Fitness ženy

Aké sú rozdiely medzi jogou a chôdzou?

Aké sú rozdiely medzi jogou a chôdzou?

By ste naraziť zdravotnícki odborníci hovoria, že joga je zdraviu prospešné. A tie by tiež naraziť zdravotných odborníkov odporúčajú pravidelnú chôdzu. Ale jóga alebo peších, ktorý z nich je lepší? Zákerná otázka, nie? Tento príspevok vám pomôže nájsť správnu odpoveď! Sedieť a čítajte ďalej!

Jóga Vs Chôdza: Čo je lepšie?

Jóga a chôdza sú dva chytré spôsoby riadenia telesnej hmotnosti a kontroly diabetes. Stále joga má navrch nad chôdzu, v prípade, že dvaja sú štatisticky porovnávané. Podľa prevládajúcich údajov, chôdza po dobu 1 hodiny popáleniny asi 242 kalórií. Jedna hodina powerjogy naopak spaľuje 340 kalórií. Nepochybne, jóga je lepšia voľba ako chôdza, pokiaľ ide o hmotnosti riadenie a diabetes kontrolu. Ak ste stále skeptickí, ktorý z týchto dvoch je lepší, potom musíte prečítať nasledujúce.

  1. Vedecké údaje ukazujú, že jóga je lepšia nálada výťah než chôdza. Hladina GABA v mozgu riadi produkciu a sekréciu serotonínu (šťastné hormón) u ľudí. Pokles serotonín je hlavným dôvodom depresia, poruchy nálady a dokonca aj úzkosť. Podľa nedávneho výskumu, joga robí mozog pokoj. To zvyšuje hladiny GABA v mozgu. Zvýšené hladiny GABA spúšťať sekréciu serotonínu. Podobný druh povýšenie sa deje v chôdzi príliš. Ale joga ponúka vyššej nadmorskej nálady (n = 19), ako chôdza (n = 15).
  1. Joga ponúka komplexné fyzickú a psychickú kondíciu. Chôdza je fyzické cvičenie, ktoré tiež ponúka fyzickej a psychickej výhody. Joga sa tiahne jeden krok pred chôdzu tým, že ponúka duchovnú kondíciu rovnako. Yogasanas výnimočné duchovné prostriedky, ako zvýšiť pocit pohody. Znižuje hnev a úzkosť. Duchovný joga tiež zlepšuje dýchanie. To dáva lepšiu kontrolu nad piatich zmyslov (hmat, čuch, cítiť, počuť a ​​vidieť).
  1. Jóga zvyšuje duševnú bdelosť. Znižuje tok náhodných a ďalších otravných myšlienok v mysli. Tým sa zvyšuje pozitivitu a negativitu znižuje. To sa stáva jednoduchšie sústrediť sa na mnoho rôznych vecí v našom každodennom živote. Jóga je zlúčenie cvičenia a meditácie. Je to duchovné prostriedky, aby sa myseľ pozitívne, zatiaľ čo vyváženie tela v rôznych polohách. To robí mozog silnejší a ostrejší.
  1. Mnoho ľudí verí, že skoro ráno pešo je úžasný spôsob znižovanie hladiny cukru v krvi. Je pravda, v každom aspekte. Chôdza sa metabolizujú hladinu cukru v krvi a priviesť ju dole. Ale jóga je lepšie cukor metabolizuje medzi týmito dvoma. Špeciálne jóga pozície sú výhradne inovované Ail diabetickým pacientom. Rôzne yogasanas ako Mandukasana a Yogamudrasana sú mimoriadne prínosné pri kontrole hladiny cukru v krvi. Špeciálna jóga držanie tela vyvolať produkciu inzulínu. Brain riadi pankreas spúšťať sekréciu inzulínu. Inzulín je hormón, ktorý reguluje prírodné a metabolizuje cukru v krvi.
  1. Chôdzi alebo jóga, ktorá je lepšia manažér stres. Walking pozdvihuje náladu. Ale jóga pozdvihuje náladu, zvyšuje psychickú koncentráciu a zároveň podporuje pocit pohody. Jóga je výnimočný prostriedok pre relaxáciu namáhaných svalov, tkanív a dokonca aj mozog. To podporuje spánok a lieči poruchy spánku. To podporuje celkovú pohodu jedinca.
  1. Jóga je tiež kozmetický mantra, ktorá robí žiariace pleť a žiarivé. Yogasanas obnoviť normálny chemickú rovnováhu v mozgu. Tým sa zvyšuje prísun kyslíka v krvi. Okysličenej krvi robí bunky a tkanivá živý. Kolagénne vlákna v pokožke získať silu. To je koža dokonalé a žiarivé.

Teraz by ste sa dostali jasnú predstavu o tom, ktoré z nich je lepšia voľba - joga alebo chôdzu. Hoci walking robí veľmi pomôcť pri zvyšovaní fyzickej i duševné zdravie, joga má navrch v tomto ohľade. To neznamená, že chôdza je znechutený. Môžete radšej spojiť dva pre dosiahnutie najlepších výsledkov! Ale ak máte urobiť voľbu medzi týmito dvoma, a potom ísť na jogu! Ste už veľký fanúšik jogy, ako väčšina ostatných ľudí zdravia pri vedomí? Máte teraz súhlasí, že jóga každý deň je lepšia voľba ako chôdza? Podeľte sa o svoj názor s nami v komentároch.

load...

load...