Fitness ženy

Čo je to balistický strečing cvičenie a aké sú jeho výhody?

Čo je to balistický strečing cvičenie a aké sú jeho výhody?

Teraz, keď všetci okolo vás sa uchyľovať k rôznym cvičenie alebo cvičebný metódy, nie je to čas, mali by ste sa rozhodnúť pre niečo, čo na rovnakom riadku? Na tomto oznámení sme balistický strečing!

Balistická rozťahovanie je jeden špeciálny typ naťahovacie cvičenia, ktoré sa vykonáva väčšinou športovcov a skúsených športovcov (1). Avšak to neznamená, že ostatné môžu to neskúsiť vôbec!

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom? Pokračuj v čítaní!

Čo je to Balistická strečing?

Balistická rozťahovanie zahŕňa poskakovanie a rýchle pohyby vykonané v opakujúcim sa spôsobom, v ktorom musíte natiahnuť kĺby a svaly za ich pravidelnú rozsah pohybu. Cieľom je zlepšiť pružnosť tela. To sa neodporúča pre amatérov a tých, ktorí sú na preťahovanie.

load...

Na rozdiel od Statický strečing, balistický strečing je oveľa náročnejšie na svaly a časti tela. Robí zlepšiť rozsah pohybu pre športovcov, ktoré môžu ťažiť z. Napríklad pomáha basketbalisti skočiť vyššie. Avšak, pre dosiahnutie najlepších výsledkov, mali by ste to skúsiť potom, čo sa dobre vyznajú v statických naťahovacích pozícií.

Ako sa líši od dynamického strečingu:

Mnoho ľudí si často pletú dynamického strečingu s Ballistic preťahovanie. Je pravda, že oba spôsoby preťahovanie vyžadovať predĺženej pohyby tela. Avšak, v dynamickej preťahovanie, nie je nutné, aby pretiahnuť telo svaly a šľachy moc nad ich obvyklú škálu pohybov. To nezahŕňa pohyby trhavé a poskakovanie jeden.

Kým balistický preťahovanie je trhavý a nepravidelný, dynamické preťahovanie je hladký a kontrolovaná v prírode (2). Zdravotné experti často radia dynamický tiahnuci sa cez Ballistic naťahovanie vo väčšine prípadov. Tá by nemala byť vykonané bez pomoci veterána trénerov a trénerov.

load...

Ako sa líši od Statický strečing:

Obaja balistické a statické preťahovanie metódy zahŕňajú pohybom tela svaly nad svojimi pohodlnými rozsahy pohybu. Avšak, v prvom prípade sa vaše naťahovacie metódy zahŕňajú rýchle odskakovanie a preťahovanie častí tela a svalov. Vo statické preťahovanie môžete pretiahnuť svaly okolo svojich komfortných zón, ale nie zatiahnuť ich z natiahnutej polohe rýchlo. Naopak, je potrebné držať telo svaly a častí vo svojej natiahnutej polohe po dobu niekoľkých sekúnd. Potom si môžete priviesť späť do východiskovej polohy.

Popular Ballistic naťahovacie cvičenia:

 1. Stály výpad - To je jedna póza, ktorá môže byť tiež vykonaná v ďalších naťahovacích metód. To prospech glutes a štvorhlavý sval. Musíte mať nohu dopredu a ramená by mala byť voľná na bokoch. Môžete tiež držať ruky úplne vzpriamenej nad ramenami. Teraz ohnúť nohu dopredu a klesnú rýchlo dopredu. Druhá noha by mala byť ohnuté zozadu, a telesná hmotnosť by mala byť na vašej pätu vpred. Teraz sa vráťte do východiskovej polohy a skúste pózu s druhou nohou.
 1. Ďalším široko vycvičený balistickej cvičenia stojí vzpriamene a začal poskakovanie dole sa dotknúť prstami, ktoré možno opakovane urobiť.
 1. K dispozícii je posedenie variant cvičenie vyššie. Za to, že budete musieť sedieť na podložke alebo na podlahu s hornou polovicou tela vo vertikálnej pozícii. Teraz skús dotýka členky natiahnuté pred rukami s opakovanými a rýchlych pohybov.
 1. Side Arm Swing - To je ďalší znamenať, že nie je príliš ťažké vyskúšať! Musíte sa stať oboma nohami mierne ohnuté. Nohy by mali byť hip-šírka od seba. Uistite sa, že chrbát je rovný. Teraz, hojdačka obe ruky na bokoch a ďalšie kríž je v prednej časti.
 1. Môžete tiež zlepšiť hrudníka svalovej flexibilitu balistické cvičenia. Musíte stáť vo vzpriamenej polohe a rozšíriť obe paže do strán a vyrovnajte ich. Dlane by mali smerovať na strechu a lakte by mal byť trochu pretiahol. Teraz máte, aby sa ohla ramená posunúť ruky za opakovane.
 1. Leg Hojdačky - To je ďalší populárny balistických strečing držanie tela. Musíte sa postaviť stranou a držať na dĺžku paže od steny. Teraz dal telesnú váhu na ľavú nohu a udržať správny dlaň na stenu pre udržanie rovnováhy. Potom, hojdačka pravú nohu dopredu a dozadu po dobu niekoľkých kolách. To možno vykonať na druhej strane taky.
 1. Nadzemné Arm Swing - Ak chcete vyskúšať tento Ballistic naťahovacie cvičenia, je potrebné postaviť sa nohy noha seba a obe nohy stále ohnuté. Udržiavať vzpriamene späť. Teraz, hojdačka obe ruky opakovane pod stropom kabíny. Potom môžete hojdať paže dopredu a dozadu. Každá pozícia môže byť opakovaný niekoľkokrát, podľa vášho pohodlia úrovni.

Výhody praktizovanie Ballistic Preťahovanie:

Hlavnými výhodami balistickú naťahovacie cvičenia sú nasledovné:

 1. Zlepšenie dynamické flexibility.
 2. Svaly sa pripraviť na vysokú aktivitou nárazu.
 3. Telo dostane tlačil za jeho komfortnej zóny, ktorá je ideálna pre fyzicky náročných aktivitách.
 4. Zvyšuje výkon motora svalov.
 5. Britský Journal of Sports Medicine štúdie ukázali, že balistický naťahovanie zlepšuje flexibilitu nevráti. To môže byť užitočná najmä pre ľudí s úzkymi otázok ochromiť.

Rizikové faktory / nevýhody balistických strečing:

Nemožno poprieť Balistická strečing nie je bez rizika formou cvičenia. Subjekty, ako je American Academy of ortopédov radia proti nemu. Hlavnými rizikami sú:

 • Rázna a náhle strečing pohyby môžu zraniť mäkké telesné tkanivá a väzy.
 • Svaly a tkanivá sa môže stať náchylnejšie k zraneniu.
 • To môže vyvolať úsek reflexné mechanizmus, ktorý v skutočnosti sprísňuje svaly.

Pred pokusom balistickej strečing pohyby, by mali byť tieto faktory starostlivo zvážiť:

 • V prípade, že osoba je nové cvičenie a má určité množstvo vystavenie statické úseky, alebo nie.
 • Vek a zdravotný stav človeka.
 • V prípade, že osoba trpí svalov, kĺbov alebo podmienok súvisiacich s väzov.
 • V prípade, že balistické strečing pohyby môžu využiť osoby v rámci profesionálnej činnosti. Napríklad, ak on alebo ona je športovec a cvičenie môže zvýšiť úroveň ich účinnosti.

Si našiel tento príspevok? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...