Krása

Ako používať opláchnutie vlasov na vlasoch pre zdravé, lesklé vlasy bez spletenia

Ako používať opláchnutie vlasov na vlasoch pre zdravé, lesklé vlasy bez spletenia

Zakaždým, keď idem na môj farby na Tony Chaar salóne, som sa dostať do drezu a som úplne jako- "Držte kondicionér. Dám si len ocot plákania, vďaka."

Potom som prakticky odrazí von zo salónu s objemným, lesklý, šampón úžitkových vlasy. A. Scény.

load...

Môžeš mi povedať, mám rád ocot oplachovanie? Nemyslím si, že sme hovorili o tom, ako moc.

To nebolo kým som našiel svoj život kolorista, Tony Chaar (naozaj je to úžasné!), Že som objavil tento dnes už nevyhnutnou súčasťou mojej starostlivosti o vlasy rutina. 

Tony je hlavným zástancom octu plákania, ale podivne, nikdy som o tom počuť od iných kaderníkov. Možno ste tiež nie. Tak tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Čo je to Ocot Rinse?

Ocot opláchnutie je tekutý roztok octu a ďalších stylingových látok, ktoré ste vydávajú cez čisté, mokré vlasy po šampónovaní a klimatizácie. (I keď nemáte k úprave pri použití octu opláchnite.)

V závislosti na vzorci, môže to prísť pre-riedia, alebo by ste mohli potrebovať na riedenie sami vodou. A môžete si vybrať, aby ju opustiť alebo prepláchnuť po použití. Viac o tom v druhej!

Ocot plákanie Výhody

Ocot výplachy sú ideálne pre všetky typy vlasov. Tu je dôvod, prečo by ste chceli použiť jednu možnosť:

1. Ocot Rinse buduje Volume

"Pre jemné vlasy, ocot plákanie je mágia," hovorí Tony. "Ak máte ochabnuté vlasy a používať hydratačný šampón a kondicionér, vy nebudete mať odraziť. Takže by som to použiť kondicionér vôbec o veľmi jemné vlasy. Odporúčam octu opláchnite pre pridanie tela a môžete úplne opustí, že. "

load...

Ten človek má pravdu! Zistil som, že za použitia zriedeného octu oplachovanie a zanecháva ju vo vlasoch mi dáva mäkký celkový objem, ktorý necíti suché alebo chrumkavé, a funguje lepšie ako tzv zväčšujúcich objem šampóny a kondicionéry.

2. Ocot Rinse chráni farbu

Pokiaľ máte farbené vlasy, môže ocot zabrániť vyblednutiu. "Ocot uzatvára kutikulu vlasu a neumožňuje farby dôjdu," hovorí Tony.

Pravdepodobne viete, že farba fade stane v sprche. Vody, najmä teplej úžitkovej vody, otvára vlasovú pokožku, takže sa molekuly farbiva môžu uniknúť. Ale keď máte umyť si vlasy, pridá ocot oplach (a vlažnou vodou!) Obmedzí tento proces, pretože sa znovu uzatvára vlasovú kutikulu rýchlejšie.

3. Ocot Rinse dodá im lesk

"Ocot pláchanie automaticky pridáva ďalšie lesk na vlasy," hovorí Tony. Pokiaľ máte vlasy bez lesku, viní ho z tvrdej vody a zvyšku zo stylingových prípravkov, ktoré zhromažďuje na povrchu vašich vlasov kožičky, pôsobiť nevýrazný, viac matný vzhľad. 

Rovnako ako by ste používať toner báze kyseliny vo vašej starostlivosti o pleť rutina rozpustiť odumreté kožné bunky, kyselina v octe plákanie rozpúšťa stavať-up na vlasy.

4. Ocot Rinse Odstraňuje Build-Up

Počuli ste o objasnenie šampónov, že jo? No, ocot opláchnutie je čistička taky. Okrem aby vaše vlasy lesklejšie, existujú aj iné výhody odstránenie nahromadenie. 

Hovoril som o tom, prečo používať objasnenie šampón, ale rovnaké body sa týkajú octu plákanie. Môžu a), aby sa vaše vlasy "vziať" farebný lepšia, b) zlepšenie hydratácie z masky, c) zbaviť vkladov chlóru, d) neutralizáciu brassiness a e) liečbe mastnú pokožku hlavy. Ocot opláchnutie je tiež skvelým liekom, keď vaše vlasy je práve pocit bla a nič sa naozaj funguje.

5. Ocot Rinse Detangles

"Ocot pláchanie bije žiadny kondicionér na svete," hovorí Tony. To neznamená, že budete musieť vzdať kondicionér, ak sa vám páči, a potrebujú-ale za pridanie octu opláchnite ako posledný krok.

Vzhľadom k tomu, že je re-tesniace vlasovú kutikulu, to robí vlasy hladšie, čo robí to lepšie zvládnuteľné a ľahšie sa preliezť a štýl. Dobrou správou pre tých z nás, ktorí sú spletitý!

Najlepší Ocot plákanie

René Furterer Lumicia Svietiace Shine Rinse

SV a ultra octu plákania, a ten jediný, ktorý Tony odporúča, je od René Furterer. To sa hovorilo Fioravanti Vyjasniť a Shine Rinse, ale teraz je známe ako Lumicia Svietiace Shine Rinse.

Jedná sa o salón kvalitný produkt, takže formulácia je prvotriedny. Ocot je vyrobený z aceroly čerešne z Čile, a tam sú tiež 14 rastlinných výťažkov, vrátane zázvoru a škorice. Môžete ju použiť priamo z fľaše, pokiaľ ju opláchnite vodou. Pokiaľ ho riediť vodou, pred použitím ho môžete buď opláchnuť alebo ho ponechať v.

Yves Rocher oplachovanie Ocot

Na viac cenovo konci stupnice je Yves Rocher oplachovanie ocot. Je vyrobené s malinovou octom a je pre-riedi, takže ho môžete naliať rovno na vlasy. Ten je potrebné vypláchnuť. Musím povedať, že vôňa je naozaj skvelé!

DpHUE jablčný ocot Vlasy Rinse

Jedným z najnovších octu plákania dispozícii je dpHUE jablčný ocot na vlasy opláchnite. Okrem jablčného octu, ale aj podmienky vlasy s arganovým olejom a aloe vera. Odporúčajú oplachovanie to pre dosiahnutie najlepších výsledkov. 

KLORANE Ocot Shine opláchnite harmančekom

KLORANE Ocot Shine Rinse s harmančekom je špeciálne pre blond až svetlo hnedé vlasy, pretože obsahuje výťažok z harmančeka, ktorý bude odľahčiť a rozjasní upozorní. Bez silikónov a konzervačných látok, to je tiež jeden z viac prírodných ocot plákania vzorcov na trhu. Možno ho použiť zriedený alebo nezriedený.

John Masters Organics Herbal Cider na vlasy zosvetlovače & Color tmel

John Masters Organics Herbal Cider na vlasy zosvetlovače & Color Tmel je vyrobený z iba ôsmich organických zložiek, vrátane organických jablčného octu a esenciálnych olejov. Je určený pre použitie raz týždenne, zriedi. Potom, čo opustil ju na vlasy po dobu troch minút, opláchnuť ju. 

Philip B pH Restorative Detangling tónovacie Mist

Philip B pH Restorative Detangling tónovacie Mist je ocot plákanie v spreji formáte, ktorý je navrhnutý tak, aby byť používaný von zo sprchy, ako dovolenku-in produktu. Jednoducho hmla ho cez vlhké vlasy a štýl ako obvykle. Pomáha detangle, vyrovnáva pH vaše vlasy a krotí krepovateniu. 

Christophe Robin Brightening vlasy Finish Lotion s ovocím Ocot

Christophe Robin Brightening vlasy Finish Lotion s ovocím Ocot je tiež voľno-in ocot hmly (aka "dokončovacie mlieko"). Ten je formulovaný tak, aby rozjasní blond vlasy; tam je tiež regeneračný verzia pre poškodené vlasy a čistiaceho verziu pre každého, kto s skalp problémami.

Náprava AG Hair jablčný ocot Leave-On Mist

V neposlednom rade je tu Náprava AG Hair jablčný ocot Leave-On Mist. To je sprej obsahujúci 98 percent zložky rastlinnej báze. Bonus: Ďakujeme všetkým esenciálnych olejov, ale slúži aj ako aromaterapia! Je určená k zahmleniu do čistej a vlhké vlasy bez oplachovania von.

Ako používať ocot Rinse

  • Prečítajte si pokyny. Niektoré výrobky je potrebné sa zriedi vodou a niektoré nie. Ak chcete ponechať plákanie vo vlasoch, skontrolujte, či je riediť.
  • Riedenie. Nálepka René Furterer Fioravanti hovorí, že je možno riediť jeden capful octu oplachu 10 capfuls vody. Alebo sledovať Tonyho metódu:.. "Vezmi viečko fľaše René Furterer a nalejte dostatočné množstvo octu opláchnite, aby zaplnil viečko nalejeme capful do malej prázdne fľaše Evian vody naplňte zvyšok fľašu s vodou a dať ju do svojho sprchový kút. Je to najlepšie pre meranie, čo môžete urobiť. "
  • Umyť si vlasy ako obvykle. V sprche, šampón vlasy a opláchnite ju. Kondicionér je voliteľná.
  • Opláchnite studenou vodou.
  • Naliať ocot cez vaše vlasy. Aj keď ste ešte v sprche a vaše vlasy sú čisté a vlhké, zalejeme octom plákanie potiahnuť vaše vlasy od korienkov do špičky. Ak používate neriedeného octu opláchnite, ktorú chcete použiť jeden alebo dva capfuls iba. Ak bol oplach bol zriedený vodou, môžete použiť jednu šálku.
  • Vypláchnuť alebo odísť. Potom, čo ste dôkladne potiahnuté vlasy s riešením, môžete buď vypláchnuť preč studenou vodou alebo ho ponechať vo vlasoch. Opäť, ako všeobecné pravidlo, nenechávajte je neriedený ocot oplach vo vlasoch, to je príliš krutý.

Prečo by ste nemali vytvoriť svoj vlastný Ocot Rinse

Existujú tony tutoriálov vyskakovanie cez internet asi vytvoriť vlastný ocot plákanie buď s bielym octom alebo jablčného octu-doma. V skutočnosti, mnoho zástancovia "nie lajno" (nie šampónu) sa spoliehajú na metóde sóda ocot a jedlá objasniť ich skalpy.

Ak ste len opláchnutie domáce octom raz za uhorský rok, potom to nemusí byť veľký problém. Ale pozrite sa na tento dlhodobý ne-poo'er. Zastavenie šampón nie je to, čo spôsobilo jej vlasy, aby sa tak blond. Ocot môže skutočne odľahčiť (a poškodiť!) Svoje vlasy v priebehu času.

"Ľudia využívajú toľko vecí doma, ale neodporúčam vytvoriť vlastné ocot pláchanie," hovorí Tony. "Ty naozaj skrutkovanie s pH vlasov. Je to príliš kruté. Tiež to môže utesniť pokožku príliš veľa, takže vlasy budú takmer snap-rovnakým spôsobom vaše vlasy reaguje na príliš veľa bielkovín."

Tiež váš vzorec nikdy nebude tak dobrý ako profesionálny druhu. "Ak používate priamu kupovaný ocot ako pláchanie, je to príliš silné. Ale ak ju riediť, ako viete, o koľko? Nemôžete byť naozaj presné rovnako profesionálny výrobok bol navrhnutý tak."

Prikláňam sa počúvať, čo sa mu odporúča, pretože od tej doby som začal chodiť do Tonyho salónu pred niekoľkými rokmi, som mal viac komplimenty na farbe a stave mi vlasy, než kedy predtým. Tak jo, žiadne hippie domáce ošetrenie pre mňa, ktorý by mohol spôsobiť katastrofu s mojimi vlasmi!

Záver

Ocot plákanie je jediná vec, ktorú som počul o tom pracuje na každý jednotlivý typ vlasov k zlepšeniu toľko vecí-z lesku na hladkosť na farbu na objeme. 

Je to najbližší vec viem, do čarovného elixíru vlasy. Vďaka Tony, to je teraz základom pre mňa, a dúfajme, že to bude pre teba! 

Shopu editora

Už ste vyskúšali ocot plákanie? Aké výhody všimli ste si s vlasmi?

load...