Krása

Ako používať kyseliny a retinol v rutine starostlivosti o pleť

Ako používať kyseliny a retinol v rutine starostlivosti o pleť

Každý, kto záujem o starostlivosti o pleť, vie, že účinné látky sú naši priatelia.

Dvaja z tých najviac preverených sú kyseliny a retinoidy:

  • Kyseliny zahŕňajú alfa-hydroxykyselín (napríklad glykolová a mliečna), a beta-hydroxykyselín (tiež známe ako kyselina salicylová)
  • load...
  • Retinoidy sa vzťahujú k rodine deriváty vitamínu A, vrátane over-the-counter retinol, ako aj predpis iba tretinoín, aka Retina-A

Obe zložky robiť všetko od obnovu povrchu pleti miznú tmavé škvrny na zmäkčovanie vrások. Takže ak jeden aktívny, je dobré, nebude rutinné s dvoma aktívnymi byť ešte lepšie? 

No, nie tak rýchlo! Možno ste počuli, že kyselín a retinol nevychádzajú dobre dohromady, a vy by ste mať pravdu. Tu sú len dve z otázok som dostal o nich v poslednej dobe:

Môže chemické exfoliants byť použité v rámci retinoidy? - Nicole 

I love my riadnym kyselinu mliečnu a retinol a moja COSRX BHA ale tušenie, ako ich vrstvy. - Lola

Jo, to je jeden z najviac mätúcich vecí v starostlivosti o pleť! Dobrou správou je, nemusíte voliť medzi kyselinami a retinolu. Je to v poriadku používať obe zložky v jednom starostlivosti o pleť rutina. Ale mali by byť aplikované v správny čas, aby sa chrániť pokožku a získať čo najlepšie výsledky. 

Dovoľte mi to vysvetliť.

Prečo kyselín a retinol Nemiešajte

Predtým, než sme sa dostali do "ako", chcem stručne dotknúť sa "prečo" -The dôvod som odporučil pred nanesením retinol hneď po kyselinou alebo naopak.

Podráždenie očí: Po prvé, je tu väčšie riziko podráždenia, keď ste s použitím dvoch silných exfoliators naraz. To môže narušiť bariéru pokožky a nechať zapálené a citlivé.

load...

Zhoršená premenu retinol: sekundy, retinol nefunguje tak dobre na kyslom koži. Uvedomte si, že sa jedná o slabý derivát vitamínu A, a aby na koži, aby bolo možné ho použiť, musí byť retinol premenený na kyselinu retinovou v tele. Táto štúdia zistila, že "hydrolytická reakcia je väčšia pri neutrálnom pH", čo znamená, že proces premeny je optimálna v neagresívnym koži.

Inaktivácia kyseliny: Na druhú stranu, kyseliny prenikajú lepší pri nižšom pH (pozri túto štúdiu, napríklad). Takže ak ste vrstvenie retinol s vyšším pH nad kyselinou, môže neutralizovať kyseliny, vyvolajte pH, a robiť to menej efektívne. Je to tiež plytvanie dobrý produkt!

Rýchly Word na Retina-A

Nemyslím si, že budete musieť starať o zhoršení vyššie uvedeného procesu konverzie, ak ste na Retina-A (tretinoín), pretože je už kyselina retinová.

(Nie že by som odporučiť Retina-A už mimochodom).

Avšak, rovnako by som byť opatrný pri vrstvení Retina-A právo na vrchole svojej kyseliny, pretože riziko dráždenie je ešte väčšia, a chcete dať kyslé čas robiť svoju prácu.

Kyselina a Retinol rutiny Skúste

Dobre, pripravení vidieť, ako môžete začleniť obe účinné zložky do vašich každodenných činností? 

Tu je niekoľko možností, ktoré môžete vyskúšať. 

Možnosť 1: Kyseliny Morning, retinol Evening 

Najmenej riskantný spôsob, ako používať kyseliny a retinoidy sa ich aplikovať v rôznych denných dobách. 

Záleží na tom, ktorý z nich použiť, keď? No, predpis retinoidy by mal byť vždy používaný v noci, pretože môžu prelomiť vo svetle a vaša pokožka citlivejšia na úpal. Takže ak ste na Retina-A, môžete uplatniť svoje výrobky kyselín v dopoludňajších hodinách. 

Over-the-counter retinol nespôsobí rovnaké citlivosti slnko, a niektoré z novších prípravkov môže byť dostatočne fotostabilné nosiť vo dne v dobrej opaľovací krém. Avšak, väčšina dermatológovia napriek tomu odporúčame používať v noci, s kyselinami v ráno. 

Tu je uvedené: Pixi Glow Tonic a nový Dermalogica Overnight retinol Repair 1% (v tomto prípade preskúmať)

Možnosť 2: Alternatívne Nights 

Ďalšou možnosťou je použiť len aktívnych produktov v noci, jedna aktívne naraz. To by mohlo znamenať: 

  • Kyseliny na jednu noc, retinoidy ďalšie 
  • Dve noci kyselín, tretiu noc retinoidy
  • Dve noci retinoidy, tretiu noc kyseliny 
  • Kyseliny na jednu noc, retinoidy ďalšie, a potom voľno len s hydratačný 

Alebo akákoľvek iná kombinácia, v závislosti na tom, čo vaša pleť môže tolerovať. To je dobrý spôsob, ako pristupovať aktívne látky, ak máte citlivú pokožku, alebo ak ste novým použitím silnejších produktov a chcú, aby sa postupne vybudovať toleranciu. 

Tu je uvedené: Biologique Recherche Lotion P50T (tu preskúmané) a zabrúsiť od Shani Darden retinolu Reform (tu preskúmané) 

Variant 3: Počkajte 30 minút 

Ak si prajete pokračovať a použiť kyselinu a retinoid v rovnakom čase, môžete. Ale iba vtedy, ak máte čas čakať medzi vrstvami! 

To nezáleží na tom, ktorý z nich použiť ako prvý; jednoducho ísť s tou, ktorá má najľahší textúru. Zvyčajne sa jedná o kyselinu. Napríklad, ja by som dal na Lotion P50 alebo riadnym kyseliny mliečnej ako prvý, pretože majú tenkú konzistenciu.

Potom, koľko to 30 minút. Ak môžete čakať hodinu, ešte lepšie! To umožní pH pokožky sa vráti do normálu. 

Akonáhle je čakacia doba je až môžete použiť váš druhý aktívny na vrchole. Zvyčajne sa jedná o retinoid (Riadna to je hrubšie a krémovej, napríklad). Tam je ešte šanca, že sa nemusí prevádzať úplne rovnako ako by tomu bolo bez kyseliny, ale čakacia doba by mala pomôcť veľa. 

Tu je uvedené: Paula Choice Skin Obojstranná tlač 2% BHA tekutina (tu preskúmané) a riadnym Advanced retinoid 2%  

Záver

Dúfam, že to vysvetľuje niektoré nejasnosti okolo kyselín a retinoidy!

Viem, že chcete, aby všetky kožné výhody-a verte mi, že som rovnako. Ale v duchu chráni vaše kožnú bariéru a nie je plytvanie peňazí (oslabením alebo zneškodniť niečo), myslím, že je to tak dôležité používať tieto zložky strategicky.

Osobne som mal dobré výsledky použitím môj obľúbený COSRX BHA ako ráno a večer, a CyberDerm Retina + Erase niekoľko nocí v týždni. V noci som príliš unavený čakať na 30 minút, budem buď vynechať BHA alebo retinol. 

Rád by som počul, čo pracuje pre vás!

Má vaše rutinné patria kyseliny a retinoidy? Aký je váš obľúbený spôsob, ako ich používať?

load...