Krása

6 z najbežnejších zložiek lip Balm, ktoré spôsobujú suché pery

6 z najbežnejších zložiek lip Balm, ktoré spôsobujú suché pery

Myslíte, že ste "závislý" na balzam na pery? Možno ste práve citlivosť pre ingrediencie. (Foto: anfhoang)

Za posledných niekoľko mesiacov som sa stretávali najbláznivejšie, najviac nepríjemný prípad suché, napäté, bolestivé, peeling pier. Trochu problém, keď vaše úloha spočíva v prevzatia fotografií, ako je tento.

load...

Spočiatku, vinil som ho na all-prírodný produkt pery som testoval. 

Ale potom som si uvedomil, moja pery boli stále neporiadok, aj keď som nepoužil v týždňoch. V skutočnosti som ani nemohol určiť ľubovoľný jeden balzam na pery alebo rúž ako zdroj, pretože som ich neustále prepínanie up pre účely tohto blogu. Bez ohľadu na to, čo bolo v mojich otáčania, napriek tomu som mal popraskané pery.

Tak som sa presvedčil, že som nejaký nedostatok vitamínov. Čo by bolo divné, pretože som pravidelne sledovať veci Cron-O-Meter a zvyčajne hit alebo vyššej všetky nutričné ​​cieľ.

A konečne, pred pár týždňami, som na to prišiel. Som alergický na. Vitamín E! A možno aj niektoré ďalšie zložky bežne vyskytujú v balzamy na pery. 

Ako sa ukázalo, mnoho výrobkov na pery obsahujú alergény a dráždivé látky, ktoré skončia udržiavať práve tie problémy, snažíme sa na liečbu: vysušenie, peeling, praskanie a odlupovanie. Insane, že jo? 

Ak ste tiež trpia popraskané pery, ktoré nie sú nikdy zdá ísť preč, jedna z týchto zložiek môže byť vinník:

1. Vitamín E

Len asi každý balzam štítok som sa pozrel na obsahuje nejakú formu vitamínu E. Hustého, lepkavého oleja, mali by ste zistiť, že by bolo perfektné peru hydrátor. Ale to nie je pre každého. 

Táto operácia štúdia Dermatologické zistené, že 33 percent pacientov vyvinula kontaktnú dermatitídu od podania topické vitamín E. Kontaktná dermatitída Institute uvádza tiež vitamín E (DL-a-tokoferol) ako jeden z najviac prevládajúcich alergény. Majú kompletný súpis na ňom, rovnako ako toto video:

load...

Pre tých, ktorí nie sú citlivé, lanolín môže byť veľká. Dior Creme Abricot, napríklad obsahuje lanolín a je moje najobľúbenejšie pokožky krém na svete. (Počul som, že niektorí ľudia dokonca použiť, že na perách!)

Avšak, pery postrádajú olej žľazy a môže byť viac reagujú na neho. Dr. Sharon Jacob sa domnieva, lanolín "významný alergén," a na "A-List" pre špičkové alergény. Tu je jej vid:

Ďalšie vône / chuťové prísady dať pozor patrí mentol, gáfor, eukalyptový a limonén.

6. Krém

Ak ste obzvlášť starostlivo o sebe vždy SPF na perách, ktorá by mohla byť príčinou chronickej popraskanie, aspoň pokiaľ používate produkty, ktoré chránia s chemikáliami, nie minerálov. Štúdia ako je tento v Photodermatology, Photoimmunology & Photomedicine určili chemické ochranu proti slnečnému žiareniu ako príčina alergické kožné reakcie.

Oxybenzon (tiež známy ako benzofenón-3), octinoxate, Avobenzón, octisalate a octylcrylene sú ťažko vyslovovať slová, aby sa zabránilo na štítkoch.

Namiesto toho si vybrať balzamy na pery s minerálnymi sunblocks, ako je oxid zinočnatý a oxid titaničitý, ktorý by sa vám podávať žiadne problémy.

Čo robiť, ak máte podozrenie na alergén

Ak ste alergickí na zložky, by sa mala objaviť príznaky, ako je sucho, tesnosť, odlupujúce sa a lúpanie priebehu niekoľkých dní od tvojich pier nadviazanie kontaktu s ním. Je však tiež možné vyvinúť alergia na zložky, ktoré ste bola vystavená mnohokrát predtým. (Ešte jeden dôvod, prečo som nemohol prísť na to svoj vitamín E vec. Bol som pomocou tohto oleja na dva roky skôr!)

Jediný skutočný spôsob, ako identifikovať každú alergén je elimináciou. Ak dôjde k popraskaniu, a nezdá sa, že reagujú na balzam na pery (ani ste strávil bezpočet hodín v drsnom počasí), potom by ste mali prestať používať všetky produkty na pery po dobu najmenej jedného týždňa alebo dlhšie, takže vaše pery môžu liečiť. 

Ďalej, znovu zaviesť každú zložku späť, jeden po druhom s tým, či sa spôsobí žiadnu reakciu. Nebudem klamať. Táto časť je náročné, pretože mnoho, ak nie väčšina balzamy na pery obsahujú kombináciu vyššie uvedených alergénov.

Balzam na pery Odporúčania

Je zrejmé, že toto je vysoko subjektívne, ale niektoré balzamy na pery, aby zvážila patrí:

  • Fresh Sugar Lip Liečba: Je to v žiadnom prípade nie je dokonalé, pretože to obsahuje mnoho z uvedených alergénov. To znamená, že to mi nikdy nedala problémy. Možno preto, že má toľko ďalších výživné oleja?
  • L'Occitane 100 percent čistého bambuckého masla: Jediné, čo tu je bambucké maslo. A je to! Moc sa mi páči matný textúru to umožní, čo je skvelé pre nosenie pod rúžu.
  • Pixi Bambucké maslo balzam na pery: Nepovedal by som, že je to super-hydratujúce, ale dáva slušnú tenkú vrstvu vlhkosti a nemá ma kap. Je tiež prichádza v tónovaných verziách, ktoré sú vynikajúce.
  • RoC Enydrial Oprava Lip Care: Katrina prisahá na toto!
  • SW Základy vegan balzam: Táto značka je špecificky známy pre svoje zoznamy minimalistické ingrediencie. Kakaová príchuť bude najbezpečnejšie.
  • Dr. Roebuck pery: Rozhodne bude môj budúci nákup. Macadamia oleja sa zdá byť veľmi sľubne!
  • Chanel Hydra Beauty Výživná Lip Care: Toto je nová verzia starého Hydramax, ktorú som miloval. Márnotratnosť, ale budem sakramentsky ak Chanel nerobí veľmi dobrý balzam na pery.

Tie by mohli byť v pokušení ísť za výrobky ťažké na petrolát, minerálny olej, alebo dokonca čisté vazelíny. Bohužiaľ, oni môžu ešte byť sušenie, pretože zapadnú iných dráždivých látok hlboko do pokožky a zároveň blokovať vzduch a vlhkosť. Ako už bolo vysvetlené tu mám tiež vážne problémy s ropnými derivátmi všeobecne: niektoré komponenty nemôžu byť metabolizované, akonáhle sa vstrebáva do tela, a oni sú len tak prevláda v kozmetickom priemysle, pretože sú skoro zadarmo! Polynenasýtené (PUFA) oleje nie sú ideálne ani z týchto dôvodov. 

To znamená, že som úplne dostať, že možno budete musieť spoliehať na ropu alebo PUFA balzam, len preto, aby krátkodobá úľava, viem, že mám!

Záver

Ak je tu niekto iný tam vonku, ktorí by mohli byť zmätení, keď som bol v priebehu chronickej prípade popraskané pery, dúfam, že tento zoznam vám pomôže von. Ako som povedal, bol som naozaj začína myslieť som mal skorbut, alebo tak niečo (hehe), pretože tam je tak veľa článkov o online strava je príčinou nevzhľadné popraskanie. Ukázalo sa, že problém bol pomerne jednoduchý-mi to proste chvíľu trvalo, než ju diagnostikovať ako sakramentsky vitamín E! 

S týmto zoznamom najčastejších alergénov, mali by ste byť schopní oveľa rýchlejšie prísť veci von. Povedz mi:

Myslíte si chronických popraskané pery? Mohli by ste byť alergickí na jednu z týchto zložiek? Aké sú vaše obľúbené balzamy na pery?

load...