Krása

8 dôvodov, ako pridať upratujúci šampón do rúk vlasov

8 dôvodov, ako pridať upratujúci šampón do rúk vlasov

Všetci hovoria o dôležitosti "raz za týždeň vlasov maškaráda" but does niekto spomenúť raz za týždeň (alebo -month) objasnenie šampón? Nie. Nie naozaj. Ale dnes chcem dať tejto kategórii Vlasy trochu lásky.

load...

Môžete si myslieť, nemáte potrebu akéhokoľvek hair-objasnenie akciu (áno, práve som sa ten termín), ale ak ste farbu alebo zvýrazniť vaše vlasy, použite vyššie uvedené týždenné vlasových masiek, alebo použiť akýkoľvek typ stylingových prípravkov a to aj za sucha šampón-potom áno, fľaša tejto veci musia byť v sprche.

Tu je dôvod, prečo.

Čo je objasnenie šampón?

Objasňujúce šampóny tiež ísť pod menami "čistenie", "detox" a hlboko čistiace ", a to, čo oni sú navrhnuté tak, aby urobiť, je odstránenie odolných build-up z vašich vlasov. Premýšľajte klzké silikóny, vosky, hydratačné alebo obyčajný starý všivák z vašej pravidelnej šampón, kondicionér alebo stylingové prípravky (vrátane vlasových olejov, peny, sprejom na vlasy a suchý šampón). Objasnenie šampóny tiež pomáhajú zdvihnúť preč ložísk nerastných surovín z tvrdej vode a chlóru a ďalších chemikálií, ktoré sa posúvajú spolu s vlasmi v bazéne.

Väčšina pravidelných šampóny sú formulované tak, aby jemne čistí, s nižším podielom povrchovo aktívne látky (čistiace prostriedky) v porovnaní s hydratačné zložky, čo je dôvod, prečo robia vaše vlasy vyzerať a cítiť sa lesklé a hladké. V porovnaní, objasňujúce šampóny sú o čistení: obsahujú menej ošetrujúce látky a ďalšie povrchovo aktívne látky, za účelom vyčistenia vlasy čo najdôkladnejšie.

Dáva zmysel? Tu je osem prípadov, keď jeden z týchto šampónov príde vhod.

1. Ak sa chcete zbaviť nahromadeniu zo svojich kondicionér, ošetrenie a stylingových prípravkov.

Dokonca aj keď máte radi svoje pravidelné vlasové prípravky, je užitočné príležitostne pracovať v objasňujúce šampónom, aby sa odstránili akýkoľvek build-up, najmä klimatizačné jednotky na báze silikónu a ak budete používať akékoľvek Tvarovanie (i suchý šampón). Vzhľadom k tomu, silikóny, vosky a ďalšie prísady kabátu svoje pramene a vybudovať na seba v priebehu času, môžu prispieť k jednotvárnější, Lank vyzerajúce zámky. Všetko, čo bude fungovať lepšie (a vyzerať lepšie), ak vaše obľúbené produkty dostať na spustenie z pískacie-čistej nadácie každý raz za čas.

load...

Ak používate veľa vlasové prípravky, možno zistíte, je potrebné objasniť, ako často, ako raz týždenne. V opačnom prípade, raz za dva až štyri týždne by mal byť primeraný.

2. Ak chcete pripraviť vlasy farby.

Moja mama sa naučil tento malý trik od Billa Angst (jej kaderník a bane) pred mnohými rokmi. Povedal jej, aby sa ubezpečil, používať objasňujúce šampón, než sa dostane akúkoľvek farbu na vlasy hotovo. To zaisťuje, že farba má najväčšiu šancu ukladanie dobre na vlasoch bez minerálne alebo produktovej nahromadenie.

Samozrejme, že nebudete chcieť, aby to v rovnaký deň, že ste farby, ako chcete, prírodné oleje skalp je tam vás ochráni pred podráždením. Odporúčam šampónovanie jeden alebo dva dni pred svojím vymenovaním farieb.

Druhou námietkou je, že objasnenie šampóny môžu slabnúť farbu, takže ak máte farbené vlasy, len budete chcieť použiť jedno, keď sa chystáte ísť na dotykové-up (alebo robí jeden doma).

3. Ako objemu booster kedysi-in-a-čas pre jemné, rovné vlasy.

Toto je pre každého, kto tam s mojím typ vlasov: jemné, rovné, palice-to-your-hlava-if-you-nerob-wash-it-každodenné typu vlasov. Niekedy sa pre špeciálne príležitosti, je potrebné si vlasy byť tak veľký, ako to môže dostať, a to sú časy, kedy som poprsie von objasňujúce šampón. Vzhľadom k tomu, že je to tak ľahký a hlboko čistiace, ale naozaj mi pomáha dosiahnuť viac objemnú štýl; Počítam môžem dočasne obetovať na izbe pre extra objem. (Budem buď robiť kondicionér iba na koncoch alebo použiť striekaciu-in).

Ale opäť, nerobia to zvyk, ak vaše vlasy nie je tak mastná, ako to môže naozaj vyschnúť to. Budete chcieť kompenzovať nabudúce ju umyť s nejakú zvláštnu úpravu lásky.

4. Na čistenie non-farbené vlasy, ktorý je veľmi mastná.

Je limp, mastné vlasy vás zbláznim? Zjednodušili šampón mohlo stačiť tým, že vám hlbší a menej hydratačný očistiť. Dalo by sa potom preskočiť kondicionér, či si naozaj nemyslím, že ju budete potrebovať, alebo len použiť najmenšie čiastku na poslednom štvrťroku svojich dĺžok, alebo použiť sprej-in voľna-in kondicionér (to považujem za jednu peknú a ľahký). Ak môžete, striedať každý objasňujúce šampón s jedným, dvoma alebo troma tie pravidelné, pretože objasňovanie tak často krutý na vlasy.

Opäť platí, že nepoužívajú objasňujúce šampón ako svoje pravidelné šampón, ak vaše vlasy farbené, ako to bude slabnúť, rýchlo. Pokiaľ ide o toľko očiste podporovať produkciu rebound ropy, viem, že je to filozofia "no poo" metóda, kde hovoria, umývanie menej umožňuje váš skalp regulovať jeho mazu flow, ale vlasy vedec požiadal som o ňom povedal, že to nie je je to možné. Kto vie? Osobne by som bol ochotný vyskúšať túto teóriu!

5. Pre-maskách kroku.

Pamätám si, ako som písal o exfoliácia je nevyhnutným prvým krokom pred inštaláciou tvár masku? No, rovnaká teória platí aj pre starostlivosť o vlasy. Váš týždenný liečba hlbokej klimatizácia bude hlbokého stavu sakra veľa lepšie, keď to nemusí prebojovať vrstiev všivák produktu sa dostať do vlasových prameňov. To tiež prispieva k pekný malý týždenný rituál ak áno, em oba dohromady: objasniť, a potom hlboko podmienku. Hlboké klimatizácia tiež pomôže vrátiť vlasy mäkšie, silkier stave.

6. Aby blond vlasy od odbočky mosadzný.

Môj príspevok o spôsoboch, ako poraziť mosadzný vlasy bol populárny, ale čo zanedbané som tam spomenúť, bolo to, že objasnenie šampón môže byť užitočné tiež. Špeciálne pre blondínky: odfarbené blond vlasy (buď celoplošné farebné alebo zvýrazní) robí vlasy veľmi porézny, čo znamená, že oveľa ľahšie absorbuje žlté tóny zo svojho prostredia. Mohol by to byť ložísk nerastných surovín zo sprchovania, znečistenie z mestského ovzdušia, cigaretový dym alebo dokonca vaše produkty styling. Je to dobrý nápad zaviesť objasňujúce šampónu raz týždenne spolu s fialovým šampónu raz týždenne, ak máte problém s brassiness.

7. Ak sa chcete zbaviť tvrdej vody vkladov alebo poškodenie chlórom.

Krátka poznámka o chlóru a tvrdej vode. One krásu editor momenty, ktoré je trvalo vyrytý v mojej pamäti je jednou top celebrity kolorista mi povedal, že mi vlasy vzala na mierne nazelenalý odtieň-hrôzy! Hovoriť o trápne. Práve som sa vrátil z južného Francúzska, a som si istý, že nemal dosť silný šampón so mnou sa dostať von chlóru bazén. (A ponorte do bazéna sa zdalo ako dobrý nápad v tej dobe.) Tiež som povedal, kaderník, že tvrdá voda Toronto bol negatívne ovplyvnilo moja farba. Eeks!

Ja doporučujem nosiť kúpaciu čiapku, to jasné a investovať do vodného filtra, ako je tento (ktorý používam), ale aj spolu s tými vecami, týždenné alebo mesačné upresňovanie je veľký krok navyše.

8. Ak chcete znova spustiť vaše vlasy režim keď sa nič nefunguje.

Ak vaše vlasy sú len all-around vyzerajúce kecy v poslednej dobe, odmieta sa správať a je to zlý deň každý deň, potom objasnenie umývanie by mohla stačiť. V každom prípade, bude to odstrániť nahromadenie nech to bolo čokoľvek ste používali ju skrotiť, takže môžete začať späť na námestí jeden s čistým štítom.

Tiež som si, že je to naozaj užitočné, aby objasnila a potom vidieť, ako moje vlasy vypadávajú (a vysušuje) prirodzene, bez akéhokoľvek produktu v ňom vôbec. To je dobrým východiskovým bodom, keď sa snažíte prísť na to, čo účes, strih a farba bude pracovať pre vás najlepšie. (Nezabudnite, že Bill je stále prijíma čitateľa konzultácie!)

Niekoľko objasnenie šampóny, aby sa pokúsila

1. Pantene Damage Detox Hlboké Cleanse prečisťujúce šampón: To je Pantene najnovšie štartu, a to je skvelá cena za objasňujúce šampónu, ktoré sa bežne vyskytujú na úrovni salónu. Je bezpečný pre farbené vlasy, takže čistí dostanete je trochu jemnejšie.

2. Bumble and Bumble nedeľu Shampoo: Tento človek nie je majú byť použité na farbené vlasy (pokiaľ, ako som povedal, robíte to tesne predtým, než farba). Je navrhnutý tak, aby detox pre riedkych podložkami a narkomanmi styling produktov.

3. Živé Clean Apple Cider Clarifying Shampoo: Toto je dobrá voľba pre tých, ktorí preferujú prírodné produkty. Je vyrobené s organickými Braggova jablčného octu a môže byť používaný denne na mastné vlasy. Aj v predaji práve teraz!

4. Philip B pieporná & Avocado Volumizing & Clarifying Šampón: Philip B podpis produkt je tento zvyšok odstraňujúci šampón, ktorý tiež obsahuje 2,3 percenta čistý mätový olej upokojiť pokožku hlavy.

Používate objasňujúce šampón? Už ste vyskúšali niektorý z týchto ty? Aký produkt robil najväčší rozdiel oproti svoje vlasy?

load...