Krása

Ako liečiť opary: 5 vecí, ktoré musíte urobiť, keď ich dostanete

Ako liečiť opary: 5 vecí, ktoré musíte urobiť, keď ich dostanete

Ako každý, kto trpí opary vie, deň budete musieť vyzerať čo najlepšie na niečo naozaj dôležité, ako sú svadby, rande alebo práca prezentačné bude nevyhnutne deň, kedy ste tiež prebudiť s veľkým obsahom tuku opar.

load...

Alebo tak som počul. Nikdy som mal, a dúfajme, že nikdy nebude, pretože pretrvávajúce, bolestivé, hard-to-cover-up pľuzgier znie ako celkovej krásy nočná mora!

Je to tiež téma som sa nevzťahuje zďaleka nestačí, pretože nemôžem hovoriť z vlastnej skúsenosti. Napraviť to, a nájsť to najlepšie stratégie pre bitie opary, dosiahol som na Erin Kofman, farmaceuta Toronto systémom, ktorý pracuje s Abreva. 

Tu je jej piatich krokoch plán, čo robiť, keď cítite, že opar prichádza na:

1. Poznať príznaky

"Väčšina ľudí, ktorí dostanú opakujúce sa opary budú vedieť, kedy už sa bude diať," hovorí Erin. "Budú to buď vidieť malú červenú hrču alebo ste brnenie alebo pálenie v tejto oblasti, alebo oboje."

To znamená, že spoločný opar vírus (ktorý zvyčajne zostáva spiace v tele) zrovna aktivovaný, a chystá sa rozšíriť do zdravého tkaniva. Pľuzgier sa objaví v okolí úst, pier a nosa. "Mohlo by to vyzerať ako pupienok na niektorých ľudí," hovorí Erin. 

Naučte sa poznať rozdiel, dávajte si pozor na príznaky a zostať neustále v strehu. Vzhľadom k tomu, zlaté pravidlo opar liečby je, že načasovanie je všetko.

2. Doprajte It

"Najdôležitejšie je, že sa okamžite liečiť opar," hovorí Erin. "Čím skôr sa to liečiť, tým účinnejšie bude liek."

load...

Vstúpiť Abreva. "Je to jediný over-the-counter produktom svojho druhu, ktorý obsahuje dokozanolom, skutočný liek," hovorí Erin. "Tým sa blokuje vírus od vstupu do zdravej bunky a je dokázané, že znižuje dobu trvania opar symptómov."

Vyberte si z dvoch formátov, na Abreva Pôvodné Tube alebo Abreva Pump. Sú rovnako účinné, tak to proste príde na osobnú preferenciu. "Ak ste častým opar poškodený, odporúčam, aby ste ju nosiť v kabelke," hovorí Erin. "Druhý máte pocit šteklenie alebo pálenie, alebo vidíte na miesto, mali by ste začať ihneď používať."

Ak chcete použiť Abreva umyte ruky ako prvý. V ideálnom prípade by si to škvrnu na opare s čerstvým vatovým tampónom (odhadzovať tampón zakaždým), ale môžete tiež použiť čistý prsta. Budete potrebovať iba malé množstvo-dostatočný na pokrytie opar a trochu okolia. Produkt bude vyschnúť jasné. Uistite sa, že si umyť ruky po dotýka opar alebo tampón, aby sa zabránilo šíreniu infekcie.

3. Pomocou Disposable Makeup aplikátory

Teraz, keď ste dostal Abreva robí jeho vec na opar, budete pravdepodobne nemôže dočkať, až to zakryť pomocou make-up.

Nie tak rýchlo. Po prvé, dať čas liek potopiť dovnútra. "Nechal by som to vstrebať do pokožky," hovorí Erin.

Potom môžete použiť make-up, aby maskovať pľuzgierov, ale byť istí, dostať jednorazové aplikátory, ktorý vyhodil potom, čo sa ho dotknúť. V opačnom prípade by ste mohli kontaminovať výrobok a šírenie vírusu do ďalších oblastí nabudúce ho použiť (eeks!).

Krémová korektor alebo kvapalina základom je najlepšie pre skrývanie opar; ísť ľahko na prášok, pretože to môže upozorniť na chrumkavým bitov. Pokiaľ ide o rúžu, niektorí ľudia, ako je nahé pery / tučné oči stratégií, aby sa zameranie off úst, zatiaľ čo iní prisahajú na svetlé, matné farby na pery ako prostriedok na rozptýlenie. 

Bez ohľadu na to, čo make-up vybrať, byť pripravený znovu aplikovať ho často, pretože Abreva musí byť použitý päťkrát denne, kým lézie sa liečiť, a to až na maximálne 10 dní. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, uistite sa, že pred použitím odstráňte všetok make-up z oparu.

Ak je opar vytvára chrasta, necháme spadnúť prirodzene nemajú zlúpnite chrasta.

4. Nenechajte šírenie vírusu

Zvyčajne sa opar trvá niekoľko dní a je nákazlivá pre túto celú dobu, kým sa úplne uzdravil. Je to všetko až príliš jednoduché šírenie vírusu na iných ľudí-a re-infikovať sami.

"Keď sa dotknete opar a dotknite sa niekam inam, môžete skutočne šíriť opar vírusu do iných častí tela," hovorí Erin. "To je dôvod, prečo časté umývanie rúk a dobrá hygiena je veľmi dôležité."

Väčšina z nás trávi len tri až päť sekúnd umývanie rúk nie tak dlho, aby svoju prácu správne. "Ak chcete mať možnosť dvakrát zaspievať všetko najlepšie k narodeninám pre seba, zatiaľ čo umývanie rúk," hovorí Erin. "To je tá správna doba, ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov."

Rozumie sa samo sebou: nie pobozkať niekoho, keď máte opar. Mali by ste sa tiež vyhnúť zdieľanie uteráky, riad, ceruzky, šálky, zubné kefky, rúž alebo balzam na pery. 

5. Neukončujte liečbu príliš skoro

Opary môžu byť pozoruhodne zložité -sú bolo známe, že vráti priamo na rovnakom mieste, kde si myslel, že ste ich práve zabil. 

Takže sa uistite, uplatniť svoje Abreva konzistentne: päťkrát denne po dobu až 10 dní, alebo kým sa opar úplne uzdravil, podľa toho, čo nastane skôr. (Ak je opar ešte nie je vyriešený, po 10 dňoch, poraďte sa so svojím lekárom).

Máte najlepšiu šancu poraziť opar, ak ste vždy pripravení. "Len majte Abreva s vami po celú dobu," hovorí Erin. "Nechaj si to vo svojej peňaženke a udržať trubicu doma, takže kedykoľvek dostanete, že brnenie alebo pálenie, môžete začať ihneď používať."

Spôsoby, ako sa vyhnúť opary

Samozrejme, že v ideálnom svete by ste sa dostať opar vôbec. Tu sú tie najlepšie tipy Erin:

  • Správnej hygienickej praxe: "Najdôležitejšie je dobrá hygiena a časté umývanie rúk Nezdieľajte riadu, uteráky alebo niečo podobné, že s ľuďmi, ktorí majú aktívny opary Aj keď ste možno už vírus v tele, vás.. Naozaj nechcem žiadne ďalšie spúšťače. "
  • Znížiť napätie:... "Ak chcete získať veľa spánku, medzi siedmimi až ôsmimi hodín nočných Jedzte dobre veľa bielkovín, ovocia a zeleniny Obmedzte konzumáciu alkoholu, nefajčiť a cvičenia často robiť veci, ktoré robia radosť a vziať si z stresových situáciách. "
  • Udržujte svoje imunity high: "Prechladnutie a chrípka môže oslabiť vašu imunitu Každý, kto má nízku imunitu môžu byť viac pravdepodobné, že si ohniská.".
  • Pozor na slniečko v bezpečí "Úpal alebo dokonca práve na slnku môže byť príčinou niektorých ľudí Ak viete, že máte opar na slnku, budete chcieť obmedziť pobyt na slnku."
  • Vyhnúť trauma oblasti: "Získanie zubné prácu môže spôsobiť opar aktivácia pre niektorých ľudí."
  • Byť pripravený na hormonálne výkyvy: "Ak viete, že máte opary okolo určitých obdobiach v mesiaci kvôli hormonálnym zmenám, uistite sa, že máte produkt, ktorý vám pomôže bojovať, že opar pri prvých známkach sa zdá."

Záver

Dúfajme, že ste sa naučil jednu alebo dve veci o bití opary, alebo aspoň urýchliť ich odchod! Je to všetko o pripravovaných, zostať bdelý príznaky-a následnú reakciu vášho opar, keď máte pocit, že prvý znak.

Pre viac informácií o Abreva, poraďte sa so svojím lekárnikom. Nájdete Abreva over-the-counter, na kašeľ a prechladnutie, starostlivosť o pery a ústnu úsekov starostlivosť o drogérie a obchody s potravinami po celej Kanade. 

Myslíte si opary? Ako sa s nimi vysporiadať?

load...