Krása

Ako mi Paleo diéta zlepšila spánok a jasnejšiu pleť

Ako mi Paleo diéta zlepšila spánok a jasnejšiu pleť

Keď som sa tento rok nasadil svojho prvého páru letných nohavíc, niečo neobvyklé nestalo. Oni boli. Voľný. Áno, uvoľnený.

Prečo je to veľký problém? No, pred viac ako rokom som prešiel Že * rozchod. Viete, ten sa vysporiadať s tým, overindulging v hrozných vecí. Večierky som a jedol. VEĽA. Neskorej noci, sprievodný take-out a pivo naozaj dohnala ku mne.

load...

Nakoniec som sa dostal do bodu, kedy som nespoznával sám a nevedel som, čo mám robiť. Bol som nafúknutý neviere, vypadla s cystickou akné, ako sa zlé bolesti hlavy, nemal žiadnu energiu a bol na mojej najvyššej hmotnosti vôbec.

Môj naturopath, ktorý ja dôverujem, bol prvý navrhnúť Paleo životný štýl pre mňa. Paleo-čo? Premýšľal som, meh-je to len ďalší diétu, a tam je príliš veľa vedieť.

Tu je dôvod, prečo som sa mýlil.

Čo je Paleo?

V srdci toho, "ísť Paleo" znamená jesť tak, ako naše našich lovcov a zberačov predkovia v paleolite pred poľnohospodársky priemysel začal zavádzať kukurice a masové množstvo obilia do našej stravy. Loren Cordain, vedec a odborník na výživu, razil termín, keď napísal Paleo Diet v 90. Rokoch, ale to nebolo až do jedného zo svojich študentov, Robb Wolf napísal Paleo riešenie v '00s, že strava sa začala vytvárať buzz.

Paleo je považovaný za "grain-free" alebo "čistý" bývania. V praxi to znamená, nahradiť zrná a škroby s čerstvou zeleninou, ovocím a čisté mäso, ako je kuracie mäso a morské plody.

Žiadne obilia? Áno, počuli ste správne. Žiadne obilia a žiadne fazuľa. A to je miesto, kde niektorí z vás môže zvýšiť obočie.

Dôvod, prečo nie je dovolené je, pretože oni majú tendenciu, aby sa vám nafúknutý. (Má vaše brucho začína bublanie a údiť keď budete jesť hummus?) Podľa Cordain, strukoviny a celozrnné obilniny sú nielen protizápalové, majú tiež jednu z najvyšších koncentrácií antinutričných látok, čo môže viesť k podmienke volal deravé črevo (kde podšívka, ktorá chráni vaše črevá je poškodený a baktérie začne prúdiť skrz). Mnoho ľudí sa tiež s neznášanlivosťou lepku v zrnách.

load...

Základom Paleo sa dostať čo najviac bielkovín, ako je to možné. (Všimnite si, vaše chute naozaj znížiť, keď zvýšite príjem bielkovín). Proteín je skvelé pre vás, pretože to zvyšuje váš metabolizmus a urýchľuje chudnutie. Cordain hovorí:

"Proteín má dvakrát až trikrát termický efekt buď tuk alebo sacharidov, čo znamená, že zvýšenie otáčok váš metabolizmus, urýchľuje chudnutie. Navyše, proteín má oveľa väčšiu hodnotu sýtosti ako buď tuk alebo sacharidov, takže brzdí Vášho chuti do jedla. A konečne, mnoho nedávne klinické štúdie preukázali, s vysokým obsahom bielkovín, s nízkym glykemickým zaťaženie diéty byť účinnejší ako low-tuk, high-sacharidov stravy na podporu chudnutia a udržať ho. "

Čo si môže a nemôže jesť na Paleo

Zoznam potravín potraviny môžete jesť, je jednoduchý:

 • Mäso (s výhodou organickú a tráva-fed)
 • Rýb a kôrovcov
 • Čerstvé ovocie a zelenina
 • Vajíčka
 • Orechy a semená
 • Zdravé oleje (olivový, orech, ľanové semienko, macadamia, avokádo a kokosové)

Tu je to, čo by ste sa mali snažiť, aby zostali ďaleko od:

 • Obilné zrná
 • Strukoviny (vrátane podzemnice olejnej)
 • Mliekareň
 • Rafinovaný cukor
 • Zemiaky
 • Spracované potraviny
 • Soľ
 • Rafinovaného rastlinného oleja

A tiež. Je mi ľúto to povedať, ale nič viac piva.

Ak sa budete riadiť Paleo veľmi úzko ste tiež nemal jesť syr, ale to je moje "previnilej potešenie" odpustky každý raz za čas. Avšak, ja si všimnite, že som trochu viac nafúknutý kvôli svojej vysokej sodíka.

Ako urobím Paleo prácu za mňa

Keď som šiel do svojho naturopath v stave zúfalstva, vážne som jej povedal: "Som nafúknutá." Bola sympatická a povedal mi, že tam nikdy dobrý dôvod byť nafúknutý. Mali by ste ho nikdy prepustiť. Ukázalo sa, že to bolo kvôli môjmu veľkému príjmu pšenice a sacharidov.

Teraz Paleo som jesť mäso, ryby a hŕbu ovocím a zeleninou-, ako je kel a repy, ale nič škrobové ako zemiaky a sladké zemiaky. Chcete niečo, čo sa pomaly stráviteľné a pohltené a nebudú špice hladinu cukru v krvi. Keď sa to stane (z cukru a sacharidov) dostanete naozaj rýchly a zúrivý nápor a veľa energie, a potom. Neodvratný pád.

Pretože som znížiť späť na mnohých zbytočných krámov, tiež som si zamilovala a absorbovať veľké, výživné jedlo, ktoré som nedostal dosť podobné mandle, vlašské orechy a avokádo. Vážne, je to vec som sa neobťažoval s predtým a teraz je to súčasťou môjho života a ja si proste pocit, moje telo mi ďakoval.

Tu je jedna z mojich zdravých jedálnych jedál, jednoduché zmiešanie ružičkový kel a squash zapečené a hodil s olejom z hroznových a bylinkami.

A tu je môj super-ľahko urobiť špenát šalát s tuniakom, paradajkami, cibuľou a olivami.

On Paleo odporúča, že budete jesť každých päť hodín. Ja viem, ja viem, moje oči pokrivené taky, keď som zistil. Prvé tri dni sú brutálne. Všetko sa nad tým zamyslíte, je váš ďalší jedlo. Ale pomaly začnete nemusíte že Oral Fixation každú minútu.

Dôvod, prečo nie ste chcel jesť tak často, pretože to trvá asi tri hodiny pre vaše telo skutočne stráviť a rozbiť potravu. Ak môžete odložiť o tých ďalších dvoch hodín pred ďalším jedlom, to je, keď budete naozaj spáliť prebytočného tuku! A najlepšie zo všetkého je, že dáva svoj pankreas (orgán, ktorý rozkladá potravín a uvoľňuje ho do krvného obehu) odpočinúť. So všetkými jedla, ktoré jete a všetku prácu, ktorú robí, vaša pankreas to zaslúži.

Výhody Paleo

Tu je len niekoľko z nich:

 • Tie naozaj začať všímať vaša váha klesá a vaše telo dostať štíhlejší, ako spáliť tuk uložený (ak nechcete podvádzať príliš veľa).
 • Viac energie. Nechodím cez deň cíti letargický a unavený už nie. Kto nechce, že keď sme všetci dostali toľko na cestách?!
 • Nie viac, že ​​odporný črevnej nadúvaním.
 • Pokojnejší spánok.
 • Ak máte akné, uvidíte rozdiel vo vašej pleti bane vyzerá jasnejšie a čistejšie.
 • Viac vlákniny! Všetci vieme, že vlákno je pre nás dobré, ale vedeli ste, že plody obsahujú dvakrát toľko na to, ako zrná? Zjesť!
 • Paleo potraviny sú protizápalové a vysokým obsahom vitamínov, živín a antioxidantov.
 • Všetko, čo budete konzumovať len čerstvé a jednoduché a čisté.

Mám pocit, že vysekávanie zrna a sacharidy a obmedziť svoje jedlo raz za päť hodín mi pomohlo získať kontrolu nad mojej váhe a moje telo znova. Pre mňa Paleo nikdy nebol strava, bol to životný štýl. A všetkým, ktorí sa (stále) ask me "prečo Paleo?" No, pretože to jednoducho. Kliknutí. Bolo to, že "AHA!" moment. Pred tým som strávil väčšinu svojho života posadnutý zdravej výživy a pracuje mimo a aj keď som bol v žiadnom prípade nadváhy, bol som na konštantný škrečka koleso, stratil aj priberanie na váhe.

A teraz, čo mi definuje sú dva P je: Paleo a Pilates. Paleo je 80 percent a Pilates je navyše o 20 percent, ktorá mi pomohla dostať tónovaný. Nie som waify tenké, ale som hrdý na definíciu moje telo má. A rovnako ako môj Pilates inštruktor mi povedal, abs sú v kuchyni, dieťa! Vážne si nemyslím, že by som mohol niekedy vrátiť k tomu, ako som sa používa k jedlu.

Ak chcete sa dozvedieť viac

Povinné disclaimer: To je len moja osobná skúsenosť s Paleo po konzultácii a v spolupráci s mojím naturopath po dobu jedného roka, robí rozsiahly výskum a čítanie do stravy. Poraďte sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti najprv pochopiť, či je to správna voľba pre vás.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, tu je niekoľko zdrojov som našiel užitočné:

 • Oprávnená Výživa: Tento blog je o jedle zrna-free a surové! Milujem to, pretože to ukazuje, ako môžete ešte robiť úžasné sladké i slané potraviny s lepšími zložiek (orech squash pizza, niekto?).
 • Paleo Riešenie podľa Robb Wolfa: Má-go rezervovať.
 • Praktický Paleo sprievodca Paleo Foods: Viac informácií o tom, čo si môže a nemôže jesť.
 • Tento výskum v oblasti zdravotných problémov súvisiacich s západnej stravy.
 • Kale & Koriander: Milujem tento blog pre recepty.

Povedz mi:

Už ste vyskúšali jesť Paleo? Aké je vaše tajomstvo k získaniu viac energie, lepší spánok a jasnejšie kožu? Aký je váš obľúbený zdravotný tip?

load...