred spálením. Vždy som si kefa na suchú kožu, ako moja mokrá koža je citlivejšia a ja nechcem spôsobiť závitu žily. 

Čo sa týka frekvencie, snažím sa suchým štetcom každý druhý deň pred sprchovaním, môžete dokonca robiť to alebo dvakrát denne, ak chcete. Aj preskočiť kefovanie dní, ktoré som pri holení alebo voskovanie, aby sa zabránilo dráždi kožu.

Najlepšie Kefy pre Dry Kefovanie

Vždy použiť prírodné kefkou pre suché kefovanie, nikdy jeden zo syntetických vlákien.

Osobne som rád kontrolu uchopenie veľkosti dlane disk ako môj Body Shop guľatou vaňou kefu. Podobné kefy zahŕňajú:

  • Mio Telový Brush
  • Hydrea London Dry Skin Telové Brush
  • Aromaterapia Associates leštenie karosérie Brush
  • Fantasea Natural Bristle Brush telo

Iní sa môžu tešiť kefa s dlhšou rukoväťou pre ťažko prístupných miestach:

  • The Body Shop Cactus telo Brush
  • Elemis Brush Skin
  • Krajina Therapeutics Natural Telový Brush
  • Sublime krása telo kefa

Či tak alebo onak, len sa uistite, buff v sprche, pretože tieto vločky lietať všade! 

Už ste niekedy skúšali suché kefovanie? Aké výhody všimli ste si?

load...