Krása

Ako vyčistiť akné z čistenia oleja

Ako vyčistiť akné z čistenia oleja

Vitajte v našom Opýtať Beautyeditor kolóny, kde naši odborníci zodpovedia Vaše vlasy, pleť a make-up otázky. Ak chcete požiadať o pleť poradenstvo:

  • Email [email protected] s "Starostlivosť o pleť otázky" v predmete správy.
  • load...
  • Stručne popíšte svoj problém kože.

Upozornenie: Všetky fotografie budú zverejnené.

Otázka: Dobrý deň! Narazil som na post, kde ste povedal, že ste vyskúšali metódu oleja čistiace, rovnako ako ja mám obrovský neporiadok na svojich rukách, pokiaľ ide o to, čo OCM urobil môj tvár. Je mi 31 a nikdy nemali akné predtým. Bol to nočná mora kože! Nejakú radu môžete mať pre mňa o tom, ako sa dostať z toho bude pravda požehnanie. Tiež som skúšal veľa prírodných prostriedkov, a žiadny z nich pracuje. Ďakujem! - Regina

A: Ach, čistiace metóda Oil. Bola to krása trend, ktorý sa dostal masívne populárnej na internete pred niekoľkými rokmi, a nevykazuje žiadne známky ísť preč.

V prípade, že nie ste oboznámení s tým. 

Aký je čistiaci metóda Oil?

Očista metóda Oil zahŕňa umývanie tváre. S rovnou olej. 

Princípom je, že "podobné priťahuje podobné." Takže olej ste šúchal okolo má byť účinnejšie ako bežný čistiaci prostriedok na zdvíhanie preč make-up, nečistoty a maz. 

Je to 100 percent prírodné a non-stripping, ktoré som sa priznať, že sú veľmi presvedčivé výhody. Navyše, tam sú referencie od spústy ľudí, ktorí našli to prečítal svoje čierne bodky, upchaté póry a dokonca aj akné.

Ako Oil Očista môže spôsobiť akné

Problém je, že tam sú niektorí z nás, ktorí jednoducho nemôžu tento spôsob očisty zvládnuť. 

load...
  • Citlivosť olej: tu podrobne som skúsenosť, a zopakovať, čo môj dermatológ, Dr Nowell Solish, mi povedal: niektoré typy pleti sú tak citlivé, že aj čistenie týmto spôsobom ONCE môže spôsobiť zlú infekciu. A áno, je to aj v prípade, robíte to "správne" by úplne odstrániť všetky stopy oleja neskôr s pravidelným čistiaci prostriedok.
  • Nesprávne odstránenie: Verím, že mnoho iných ľudí si akné z ropy očiste jednoducho preto, že to nie je správne odstraňovanie. Zdá sa, že mylná predstava, že môžete nechať niektoré z ropy na tvár, pretože to funguje ako zvlhčovač. Ale to znamená, že ste tiež opúšťať póry zanášanie nečistôt na tvári, taky, takže je lepšie úplne umyte a použiť samostatný produkt hydratovať. Mimochodom, správne odstránenie znamená otrela oleja s teplou, vlhké, sparné žinkou, oplachovanie a opakovanie až päťkrát. Je to tiež dobrý nápad, aby sa umyť tvár znovu na konci, s miernym, sulfát bez čistiaci prostriedok.
  • Comedogenic a páchnuceho oleja: Keď som sa zmienil môj zlý olej čistiace zážitok, veľa ľudí mi povedal: "Ach, vy jednoducho použili zlý olej, že to bude fungovať, ak ste použili _____." To môže byť pravda. V spätnom pohľade, myslím, že ľahšie oleje ako kokosu a jojoby by to bolo bezpečnejšie na mojej koži než bohaté, ťažké ricínového a olivového oleja som použil. Ale každý olej môže byť comedogenic, takže je ťažké niečo predvídať a záleží na jednotlivcovi. Tiež si myslím, kvalitný olej a čerstvosť je dôležité. Potuchnutý olej je viac pravdepodobné, že sa lepivé a spôsobiť upchatie. Bohužiaľ, je to ťažké zistiť, sviežosť, keď kupujete oleje-ďalší dôvod držať sa stabilným kokosu a jojoby.
  • Over-masírovanie: akt o masírovanie v oleji príliš dlho môže spôsobiť problémy v sebe, o viac ako stimulujúce pokožku a pracovné olej hlboko do pórov. Pred vybratím olej Neodporúčal by som viac ako päť sekúnd masáže.

Osobne, len som sa snažil OCM dvakrát alebo trikrát, nemal pocit, že neurobil nič, a potom skončí. Do jedného mesiaca, začal som dostať podivné vyrážky na brade a na čele, ako malé, pod-the-kože hrbole, ktoré neboli akné. Počas dvoch mesiacov, ktoré premenil v plnohodnotné cystickej akné infekcie. Bolo to to najhoršie!

Čo robiť, keď Oil Čistenie vám dáva akné

Ak je vaša pokožka reaguje zle na olejovej očistenie, povedal by som, že ignorujú radu o nutnosti "očistenie", alebo že "je horšie ako to bude lepšie." 

V mojom prípade to rozhodne nie je pravda, a keby som pokračovala s olejom, tak by som spôsobil ešte ťažkou akné, a možno aj jazvy! 

Myslím, že je to najbezpečnejší ustúpiť všetky oleja a nechajte vaša pokožka hojí tak rýchlo, ako je to možné. Vždy sa môžete skúsiť OCM znova neskôr s rôznymi olejmi alebo inou technikou. 

Neverím, že v aby vaša pleť trpí, obzvlášť keď tam sú oveľa lepšie spôsoby, ako upratať dreváky. (Viac informácií o tých, v sekunde!)

Tu je to, čo odporúčam pre obnovenie vašu pokožku:

1. Vyhnite sa všetkými aktuálnymi Oleje

Ak sme preukázané, že nie je možné zvládnuť OCM, potom by ste naozaj nemali byť uvedenie iného oleja na kožu v súčasnej dobe.

Prepnutie na jemný, sulfátu bez a bez oleja čistiaci prostriedok. Milujem Caudalie Instant čistiaca pena.

Pre hydratáciu, vyberte niečo ľahké a nevýrazné, čo už poznáte z minulosti nespôsobí vám žiadne problémy. Osobne mám rád Spoluhláska HydrExtreme, svetlo, vodnaté sérum, a zistí, že to samo o sebe, aby mi dal vlhkosť. Má len dve zložky (!!), takže to nie je pravdepodobné, že budete mať problém s ním.

2. Skúste BHA

Beta-hydroxykyseliny (BHAs), ako je kyselina salicylová, sú veľmi užitočné pri objasňovaní čierne bodky a akné. Na rozdiel od alfa-hydroxykyselín (AHAs), ktoré sú rozpustné vo vode, BHAs sú rozpustné v oleji a je schopný preniknúť hlbšie sa čistí póry.

Tie najlepšie pokúsiť sa buď Paula Choice Skin Obojstranná tlač 2% BHA kvapalina:

Alebo COSRX BHA Blackhead Power Liquid, čo je viac hydratačný:

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, naneste tenkú vrstvu liečbe BHA po celej tvári (okrem oblasti očí) raz alebo dvakrát denne. Týmto spôsobom budete nielen liečbu aktívny škvrny, ale zabraňuje škvrny skôr, ako nastanú. 

Nikdy som vidieť výsledky z bodových ošetrenia kyseliny salicylovej, ale keď som začal uplatňovanie COSRX svetom som videl obrovský rozdiel!

Nakoniec si myslím, že pridanie BHA do svojej rutiny je oveľa účinnejší spôsob, ako upratať upchatú kožu, namiesto toho sa snaží, aby tak urobili s olejom. Je to naozaj funguje!

3. Opotrebenie minerálny make-up

Rozhodnúť sa pre olej-free a bez silikónu minerálnych práškov počas tejto doby, aby sa zabránilo ďalšej priťažujúcu kožu. 

Páči sa mi W3ll Ľudia altruista Foundation Powder to najlepšie.

K dispozícii je tiež Jane Iredale PurePressed báze minerálnych Foundation SPF 20, ktorý má veľký pokrytie, hoci to predsa obsahuje niektoré silikón. 

Pre bodové pokrytie Colorescience má vynikajúce minerálne korektor paleta práškových concealers v rôznych odtieňoch. To ma úplne zachránil, keď som musel post-zápalových pigmentácia z OCM!

4. Zoberme si Antibiotiká

Nie som jeden používať drsné lekárske zákroky, keď môžete robiť veci prirodzenou cestou. Spočiatku som sa snažil každý domáci liek v knihe, aby som si vyčistil pokožku pred trhlinami ropu vyvolanú.

Bohužiaľ, moja reakcia na ropné očistenie bol tak zlý, hlboká infekcia, že som sa nakoniec uchýli k šesťtýždňovej kurz predpísaných antibiotík je, na základe odporúčania svojho dermatológa. Len ma mrzí, že som nedostal na ne skôr!

Takže by som navrhnúť vidieť dermatológa (nie len tak hocijaký MD), ak ste nájsť akné jednoducho neodíde. Nemôžem si spomenúť na konkrétne antibiotiká som predpísané (možno milenka?), Ale spomínam si, že som mal zostať na ne celých šesť týždňov, a to bolo dva týždne predtým, než som si všimol mojej koži začínajú vymazať. Takže buďte trpezliví a držať s nimi!

Dalo by sa tiež opýtať svojho dermatológa, ak on alebo ona by odporučiť lokálne antibiotiká, aj keď moje nie, pretože moja koža je príliš citlivá.

5. Do laserové ošetrenie

V závislosti na tom, ako ťažké vaše breakouts boli, môže byť ponechané s konečnou pripomienka traumatického utrpenia: purpurovo alebo červenkasté pigmentové značky post-akné. 

Môj derm urobil cievne laserové ošetrenie na mne, ktoré pomohli oveľa rýchlejšie strácať značky. Cievne lasery sú bezbolestné a hľadať červené a fialové odtiene vo svojej koži. Navrhoval by som aspoň dve alebo tri sedenia, aby bolo vidieť rozdiel.

Dúfam, že to pomôže vám zotaviť sa z zlú reakciu na túto kontroverznú metódu očisty!

Ste vypukol z Oil Čistiaci metódy Čo pomohlo upratať koži?

load...