Krása

Ako prestať vylievať z mlieka a mliečnych výrobkov

Ako prestať vylievať z mlieka a mliečnych výrobkov

Pokiaľ máte akné náchylnú pleť, potom ste pravdepodobne počuli, že je potrebné sa vyhnúť mliečne výrobky.

Aspoň, že to, čo mnohí facialists, výživu a dokonca aj dermatológovia vám povie. 

load...

Hoci jeho kanadský ekvivalent nebolo zvážené, Americkej akadémie dermatológie hovorí: "mliečne výrobky sa zdajú byť slabo spojená s akné, pričom najsilnejšie asociácie je odstredené mlieko."

Našťastie korelácia neznamená príčinu.

Tu je ten pravý dôvod, prečo mliečne výrobky môžu vyvolať akné, a prečo ste pravdepodobne nemusíte vzdať získať jasnejší kožu.

Ako Dairy "spôsobuje" Akné

Čo možno neviete o mlieko, syry, jogurty a zmrzliny je, že sú silnými metabolizmus boostery.

To preto, že vápnik spolu s ďalšími zložkami mliečnych výrobkov, ako sú bielkoviny a nasýtených tukov-pomáha telu omnoho rýchlejšie spaľovať kalórie. Tu sú len niektoré zo štúdií tam asi toto:

  • Journal of American College of Nutrition "objavia Vápnik hrá kľúčovú úlohu v regulácii energetického metabolizmu a riziko obezity." 
  • Journal of Nutrition "Diet- a cvičením indukovanej chudnutie s vysokým obsahom bielkovín a zvyšuje príjem mliečny výrobok podporuje priaznivejšie zmeny zloženia tela u žien, vyznačujúci sa tým, väčšie celkovú a viscerálne odbúravanie tukov a štíhle hmotnostný zisk."
  • Applied Physiology, výživy a metabolizmu "príjem Mlieko je nepriamo spojená s [metabolických rizikových parametrov z] glykémie a krvný tlak."
  • Obezita: "Suboptimálne mliečne príjem počas škôlke v tejto skupine boli spojené s väčšími zisky v telesného tuku počas detstva."
  • load...

Inými slovami, mliečny strava bohatá vám môže pomôcť získať vyššiu rýchlosť metabolizmu.

Takže, čo to má čo do činenia s vašou pokožkou, pýtate sa?

No, tu je háčik. Zavyl-up metabolizmus musia byť doložené dostatočné výživy. Najdôležitejšie živiny pre udržanie pleti jasné, vitamín A.

To je skutočný základnú príčinu trhlinami mliečnych súvisiace u väčšiny ľudí -sú od vitamínu A nedostatok umocnený tým, že vyššia rýchlosť metabolizmu.

To je tiež dôvod, prečo ľudia si všimnú ich zúčtovanie kože, keď prestanú mliečne výrobky. Táto situácia nastane, nie preto, že mliečne výrobky je zo svojej podstaty "zlé", alebo preto, že je plný "hormónov." (Koncentrácia estradiolu v odstredeného mlieka je v skutočnosti veľmi nízka, podľa tejto štúdie). Ich koža zlepšuje, pretože znižuje ich metabolizmus, a preto sa ich nutričné ​​požiadavky, a preto nepotrebujú toľko vitamínu A, aby zostali jasné.

Ako váhy Dairy s vitamínom A

Ak si myslíte, mlieko alebo mliečne výrobky robia tie vypuknúť, zvážte zvýšenie váš vitamín A spotreby namiesto nich odvykanie absťák. 

Týmto spôsobom môžete aj naďalej podporovať svoj metabolizmus ich začlenením do svojho jedálnička. (Mliečne alternatívy, ako sójové mlieko, mandľové mlieko, ryžové mlieko, atď sú s vysokým obsahom polynenasýtených tukov, ktoré môžu potlačiť vašu štítnu žľazu, poškodzuje aj vaše zdravie a vašu pokožku.)

Domnievam sa, že väčšina ľudí jesť moderné stravu sú zrejme žalostne nedostatok vitamínu A. Tu je návod, ako získať viac z nich:

Potravinové zdroje vitamínu A

Je vždy najbezpečnejšie dostať svoje živiny z potravinových zdrojov. Pečeň má vyššie množstvo vitamínu A, než akékoľvek iné potraviny, a zvyčajne len jeden alebo dva porcie za týždeň je dosť, ako sa zbaviť akné. Ostatné vitamín A-potraviny bohaté patria smotana, vajcia a maslo.

Potraviny s vysokým obsahom beta-karoténu, ako sú sladké zemiaky a mrkvu, nie sú ideálne zdrojom vitamínu A. Väčšina ľudí, najmä žien, majú problémy s jej prevedením do vitamínu A v ich telách. Príliš veľa beta karoténu môže blokovať funkciu štítnej žľazy a v rozpore s oboma progesterónu a vitamínu A syntéza, presne to, čo nechceme!

Dodatok Zdrojom vitamínu A

Aj keď potraviny sú rozhodne bezpečnejšie, ak si nie ste schopní získať dostatok vitamínu A vo vašej strave, tam sú doplnky, ktoré môžu stačiť. (Ako niekto, kto nevyrástol jesť pečeň, získavať chuť na to teraz je náročné, prinajmenšom!)

Domnievam sa, že najlepšou voľbou je retinyl palmitát, retinol je ester v kombinácii s kyselinou palmitovou, ktorý sa prevedie na kyselinu retinovou v tele. 

Nižšie som uvedené najlepšie možnosti doplniť, aby zvážila. Dávkovanie je veľmi individuálna a môže trvať self-experimentovanie, ale 5000 IU je dobré miesto pre štart!

Genestra A-emulzia

Genestra A-emulzia obsahuje 10000 IU retinylpalmitát na kvapku. Existuje niekoľko prísady vo tu, ktoré nie sú ideálne, ale to je ten Bral som za posledných niekoľko mesiacov, a funguje to dobre!

Kde kúpiť: Amazon.com • Well.ca

Zloženie: Vitamín A (vitamín A palmitát), čistená voda, xylitol, modifikovaný tapiokový škrob, citrónový olej, xantánová guma, prírodné tokoferoly, kyselina citrónová, sorban draselný

Zdravie Natura Jednoducho

Zdravie Natura Jednoducho je k dispozícii v dvoch verziách: 2500 IU retinylovým na kvapku, alebo 10000 IU retinylpalmitát na kvapku. Žiadne plnivá sem, ktoré som ocenia! Dalo by sa dokonca aplikovať lokálne vo forme vitamínu A tvárou v sére.

Kde kúpiť: Health Natura

Zloženie: retinylpalmitát, MCT (stredne nasýtené triacylglyceroly) z kokosového oleja.

Biocare VitaSorb

Biocare Vitasorb A obsahuje 2500 IU retinylpalmitát na kvapku. Mám rád ingrediencie tento taky, takže vyzerá, budem to objednávanie čoskoro!

Kde kúpiť: Amazon.com

Zloženie: Extra panenský olivový olej, vitamín A (vo forme retinylpalmitátu), antioxidant (DL-alfa-tokoferol)

BulkSupplements Vitamín A palmitát Powder

BulkSupplements Vitamín A palmitát prášok obsahuje 55 mg vo retinylpalmitát na 55 mg porciu, takže hádam, že prísady sú veľmi minimálne. Hovorí sa, že vziať mizivou 1/32 lyžičku denne.

Kde kúpiť: Amazon.com

Zloženie: Vitamín A (ako je palmitát), arabská guma, škrob, DL-alfa-tokoferol.

Moja skúsenosť s Dairy a vitamín A

Vyvažovanie mliečne výrobky s dostatočným množstvom vitamínu A je úplne pracoval pre mňa. Mám akné náchylné kožu, a keby som vám povedal, ako veľmi mliekareň Aj konzumovať každý deň, mali by ste pravdepodobne spadne stoličky! Tip: pijem pohár mlieka práve teraz.

Keby nič iné, tak by som povedal, že mliečny urobila moja pleť vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým. A to je to, čo anti-mliečny dav nedostane. Iste, vyrezaním mliečne výrobky, môžete upratať svoje akné, ale výsledný znížená metabolizmus by mohli v skutočnosti zhoršiť svoju štruktúru kože, tón a pevnosť (nehovoriac o celkové zdravie!), A to najmä, ako ste veku.

Radšej by som robiť všetko, čo môžem, aby podporila zdravý, rýchly metabolizmus prostredníctvom správnej výživy a riešenie prípadných nedostatkov-neodstraňuje celej skupiny potravín.

Ak si prajete experimentovať s týmto nápadom, pokúsiť sa dostať vo zvyku sledovať tep a teplotu, pretože sú vynikajúcim ukazovateľom, či vaša strava je zvýšiť alebo znížiť rýchlosť metabolizmu. Rád by som sa dozvie o svoje výsledky!

Myslíte si vypukne od mliekarne? Aké výsledky ste zažili z rastúcej vitamín A?

load...