Krása

Ako som zistil, že som alergický na lak na nechty

Ako som zistil, že som alergický na lak na nechty

Asi pred rokom som začal všímať, že moje kutikuly otáčali červené a opuchnuté, a dokonca začínajú pľuzgiere trochu. (Boli Teeny, drobné mikroorganizmy pľuzgiere., Ale stále hrubý však.) Nemal som poňatia, čo sa stalo, išiel do Derm štyrikrát, dostal štyri rôzne krémy, ale nič sa nezmenilo.

load...

Tak som sa rozhodol hrať na doktora. So zameraním na prevádzkovaní rozhlasového a televízneho umenia a menšie v angličtine, to dávalo zmysel, aby pre vlastné diagnostiku. * Sarkazmus *. Podarilo sa mi nájsť príbehy o iných ženách, ktorí prechádzajú rovnakú vec. Ajhľa, ich príznaky všetko vedie späť do laku na nechty alergie.

Druh chorého vtip pre nail art fanatika, ako som ja.

Mala som obrovské množstvo otázok, a tak som sa dostal do kontaktu s Dr Neal Schultz, New Yorku dermatológa a hostiteľ DermTV. Po rozhovore s ním, pochopil som alergiu trochu lepšie, ale čo je ešte dôležitejšie, mám nejaké info o nechty, ktoré som chcel podeliť sa s vami!

Je lak na nechty v skutočnosti škodlivé?

Inými slovami, je to zlé pre vaše nechty a okolitej kože? Podľa Dr. Schultz: "Nie. Ak nechcete prejaviť alergie alebo negatívne fyzickú reakciu, potom je úplne neškodný."

Ale ak áno, ako ja? Dr. Schultz navrhol opravných skúšok, používanie rôznych poľských značiek po dobu 48 hodín, aby zistili, či sa u vás objaví reakcia. (Ale o tom viac v sek.)

V opačnom prípade, aký typ laku na nechty si vyberiete, je všetko o osobné preferencie. V priebehu posledných 10 rokov, väčšina prúdu lak na nechty značky boli prevedené na "3-free" vzorcov (tj voľne troch hlavných chemických látok: dibutylftalát alebo DBP, formaldehyd a toluén).Avšak, väčšina leštidla ešte obsahovať ďalšie zložky, ako je napríklad formaldehydovej živice a gáfor, že niektorí ľudia hovoria, sú spojené s toxicitou.

load...

Ak všetky tieto chemické talk začína ťa strašiť trochu, tam sú tony alternatív k leštidla na chemickej báze vonku.

Ešte na vodnej báze leštidla vlastne funguje?

Mnoho ľudí, ktorí sa snažili na vodnej báze leštidla okamžite kopať, em k obrubníku, pretože nemajú prácu vykonávať jako,normální'nehty.

Humor ma, hoci. Premýšľať o pravidelnom farbou. Netoxický lak, ktorý sme dali v prednej časti materskej škole nie je ani v rovnakej oblasti ako farby, ktoré používame na naše spálne stien. Oni jednoducho nedá porovnávať!

Keď som prvýkrát uvedomil, že som alergický na nechty, snažila som úplne na vodnej báze, netoxické značku s názvom Scotch Naturals:

Scotch Naturals netoxický lak na nechty, 14 € každý; pozri tu miestach.

Vzhľadom k tomu, rovnice je slabý, než som bol zvyknutý, potreboval som použiť niekoľko ďalších vrstiev, ako je obvyklé.

Ale na strane plus, Scotch Naturals na skalách Top Coat (super roztomilé meno, že?), Je oveľa tvrdší ako väčšina vrchných náterov som sa snažil vo svojom dni. Aj cez túto alergiu cesty, som sa pokúsil pomerne málo.

Pre Tip: Ak Scotch Naturals poľskej záujmy, ísť na tmavšie farby. Sú oveľa jednoduchšie aplikovať rovnomerne a skutočne objavia nepriehľadné, zatiaľ čo väčšina zo svetlých farieb sú číre.

Môj nový obľúbený základ a vrchné laky 

Tu je niečo, čo možno neviete. Zatiaľ čo väčšina nechty sú teraz 3-free, báza a vrchné laky z mnohých tradičných značiek STILL majú formaldehyd, čo je chemická látka, ktorá pôsobí ako tužidlo a pomáha urýchliť proces sušenia. (Tak jo. Dokážem úplne pochopiť, prečo by ste chceli, aby vo svojej vrchný náter).

S Dr Schultze návrh testovanie náplasti, zistil som, že formaldehyd v horných vrstvách a základných náterov urýchlil svoj alergie najviac.

Našťastie som zistil, SpaRitual, ktorý robí môj nový obľúbený (bez formaldehydu) základný náter:

SpaRitual Lacquer Lock ColorStay Podkladový lak; pozri tu miestach.

SpaRitual nie je len 3-free, ale vegan rovnako. Mám tiež niekoľko ich nechty:

SpaRitual lak na nechty, 12 € každý; kliknite tu pre viac informácií a nákup.

Sú to môžem dodať, prirodzene farebné a bez syntetických farbív. Celkom v pohode, nie? Ich najnovšie línie, premýšľať, je naplnený Ecocert certifikáciou bambusu pomôcť posilniť nechty.

JINsoon je rýchloschnúci vrchný náter je-get ready-5-zdarma! Nie je to len tri. PÄŤ: to formulované bez formaldehydu, toluén, DBP, formaldehydy živice a gáfor.

JINsoon Top Gloss, 22 €; kliknite tu pre viac informácií a nákup.

JINsoon špeciálna formula preniká až po základnej vrstvy na vytvorenie jednotného väzbu na nechty, takže vaše manikúra super silné. A musím povedať, asi štyri mesiace teraz (aka bilióna manikúru) Bolo mi Choď na.

Najlepšie alternatíva

Aj v prípade, že nemáte alergiu, Dr. Schultz hovorí, že je stále dobrý nápad, aby vaše nechty "dýchať".

Teraz, ešte pred rokom nechal moje nechty dýchať, znamenalo by to nudné, nahé nechty. Avšak, keď som prechádzal mojej prísne no-poľskej fáze, nechal ruky navrátenie, ďakujem Pánovi za tieto:

Essie Elegantný Stick nechty nášivky, 10 € každý; kliknite tu pre viac informácií a nákup.

Kolekcia Elegantný Stick Essie je zďaleka môj obľúbený lak na zber wrap / nálepka na policiach práve teraz. Ako roztomilé sú všetky tieto návrhy?! Väčšina z ktorého nikto nemôže čerpať ručne do takých podrobností. K dispozícii je matný, lesklý, a dokonca aj niektoré trojrozmerné vzory!

Aj napriek tomu, že budete potrebovať iba 10 samolepky, budete skutočne dostať 18 v každej sade, s rôznymi šírkami a tvarmi kožtičky. Tam je doslova všetky možné kombinácie s cieľom zabezpečiť každý necht dostane plné pokrytie nálepka! Tiež veľa nechtových samolepiek vám podivné hrbole a bubliny, ale tie sú vopred vytvrdí pod UV svetla, čo prispieva k dokonalej, creaseless priľnavosť k nechtu. Po nabehnutí nálepku, kde ho chcete mať, môžete zložiť prebytok smerom nadol a potom podať ju preč s súboru zahrnuté na nechty (ktorý mimochodom, je AH-Mazing! Ja som vlastne uložený jeden v kabelke, ako moja on- the-go pilník na nechty, pretože to je tak roztomilý a malinký).

Sú to naozaj ideálne nielen pre ľudí, ako som ja, sa lak na nechty alergiu, ale aj tých, ktorí sa nestarajú tráviť čas starostlivo pokúša podrobne nail art. Môj osobný favorit je nazývaný Takže Haute. Páčilo sa mi to tak moc som si myslel, že si zaslúži trochu Instagram koláž:

Pre tých, ktorí majú záujem, stále som na nechty off asi mesiac alebo tak, aby sa moje kutikuly liečiť. Môžem použiť väčšinu leštidla stále, ale moja kutikuly bobtnajú, pľuzgiere a plakať, keď som použiť "bežnú" top alebo základný náter s formaldehydom v ňom.

Teraz, po dlhej ceste, moji kutikuly sú konečne začínajú opäť vyzerali normálne (vďaka bohu!).

Rikki Ciminsky je študentkou na Ryerson University v Toronte. Sledovať ju na Twitteri: @rikki_see.

Tak mi povedz.

Zažili ste niekedy alergickú reakciu na lak na nechty? Už ste vyskúšali (a mal rád?) Na vodnej báze lak na nechty alebo nail art nálepky? Staráš o všetkých chemických látok v laku na nechty?

load...