Krása

Ako Detox svoju krásu rutinu v 6 krokoch

Ako Detox svoju krásu rutinu v 6 krokoch

Každým rokom, tisíce ľudí ísť na "detox". 

Či už je to slávny Goop očistiť alebo Beyoncé limonáda diéta, myšlienka je jesť oveľa zdravšie na pár dní, ak budete jesť pevnú stravu v all-in s cieľom zbaviť telo škodlivých toxínov a syntetických chemických látok.

load...

Aj keď nie som presvedčený o tom, že to funguje (asi jesť jeden z nich každý deň je menej rizikové a efektívnejšie), verím v inom druhu detox. Detoxikáciu svoju krásu rutina! 

Prečo Detox Your Beauty Routine

Tým, detoxikáciu svoju krásu bežné, myslím zhodnotením všetkých produktov, ktoré používate, a vidieť, kde si môžete vytvoriť bezpečnejšie, prírodný výber. 

Neverím, že je všetko prirodzené je dobré ani to, že všetko, čo chemická látka zle.

ALE. Priemerná žena kladie 168 rôznych chemických látok v tele, každý deň, v závislosti na Environmental Working Group. Veľa vecí môže ovplyvniť množstvo a rýchlosť penetrácie a absorpcie, ale nie je pochýb o tom, že niektoré z týchto zložiek sa hromadí v tele a môže byť škodlivé a / alebo na seba vzájomne pôsobia.

Mnoho chemických látok v kozmetických produktov sú alergény a kožné a pľúcne dráždidlá. Ešte viac znepokojujúce je skutočnosť, že niektoré z nich sú estrogénové, v skutočnosti narúša naše hormóny (a môže byť dokonca karcinogénne).

Ako už bolo povedané, nie som puristické. Nikdy by som odporúčam zahodiť všetky non-prirodzená krása produkt, ktorý vlastníte (alebo sa vzdať kozmetické výrobky dohromady, hehe!). To jednoducho nie je realistický, žiaduce alebo možno dokonca nevyhnutné. 

load...

Ako to urobiť krása Detox

Ako som tu načrtol, osobne som sa použiť kombináciu prírodných kozmetických značiek a tie hlavného prúdu. V celku by som radšej používať prírodné veci, či môžem, ale len v prípade, že je možnosť sa mi páči, že hrá rovnako dobre ako jeho syntetický náprotivok. Našťastie sa to stalo v poslednej dobe oveľa jednoduchšie, ako keď som prvýkrát začal v kozmetickom priemysle, pretože tam sú teraz viac vysoko kvalitné prírodné značky, než kedy predtým.

Tak ako sa vám rozhodnúť, čo zmeniť, a čo ďalej používať? Moja filozofia je uprednostniť bezpečnosti produktov, ktoré pokrývajú najväčšiu plochu a / alebo majú najväčší potenciál pre ublíženie. V podstate sa rozhodli Natural kde sa počíta, a budem načrtnúť, ako to urobiť dnes. 

Tu je to, čo vziať do úvahy detoxikácii vo svojej kráse rutiny, v poradí podľa dôležitosti:

1. Pomocou bezpečnejšie telové mlieko.

Chcel by som začať s telové mlieko. Je to produkt, ktorý platí najviac, len premýšľať o všetkej tej plochy, ktorú musí pokryť! -a budete pravdepodobne používať každý deň. Ak ste niečo ako ja, vy nie ste, že značka lojálni. Myslím. Je to len telové mlieko.

To sú niektoré z problematických zložiek vaše telové mlieko by mohli obsahovať:

 • Deriváty ropy: Tiež známy ako minerálny olej, vazelína, parafínový vosk a polyetylénglykol (PEG). Viem, že sú ľudia na Reddit fóre ktorí obhajujú túto látku na smrť, a ja úprimne nechápem. Jediným dôvodom, prečo títo priemyselných vedľajších produktov sú v telové mlieko je preto, že sú skoro zadarmo. Fun Skutočnosť: minerálny olej použitý byť nazývaný dezodorovaný petrolej. Som zhrnul všetky dôvody, aby sa zabránilo ropy a minerálny olej, vrátane toho, že blokujú schopnosť pokožky k odstráneniu toxínov, môže byť kontaminovaný rakovinotvorných látok a iba ilúziu skutočne hydratáciu pokožky. Ak existujú alternatívy, prečo je vyskúšať?
 • Vôňa: Slovo "vôňa" je catch-all pre nezverejnených chemické látky, ktoré môžu byť vysoko alergénne, vrátane ftalátov. Tie sú uložené v tukových bunkách a sú potenciálne karcinogény. V prípade, že štítok hovorí, že "vôňa-free," to by mohlo znamenať, že pridaná maskovanie chemikálie skryť zápach iných ingrediencií.
 • Konzervačné látky: Podľa nového výskumu, parabény sú určite dostať do vášho tela prostredníctvom starostlivosti o pleť. Chápem, ktorí chcú vyhnúť sa im, vzhľadom na ich spojenie s možným estrogénnu aktivitu. Fenoxyetanol je syntetický konzervant nájdené v mnohých takzvaných prírodných značiek, ale zistilo sa, že je dráždivý a alergén.
 • Polynenasýtené oleja (PUFA): mysle sójový olej, slnečnicový olej, sezamový olej, mandľový olej, olej z marhuľových jadier. Zoznam by mohol pokračovať ďalej. Aj napriek tomu, že sa jedná o "prirodzené" oleje, sú vysoko nestabilné. Ich potlačenie imunitného systému a spôsobiť hormonálna nerovnováha a oxidačné poškodenia. Som si istý, že sú pravou príčinou starnutia pleti.

Takže to, čo použiť namiesto? Ak ste zvyknutí na bohaté krémy, zamilujete si Telo z čistého Dr Roebuck je -je cíti a vonia tak Luxe, a vyhostí vysušení sa bambucké maslo a macadamia oleja (MUFA, nie je PUFA). V lekárni, Ours od Cheryl Hickey Všetci Lotion (preskúmaná tu) a Nature Clean Hydratačný krém sú dobré ľahké možnosti. A nezabudnite na staré dobré viacúčelový kokosový olej, ako je Jax Coco.

2. Znížiť späť na chemické parfum.

Milujem vôňu, rovnako ako ktokoľvek iný, ale tu je trochu na zamyslenie: priemerný produkt obsahuje 14 syntetické chemické látky, ktoré nie sú uvedené na štítku. V skutočnosti je vôňa priemysel čerpá z 3,100 stock chemických prísad formulovať svoje lektvary, a presne to, ktoré z nich sú v každej fľaši je takmer vždy skrytý od spotrebiteľa. 

Tu je dôvod, prečo väčšina parfémy sú problém:

 • Syntetické vonné chemikálie: Jedná sa o číslo jedna najväčší vinníci za nežiaducich účinkov kozmetických prípravkov. Tieto látky môžu spôsobovať alergie, dermatitída, dýchacie problémy a dokonca aj hormonálne prerušenia. 
 • Ftaláty: Jedná sa o lacné chemické látky, ktoré sú často používané ako nosiče pre pachových zložiek, aby sa im pretrvávať po dlhšiu dobu. Sú preukázané hormonálne disruptory, ale nebude vidieť na etiketách, pretože sú chránené ako "obchodné tajomstvo". 

Tak tu je to, čo by som urobil. Ak dôjde k parfém vás úplne milujú, a nemôže žiť bez, možno začať znižovaním trochu? Nechaj si to pre zvláštne príležitosti miesto na sebe každý deň. 

Je to tiež stojí za to hľadať prírodné alternatívy, vyrobený sa silicami namiesto chemikálií. Iste, budete musieť použiť znovu častejšie, ale nie je to súčasťou zábavy? Ak sa vám páči Gourmand vône, Lavanila Vanilla Grapefruit je úžasné a dostanete "cítite dobre!" komplimenty pre istotu. Tata Harper Aromatický Stres Liečba (tu preskúmaná), Červený kvet guajaku (tu preskúmané) a Rich Hippie sú svieže, čisté a zemitá. Lotus Wei Nekonečná láska (tu preskúmané) a Province lekárnik No. 19 oprieť viac kvetinovými a ženský. L'Artisan Parfumeur Jatamansi je skvelé, ak sa vám páči unisex vône. 

3. Skúste prírodný deodorant.

Tam je žiadny konsenzus napriek tomu o tom, ako škodlivé antiperspiranty sú, ale mám za to, že kto nadmerne používať ich, bez ohľadu na to. Katherine Ashenberg o tom píše v špine na čistý: An Unsanitized históriu. Antiperspiranty stala populárna len celkom nedávno, pretože na trh "šepot-hovoriť" -The myšlienkou, že by ste mohli uraziť niekoho, bez toho by to vedeli. Akonáhle si dať pauzu od chemického antiperspirantu, môžete byť prekvapení, ako málo telesného pachu je skutočne majú. Určite bol! 

To sú hlavné obavy antiperspirantov:

 • Hliník: Hliník je to, čo blokuje póry, aby vás zastaviť potenie. Teoreticky by niektoré z nich mohli absorbovať cez podpazušie a môžu sa hromadiť v prsníku alebo mozgovom tkanive. (Chris Kresser má nejaké dobré odkazy na ktorý tu.) 
 • Konzervačné látky: Ako som uviedol vyššie, možno budete chcieť, aby sa zabránilo parabény, ktoré rozhodne absorbujú do tela, a môže prípadne narušovať hormóny.
 • Parfumy: Je to len dohadovať, čo mix alergénnych (a možno hormón narúšajú) syntetické chemické látky by mohli byť skrýva pod štítky "vôňa" a "vôňa-free."

Bol som jedným z tých ľudí, ktorí si bol istý, že prírodné dezodoranty nefungovalo, kým som sa snažil novú generáciu výrobkových vzorcov vyrobené z kokosového oleja, jedlej sódy a bambucké maslo. Tie sa líšia od prvej-gen prírodné DEOS pretože zvyčajne prichádzajú do hrnca, v smotanovej textúrou, ktorá vám trieť cez oblasť podpazušia a ingrediencie sú oveľa účinnejšie pri neutralizácii zápachu. Páči sa mi Primal Pit Paste (tu zhodnotil) a Schmidta (tu preskúmaná), z ktorých oba teraz prichádzajú vo formáte palicu rovnako. Spoluhláska tiež vyšiel s vlastnou verziou pred niekoľkými mesiacmi, a som si istý, že je rovnako veľký.

Poznámka: To je len môj osobný teória, ale myslím, že je tiež prechodné obdobie po použití potenie, kde si môžete všimnúť zvýšenej telesný pach ako produkt unclogs z vašich pórov. Ak môžete jazdiť, že sa za pár dní / týždňov, myslím, že vaše telo sa prispôsobí a váš pot / telesný pach bude normalizovať. 

4. Použite jemnejšie umývacie.

Keď príde na umývanie pokožky a vlasov, hlavné sporné zložky sú:

 • Sulfáty: sodík vavrín sulfát a Laureth síran sodný, aka SLS, sú to, čo robí vaše šampón, telové a tvárové umýva produkovať penu alebo penu k tomuto "pískacie-čisté" pocit. Problém je v tom, sulfáty môžu dráždiť kožu a oči, a sú spojené s dermatitídu a dokonca aj šedý zákal. Sú tiež penetračný, ktoré pomáhajú zvýšiť množstvo iných chemických látok, ktoré sa dostanú do krvného riečišťa. Z čisto estetického hľadiska môžu vážne zbaviť kožnú bariéru, aby vaša pleť citlivejšia a spôsobiť farbu vlasov rýchlejšie strácať veľa. 
 • Triclosan: Ak používate antibakteriálne mydlo, pravdepodobne obsahuje triklosan, antibakteriálne činidlo a konzervačnú látku, ktorá je spojená s hormonálnou toxicitu. Bolo tiež zistené, podporovať bakteriálnej rezistencie. 
 • Vôňa: Aj napriek tomu, že šampóny a telo umýva vypláchnuť a umyť fuč, že môže byť ešte dosť času pre vône, ktoré obsahujú dráždiť pokožku a vlasovú pokožku.
 • Ropa a polynenasýtené oleja: Je tu nová generácia "in-sprcha" telových mliek a self-garbiara, ktoré sú navrhnuté tak, aby zostať na koži, a to aj po opláchnutí. (Nivea do sprchy telové mlieko, Jergens mokrú kožu hydratačné a St. Tropez v sprche Postupná Tan je uvedených niekoľko príkladov.) Ste pravdepodobne zistí, že obsahujú ropné deriváty, starnutie PUFA oleje (napríklad mandľový olej), alebo oboje -Nie spomenúť mnoho ďalších pochybné chemikálie.

Sulfáty sú našťastie veľmi jednoduché, aby sa zabránilo v týchto dňoch, s veľkým množstvom značiek prehlasuje "sulfát-free" alebo "SLS-free" priamo na etikete. (Len sa uistite, že nie ste ťahanie túto lesť, kde hovoria šampón "silikón-free" a kondicionér "sulfát-free." Ako že je úspech). 

Vzhľadom k tomu, som prestal používať sulfáty na môj tvár, moja pleť rozhodne sa zdá menej citlivé. Derma E Purifying Gel Cleanser je jedným z mojich najobľúbenejších tváre umýva v týchto dňoch. Tiež som prestal síranovej šampóny a konca vlasoch nedostávajú takmer suchá. Prisahám World Clean Hair & Skin Cleanser (tu preskúmané). Pre umývanie tela, NeoM (tu preskúmané) je na konci luxe kategórie, zatiaľ čo živé Clean baby Bar mydlo je pekná voľba lekáreň mydlo. Tiež som kúpil mydle funguje čisto Mydlo a plán experimentovať s pridaním éterických olejov a medu!

5. Nájdite Easy Makeup swapy.

Myslím, že make-up je číslo jedna najťažšia vec, ísť zelená s. 

Budem prvý, kto priznáva, že väčšina prírodných kozmetických prípravkov majú problémy s výkonom, z nelichotivé farieb a textúr na "Off" vôní a separácia zložiek. Je to len v poslednom roku alebo tak, že som sa naozaj cítil pohodlne používať väčšinou non-chemické zloženie, vďaka značiek ako RMS Kráska a Sappho.

Tu sú niektoré bežné zložky nájdené v make-up, ktoré budete chcieť preskočiť:

 • Silikóny: Niektoré silikóny uvidíte na make-up štítky (! A telové krémy) zahŕňajú dimethikon, cyklopentasiloxan, cyclohexasiloxane, fenyltrimethicon a methicone. Silikóny sú umelé polyméry, ktoré tvoria klzký film na pokožke, takže make-up bude ďalej hladšia a dlhšie vydrží. Vzhľadom na to, že sedí na hornej časti kože a neprenikajú, ktoré sú všeobecne považované za bezpečné, ale to neznamená, že robia svoju pleť nejaké láskavosti. Zjednodušene povedané, ich vyhladzovacie účinok je len dočasné. Dlhodobá, silikóny môžu zasahovať s tým, ako vaša pleť reguluje svoje vlastné úrovne vlhkosti a prirodzene exfoliates preč odumretých kožných buniek, čo vedie k tupé a dehydrovanú pleť. Mnoho ľudí tiež hlásené dostať akné od silikónových produktov. 
 • Mastenec: Loose prášky, ktoré obsahujú mastenec pravdepodobne nie je dobrý nápad, ako si môžete ľahko inhalovať častíc, ktoré by mohli byť toxické pre vášho dýchacieho systému. Je tu tiež možnosť, že mastenec by mohli byť kontaminované s azbestom a iných nečistôt. Na koži, mastenec vám môže dať tupé, suché, kriedový vzhľad, ktorý zvýrazňuje jemné linky. 
 • Parfumy: Nie ste si istí, prečo tak veľa výrobcov dal parfumy v kozmetike-často extrémne ťažkých vôní. (Mňa ženie šialený! Ja som nebol schopný využiť mnoho základ tohto dôvodu.) Ako som už spomenul, môžu syntetické vonné chemikálie spôsobovať alergické reakcie a citlivosť. 
 • Ropa a polynenasýtené oleja: Nie som náboženský o zamedzení týchto zložiek v make-upu, ale snažím sa ich používať v produktoch, ktoré sa deje na mojej koži (ako zakladanie a červenať, napríklad). Riasenky a očné linky? Nie som tak vyberavý.

Teraz som úplne dostať, aké ťažké je nájsť perfektný základ. Ale zo všetkého make-up, je to pravdepodobne, kde by som uprednostňovať nájsť čistejšie vzorec, pokiaľ je to možné, pretože to bude mať vplyv na vaše pleť najviac. Ten, ktorý pracuje pre mňa, oveľa lepšie ako Luminous Silk, ktorý všetci blúzni o -je Sapfó Organic Foundation (tu preskúmané). Tiež som často používajú RMS krása "Un" kamufláž nielen ako korektor a nadácie. Mám pocit, že tieto dodávať viac krásne, prirodzene vyzerajúce úpravy ako aj bežných kozmetických prípravkov, verte tomu alebo nie. A urobili moja koža lepšie, taky!

Pre prášok, najlepšou možnosťou je oxid kremičitý, minerálne prášok, ktorý nezanecháva žiadne viditeľné štruktúru alebo farbu na kožu. Nájdete ju v RMS Ruženky "Un" Prášok a Tónované "Un" Prášok, rovnako ako non-prírodných značiek, ako je make-up For Ever je HD MicroFinish Prášok. Nezabudnite na svojej tváre. Pre bezpečnejšie červenať, milujem Gabriel Blush v Apricot a Petal. Pokiaľ ide o oči, budem niekedy používajú RMS Beauty Eye poľskej, ale aj pre líniové a riasenku, musím svoje dlhé opotrebenie vzorcov. RMS Beauty Lip Shine v Sublime a Zuzu Luxe Lip Gloss v lahodný sú dve farebné lip faves! 

6. DIY keď je to možné.

A napokon, že to nie je zlý nápad, premýšľať o tom, kde si môžete vymeniť obchodového kozmetické výrobky s domácimi možnosťami. Budú určite lacnejšie, a nemusíte sa starať o zložkách nemožno vysloviť, budete vždy presne vedieť, čo sa deje na koži.

Kokosový olej je asi moje najobľúbenejšie divu zložka, pretože má šialený množstvo použitie. (Len pár zahŕňajú ropu ťahanie, telo krém, dezodorant a vlasový kondicionér.) Aspirin pracuje neuveriteľne dobre ako peeling a pleť zjasňovača, podobne ako kyselina salicylová. Všetko, čo urobiť, je rozdrviť dole niekoľko tabliet, zmiešame s vodou, aloe vera alebo medom a aplikovať ako maska. To má docela úžasné hodnotenie na základe 2,000+ názory na make-up Alley! Pre zuby, jedlá sóda zmieša s peroxidom vodíka, je veľmi efektívne bielenie a baktérie-zabíjanie pasta.

Kúpil som si knihu Domáce krása: 150 Jednoduchá krása recepty vyrobené z prírodných prísad podľa Annie Strole. To môže trvať trochu viac času, aby vybičovať svoje vlastné krásy lektvary, ale môže byť veľa zábavy. Väčšina z jej receptov použiť päť ingrediencií alebo menej!

Záver

Dúfajme, že tento článok má vás premýšľať o tom, kde by ste mohli-ľahko, bezbolestne! ✔ urobte nejaké bezpečnejšie rozhodnutie krásy. 

Opäť platí, že ja nie som panike a odpísať všetky chemické produkty, ani nehovorím, že všetky prírodné zložky sú dobré pre vás. Je to naozaj o rovnováhe, a tento proces by mal začať s čítaním štítky a pochopenie toho, čo tam je. Za to, že môžete aspoň urobiť kvalifikované rozhodnutie o tom, či chcete, aby určitý produkt na svojom tele. Alebo nie. 

Pre mňa, "detoxikácia" môj krása rutina je založená na početnosti používania a čo pokrýva najväčšiu plochu. Nemyslím zdôrazniť príliš veľa o veci, ktoré dávam len na malom mieste, alebo len občas uplatňujú. 

Bez ohľadu na to, aké produkty nájsť domov vo svojej rutiny, byť veľmi skeptický v kozmetickom priemysle. Priznajme si to-celé desaťročia teraz, kozmetické spoločnosti robili divoké sľuby, orchestrating prepracované marketingové kampane a navrhovanie luxe balení nás nalákať. Ale len preto, že niečo, čo je na predaj v obchode alebo vystupoval na stránkach časopisu nie je znamenať, že je to všetko, čo bezpečné alebo prospešné. 

Myslím, že Rose-Marie Swift to hovorí najlepšie: "Musíte si uvedomiť, že kozmetické firmy robia všetky tie sračky sa ako primery a veci a to je pre akcionárov To je všetko, čo robia, sú v skutočnosti robiť pleť žien... Pristane. " 

Súhlasíte? Už ste "detoxed" svoju krásu rutina? Ktoré prírodné krásy produkty, ktoré máte radi?

load...