Krása

Ako si vosiť nohy doma ako profesionál

Ako si vosiť nohy doma ako profesionál

Teraz, keď je to stále dostatočne horúca pre sukne, šortky a možno aj plaviek, môžete premýšľať o prechode na voskovanie miesto holenie.

Koniec koncov, voskovanie a to nielen pomáha vlasy rast v tenšie v priebehu času, ale môže tiež viesť k nej nerastie späť... Ako, nikdy. Znie to celkom sladké!

load...

Ale ako sa to robí v salóne je tak drahé. A úprimne povedané, robí to doma, teda kopírovanie vlastné vlasy z koreňov, je to trochu desivé.

Alebo je to? Nedávno som chatovať s Rhonda Shupe, depilácia expert, profesor kozmetických techník u Seneca College v Toronte, a Total voskovanie advokát. Bola to robí už 20 rokov! Takže sa dá povedať, že je fanúšik, a vie, jednu alebo dve veci o pribíjať na správnu techniku.

Čítajte ďalej pre Lowdown na presne tak, ako dosiahnuť skvelé výsledky doma, a navyše niekoľko zasvätených tipov pre udržanie svojho voskovanie cieľa na správnej ceste. Vzhľadom k tomu, holenie je tak včera.

1. Nečakajte, kým ste Channeling Sasquatch

Tie by mohli byť váhajú o voskovanie, pretože obávaný rastú-out fáze čakania, až vaše vlasy je dostatočne dlhá, aby sa zdvihol od vosku.

Ale to nie je tento prípad už s novými, high-tech voskové vzorcov, ktoré môžu vyzdvihnúť vlasy tak krátka, ako dva až štyri milimetre. (To je menej ako 0,15 palca!)

"Technológia s vosky v dnešnej dobe zmenila v tom, že umožňuje ľuďom, aby sa odstránili ich vlasy v tejto krátkej dĺžke,, hovorí Rhonda.'Před rokmi ste mali mať vlasy aspoň štvrtiny palca, takže by ste chodiť okolo chlpaté nohy a podpazušie. Teraz, dva milimetre nie je nič. "

2. Uprav vaša pokožka správne

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, je dôležité, aby olúpať pred vami vosku, ale robiť to 24 až 48 hodín vopred, inak riskujete zvýšené dráždenie. Použiť špongiu alebo peeling, ako sa zbaviť tej vrstvy odumretej kože; to pomôže vosk uchopiť chĺpky oveľa lepšie.

load...

Radi spoluhláska Skin Obracanie telový peeling:

Máte obavy o bolesti alebo dostať nejakú reakciu? Ak ste citliví alebo alergie náchylnú, vziať antihistaminikum alebo ibuprofén asi 30 minút pred voskovanie. NOT ľad oblasť ju znecitlivenie vopred. Aj keď to môže znieť ako dobrý nápad, čerešničkou na koži sa sťahujú folikulu, takže je to ešte ťažšie sa dostať na vlasy, pretože ste zavrel pór, hovorí Rhoda. Au! A nebudú kupovať znecitlivujúce krém, a to buď. Hovorí Rhoda: "Nervové zakončenia sú pod kožou, takže keď ste vytiahnutie vlasy, stále budete mať pocit, že nepohodlie To nemá nič spoločného s povrchom kože.".

Až budete pripravení, umyte jemným mydlom a vodou a nechajte dôkladne vyschnúť. Nenechávajte telové mlieko alebo olej na kožu, pretože to bude mať vplyv na schopnosť vosku s dodržiavaním. Ale nepoužívajú toner alebo dezinfekčného prostriedku, pretože sa uzavrie póry.

3. Wax v správny čas

Uistite sa, že ste v žiadnom zhone. "Spln je proces;!, Dobre, dobre, mám 10 minút, budem vosk ', že to nie je niečo, kde si môžete povedať," hovorí Rhonda. "Musíte nastaviť správne množstvo času, povedzme za hodinu, aby vosk správne."

Nenechajte si vosk, keď ste v strese, či už je to z veľkej termíne, prijímací pohovor, skúška, alebo dokonca obdobie. "Keď ste v strese, úzkosti, napätia alebo majú svoje menštruácie, nepohodlie je zväčšený nesmierne, pretože nervové zakončenia sú stále aktuálnejšie," hovorí Rhonda.

Vždy sa uistite, že životné prostredie ste vosk v teplý. "Chcete, aby folikuly oddýchnuť," hovorí Rhonda. "Čím viac uvoľnenejšie folikuly, tým ľahšie vlasy vysunie."

4. Vybrať ten správny vosk

Pre začiatočníkov waxers, Rhonda odporúča voskové pásky, ako Nair Moroccan Argan Oil ľahko ovládateľný voskové pásky pre nohy a telo:

"Už sú vopred potiahnuté voskom," hovorí Rhonda. "Jediné, čo musíte urobiť, je zahriať ju predvádzajú, od seba oddeliť, a každá lamela bude mať správne množstvo vosku, ktoré budete potrebovať." To trvá len dohady o tom, ako veľmi vosku, aby na, ale tiež nemusí starať o prehriatej vosku. Pásy majú túto naozaj cool tepelne aktivované technológiu, kde akonáhle logo vybledne, máte dobré ísť.

Skúšal som to sa na nohy a podpazušie, a oni boli vietor na použitie. S arganového a jojobového oleja, sú ideálne pre suchú a citlivú pokožku, a oni pracujú na vlasy čo najkratšia 1,5 milimetra. Nemohli robil to jednoduchšie proces: trieť pásu, vytiahnite ju od seba, uplatňovať (zhlboka sa nadýchnuť) a vytrhnúť. Pre prvýkrát, DIY voskovačka, stavebnicové, bol som úplne ohromený týmito zbabelcami.

Ak ste istejšie, skúste vosk na báze cukru, ako Nair Candy Apple Sugar Wax:

"Cukor vosky sú rozpustné vo vode, takže sa opláchnite vodou a nemusíte sa starať o svoje koberce alebo dlaždice alebo kdekoľvek budete voskovanie," hovorí Rhonda. "Môžete ľahko odstrániť vosk s teplým handričkou."

Uistite sa, že riadiť pokynmi balíček a nie nadmerne zahrievať vosk, pretože to môže viesť k odlupovaniu kože a trhanie. Chystáme pre teplý vosk, že nebolí, alebo spáliť pri aplikácii. Vzhľadom k tomu, vosk práve oplachuje, non-tkané pásy, že to príde, sú opakovane použiteľné (ako cool je, že?).

Testoval som tento produkt na nohách, ako som používal prúžky. Tento vosk voňalo chutné, ale ako prvý-time at-home voskovačka, stavebnicové, určite prednosť vopred potiahnuté pásy. Nevedel som presne, koľko platiť, a keď som vytiahol pásik off, vosk by mala zostať na mojej nohe a takmer žiadne vlasy vyjde najavo. Som si istý, že táto metóda trvá trochu zvykať s cieľom nájsť najlepšiu techniku, ale ako začiatočník, nič neprekoná pre-potiahnuté prúžky. Sú to len tak jednoduché a pohodlné.

5. Wax Správna cesta

Dobre, pripravení urobiť takú vec? Najprv si prečítajte pokyny, ktoré prichádzajú s konkrétnym kit, ktorý používate. Budú vysvetľovať všetko od ako správne zahrievať vosk na tom, ako ťahať prúžky od pokožky. Ak chcete pracovať iba na jednom pruhu naraz. Tu je podstata toho:

Naneste vosk v smere rastu chĺpkov, a potom umiestnite prúžok na vrchole. Pevne stlačte.

Teraz držte kožu napnutý jednou rukou a druhou vytiahnite pás v opačnom smere rastu chĺpkov. Uistite sa, že budete ťahať cez, priliehajúce ku koži a nie mimo neho. Nie sú psychicky sa von tesne predtým, než budete trhať ten pás, pretože to nepomôže. "Vy ste vlastne vytvára väčšiu bolesť, ktorá tak či onak," hovorí Rhonda. "Len sa zhlboka nadýchnuť a ísť,, Vieš čo, je to len proces. '" Takže chill out!

Po odobratí opasok, vyvíjať tlak na niekoľko okamihov zmierniť nepohodlie.

Pokiaľ riešiť zložitú pozíciu ako podpazušie, požiadajte priateľa, aby pomohol. "Je potrebné dve ruky prístupné, ktorí podporujú kožu, ako je to napätá a jeden vytiahnuť pásy," hovorí Rhonda. "Nenechajte vosk priestor, ktorý nemôže podporovať."

Vezmi si to odo mňa, že má pravdu. Nemal som tušenie, a dozvedel sa to po zlom. Voskovaný som podpazušie sólo, a ach tá bolesť! To bolo v poriadku, keď som bol voskovanie, ale ten večer a v najbližších niekoľkých dňoch. Au. Moje podpazušie boli tak mäkké. Netreba hovoriť, že nabudúce volám v nápovede.

6. Dať vašu pokožku Niektoré Post-Dorastajúci TLC

Je to super-dôležité použiť niečo upokojujúce na kožu po voskovanie. "Vždy som si odporučiť azulén olej," hovorí Rhonda. "Je to olejovitá báza, ktorá má schopnosť okamžite upokojiť začervenanie olejovité base sa tiež budú môcť odniesť všetky zvyšky vosku, ktoré môžu boli ponechané na koži.." Jeden vyskúšať: Parisse azulén Oil následnej starostlivosti.

No azulén doma? Žiaden problém. Skúste si upokojujúcu aloe vera gél, ako je Jason 98% Aloe Vera hydratačný gél. Bude sa nerozpúšťa žiadny zvyšky vosku, ale to bude púšťať prirodzene (nezbierajú na to, nie je potrebné ďalej dráždiť kožu).

Ak je vaša pokožka je naozaj červená a crazy-výberové konanie (alebo dokonca, fuj, má krvné škvrny), potom to nie je normálne, je to spôsobené nesprávnym voskovanie s nedostatočnou podporou (tj koža nebola napätá). Ďalšia vec, ktorú som sa naučil tvrdo. To brať s nadhľadom a nechať pokožku liečiť.

Vždy sa vyhnúť opaľovanie a vyhnú teplom, vlhkom prostredí, ako sú horúce vane a bazény hneď po vosku, aby sa minimalizovalo riziko vzniku infekcie.

7. Udržujte svoje výsledky

Všetci sme počuli o alebo zažil prvej ruky obávanej ingrowns, ktoré prichádzajú s odstraňovanie chĺpkov. Sa im vyhnúť, udržať peeling a pravidelne hydratačný, aby sa zabránilo nahromadeniu odumretej kože. Tendenciu Skin je skvelý exfoliačný kvapalina, ktoré pomôžu udržať ingrowns na uzde.

Akonáhle začnete voskovanie, držať konzistentné plán. Typicky, vlasy rastú späť počas štyroch až šiestich týždňov. Ak máte voskovaný šesť týždňov tentoraz, nečakajte až osem budúceho.

Čo robiť, keď máte na poslednú chvíľu dovolenku-a ste v pokušení použiť inú metódu vlasy odstránenie? Nie. Kľúčom k dosiahnutiu skvelých výsledkov s voskovanie je (Drumroll prosím). Zachovať voskovanie. Nepoužívajte vosk, potom holenie budúci týždeň, potom vosk znova, a potom použiť depilačný krém po tom. Budete musieť zostať konzistentné, ak si naozaj chcete ťažiť z výhod.

Spodný riadok

Ak máte nejaký čas trvať, cvičiť správnou technikou, voskovanie je úplne jednoduché, pohodlné a lacný spôsob, ako odstrániť vlasy doma. Skús to!

Aký je váš epilácia metódou voľby? Už ste niekedy skúšali v domácnosti voskovanie, a ak áno, ako to dopadlo? Máte nejaké ďalšie tipy, ako pridať do tohto zoznamu?

load...