Krása

Ako dostať svoju pokožku pripravenú na jeseň

Ako dostať svoju pokožku pripravenú na jeseň

Druhý deň na Instagram, kamarát Wing zaslali #PSA (verejné služby oznámenia), ktorý sumarizuje presne tak, ako sa cítim o aktuálnom sezónneho prechodu:

Správny? Nie je to spadnúť. Ešte.

load...

Bude to ešte niekoľko týždňov pred tým, než chladné počasie skutočne zasiahne, čo znamená, že je ideálny čas a) dostať späť do starostlivosti o pleť rutina a b) vráti akúkoľvek letné škody.

Tu sú zmeny, ktoré treba robiť práve teraz:

1. Krok svoj exfoliáciu.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa chcete dostať sa na exfoliáciu hneď:

 • Aby sa zabránilo akné: niekedy vypukol na začiatku jesene a premýšľal, čo sa deje s tým? No, jeden z dôvodov, mohlo by sa stalo, je to, že ťažba ropy vašej pokožky nespomalil, to jednoducho uviazla pod vrstvou odumretých kožných buniek spôsobené menej vlhkosti vo vzduchu. Odstráňte odumretej kože, a máte menšiu šancu na získanie dreváky.
 • Pre zosvetlenie: Ako v lete končí, koža môže vyzerať trochu drsný a škvrnitý, s výraznejším pigmentom. Jemne opadávaním preč hornej vrstvy odumretých buniek môže vaša pleť cítiť jemnejšie a vyzerajú jasnejšie a dokonca posilnil. (Viac informácií o pigmentáciu nižšie!)
 • Ak chcete pomôcť iné produkty pracovať tvrdšie: Exfoliácia zvýši účinnosť akýchkoľvek sér, krémov a masiek, ktoré používate neskôr. Môže to znieť trochu neintuitívne použiť kyselinu alebo šupkou, ak je vaša pleť s otázkou pre hydratáciu, napríklad, ale zvlhčujúce prostriedky nebudú môcť preniknúť aj v prípade, že sú blokované bariérou mŕtvej kože. To isté platí aj pre anti-aging prísad, antioxidantov a tak ďalej.

Radšej exfoliating prostriedky na báze kyseliny cez kroviny, ktoré môžu byť príliš dráždivé a dokonca vytvárajú mikroskopické trhliny v koži. Získate nejaké odlupovanie ťažiť z Clarisonic Skin čistiaci systém alebo foriem Luna, ale výsledky môžu byť zasiahnutý a chýbať pre niektorých ľudí.

load...

Doporučenie výrobku:

 • Biologique Recherche Lotion P50: Bol som veľkým zástancom tejto kyseliny na báze exfoliačný tonera mliečnej, ktorý je kultovým favoritom z dobrého dôvodu. Ak si neviete o tom, ísť si tento príspevok teraz!
 • Proactiv Clear Zone telo Pads: Štítok hovorí, že ich môžete použiť na tvár, a myslím, že to má vážne zlepšil svoju kožu v poslednej dobe. Majú dve percentá kyselinu salicylovú, ale vzhľadom k ich ľahko abrazívne textúre, ja by som nemal používať, ak sú suché a veľmi citlivé.
 • Juice Beauty Green Apple Peel Nočná rozjasňujúci vankúšiky: menej intenzívny možnosť, ktorá sa mi páči, pretože obsahujú ovocné kyseliny a niacinamid. 

Ale v skutočnosti, tam je tak veľa firiem, ktoré robia tieto typy kyslých nasiaknuté vankúšiky teraz, takže vyberte si!

Bez ohľadu na to, ktorý exfoliator zvolíte, dôležité je zostať v medziach toho, čo vaša pleť zvládne. Všeobecne možno povedať, že väčšina dermatológovia nie sú odporúčame peelingové častejšie ako raz alebo dvakrát týždenne, aj keď viem, že niektorí ľudia to každý deň bez problémov. Nech vaša pokožka bude vaším sprievodcom. Pokiaľ máte začervenané, podráždené alebo surové, to je jasné znamenie, že ste to preháňať a musí ustúpiť.

2. Deal s pigmentáciou.

Slnečné škvrny, hnedé škvrny, starecké škvrny, pečeňové škvrny. Či už budete chcieť volať, pigmentácie spôsobené poškodením slnkom je suka, ako sa zbaviť! To sú vaše možnosti:

 • Inhibítory Pigmentové: Existuje mnoho over-the-counter lokálne zložky, ktoré pomáhajú znížiť množstvo pigmentu tvorené melanocyty (pigment produkujúce) buniek kože. Vitamín C, kyselinu azelaová, kyselinu koji a arbutín sú niektoré z najčastejších zložiek môžete vidieť na etiketách. Bohužiaľ, ich vplyv na úporných škvŕn je zvyčajne skromný prinajlepšom.
 • Hydrochinón: Jedná sa o skin-zosvetlenie krém, ktorý je k dispozícii cez-the-counter v Kanade v 2 percentá a 4 percentá koncentrácie. (Myslím, že si môžete kúpiť iba 2 percentá v Spojených štátoch amerických) Vyššie koncentrácie môžu byť k dispozícii od svojho lekára na predpis. Je známe, že lepšie ako inhibítory pigmentových fungovať, ale byť vedomí toho, že existujú určité obavy z toxicity. To bolo zakázané vo Francúzsku a je predmetom preskúmania zo strany FDA. Nikdy by ste nemali používať hydrochinónu po dobu dlhšiu ako šesť mesiacov naraz.
 • Kôry a mikrodermabrázia: Už sme hovorili o exfoliáciu kyslé báze, a to by malo byť kľúčovou súčasťou každého pigmentu znižuje rutinnej domácej starostlivosti. Alfa-hydroxy kyseliny, ako je kyselina glykolová a kyselina mliečna sú vaše najlepšie voľba; ísť s mliečnou Ak je vaša pokožka je suchá alebo lepšou, ako to bude jemnejšia. Môžete tiež získať profesionálny chemický peeling a / alebo Mikrodermabrázia liečby hlbší exfoliáciu.
 • Retinoidy: Jedná sa o deriváty vitamínu A, ktoré pracujú urýchlením obratu kožných buniek a stimuluje produkciu kolagénu. Over-the-counter, vybrať z retinyl palmitát, retinol alebo retinaldehyd. Predpis, môžete získať kyselinu retinovou; Retina-A alebo Stieva-A sú názvy zvyčajne k dispozícii v Kanade. Differin a Tazorac sú syntetické retinoidy, ale pracujú rovnakým spôsobom. Je zrejmé, že predpis veci budú robiť viac; čítať moje tipy, ako použiť Retina-A.
 • IPL a lasery: IPL je skratka pre IPL, a úprimne povedané, funguje to! V prípade, že ste vynechal to, som napísal všetko o svojich skúsenostiach s IPL pre pigmentáciu. V podstate ste zničila sa svetelnú energiu, ktorá sa pokazí hnedý pigment v koži. Fraxel (frakčný laser) je intenzívnejší možnosť vážnejšie poškodenia slnkom. Písal som o Fraxel v tomto Globe and Mail článku.

Ak sa chystáte na spustenie niektorý z týchto procedúr, musíte byť usilovný o ochranu proti slnečnému žiareniu. V skutočnosti som zistil, že ani to nebráni škvŕn od objaviť, keď ste získali slnku. Takže schovať pred slnkom a stal upírom je to, čo hovorím, v podstate. Ha!

Doporučenie výrobku:

 • Miracle 10 Riešenie 1: Som dlhoročný fanúšik tohto topického gélu kyseliny glykolovej, ktoré si môžete nechať na základe zvlhčovač. Dodáva sa v 3 percent a 5 percent objemových. Môžete tiež vyskúšať svoje AHA krém tu zhodnotil. 
 • Lumixyl: Jedná sa o štvorstupňový systém, ktorý budete musieť prejsť ordinácie (aj keď je to stále bez predpisu). Derm Verím odporúča to, a myslím, že je to pravdepodobne najlepšou voľbou, ak nechcete ísť hydrochinónu alebo Retina-A trasu. Krok peeling (Glycopeel) je super-silný!
 • Lustra: Jedná sa o 4 percentá hydrochinón, že som sa snažil a páčilo.
 • Avène TriAcnéal: Malo by to byť na akné, ale myslím, že retinaldehyd a kyselina glykolová je dobrý combo. Je to od tej doby preformulovať byť ešte účinnejšie, ale ja hodnotilo staršiu verziu tu.

Iné ako Lumixyl, nemám inhibítor pigmentu na tomto zozname, pretože som úprimne nenašiel ten, ktorý funguje. Ak áno, dajte mi vedieť v komentároch!

3. Spustite čistenie jemnejšie.

Ak je vaša pokožka produkuje veľké množstvo oleja po celý rok, potom gél, peniace a drhnutie čistiace prostriedky sú skvelé. Niektoré bežné-to-mastná typy môžu dostať preč s nimi v lete rovnako. 

Ale ako chladnejšie počasie prichádza, combo a normálny pleťou ľudia môžu prejsť na niečo jemnejšie, ideálne s nízkou penivosť a non-abrazívne. (Je zrejmé, že suché a citlivé typy pleti by mal vždy vyhnúť drsné čistiace prostriedky, bez ohľadu na ročné obdobie!)

Dôvodom, prečo nechcete použiť čistiaci prostriedok, ktorý je príliš agresívny pre váš typ pleti je, pretože to môže strhnúť oleje vaša pleť potrebuje, aby jeho bariéru neporušený. Niektorí odvážni exfoliačný čistiace prostriedky môžu dokonca vytvoriť mikroskopické trhliny v hornej vrstve kože. Narušenú kožnej bariéry znamená väčší potenciál pre dehydratáciu, podráždenie, citlivosťou a trhlinami.

Doporučenie výrobku:

 • Body Shop Nutriganics Foaming Facial Wash: Bol som pomocou to v poslednej dobe a milovať ho. Viem, že sa hovorí, že "penenie", a to robí, ale je to vlastne sulfát-free a veľmi jemný. To je dobrý pre combo kožu.
 • Mario Badescu Enzým čistiaci gél: tiež celkom dobré pre combo ľudí. Možno budete musieť zvyknúť na nedostatok penu, ale je nabitý glycerínu a AHA, a nebudú sušiť vás.
 • Dermalogica Ultracalming čistiace: Má podobný non-penivý textúru, ale je ideálny pre kože na suchú alebo citlivú stranou. Môžete opláchnuť alebo tkanivo ho.
 • Ole Henriksen Empower Foaming Milk Cleanser: Páči sa mi tento nováčik pre suchú a normálnu pleť. Pena sulfát bez premení v krémovej, mliečna, hydratačné peny. Úžasný!
 • Spoluhláska Natural penivý Face Wash: Pre všetky typy pleti by malo páčiť. To, tiež, je sulfát bez, pH vyvážená a hydratáciu miesto stripovanie.
 • Bioderma Sensibio H2O: Nezabudnite, že micelárny vody sú úplne v poriadku použiť ako pravidelné čistiace-I've požiadal dermatológov! Nevyžaduje sa žiadna oplachovanie.

Ak ste skutočne pripojená k čistiaci prostriedok, ktorý je mierne sušenie, potom to, čo môžete urobiť, je použiť len raz denne (povedzme, v noci, kedy ste sa hromadí viac mazu a nečistoty) a potom umyte krémovou alebo nízka -lather čističi ráno.

Alebo, ako som tu povedal, nemajú pocit, že je potrebné skutočne umyte si tvár dvakrát denne. Podľa derms som hovorila, proste striekajúcej vode na neho v dopoludňajších hodinách, je úplne v poriadku.

Keď už hovoríme o vode, uistite sa, aby sa zabránilo horúcej vody na vašej tvári. Je to viac stripping, takže vlažnou alebo studenou vodou sú spôsob, ako ísť.

4. Získajte viac vlhkosti.

To je zrejmý, ale muselo byť povedané! V najbližších týždňoch, budete pravdepodobne musieť vykonať niektoré zmeny, aby sa pevne, šupinatá koža na uzde. 

Okrem bežných hydratačných krémov, tu je nejaké iné veci, aby zvážila, a to buď vedľa nich alebo miesto:

 • Hydratačné séra: Používate séra ešte? Už som vyznával svoju lásku k nim, sú lokálna liečba liekmi, ktoré ste dal na čistú, holú kožu, naspodku svojej pravidelnej hydratačný. Majú vyššiu koncentráciu účinných látok, ktoré môžu prenikať rýchlejšie a hlbšie. 
 • Gél-krém hydratačný: Ak to nie je v skutočnosti ako krémy a máte mastnú alebo combo normálne-to-mastná pleť, potom gél-krém sú skvelý spôsob, ako dostať vlhkosť bez mastnoty. Hovoril som o týchto novej generácie gélov tady.
 • Oleje: Ďalšou možnosťou je jednoducho špica vaše mlieko alebo krém s niekoľkými kvapkami oleja, ktorý bude robiť to bohatšie. Alebo môžete vrstviť na niekoľko kvapiek oleja ako posledný krok vo svojom režime, takže sa chová ako bariéra proti nepriazni počasia.
 • Spacie masky: Ďalšie intenzívny výžive, ísť do postele raz alebo dvakrát týždenne na sebe spacie masku. Tiež známy ako spánok balenia alebo jednodňových masiek tieto kórejské dovozy majú gélovú štruktúru (takže nemajú utrieť na vankúš) a zapečatí vlhkosť do pokožky.

Doporučenie výrobku:

 • Spoluhláska HydrExtreme: Keď som sa nepoužívajú to, je to naozaj ukazuje (do bodu, kedy ľudia skutočne komentár!). Je to dve zložky hydratačné sérum, ktoré zabraňuje vysúšaniu lepšie ako čokoľvek iné som sa snažil, ako som sa zmienil v tejto podrobnejšie recenziu. Ak máte míňať len na jednu vec starostlivosti o pleť pre nadchádzajúce chladnejších mesiacov, malo by to byť ono!
 • Klurskin Kyselina hyalurónová + Vitamín C Sérum: OMG! Práve objavil tento vďaka Urban Outfitters. Je to hydrátor dva-in-one a lesk, ktorý vonia tak úžasné a nádherné cíti na koži.
 • Neutrogena Hydro zvýšiť Gél krém pre extra suchú pokožku: Tento gél-krém cíti extra ľahká a je nemastný, ale je klinicky dokázané, že udržiavať pokožku hydratovanú po dobu 48 hodín.
 • Ultra Facial Cream Kiehl to: Ja som len niekedy zažil (a počul) dobré veci o tomto krému, bez ohľadu na to, aký typ pleti. Je to svetlo textúrou a zdá sa, pracuje pre takmer každého.
 • MV Organické Starostlivosť o pleť Čistý jojobový: Len som to kúpil a milujú to tak ďaleko! Je to pekné, vysoko kvalitný jojobový olej, ktorý nerobí mi vypuknúť.
 • Caolion Goodnight Spacie balenia: Aj na Urban Outfitters, jedná sa o gél maska ​​z Kórey, ktorý sa domnieva, super-osviežujúci. Obsahuje niacinamid.

Ak prepnete do krému, ale zistí, že robí aj vy lesklé, potom môžete jednoducho nosiť ľahší krém alebo sérum pod make-up pre denné a uložte mastné veci cez noc.

Záver

Ja viem, je to smutné, že v lete končí, ale jeseň je vlastne najlepší čas roka na riešenie svojej starostlivosti o pleť obavy, či už patrí hyperpigmentácie, akné, jemné linky alebo celkovú tuposti.

Mnoho liečby jednoducho nie je možné použiť v lete, pretože oni robia pleť slnka citlivý (tak by to trochu bolo ako strieľať do nohy). Pre veci, ako IPL a lasery, nemôžete mať opálenie dokonca aj falošný jeden. Takže ak tam je niečo, čo naozaj chcete zacieliť, teraz je čas! 

Samozrejme, že suchá pokožka je skutočný problém pre nás Kanaďanmi, a niekto iný žijúci v podobnom klíme. Kúpte si jemnejšie čistenie a zvlhčovanie možnosti zoradili hneď a nebudete hit tak tvrdo (ak vôbec) tesným, popraskanú kožu, keď sa počasie zmení.

Posledná vec. Nezabudnite si opaľovací krém! Len preto, že letné slnko nám odchádza neznamená, že nie ste náchylné na poškodenie UV žiarením. Nosím Cyberderm Proste zinok najčastejšie, ale nosiť reputáciou Organics Sun Defense Minerals alebo Colorescience Sunforgettable Minerálne Opaľovacie Brush pre extra poistenie počas dňa.

Obchod príbeh:

Aké sú vaše ciele pre starostlivosť o pleť na jeseň? Máte svoj obľúbený peeling, čistiace alebo hydratačné?

(Hlavné foto: martinak15)

load...