Fitness ženy

Aké sú rozdiely medzi jogu a aeróbnymi cvičeniami?

Aké sú rozdiely medzi jogu a aeróbnymi cvičeniami?

Aerobik alebo joga ─ aký je váš preferovaný tréning? Ste zmätení o tom, čo by ste mali robiť, čo z nich je výhodnejšie, a ktoré môžete urobiť, bez? A ak robíte obaja, koľko každý budete potrebovať začleniť do vášho cvičenia rutiny a ako? Ak sú všetky tieto otázky pokaziť tréningovú rutinu a nechať menej spokojní a ešte zmätenejší, potom tu je vaša odpoveď. Poďme porovnávať a porovnávať aj jogu a aeróbne cvičenie.

Aeróbne cvičenie:

Aeróbne cvičenie je tiež známy ako kardio cvičenia. Slovníka pojem, aerobic 'je, sa týkajú alebo využitie kyslíka.' Táto cvičenia zahŕňajú, využitie, alebo zvýšiť spotrebu kyslíka k stimulácii procesu metabolizmu v tele. Tieto cviky posilňujú srdce a pľúca tým, že je tvrdo pracovať po dobu niekoľkých minút alebo viac. Aeróbne cvičenie pomoci osobe stratiť tuk. Poskytuje tiež kardiovaskulárne výhody.

Tieto cvičenia pomôže spáliť veľa kalórií. Pravidelné cvičenie aerobiku, je dobré pre srdce a pľúca. To tiež zlepšuje vytrvalosť. Ďalej, aerobic zlepšuje kognitívne schopnosti človeka do istej miery. Aeróbne cvičenie funguje aj ako úžasnú stresu-buster. Niektoré z príkladov dobrej aeróbne cvičenia sú beh, cyklistika, plávanie, veslovanie, cross-školenia atď.

load...

Jóga:

Joga znamená zjednotenie tela a mysle. Väčšina ľudí si myslí, že jóga je len o cvičenie niekoľko ásan. Ale ásany sú najviac povrchné aspekt jogy. Jóga je kombináciou yogasanas, pránájáma a meditácie. Nebolo by zlé hovoriť, že jóga nie je len cvičenie, ale v skutočnosti je životný štýl.

Joga pomáha pri chudnutí do určitej miery, ale hlavný prínos jogy je, že to robí telo pružnejšie a dáva štíhle svaly. Jóga nepáli toľko, koľko kalórií ako aerobik. Jóga je dobré pre silový tréning, pretože väčšina z ásan sú živej hmotnosti predstavuje. To núti svaly sa prispôsobiť a kontrolu, a tým je posilňuje. Jóga reguluje dýchanie. To nemá moc vplyv na srdce, ale je prospešné pre posilnenie dýchacieho systému.

Väčšina z výhod jogy sú interné, pretože sa jedná o terapeutické aktivity. Meditácia pomáha zmierniť stres, úzkosť a napätie. Jogy a meditácie liečbe mnohých chorôb, ako je krvný tlak, cukrovka, artritída, atď, a pomoc pri zvyšovaní pamäť a kognitívne funkcie. Jóga posilňuje svaly, kosti a väzy.

load...

Porovnanie medzi jogy a aerobiku:

Na porovnanie oboch štýlov cvičenia, nájdeme výrazné podobnosti a rozdiely. Ak je vaším cieľom je, aby stratiť tuk, potom aerobik nie je váš štýl cvičenia. Jóga nepáli toľko kalórií ako aerobik robí. Na druhú stranu, je potrebné jogu budovať svalovú hmotu, čo nie je niečo, čo môžete urobiť s aeróbne cvičenie.

Kým aerobik je dôležité posilniť vaše srdce a pľúca, jóga je nutné kontrolovať a regulovať dych, ktorý sa vzťahuje k toku prané. Aerobik vyvíja tlak na vaše kĺby a môže zvýšiť riziko zranenia kĺbov. Na druhú stranu, joga posilňuje kosti a kĺby. Jogy zlepšuje imunitný silu tela pri aerobiku zvyšuje metabolizmus.

Čo by si mal urobiť?

Správna odpoveď bude zahŕňať ako aerobik a jogu vo svojej rutiny, ako oba ponúkajú výhody, aby sa vaše telo zdravé a silné. Ale ak ste netrpí žiadnou spoločnú súvisiace problém vyriešiť, vyhnite aerobik a prikláňať viac k joge. Rovnako tak, ak je vaším cieľom schudnúť, mali by ste robiť viac aerobik. V opačnom prípade je ideálny tréning rutinné by bolo jedno, ktorý má obe jogy a aerobiku v ňom.

Pokiaľ ide o vypracovanie, každý prípad sa líšia. Vaše telo je unikátny, preto sú jej potreby. Vy aj váš tréner je najlepší sudca rozhodnúť o najvhodnejšej cvičenie pre vás. Takže študovať svoje telo a načrtnúť tréningovú rutinu, ktorý pracuje pre vás!

Čo si prajete - jogu alebo aerobic? Podeľte sa o svoje preferencie s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...