Fitness ženy

Cvičenie na sedadle - Ako to urobiť a aké sú jeho výhody?

Cvičenie na sedadle - Ako to urobiť a aké sú jeho výhody?

Už ste strach hlavu na kúsky o tom, ako stratiť tých kíl, a nie získať späť? Všetci sme tam boli a sme si istí, máte taky! Aj keď je trh zaplavený s potravinovými doplnkami, ktoré sľubujú chudnutie, nemôžete poprieť, že výsledky nie sú zďaleka dlhou životnosťou.

Väčšina lekárov vyplýva, že pri práci von, pretože to je najlepší spôsob, ako zostať fit. Hoci je ťažké cvičiť alebo začať cvičiť, priznávam - akonáhle ste na silový tréning a cvičenia, nie je cesty späť! Môžete ju milovať a milovať nové ja. Najlepšia časť cvičenia je, že čím ďalej tým viac a viac náročné a prínosné. Sediaci riadok cvičenie nie je vhodný pre amatérov a začiatočníkov. Avšak ľudia, ktorí boli cvičení na pomerne dlhú dobu prisahať na to.

Sediaci Row Cvičenie: Čo je to?

Ako už názov napovedá, sedí rad cvičenia simuluje veslovanie pohybu. Jeho cieľ: posilniť svaly, ktoré sa podieľajú na veslovanie. Tieto svalové skupiny patria latissimus dorsi (používa, aby ramená smerom k veslárov), trapezius a kosodĺžnik (používa sa na zatiahnutie lopatky), erektory spínajú (používa pre podporu chrbtice), štvorhlavého a stehenných svalov (používa sa k podpore nohy) a brucha a dolnej časti chrbta svaly. Všetky tieto cieľové svaly, aby sedieť rade vykonávať kompletné cvičenie samo o sebe. To možno vykonať pomocou špeciálneho sediaci riadok stroj alebo jednoduchý kábel.

load...

Sediaci Row Cvičenie: Ako sa to robí?

Tak ako môžete urobiť sediaceho riadkov cvičenie? Tu je návod:

 • Hmotnosť trainee usadí sa na nástupišti a uchopí bare alebo trojuholník rukoväťou.
 • Kolená musia byť mierne ohnuté tak, že rukoväť môže byť dosiahnuté s rovným chrbtom.
 • Bez pohybu trupu smerom dozadu, ďalej len, veslári 'zatiahne za kľučku a váhy dozadu, smerom k spodnej časti brucha.
 • Zadná strana musí byť rovno po celú dobu. Pohyb v chrbte by malo byť len to, že z lopatiek.
 • Ďalej len, veslári 'potom uľahčuje rukoväť späť, nie je uvoľnenie napätia.
 • Tento postup sa opakuje toľkokrát, koľkokrát podľa pokynov.

Sediaci Row Cvičenie: Bezpečnostné opatrenia:

 • Chrbát musí byť rovná, aby sa zabránilo zranenie, s výnimkou v bedrovom kĺbe.
 • Zvieracie účinok lopatkami je rozhodujúce pre úspech tohto cvičenia.
 • Váhy nesmú byť vpustení po každej, rade '. Musia byť zmiernená späť s plnou svalovým napätím.
 • Ľudia, ktorí majú v anamnéze chrbta alebo zranenie ramena by nemala vykonávať toto cvičenie.
 • Dobrý warm up, je potrebné pred tým, než sedieť riadok je hotovo.
 • Dávajte pozor, aby ste znížiť späť o viac ako miernym úsek.
[Čítať: triceps cvičenie]

Sediaci Row Cvičenie: Výhody:

Táto pokročilá cvičenie je skvelý spôsob, ako posilniť chrbtové svaly. Vykonáva veľa skupín svalov, pretože využíva veľké kĺby v tele. Celá zadná je vykonávaná v non-stresujúce spôsobom: erektory spínajú v spodnej a strednej časti chrbta je trapéz v hornej časti chrbta, kosodĺžnik a latissimus dorsi uprostred chrbta a teres hlavné na vonkajšej zadnej strane. To znamená, že v podstate celá zadná!

Ďalšou výhodou je, že to nie je len chrbtové svaly, ktoré sa dostanú prepravované a spracuje v tejto rutiny, ale i zadného deltoid, infraspinatus a teres menšie v ramenách, brachialis a brachioradialis v hornej časti paže, rovnako ako pectoralis major a sternálna hlava svaly v dolnej časti hrudníka.

load...

Ak ste si mysleli, že to bolo veľa vedeckého žargónu, nemám za zlé. Takže, poďme dať túto jednoduchú a jasnú cestu. Sediaci riadok prospieva ľuďom, ktorí chcú posilniť ich chrbát a ramená. To tiež horí veľa kalórií. Ak sa to urobí bezpečne a pod vedením, môže to trvať míľovými krokmi ďalej do svojho fitness režimu. Pamätať, ako je tomu u všetkých cvičení rutiny: nie preťažiť vaše telo. Zraniť alebo fit - voľba je na vás!

load...