Krása

5 dôvodov vyhnúť sa ropou a minerálnym olejom vo vašej starostlivosti o pleť

5 dôvodov vyhnúť sa ropou a minerálnym olejom vo vašej starostlivosti o pleť

Ropa a minerálny olej sú polarizačné. 

Niektorí z vás už sa im vyhnúť ako čert krížu. (A nie je pochýb o tom, že niektoré kozmetické značky zarábať na ktoré nemajú tieto zložky vo svojich vzorkách. "No minerálny olej" je nový "žiadne parabény"). Už len to, že sú odvodené od ropy je odrádza, ak vás usilovať o kozmetické výrobky vyrobené z pekné veci, ako sú esenciálne oleje a včelieho vosku.

load...

Potom sú tu tí, ktorí sú založené na výkone, možno ste jedným z nich. Niektorí ľudia sa bolestne suchú pokožku prisahajú na bariérový efekt vazelíny. A priznajme si to: každý počul príbehy babičky niečí ktorý požiadal nič iné ako vazelíny celý svoj život a nemal žiadne vrásky v zrelom veku 93 rokov Iste tieto zložky musia byť v poriadku, pretože sú na trhu a vôbec?

No, áno aj nie. Vždy som bola na plot o ťažbe ropy a minerálnych olejov, uznáva, že môžu byť užitočné pre niektoré, ale pocit roztrhané o svojich neprirodzených pôvodu. A pretože už som opatrný o polynenasýtených olejov, myslel som si, minerálny olej je aspoň lepšie ako to.

Potom som narazil na niektoré informácie, ktoré ma donútilo rozhodnem, že chcem, aby sa zabránilo tieto ingrediencie, rovnako ako ja môžu teraz, v dobrom. Čo je oveľa ťažšie, než si možno myslíte, keď videl, ako veci je tááák mnohými produktmi, tvár hydratačný, telových mliek, krémov na opaľovanie, rúže, detský olej a samozrejme, vazelína. Niektoré zo spôsobov, ako by sa mohli objaviť na zložkách etikety zahŕňajú:

  • Minerálny olej
  • Petrolát
  • Kvapalný parafín
  • Parafínový olej

Tu je päť dôvodov, prečo si myslím, že ropa a minerálny olej mal byť nikde v blízkosti svojej koži:

1. Na ropu a minerálny olej nemožno metabolizuje

Existujú rôzne druhy ropy a minerálneho oleja, s tými, v kozmetických prípravkoch bytia "najčistejšie" a najviac rafinované. Dokonca aj napriek tomu, mali by sme mať strach. Na rok 2018 štúdie uverejnenej v časopise Journal of zdravie žien hlásené:

load...

"Existujú silné dôkazy, že minerálny olej uhľovodíky sú najväčšie kontaminant z ľudského tela, ktoré je približne 1 g na osobu."

Výskumníci odstrániť tukové vzorky z 142 žien, ktoré podstúpili C-sekcie, a zbieral vzorky mlieka z nich po doručení. Desivo, zistili, že ako tuk a mlieko bolo kontaminovaných minerálnym olejom nasýtené uhľovodíky. Autori dospeli k záveru:

"Zvýšenie MOSH [minerálny olej nasýtené uhľovodíky] Koncentrácia v ľudskej tukového tkaniva s vekom naznačuje akumuláciu v priebehu času. Kozmetika môže byť významným zdrojom znečistenia."

Och! Táto látka sa dostane do našich tiel JUST používať kozmetické prípravky, a akonáhle je to tam, nezanecháva. Dr Ray Peat súhlasí: "určité zložky minerálneho oleja (čo je v mnohých kozmetických) sú toxické, a tých, ktoré sa dostať do systému nie je metabolizovať." 

2. Ropa a minerálnych olejov by mohlo byť karcinogénne

Podľa pracovnej skupiny pre životné prostredie (EWG), monštruózne 80 percent všetkých kozmetických výrobkov môžu byť kontaminované s jedným alebo viacerými z týchto dvoch tuctov uznáva kozmetické nečistôt, ktoré sú spojené s rakovinou a ďalších zdravotných problémov. A ropný a výrobky z minerálnych olejov na báze nie sú výnimkou. Správa EWG ďalej hovorí:

"Tieto stopové nečistoty v ropnej báze zložiek často ľahko prenikajú kožou v súlade s vládnymi a priemyselnými štúdiami, a ich prítomnosť v produktoch nie je obmedzený vládnymi bezpečnostnými normami. - sú legálne na všetkých úrovniach"

Didja počuť, že? Sú ľahko prenikať našu pokožku.

A tu je dôvod, prečo to je problém. Najdesivejšie týchto možných nečistôt, sa nazýva 1,4 dioxán, nečistotu nájdený v 22 percentách všetkých báze ropy kozmetiky, ktorý je možný ľudský karcinogén a známe zvieracie karcinogén. Koľko ste vystavení závisí od produktu, ktorý používate: Je to v 82 percentách farieb na vlasy, 45 percent self-garbiara a 36 percent tváre hydratačný, pre začiatok.

Štúdia 2009 zverejnená v Journal of Investigative Dermatology skúmalo, či minerálne zavlažovače na olejovej báze sa môže zvýšiť rýchlosť, ktorú nádory formu. Keď sa myšiam, ktoré boli s vysokým rizikom vzniku rakoviny kože dostala lokálnej aplikácii 100 mg raz za deň, päťkrát týždenne po dobu 17 týždňov, je rýchlosť tvorby nádoru výrazne zvýšil.

3. Ropné a minerálny olej sú okluzívny

Ropa a minerálny olej sú "okluzívny" činidlá-to znamená, že tesnenie z kože zo vzduchu, vody alebo čokoľvek iného dostať do (alebo von). Všade tam, kde oni sú použité, tvoria neviditeľný film na povrchu, ktorý blokuje póry a prirodzený proces dýchania pokožky.

Každý, kto sa len trochu akné náchylné bude mať poplašné zvony nad týmto tvrdením. Blokované póry označujú pasce špinu a oleje vedúce k čiernej bodky, pupienky, whiteheads, čo si len spomeniete. Dalo by sa tiež týkať sa v Saran Wrap.

Alebo aspoň by sa mohlo zdať. Je tu veľa rozporuplné informácie kolovať o tvorba komedónov týchto zložiek. Niektorí odborníci hovoria, že nie je dôvod sa báť. Štúdia z roku 2005 v časopise Journal of Cosmetic Dermatology tvrdil, kým pre priemyselné účely minerálny olej môže byť comedogenic, kozmetické stupeň minerálny olej nie je.

Problém je v tom, že tvrdenie jednoducho neobstojí v reálnom živote. Kedykoľvek som sa niekedy vôbec! -applied výrobok s vysokým obsahom minerálneho oleja do očí, som ľutoval do 48 hodín, ako som sa pozerať na výsledných miest v zrkadle. Kto budem veriť, veľa vedcov alebo na vlastné oči?! 

Oklúzny charakter ropy a minerálnych olejov by mohlo byť tiež vytvoriť teplé a vlhké prostredie pre kvasinky a plesne rast. Štúdia 2000 v Pediatrics zistili, že extrémne nízkou pôrodnou hmotnosťou detí liečených vazelínou boli väčšia pravdepodobnosť vzniku systémové kandidóza.

A pamätajte, že nikdy dať ropný alebo výrobky z minerálnych olejov založených na úpal. Vzhľadom k tomu, že tvoria tesnenie, budú zamknúť v teple do vašej pokožky, čím sa horieť horšie, nie lepší. Mohlo by to viesť k trvalej zjazveniu.

4. Ropa a minerálny olej Nebude vyživujú pleť

Takže sme sa zistilo, že ropa a minerálny olej sú oklúzny, čo znamená, že vytvorí bariéru na koži. Teoreticky táto "uzamkne" vlhkosť, ale čo keď to nestačí vlhkosť tam začať? Naozaj pokroku? 

Okrem toho, táto činidlá neumožňujú vlhkosti, aby sa vstrebáva z atmosféry, rovnako ako ostatné zmäkčovadiel môže, ani sa umožňujú absorpciu iných prospešných zložiek, ktoré sú vo svojich produktoch starostlivosti o pleť. A tam je v ropnej alebo minerálne oleje, len nič, čo sa deje, aby vyživujú pokožku zvnútra von. Priznajme si to: sú lacné výplňové materiály, a to je dôvod, prečo sú tak všadeprítomné v kozmetických výrobkoch. Prečo sa uspokojiť s nimi, keď by ste mohli použiť niečo oveľa lepšie?

Namiesto toho, ropy alebo minerálny olej, odporúčam kokosový olej, olivový olej, jojobový olej, vitamín E, bambucké maslo, alebo kakaové maslo. Len pozor na polynenasýtených olejov, ktoré oxidujú v našom tele a sú pre-starnutie. Non-vazelín vyrobené z ricínového oleja nemusí byť najlepšia voľba buď, ako ricínový olej podporuje zápal aktiváciou prostaglandín receptory.

5. Ropné a minerálny olej sú spojené s Estrogén dominancie

Estrogén dominancie je bežný stav, v ktorom trpiaci vysoký pomer estrogénu, s malú alebo žiadnu progesterónu na vyrovnanie jeho účinky v tele. Chemické látky, ktoré sú prítomné v našom životnom prostredí, nazývané xenoestrogeny, sú jedným z najväčších vinníkov, a ich pôsobenie môže byť oveľa účinnejšie ako prírodnej forme.

Hádaj čo? Ropné produkty na báze sú klasifikované ako xenoestrogeny, dokonca aj rafinovaných odrôd. Rad štúdií v roku 2018 environmentálne toxikológiu a chémiu zistili, že skutočne môže produkovať estrogénové účinky:

"Táto štúdia ukazuje, že oleje obsahujú zlúčeniny s možným potenciálom endokrinné narušujú, niektoré z nich pôsobia prostredníctvom receptorov hormónov."

Už vieme, že tieto produkty a ich nečistoty hromadia v tele, takže je logické, že dlhodobá expozícia by mohla zhoršiť hormonálna nerovnováha. Neviem ako vy, ale ja som jednoducho nie je ochotný riskovať.

Vyhýbate sa ropy a minerálny olej? Prečo áno alebo prečo nie?

load...