Krása

Ako upokojiť pokožku po opálení

Ako upokojiť pokožku po opálení

Poznámka redakcie: Zoznámte sa s novou BEAUTY EDITOR prispievateľa Rikki Ciminsky! Je to chlapík krása narkoman, media študent Ryerson v Toronte. A dnes má nejaký úsudok bez tipov, čo do činenia s úpal. (Aj keď viem, že nepodporujeme činení alebo nič. To sa stáva.) Vezmi si to preč, Rikki!

load...

Bez výnimky, zakaždým, keď som sa dostať opálený, ľudia vždy hovoria veci ako:

"Dostali ste naozaj vyhorel, čo?"

"Wow, to vyzerá naozaj hrubý."

"Ach môj Bože, ty si tááák red."

Myslím, že viem. Moje oči sú stále neporušené. Viem, že vyzerám hrubý-ja upozornenie zakaždým, keď som sa prejsť zrkadlo. Ale teraz viac ako inokedy, vidím toľko mojich priateľov usilovať o opálenie, ale nakoniec sa krčí-hodné popáleniny. Rovnako ako, nemôžem-move-nemôžem-sleep-nórskeho-červeno-úpal.

Teraz. Poďme vážne. Poučiť z mojich chýb: Išiel som do Puerto Plata, Dominic republiky v roku 2018. Úprimne Myslel som, že by bolo odolné voči slnku. Hlavne preto, že priateľ išiel som s ich, prisahám, nepremožiteľný. Dokáže slather na opaľovacích olejov, ležať na slnku od súmraku, til úsvitu, a napriek tomu práve stavia úžasné opálenie. Takže v snahe o rovnaký druh tan-pretože som bol a vždy bude, pastózne v porovnaní s ňou bol som mimoriadne laxný s opaľovací krém. Iba v prvý deň aj keď! Že to všetko trvalo, priatelia! Jeden deň na slnku bez opaľovacieho krému. Potom, bum! II.st. Pokrýva moju tvár, ramená, paže a hruď. Ach! Strašidelné, ja viem. Bozkávam krajine, pretože môj tvár nie jazvu, ale splotching po zvyšok môjho tela trvalo asi rok a pol až úplne zmizne. Ja by som vám ukázať pasca obrázky tých čerstvých popálenin-, ktoré existujú, ale to by vyžadovalo prehliadač diskrétnosť varovanie na tejto webovej stránke.

load...

Som uzavrel mier s tým, že budem vždy o niekoľko odtieňov svetlejšiu, než je môj priateľ, ktorý opaľuje oh-tak pekne. Teraz sa snažím hodiť na ochranu proti slnečnému žiareniu kedykoľvek viem, že budem na slnku na chvíľu. Najmä na tie časti tela, ktoré dostal pred druhého stupňa horieť rokov. Som si uvedomil, že niekedy, aj keď tie platí, že opaľovací krém, popálenín nestane! Aspoň teraz viem presne, čo s tým robiť.

Takže máte úpal? Žiadny súd tu. Len pomôcť! Ak chcete hoja rýchlejšie, človeče, mám niekoľko tipov pre vás.

1. Nenechajte sa zabránilo sprchu. Len vziať COOL sprchy.

Viem, že sprchovací kút sa môže cítiť ako niekto, kto je hádzanie dýky sa na teba, ale stále musíte byť hygienické. Vezmeme-cool, nie horúcu sprchu, bude vaša pokožka cítiť sa lepšie (a nebude zďaleka tak dráždi ako horúcu vodu na popáleniny). Ak budete mať šťastie dosť byť obdarený sprchou, kde môžete meniť tlak, položil ju na najšetrnejší nastavenia. Ak máte pľuzgiere, môže údernú voda im pop (EW!), A zase vaša pokožka ešte červene (ak je to vôbec možné na tomto mieste?!). Vyhnúť loofahs a akýkoľvek druh exfoliačný kroviny, pretože budú trieť len pár spálenú kožu, ktorá nebola pripravená k olúpané.

Keď vyjdete zo sprchy, pat, nie trieť, sám suchý.

2. Hydratujú! Hydratujú! Hydratujú! (Musím povedať viac?)

Než sa slather svoje pravidelné krém po celej tvári, skontrolujte fľašu. Pokiaľ má kyselina salicylová použité v boji proti akné, bude to STING a spáliť. Dôvera. Keď som sa spálil moja osobná voľba bola Neutrogena je Oil-Free vlhkosti pre citlivú pleť (k dispozícii od Well.ca za 16 € s dopravou zdarma a bez minimálna objednávka v Kanade). Miloval som to tak veľmi, že to, čo som stále používať.

Ďalším veľkým možnosťou je Korres Yoghurt Instant upokojujúci gél. (Poznámka redakcie: zomriete nad tým, ako upokojujúce to vonia Sú vhodné aj ako verzia pre telo!).

Pre pod krkom, niečo s aloe v ňom je dokonalosť, pretože pomáha k rýchlejšiemu hojeniu. Môj osobný obľúbený je Vazelína je Aloe Fresh Total vlhkosti krém s aloe a uhorky extraktu, pretože vonia delish a cíti úžasné na koži po popálení. Kedykoľvek som vonku na slnku po dlhú dobu, som sa udusiť svoje telo v ňom. Best. Hydratačný krém. Ever. Na Teraz. (Kúpiť tu od Well.ca len za 9 Sk).

Vazelína tiež robí rovnaký krém s SPF 15! (V tomto prípade z Well.ca k dispozícii ,. Za rovnakú cenu) Double Whammy!

Tip: Udržujte svoje hydratačné v chladničke za poplatok chladivý pocit na horúcej koži.

3. Nikdy, nikdy použiť vazelínu na popáleniny.

Tento tip dostane svoju vlastnú pozíciu, pretože keď som bol nováčik úpal, tak by som nikdy myslel, že toto za miliardu rokov: klasický vazelína vazelína je skoro najhorší možný zvlhčovač používať po spálení slnkom.

Išla som rovno na to, pretože to má byť najintenzívnejšie a najjednoduchšie hydratačné vonku. Rookie chybou. Vzhľadom k svojej hrúbke, zapadne do tepla z vašej pokožky, ktorá potrebuje uniknúť, a preto ju bráni uzdravenie. Navyše je to tiež nie je dobrý nápad, aby ju použiť, ak budete zase von. To je preto, že je to super-lesklé a reflexné a chová sa rovnako ako reflexné vodou (alebo tie staré skool staniol opaľovacích plechov) čerpať viac slnka na kožu! Nie je to, čo chcete.

4. Noste nejvolnější oblečenie.

Rovno hore, vaša pokožka je už citlivá. Ak nosíte akékoľvek tesné oblečenie, riskujete tepelný vyrážku na vrchole svojej popálenia. To by bolo zle a skrútené a masochistické.

5. Cítite sa kreatívne? Skúste jednu z týchto domáce opravné prostriedky.

Čajové vrecká: Brew čaj, nechajte ho vychladnúť a priekopa skutočnú vodu (alebo piť). Potom stlačte tlačidlo čajové vrecúška na svojej koži.

Odstredené mlieko: Namočte handričku s mliekom a pritlačí na kožu. Mliečne bielkoviny pomáhajú horieť liečiť. Kto vedel?!

(Ak ste sa dať nápoje na vaše telo, mali by ste! Bolo odporučené môj dermatológ!)

Tiež, ovsené vločky: Zrejme pridanie niektorých zem až ovsené vločky do kúpeľa pomáha upokojiť popáleniny. Alebo ste si mohli kúpiť Aveeno je ready-made verzia (12 € na Well.ca).

6. Vždy používajte opaľovací krém (duh!). Aj v prípade, že ste už dostali k popáleniu.

Môj dermatológ odporučiť La Roche-Posay Anthelios. Mám vzorku z toho, že mi trvalo celých päť sekúnd, ale tých päť sekúnd bolo čisté blaženosti. Miloval som ju. Avšak, to je drahšie ako priemerný ochranu proti slnečnému žiareniu. (Ten je v predaji práve teraz za 21 € z Well.ca.)

Ak sú spustené na rozpočet študenta (ako ja), žiadna hanba, moji priatelia! Aj skalné Coppertone snímanie športu Spray Krém na opaľovanie SPF 30. (To je 9 € na Well.ca.)

Doslova len sprej. Nemáte ešte musieť vysporiadať s touto mastnou rukou / pokožky situáciu, ktorá, buďme úprimní, je dôvod, prečo ľudia nemajú nosiť opaľovací krém na prvom mieste. Teraz?! ŽIADNE OSPRAVEDLNENIE!

7. A čo make-up?!

Zistil som, že je ťažké len úplne ignorovať svoju zásuvku make-up, keď som bol spálený. Avšak, ak je to možné. Všetku moc na vás! Pravdepodobne budete hojí rýchlejšie ako opálený milovníkov make-up na svete.

Zdvihol som niekoľko rýchlych tipov metódou pokusu a omylu počas mojich časoch po popálení:

  • Trieť nejaký aloe gél na tvár alebo použiť krém s SPF ako základ.
  • Snažte sa vyhnúť Liquid Foundation; treba dať vaše póry dýchať pre rýchlejšie uzdravenie!
  • Pokiaľ je nutné použiť nadácie alebo prášok, čo sa žltými / zelenými podtónmi pomáha neutralizovať všetky červené. Dobrý sypký prášok je výhoda Bluff prachu (pozri vyššie), a to najmä, že redukuje začervenanie. (Poznámka redakcie: Len viem, že ak vaša pokožka je vo fáze peeling, uvedenie prášok na vrchole bude akcentovať len vločky).
  • No ružové očné tiene a červené pery. To jednoducho robí ľudia si všimnú, ako podobné si farbu kože je na make-up. Nie dobré.

Možno ste zaspal na slnku, alebo si len vypil trochu moc na pláži a zabudol použiť znovu. To sa stáva aj tým najlepším z nás. Šťastné uzdravenie!

Čo je najhoršie úpal, ktoré ste kedy mali? Ako ste ju liečiť? Už ste vyskúšali niektorý z týchto tipov?

load...