Fitness ženy

Ako chôdza pomáha schudnúť?

Ako chôdza pomáha schudnúť?

Nie je fanúšik prísnych tréningov? No, chôdza môže byť ideálny spôsob, ako sa zbaviť tých kíl. Môžete stratiť až siedmimi až ôsmimi libier týždenne, ak viete, ako to urobiť efektívne. Najlepšie časť o chôdzu je, že je príjemné a nie je príliš tvrdý pre vaše srdce a kĺbov.

Chôdza sa stala populárnou v posledných niekoľkých rokoch ako vynikajúci prostriedok pre chudnutie. Je to z toho dôvodu, že lekári a odborníci na výživu veľmi odporúčame chôdzu pre všetky vekové skupiny, ako táto činnosť môže byť integrované do vášho každodenného života.

V tomto článku sa budeme diskutovať podrobnejšie o tom, chôdza vám pomôže dosiahnuť štíhle telo v krátkom období. Pokračuj v čítaní!

Chôdza schudnúť

 1. Ako sami pripraviť na chodníku
 2. Ako schudnúť Walking
 3. Koľko kalórií môžete napáliť?
 4. Vzorka Plán Walking
 5. Koľko míľ by ste mali chodiť?
 6. Výhody chôdzi na chudnutie
 7. Bezpečnostné tipy je potrebné zvážiť pri chôdzi

1. Ako sa pripraviť na chodníku

Čo potrebuješ
 • Vychádzkové topánky, ktoré vám dokonale zapadnú bez nepriaznivých dopadov na svoje nohy
 • Športové tričko a kraťasy alebo tepláky či Capris
 • Športové hodinky
 • Fitness app
 • Sipper

Späť na obsah

load...

2. Ako schudnúť Walking

Musíte mať určité body na pamäti, ak chcete schudnúť pešo.

(I) počítať kalórie

Môžete chodiť rovnako ako vy chcete, ale nemusíte prísť o jedinú libru, ak nechcete mať prehľad o tom, koľko ste jedli denne. Počítanie kalórií vám môže veľmi pomôcť, a existuje niekoľko aplikácií, ktoré vám pomôžu urobiť. Menšie príjem kalórií, tým rýchlejšie budete chudnúť. Ak sa budete držať jesť a chodiť po dobu 30 minút každý deň, nebudete chudnúť vôbec.

(Ii) postupne zvyšovať tempo prechádzke

Začnite tým, že chodí na strednú rýchlosťou po dobu 15 - 20 minút po dobu troch dní v týždni. Keď ste spokojní (po jednom alebo dvoch týždňoch), začať svižnej chôdzi alebo pri rýchlom tempe chôdzi po dobu 30 - 40 minút každý deň. Môžete predĺžiť dobu až 60 minút denne. Zvýšenie tempa a čas vašej chôdze dodá vášmu telu čas a silu, aby sa prispôsobili novým zvyku a životný štýl. Budete potrebovať podporu a naopak vaše telo.

load...

(Iii) Interval Walk

Aj ručiť za tento pešej stratégiu, ako to mi pomohlo stratí asi päť libier za tri týždne. Interval walking znamená, že budete musieť zmeniť tempo vašej chôdza po každú minútu. Začnite tým, že chodí na strednú rýchlosťou po dobu asi 45 sekúnd. Potom, zrýchliť a chodiť po dobu jednej minúty. Opäť platí, že spomaliť a chodiť po dobu jednej minúty. Pokračovať v tom to tak dlho, ako budete chcieť.

Páči sa mi interval chôdzi, pretože dáva moje telo čas na prípravu na rýchle tempo chôdze a tiež pomáha to uvoľniť po dokončení rýchlo-chodil pešo bez zastavenia. To tiež udržuje svoj mozog v práci, čo znamená, že som nebol nudiť pri chôdzi. To ma stále v strehu a úsmevom, a v skutočnosti, urobil som veľa priateľov, ktorí začali po tejto pešej stratégie.

(Iv) potraviny by ste mali jesť

Obsahovať veľa ovocia a zeleniny vo vašej strave. Jedzte aspoň dva druhy ovocia denne. Ak je to možné, jesť ovocie, nie džús. Vegetariáni môžu jesť surové, varené, pečené, alebo grilované. Môžete tiež smoothie a vypite hneď po prechádzke.

Vaše telo potrebuje každodenné prísun bielkovín rovnako. Môžete jesť ryby, morčacie, kuracie prsia, vajcia, šošovica, fazuľa, klíčky, sója, a huby. Môžete sa tiež rozhodnúť pre chudé červené mäso, ale uistite sa, že nechcete prejedať.

Mlieko je dobrým zdrojom vápnika, ktorý posilní vaše kosti. Z tohto dôvodu, piť aspoň jednu pohár mlieka každý deň. Možno budete chcieť, aby sa zabránilo syr a ochutený jogurt teraz. Existuje mnoho nízkokalorické, neochutené na trhu k dispozícii jogurty. Pamätať, mrazené jogurty je dobrá náhrada za zmrzlinu, ale nie dopriať v ňom príliš veľa.

Tea akéhokoľvek druhu, ktorý je pripravený bez pridania cukru alebo mlieka, je veľmi prospešné pre vás. To nemusí byť nutne zelený čaj. Môžete sa tiež rozhodnúť pre čierny čaj, ale uistite sa, že kúpiť kvalitný čaj. Piť čaj každé ráno a večer odplaviť toxíny. Menej toxíny v tele vám dá silu a zvýšiť imunitu.

(V) Tón vaše telo

Robiť cvičenia, ktoré vám pomôžu tón svaly a udržiavať správny krvný obeh. Tónovanie svalov je dôležité, pretože chudnutie môže vaša koža prehnutý.

 • Presunúť svoje ruky, jeden po druhom, v kruhovom pohybe, päťkrát v smere hodinových ručičiek a päťkrát v proti smere hodinových ručičiek.
 • Postavte sa s náručou dokorán. Prineste si ruky a spojiť svoje dlane. Teraz sa vráťte späť do svojej starej pozícii široká natiahnutých paží. To bude vyzerať, ako by ste sa mávať rukami. Môžete to urobiť v pomalom alebo rýchlom tempe. Nadýchnite sa pri otvorení ruke a vydýchnuť, keď je dať dohromady.
 • Squat je úžasný výkon, pokiaľ ide o tónovanie vaše spodnej časti tela. Presunúť svoje nohy od seba asi dve stopy. Pomaly pokrčte kolená a príde do sedu. Zastávať funkciu po dobu asi 5 až 10 sekúnd. Pomaly uvoľnite pozíciu a vrátiť sa do svojho pôvodného postavenia.
 • Air jazda na bicykli je ďalší dobrý výkon pre tónovanie stehná. Ľahnite si na chrbát, zdvihnite nohy hore, a presunúť svoje nohy, ako keby ste na bicykli. Urob to v oboch smeroch a smerom dopredu asi minútu. Tento postup opakujte po dobu piatich minút.
 • Sit-up bude tón brucho.
 • Môžete tiež skúsiť Kapalbhati pránájáma.
 • Choď na silový tréning cvičenie. Kickboxing, vzpieranie, drví apod posilní vaše telo svaly.

(Vi) Sleep Well a vyhnúť sa alkoholu

Musíte spať aspoň sedem hodín denne. Spánok vám pomôže reštartovať svoje telo a myseľ. Takže druhý deň, keď idete na prechádzku, budete sa cítiť veľmi unavený a ospalý.

Je potrebné vyhnúť sa alkoholu za niekoľko dní. Alkohol sa členia na cukor, ktorý nakoniec dostane uložené ako tuk.

Späť na obsah

3. Koľko kalórií môžete napáliť?

V závislosti na vašej aktuálnej telesnej hmotnosti, váš rýchlosti chôdze a dobu trvania, môžete stratiť až 15 - 20 libier po dobu 20 týždňov. Na dosiahnutie tohto cieľa, mali by ste chodiť svižne po dobu asi 30 až 40 minút denne. Avšak, ak chcete schudnúť pomaly, môžete chodiť na normálnym tempom a vypáliť 4 - 8 kalórií za minútu, v závislosti na aktuálnej telesnú hmotnosť. Ak si váži 120 - 140 libier, môžete vypáliť 4 - 5 kalórií za minútu; ak si váži 160 - 180 libier, môžete vypáliť 6 - 7 kalórií za minútu, a ak si váži 200 libier alebo viac, môžete vypáliť 8 - 9 kalórií za minútu. Či už chcete výsledky skôr alebo neskôr, mali by ste tela tonizačné cvičenia a voľná ruka cvičenia.

Ak chcete získať presnejšiu predstavu, pozrite sa na nižšie uvedených tabuľkách:

Pohlavie: Žena; Vek: 35 - 40; Výška: 5'5 "; Hmotnosť: 157 libier; Lifestyle: Sedavý

Rýchlosť chôdze (mph) Spálené kalórie (kcal)
10 minút 20 minút 30 minút
126.452.779.1
242.785.4128.1
361.4122.7184.1

Pohlavie: Muž; Vek: 35 - 40; Výška: 6 '; Hmotnosť: 196 libier; Životný štýl: stredne aktívny

Rýchlosť chôdze (mph) Spálené kalórie (kcal)
10 minút 20 minút 30 minút
121.643.364.9
240.681.8121.7
362.2124.5186.7

Späť na obsah

4. Vzorka Plán Walking

Ako dlho by ste mali chodiť, ako schudnúť? Tu je chodiacou plán vzorka pre vedenie vás. Môžete zvýšiť alebo znížiť čas v závislosti od reakcie vášho tela.

Týždeň Deň 1 Deň 2 Deň 3 Deň 4 Deň 5 6. Deň 7. Deň
1Pomalá chôdza po 10 minút Chôdza po strednej úrovni po dobu 10 minút Stredne chôdza po 20 minútach Stredne-chodil chôdza po 20 minút tónovanie Stredne-chodil chôdza po 30 minút tónovanie Interval chôdze po 20 minút tonovania Zvyšok
2Intervalový chôdzový tréning na 30 minút Silná chôdza po 5-10 minútach tréningu posilňujúcej sily Silná chôdza po 10 minút tréningu na posilnenie sily Stredne chodiace chôdza po dobu 15 minút voľné ručné cvičenie po dobu 15 minút Interval chôdze po dobu 20 minút kapalbhati po dobu 15 minút (odpočinú medzi tým) Intervalový chôdzový tréning na 30 minút Zvyšok
3Interval chôdze po dobu 40 minút kapalbhati po dobu 15 minút (odpočívajte medzi tým) Stredne náročná chôdza po 15 minút tónovanie a silový tréning Intervalový chôdzou za 45 minút silový tréning Prudká chôdza po dobu 15 minút tonovania Intervalový chôdzou po dobu 50 minút voľného ručného cvičenia počas 10 minút Rýchle chôdze po dobu 20 minút tónovanie kapalbhati Zvyšok
4Rýchle chôdza po 20 minút silový tréning Interval chôdze po dobu 60 minút Intervalový chôdza po tonovanie 60 minút Intervalový chôdzou pre tréning 60 minút Intervalový chôdzou po 60 minútach cvičenie s voľnými rukami Interval chôdze po dobu 60 minút tónovania kapalbhati Zvyšok

Späť na obsah

 5. Koľko míľ by ste mali chodiť v deň?

Tu nejde počítať míľ, ale spočítať, koľko kalórií užívate dovnútra, a koľko ste schopní spáliť za deň. Napríklad, ak budete jesť nekontrolovateľne a potom ísť na prechádzku lenivé asi štyri míle, to iste spáliť nejaké kalórie, ale nebude horieť dostatočne preukázať zníženie viditeľné hmotnosti. Ako bolo uvedené vyššie, zvýšiť tempo chôdze, znížiť príjem kalórií, robiť silový tréning a telo posilňovacie cvičenia, a získať dobrý spánok.

Späť na obsah

6. Výhody Chôdza na chudnutie

 • Spaľuje kalórie

Chôdza je dobrá pre tých, ktorí sa ešte len zahrieval k myšlienke vypracovania. Hodina chôdze každý deň, spolu so zdravou stravou, je dobrý spôsob, ako znížiť extra mäkká tukové tkanivo. Počet spálených kalórií, je priamo úmerná rýchlosti a použitom prejdenej vzdialenosti pri chôdzi. To robí chôdzi na chudnutie veľmi populárne predstavu medzi začiatočníkov.

 • Znižuje riziko vzniku chorôb

Chôdzi zvyšuje krvný obeh v tele, čo vedie všetky choroby srdca súvisiacich na uzde. Pravidelne Walking zvyšuje hustotu kostí a znižuje riziko vzniku osteoporózy a ďalších porúch súvisiacich s kosťami. To je tiež, že sa výrazne zníži riziko vzniku diabetu, hrubého čreva a rakoviny prsníka, a kardiovaskulárne ochorenia (1), (2), (3).

 • Zopne v tele

Chôdza stimuluje obeh krvi v tele a súčasne zvyšuje všetky metabolickej aktivity. Svižná chôdza pozdvihuje náladu, pôžitky do energetickej hladiny a reguluje krvný tlak a hladinu cholesterolu.

 • Najlepšie a jednoduché cvičenie

Chôdza je jedným z najjednoduchších a najviac ekonomicky spôsoby, ako zostať fyzicky aktívny. To možno vykonať takmer kdekoľvek a kedykoľvek. Hoci chodiť vonku môže byť celkom osviežujúce, to môže tiež byť vykonané vo vnútri domu na bežiacom páse.

 • Stress Buster

Chôdza je priamo spojená so znížením hladín stresu. Jeho výhody možno prirovnať k tým, aeróbne cvičenie, ktoré pomáhajú upokojiť nervy. Pri chôdzi, telo uvoľňuje endorfíny, ktoré zase stimulujú uvoľnenie.

 • Posilňuje svaly

Walking udržuje kosti, svaly a kĺby zdravé. Pravidelná chôdza posilňuje svaly dolných končatín, najmä hamstringy a štvorhlavý sval. To môže byť tiež užitočné pre tých, ktorí sa zotavujú z mozgovej mŕtvice a poranenia nôh (4).

 • Zlepšuje pamäť a mozog funkcie

Vaša šťastné hormóny (serotonínu a dopamínu) sú hore, čo v konečnom dôsledku zvyšuje vašu dôveru v seba a robí proaktívne. To tiež zvyšuje svoju pamäť a kognitívne funkcie.

Späť na obsah

7. Bezpečnostné tipy, aby zvážila pri chôdzi

 • Je vždy lepšie pracovať skoro ráno, takže telo je dostatočne pod napätím a cirkulácie krvi sa zvyšuje. Okrem toho chôdza v dopoludňajších hodinách, je tiež výhodné, keď telo absorbovať vitamín D z prvej lúče slnka.
 • Svižná chôdza je potrebné spáliť viac kalórií, ak váš cieľ je zhodiť pár kíl. Čím rýchlejšie budete chodiť, tým viac kalórií spálite.
 • Nechoďte po jedle. Niektorí hovoria, že chôdza bezprostredne po jedle môže zvýšiť trávenie. Avšak, to je falošná predstava, ako pešo alebo prácu ihneď po jedle ovplyvňuje tok tráviacich štiav, čo bráni odbúravaniu potravy.
 • Fueling telo s veľkým množstvom vody pri chôdzi rýchlo sa neodporúča, pretože by to mohlo poškodiť dýchacie ústrojenstvo.
 • Hydrát vaše telo s tekutinami, než si pustiť na prechádzku, alebo päť minút po skončení tréningu. Pitie prírodnej energie šťavy ako z červenej repy šťavy pred chôdzi môže oživiť metabolické procesy, a tým pomáha telu spáliť viac kalórií.

Späť na obsah

Uvažovali ste niekedy o chôdzu, ako schudnúť? Väčšina výhod, ktoré budú vychádzať z prechádzky s ohľadom na chudnutie, ak je úroveň aktivity sa nedrží krok by bol stratený. Takže je na čase si dať na svoje poltopánky a ísť svoju cestu k montér života. Dajte nám vedieť o svojej skúsenosti, alebo ak máte nejaké návrhy alebo tipy tým, že komentuje v poznámkach.

Na zdravie dobré zdravie!

load...