Fitness ženy

Top 15 očí cvičenie na zlepšenie vášho zraku

Top 15 očí cvičenie na zlepšenie vášho zraku

Už ste niekedy premýšľali o výkone svoje oči? Nikdy nenapadlo skôr? To preto, že bez ohľadu na to, ako veľmi sme chceli vykonávať iné svalové skupiny a dokonca aj mozog, sme nikdy dať druhý myslel na očiach. Zabudnúť ísť do posilňovne alebo na bazén; vaše oči tiež potrebujú čas a priestor na cvičenie!

Namáhanie očí je jednou z hlavných príčin za chronické bolesti hlavy. Očné cviky sú najviac často zanedbávané. Iba vtedy, keď sa cítime trochu pálenie alebo napätia alebo svrbenie, my vôbec venovať pozornosť k nim. Pravdou je, že rovnako ako všetky ostatné časti tela, očné svaly, očné viečka a žiaci musia byť vykonávaná inak by príliš, stráca svoju silu.

Potreba Eye cvičenie:

Hoci očné cvičenie nemožno opraviť krátkozrakosť, mžoural, nadmerné žmurkanie a dyslexiu, môžu byť veľkou pomocou v prípade, že pacient trpí:

load...
 • Poor focus kvôli slabej očných svalov
 • Lenivé oko alebo amblyopia
 • Prekrížené oči alebo škúlenie
 • Dvojité videnie
 • Astigmatizmus
 • Poor 3D vision
 • História očnej chirurgii
 • História poškodenie zraku

Stále viac a viac ľudí dnes trpí únavou očí a napätie, pretože ich životného štýlu a kariéry. Celých 40% z vzdelanej pracovnej sily tvrdia, že trávia 10 - 15 hodín na ich 5-dňové pracovné týždeň pracuje v prednej časti počítača. Dokonca aj deti a mládež, ktorí trávia za iba 5 hodín týždenne pred hernú konzolu alebo zostavy PC obrazovka rozmazané videnie, suchosť očí a únavu očí. Niektorí ľudia, ktorí pracujú s nebezpečnými materiálmi tiež hlási únave očí, suchosť a svrbenie ako vedľajší produkt svojej práce.

Existujú aj iné faktory, ako je znečistenie, nadužívanie kontaktných šošoviek a nesprávne okuliare, ktoré robia to dôležité pre všetkých z nás stráviť niekoľko minút každý deň po dobu výkonu svoje oči. Koniec koncov, máme len tieto dva vzácne okná do sveta.

Cvičenie pre očné zdravie:

Asimilovali v tejto časti je 15 jednoduchých cvičení oka, ktoré sľubujú zlepšenie zdravia očí, hoci žiadny z nich môže opraviť vrodené očné vady a, zložiť okuliare ', ako hovoria príbehy veľa starých manželiek. Všetci sa zameriavajú predovšetkým na zlepšenie pevnosti očných svalov a osviežiť unavené, suché a svrbenie očí. Smutné je, že robiť nič pre sietnice, rohovky a očného pozadia.

load...

Akonáhle začnete, zistíte, že najlepšia vec, o očné cvičenia je, že to trvá veľmi málo času a nevyžaduje žiadne vybavenie vôbec. Môžete začať a skončiť kedykoľvek, a nemusia míňať peniaze na drahé vybavenie. Tieto cvičenia pre oči sľubujú opustiť svoje oči svieže a omladená. Je to dobrý nápad, aby sa aspoň 5 minút voľného času, aby robili, ako náhlivo urobil cvičenie nepomôže vôbec.

Top 15 Jednoduché Očné cvičenie:

1. Eye Roll: 

Najviac jednoduché urobiť, to oko cvičenie potrebuje, aby ste sa pohodlne sedieť. Potrebuje len 2 minúty na prácu. Majte oči otvorené a vrátiť svojim očiam prvý v smere hodinových ručičiek a potom proti smeru hodinových ručičiek. Urob to pomaly, snažil natiahnuť oči tak ďaleko, ako môžu ísť. Toto cvičenie, keď sa vykonáva po dobu asi 2-3 minút, aby vaše oči cítiť uvoľnene a schopní sústrediť sa oveľa lepšie.

2. Rub Down:

Jedná sa o osobný favorit pre overstrained oči. To možno vykonať aj pri nosení kontaktných šošoviek. To znamená, že táto činnosť môže byť vykonané v akomkoľvek čase a mieste, kedykoľvek budete cítiť únavu očí a potrebujete rýchlu osviežujúci cvičenia. Ak to chcete urobiť, sedieť alebo stáť pohodlne a rýchlo trieť dlane dohromady, kým sa cíti teplo. Teraz umiestnite guličky dlaňou cez zavreté viečka a predstavte si teplo presakuje do očí. Dbajte na to, aby ho stlačte dole s dlaňami na vaše očné buľvy. Opakovať 3 - 5-krát a vrátiť sa do práce!

3. Moving Finger:

Toto cvičenie je skvelé pre prácu von očné svaly a dokonca predpisujú lekári pre ľudí, ktorí trpia zlým očných svalov. Ak chcete toto oko svalovej cvičenie, je potrebné, aby sa posadili a uvoľnene. Teraz umiestnite nahor index ukazovák (alebo palcom alebo ceruzku) pred nosom a sústrediť sa obe oči na jeho špičke. Bez toho aby ste museli spustiť oči z prsta, presunúť ju dopredu pomaly, kým nedosiahne na dĺžku paže od tváre. Ďalej prináša prst v blízkosti opäť nosa, bez toho aby jediný raz pohybujúce sa vaše oči preč od neho. Opakovať 3 - 4 krát.

4. Presun lupou:

Ďalšie jednoduchá robiť v prípade, že únavu očí a zlé sily oko svalov, toto je tiež predpísaný očných lekárov. To možno vykonať po práci na obrazovke počítača po dobu dlhšiu ako 30 minút. Ak to chcete urobiť, prvý výskyt asi 5 sekúnd na objekt veľmi blízko k vám. Napríklad: Váš stojanček na pero. Ďalej posunúť svoje zameranie na vzdialený objekt po dobu cca 5 sekúnd. Napríklad: ľahký dopravný vidieť mimo okna kancelárie. Toto prerušované posunutie dáva silu do očných svalov a osviežuje je príliš. Spočiatku môžete nájsť presúva svoje zameranie docela ťažké, ako sa vaše očné svaly, môže sa stali leniví a laxný. Ako budete pokračovať v tom, tento deň po dni, zistíte, že je oveľa ľahšie robiť.

5. Teplé a studené obklady:

To môže byť skvelý koniec náročnom dni v práci. Sa na to pripraviť, vziať misu horúcej vody a ďalšie studenej vody. Ponoriť a ľahko stlačiť jeden uterák alebo žinku v každej miske. Po prvé, miesto horúce kompresiu do vašich očí a obočia. Cítiť teplo a vychutnať si ju po dobu asi 5 sekúnd a prejdite na studený obklad po dobu ďalších 5 sekúnd. Opakujte minimálne 5x.

6. Očné Masáže:

Toto cvičenie pre oči je prospešné znížiť námahu očí a suchosť očí kedykoľvek počas dňa. Zakloňte hlavu. Prsty, jemne trieť viečka krúživým pohybom po dobu 30 sekúnd. Udržať oči zatvorené po dobu ďalších 30 sekúnd po tomto instant masáže a ste pripravení vrátiť sa do práce! Nezabudnite tvoj dotyk veľmi jemné ako pevný trením môže spôsobiť poranenie očí, najmä ak nosíte kontaktné šošovky.

7. Očné Press: 

Mať zlý stresujúci deň v práci? Tu je jeden cvičenie pre namáhanie očí, ktorá sa upokojiť vaše oči a stresu príliš. To všetko v okamihu! Pohodlne, zatvorte oči a zhlboka sa nadýchnuť. Teraz umiestnite tri prsty na oboch očných viečok a stlačte veľmi ľahko po dobu asi 10 sekúnd. Opäť mierne klesol tlak asi na 2 sekundy a stlačte tlačidlo. Opakujte 5x. Až budete hotoví, bude vaše oči získajú novú výtrysk vo sviežosti.

8. Písanie správ: 

Nie, nemám na mysli Post-it poznámky alebo SMS es. Skôr upokojiť únavu očí a tiež tón hore očné svaly, pozrite sa na prázdnu stenu najmenej 8 stôp od seba a predstavte si, že píšete o tom na vlastné oči. To robí očné svaly rýchlo sa pohybujú v rôznych smeroch a cvičení slabé očných svalov. Urob to po dobu asi 15 až 20 sekúnd. Spočiatku sa to môže zdať ako nemožnú úlohu; ako budete vytrvalo pokračovať po dobu niekoľkých dní, budete sami cítiť veľký rozdiel v agility očných svalov.

9. Očné odraziť:

Jedná sa o zábavné cvičenie môžete robiť v práci, doma a dokonca aj v posteli so zavretými očami. Ak to chcete urobiť, jednoducho rýchlo presunúť svoje oči hore a dole, ako by ste boli skákacie oči. Môžete dokonca majte oči otvorené pre tento jeden. Urob to po dobu asi jednej minúty a budete sa cítiť napätie v očných svalov - dobré znamenie, čo sa vykonáva. Do tohto cvičenia hneď ráno alebo posledná vec pred spaním.

10. Uzatváracia očí:

Nie je určený ako slang pre spanie, toto cvičenie obnoví napäté oči behom niekoľkých sekúnd a tiež rehydrates im šíri nový film sĺz cez oči. Kým sedí alebo stojí, najprv otvor oči široký a potom rýchlo stlačiť viečka pevne zavreté. Držte stlačil asi 5 sekúnd. Otvorte oči a opakujte aspoň 5 - 8 krát.

11. Blink: 

Ako sme leniví, že niekto potrebuje, aby nám pripomenul blikať! Bliká sa rýchlo stáva stratil praxe s nástupom digitálnych médií a chudobnejších pozornosť rozpätia. Blikajúce pôsobí ako dobré cvičenie pre unavené, suché a svrbenie očí. To takto - blink vaše rýchlo oči po dobu asi 5 sekúnd. Budete sa cítiť okamžitú úľavu od príznakov.

12. Trace-an-osem: 

Predstavte si, že obrie Priečne (otočený bokom) osmičku na prázdnu stenu alebo strop. Teraz vysledovať cestu pozdĺž tejto sumy len s vašimi očami, bez pohybu na hlavu. Vystopovať postavu asi 5krát. Budete sa cítiť uvoľnenie v unavené, boľavé oči.

13. Úkosom: 

Žiadna slovná hračka určená, je to proste cvičenie pre zdravé oči. K tomu, sedieť, ležať alebo stáť pohodlne a trvať niekoľko hlbokých nádychov. Teraz udržať hlavu stále, skúste sa pozrieť doľava, rovnako ako je to možné, s použitím iba vaše oči. Držať svoju víziu na 3 sekundy a pozrieť sa dopredu. Teraz sa pozrite smerom doprava, rovnako ako je to možné, a držať svoju víziu tam. Opakovať 5 - 8 krát. Toto cvičenie je dobré pre zlepšenie očné svalovej sily.

14. Treat očných viečok:

Toto cvičenie vychádza z jogy. K tomu, pohodlne sedieť a masírovať spodné viečko veľmi jemne so svojimi prstenníku. Začať s vnútorným okrajom dolného viečka a postupne sa pohybujú smerom von. Môžete ísť na masáž obočie podobným spôsobom po dokončení s dolných viečok. To je skvelé cvičenie, ktoré de-stres oči a tiež zbaviť sa bolesti hlavy, ktorá často vyplýva z namáhanie očí.

15. Double Thumbs Up:

Pre robí toto cvičenie za oko, musíte sedieť pohodlne a mať aspoň 5 minút k dispozícii. Držať oboma palcami na dĺžku paže, priamo pred vašimi očami. Teraz sa zamerať svoju víziu na pravom palci po dobu asi 5 sekúnd. Ďalej posunúť svoje zameranie do priestoru medzi oboma palcami, s výhodou pri vzdialeného objektu, po dobu ďalších 5 sekúnd. Teraz, zmeniť svoj pohľad na ľavý palec a sústrediť sa na ňom po dobu 5 sekúnd. Opakujte tento cyklus najmenej 10-krát. Toto cvičenie pomáha udržiavať lepšiu zameranie a poskytuje lepšie očné svalovú silu.

Všetky tieto cvičenia pre oči sú jednoduché robiť a ľahko zapamätateľné. Môžu byť vykonané doma alebo v práci v priebehu niekoľkých minút voľného času. Prestať vyhovárať, prečo nemajú dostatok času na cvičenie oči! Akonáhle ich svalová sila je stratená, budete potrebovať odbornú lekársku pomoc, tak to je najlepšie pre udržanie zdravia očí od samého seba začína.

Diétne odporúčania pre zdravé oko zdravie:

Okrem týchto cvičení oka, tam sú výživové odporúčania, ktoré pomáhajú udržiavať dobré zdravie očí.

 • Zvýšiť svoj príjem beta-karoténu a potraviny bohaté na lykopén, alebo sa vitamínu A bohatý doplnok.
 • Udržiavať správnu hygienu očí tým, že je správne umývanie studenou vodou, alebo každý deň ružovú vodu.
 • Ružová voda účinne znižuje únavu očí a svrbenie, a to najmä v lete.
 • Nedotýkajte sa očí príliš veľa, bez najprv umývanie rúk a udržať kontrolu na zdravie vašich kontaktných šošoviek.
 • Vyhnite sa príliš veľa slnku a pokúsiť sa nosiť slnečné okuliare UV ochrana alebo klobúk, keď sa vydáte na slnku.

V prípade, že ste trpia krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou, navštívte svojho lekára, očné pravidelne a nahradiť staré kontaktné šošovky, kedy a podľa pokynov svojho lekára.

Ak máte akékoľvek zmluvy alergie alebo očné ochorenie, ako jačmenné zrno, ružové oko, atď, navštíviť lekára ihneď a nie vlastné liečiť.

Uvedomte si, že oči sú prírody najviac špeciálny darček a je potrebné ich chrániť udržať si svoje spojenie so svetom. Vziať dobrú starostlivosť o vaše oči, pretože sú vaše vernými priateľmi na celý život.

load...