Fitness ženy

Top 20 výhod Walkingu

Top 20 výhod Walkingu

Trpíte bolesti kĺbov, srdcové problémy, stres, depresia, alebo obezitou? Potom skúste chôdzi sa poraziť všetky svoje zdravotné problémy. Vzhľadom k tomu podľa časopisu lekárstva a vedy v športe a cvičení, chôdza pomáha znižovať riziko vzniku všetkých chronických ochorení (1). V skutočnosti väčšina zdravotníci prednosť chôdzi po spustení, pretože je low-vplyv cvičenia A, ktorá ide ľahko na vaše srdce a kĺbov. Čítajte ďalej a dozviete sa o 20 zdravotných prínosoch chôdzu a ísť, nezáleží na tom, či ste 8 alebo 80!

20 Výhody Walking

1. Zlepšuje zdravie srdca

Walking pomáha zlepšiť vaše zdravie srdca. Írski vedci uvádzajú, že chôdza je najlepšie cvičenie pre sedavé jednotlivca, najmä dospelí, aby sa znížilo riziko srdcových a kardiovaskulárnych chorôb (2). V inej štúdii publikovanej v časopise Journal of American geriatrickej spoločnosti, vedci potvrdili, že muži a ženy 65 rokov a starší, ktorí chodili po dobu najmenej 4 hodiny týždenne, boli vystavení menšiemu riziku kardiovaskulárnych ochorení (3). Takže, uistite sa, že chodiť po dobu 4 hodín za týždeň, aby sa srdcové ochorenia, kardiovaskulárne ochorenia a mŕtvice na uzde.

load...

2. Pomôcky Chudnutie

Chôdza je skvelý výkon a pomôže vám schudnúť. Americkí vedci navrhli experiment, kde obézni pacienti kráčali (koncept známy ako, pešieho autobusu ') na ich miestach v okolí mesta. Po 8 týždňoch, ich hmotnosť sa kontroluje, a viac ako 50% účastníkov znížila v priemere o 5 libier (4). Z tohto dôvodu by mohlo byť dobrý nápad začať chodiť do a zo svojich blízkych destinácií, miesto riadenie auta.

3. Reguluje krvný tlak

Chôdza môže tiež pomôcť znížiť krvný tlak. Výskumníci z Wakayama Medical College, Japonsko vykonal experiment na jedinca s miernou hypertenziou, kde 83 účastníkov išiel 10000 krokov denne po dobu 12 týždňov. Na konci 12 týždňov, sa jednalo o významný pokles krvného tlaku a zvýšenie obranyschopnosti (5). Dokonca aj keď nie ste schopní dokončiť 10.000 krokov denne, mali by ste chodiť po dobu najmenej 60 minút každý deň, aby sa vaše krvný tlak pod kontrolou.

Rakovina 4. Zápasu

Rakovina vyžiadala cez milión životov. Sedavý životný štýl je jednou z príčin rakoviny, a to je miesto, kde chodí každý deň vám môže pomôcť. Vedci zistili, že chôdza môže pomôcť pri chudnutí, čím sa znižuje riziko vzniku rakoviny. Bolo zistené, Chôdza musí byť užitočné pre tých, ktorí podstupujú liečbu rakoviny o zníženie vedľajších účinkov chemoterapie (6). To môže tiež znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka.

load...

5. Zlepšuje krvný obeh

Verte tomu alebo nie, chôdza môže skutočne zvýšiť svoju inteligenciu. Chôdza pomáha dodávať mozog s potrebným množstvom kyslíka a glukózy, ktorá pomáha to fungovať lepšie. To tiež znižuje hladinu LDL cholesterolu, ktorý upcháva tepny, a tým znižuje riziko mŕtvice (7). Takže, chôdza môže prispieť k zlepšeniu krvného obehu a mozgu a bunkovej funkcie.

6. Znižuje riziko vzniku cukrovky

Sedavý životný štýl viedlo k exponenciálnemu nárastu jedného z najčastejších chorôb - cukrovky. Vedci odporúčajú 3000 až 7500 krokov za deň pre liečbu cukrovky typu 2 a naznačujú, že sedíte menej a byť viac aktívny (8). Chôdzi každý deň môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi, čo na oplátku môžu pomôcť pri prevencii cukrovky 2. Typu.

7. Posilňuje kosti

Vaše kosti majú tendenciu stať sa slabšie, ako ste veku. Ale dobrou správou je, môžete posilniť svoje kosti tým, že pravidelne chodí. Tento low-vplyv cvičenie zabraňuje úbytku kostnej hustoty, čím sa znižuje riziko vzniku osteoporózy, zlomeniny a poranenia. Vzhľadom k tomu, kosti určujú náš rámec, silnejšie a zdravšie kosti prispieť k zlepšeniu držania tela, vytrvalosť a rovnováhu (9). Chôdza môže tiež zabrániť artritíde a znížiť sprievodnou bolesť.

8. Posilňuje svaly

Ako kosti, môžete tiež dôjsť k strate svalovej hmoty, ako ste veku. Tiež tu, prechádzky vám môže pomôcť tým, že posilňovanie a tónovanie vaše svaly a zabraňuje strate svalovej hmoty. Pravidelná chôdza môže posilniť svoju nohu a chrbtových svalov (10).

9. Zlepšuje trávenie

Nesprávne trávenie môže viesť ku gastrointestinálne nepohodlie, nadúvanie, zápcha, hnačka, a dokonca aj rakoviny hrubého čreva. Preto je veľmi dôležité, aby si udržať váš tráviaci systém zdravý. Okrem udržiavania dobrých stravovacie návyky a pitnú vodu, mali by ste tiež ísť k zlepšeniu trávenia. Chôdza po jedle je skvelý. To vám pomôže znížiť hmotnosť a tiež podporuje váš tráviaci systém (11) (12).

10. Posilňuje imunitné funkcie

Váš imunitný systém by mal správne fungovať za všetkých okolností, aby sa zabránilo infekcii, choroby a smrť. Chôdza je skvelý spôsob, ako zvýšiť vašu imunitu. Chôdza aspoň 30 minút denne môže pomôcť posilneniu aktivity imunitných buniek, a to, že B-bunky, T-bunky, a NK buniek (13). Pomáha uvoľňovať WBC rýchlejším tempom, čo umožňuje vaše telo rýchlo uzdraviť (14).

11. Zabraňuje demencie

Demencia je neurologické ochorenie charakterizované postupnou stratou pamäti a kognitívnych funkcií. To môže nakoniec sa budete schopná plniť funkciu zo dňa na deň a úplne závislí na druhých. Pravidelne Chôdza na miernym tempom môže pomôcť k prevencii demencie, zlepšuje pamäť, a vybudovať dôveru u starších jedincov (15).

12. Zvyšuje kapacita pľúc

Chôdza môže tiež zvýšiť svoju kapacitu pľúc. Keď idete, budete dýchať viac kyslíka v porovnaní s, keď ste v pokoji. Táto výmena kyslíka a oxidu uhličitého vo väčšom množstve môže pomôcť zvýšiť kapacitu pľúc, čím zvyšuje vašu vytrvalosť a športový výkon (16). Najlepšie na tom je, že nemajú ani spustiť. Stredne-chodil 60 minút chôdze (s prestávkami, samozrejme!), Môže stačiť.

13. Oneskorenie starnutia

Štúdia vykonaná s 17.000 Harvard absolventov ukazujú, že študenti, ktorí každý deň chodili po dobu najmenej 30 minút žili dlhšie ako tí, ktorí boli sedavé (17). Chôdza môže alebo nemusí aktivovať telomerázy enzým, ktorý je zodpovedný za udržiavanie integrity DNA, čo je dôležitý faktor pri starnutí, ale pomáha predchádzať všetky problémy súvisiace s vekom (18).

14. Pomáha Produkcia vitamínu D

Prechádzky v dopoludňajších hodinách je skvelá príležitosť pre vaše telo k produkcii vitamínu D. Vitamín D je nevyhnutný pre pevnosť kostí a pôsobí proti rakovine, roztrúsená skleróza, a diabetes typu 1. Tak, to je veľmi dôležité, aby ste si aspoň 10-15 zápisy z rannej slnením a chôdza je najlepší spôsob, ako to urobiť.

15. Znižuje stres

Chôdza môže pomôcť znížiť stres tým, že zlepší obeh, čo zase zaisťuje živiny a kyslík k bunkám. To tiež stimuluje nervový systém receptory a znižuje tvorbu stresových hormónov (19). Dýcha dovnútra a von pri chôdzi tiež pomáha vydýchnuť napätie.

16. Uplifts Mood

Niektoré vedecké štúdie preukázali, že fyzická aktivita môže pomôcť zabrániť depresii. Chôdza je vysoko odporúčané lekármi a psychiatri pomôcť pozdvihnúť náladu. Takže, ak sa cítite v depresii alebo smutní, mali by ste jednoducho vziať na prechádzku a nadýchať sa čerstvého vzduchu, aby sa cítili lepšie (20).

17. Zlepšuje pamäť

Japonskí vedci zistili, že chôdza môže pomôcť zlepšiť pamäť starších pacientov (21). Telesné cvičenia pomáha zvýšiť veľkosť hippocampu, zatiaľ čo sedavý spôsob života zmenšuje hippocampus, čo vedie k strate pamäti (22). Takže chodiť každý deň, aby vaše Pamäte Elektrické vážnu podporu.

18. Zvyšuje produktivitu

Pravidelne chôdzi môže tiež vás viac aktívny a energický. Toto, podľa poradia, môže zvýšiť svoju produktivitu. Či už je to v škole alebo v práci, pamäti, obratnosť, a vaše reakcie na rôzne stimuly významne zmení k lepšiemu.

19. Zvyšuje svoju kreativitu

Chôdza tiež pomáha zvýšiť svoju kreativitu. Pomáha upokojiť vaše nervy a uvoľňuje mozog. Keď idete, nemáte tlak lehote alebo splnenie určitej očakávania. To pomáha váš mozog myslieť strategicky a vo viac triedeného spôsobom. Takže, ak ste uviazol s problémom, sa prejsť!

20. Stavia sociálnej podpory

Chôdza vám pomôže vytvoriť sociálnu podporu a nájsť nových priateľov, ktorí vás podporia chodiť každý deň. Budete sa tešiť na ich plnenie. Tiež si môžete prejsť na podporu sociálne príčiny. Na konci dňa, budete sa naplní pozitívnou energiou a mieru.

Z tohto zoznamu vyplýva, že chôdza môže zlepšiť vaše zdravie v mnohých ohľadoch, ale to, čo prípravky budete potrebovať, aby sa, ak chcete začať chodiť? Vysvetlené v ďalšej časti.

Čo je potreba Ak chcete začať chodiť?

Budete potrebovať niekoľko základných vecí chodiť. Tu je zoznam:

 • Poltopánky
 • Pohodlné oblečenie
 • Fľaša vody a energie bar na dlhé prechádzky
 • Pôjdete Ak do svojej kancelárie, nosiť svoje kancelárske oblečenie a pár pohodlných topánok. Môžete zmeniť svoje topánky neskôr v kancelárii.
 • Nepremokavá bunda
 • Motivácia - Úplne nevyhnutná aspoň počas prvých 5 dní. Dovoľte mi vysvetliť viac o tom v ďalšej časti.

Ako zostať motivovaný pre peších?

 • Požiadajte priateľa, aby sa k vám vo vašej novej cvičením.
 • Chodiť svojho psa ráno alebo večer.
 • Ísť na prechádzku so svojimi priateľmi alebo rodinou vo večerných hodinách alebo po večeri.
 • Chodiť do najbližšieho obchodu s potravinami, alebo do blízkeho miesta.
 • Zamyslite sa nad peňazí môžete ušetriť pri chôdzi.
 • Použite plánovač chôdzi zistiť najlepšie vychádzkové trasy, meranie tepovej frekvencie, počet spálených kalórií, počet krokov, atď.
 • Preskúmať rôzne cesty každý deň.
 • Pripojiť k skupine chôdzu.
 • Prejsť na turistické výlety.
 • Prechádzka po dobu sociálne príčiny.

Užitočná

Ak ste chôdzu, nemôžete chodiť na dlhé vzdialenosti okamžite. Takže, zlomíte chôdzu rutinu. Začnite tým, že chodí každý deň 10 minút. Postupne zvýši túto dobu na 30 minút denne. Potom môžete chodiť 30 minút ráno a 30 minút večer. Tiež by ste mali postupne zvyšovať tempo vašej chôdze. Keď ste dostatočne pohodlná, môžete sa pokúsiť prejsť 10.000 krokov denne. Prijať potrebné prestávky medzi tým. A samozrejme, udržať si hydratované.

Teraz, keď sme urobili svoju prácu jednoduchšie, tí o všetky zdravotné výhody chôdze, čo budete musieť ísť na prechádzku, a ako zostať motivovaný, nosiť poltopánky a ísť na prechádzku, ktorý bude robiť viac dobrého než pozerania sa na televíziu. Veľa štastia!

load...