Fitness ženy

9 jednoduchých tipov na zvýšenie výšky prirodzene

9 jednoduchých tipov na zvýšenie výšky prirodzene

Výška je dôležitým faktorom, ktorý určuje celkovú osobnosť jedinca. Aj keď sú krátke nie je v žiadnom prípade narušiť schopnosť jednotlivca, je to fakt, že vysokí ľudia často stávajú stredobodom pozornosti. Niektorí krátkych vzrastom ľudia nielen trpia nedostatkom dôvery, ale tiež stretnúť s určitými ťažkosťami v niektorých aspektoch ich života.

Tak sa zvyšuje niečí výšku prirodzene naozaj možné? Ak áno, ako? To je to, čo budeme vidieť v tomto príspevku. Čítajte ďalej!

Ako môžete zvýšiť výška prirodzene

 1. Získať Správne Sleep
 2. Doprajte si pravidelné cvičenie a športu
 3. Cvičenie jogy
 4. Udržiavať správne držanie tela
 5. Majú vyváženú stravu
 6. Vyhnúť Rast zakrpatenie Faktory
 7. Vyvinúť silný imunitný systém
 8. Požiadať o lekársku pomoc
 9. Budovať dôveru

Asi 20 percent alebo viac z našej telesnej výšky závisí na naše životné prostredie, aktivity a stravy. Tak, môžeme zvýšiť našu výšku prirodzenou cestou dodržiavaním určitých základných pravidiel v našom každodennom živote.

load...

1. Získať Správne Sleep

Je to známy fakt, že naše telo rastie a regeneruje tkanivá, zatiaľ čo my odpočívať. Správne spánku a odpočinku sú absolútne zásadné pre rastúce telo. Predpokladá sa, že ľudský rastový hormón (HGH) je produkovaný prirodzene v našom tele pri zvuku, hlboké a pomalých vĺn spánku. Rastúce deti a mládež by mal mať aspoň osem až 11 hodín riadneho spánku každú noc, aby sa dosiahlo ich maximálnej výšky. Je nesmierne dôležité, aby zabezpečili, že máte správne spacie prostredia. Malo by byť pokojný, a nesmie mať rušivé zvuky alebo silné osvetlenie. Tu je niekoľko tipov, aby vám dobrý spánok:

 • Vezmeme-kúpele s teplou vodou pred spaním môže výrazne zlepšiť kvalitu spánku (1). Podľa štúdie, náhly pokles v telesnej teploty jadra môžu vyvolať spánok a letargia.
 • Môžete piť jednu šálku harmančekový čaj predtým, než udrie do postele. To je naozaj užitočné na navodenie spánku (2).

Späť na obsah

2. Doprajte si pravidelné cvičenie a športu

 • Jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť výšku prirodzene sa tým, že je fyzicky fit a aktívny ako dieťa. Pravidelné cvičenie a športové zvýšiť niečí výšku. Keď ste fyzicky aktívny, vaše telo vyžaduje viac zdravých živín a v dôsledku toho zvýšenie živín výsledky sacích v raste.
 • Vyžíva v športe, ako je plávanie, aerobik, tenis, kriket, futbal, basketbal alebo radom ďalších naťahovacích aktivít je dobrý spôsob, ako udržať naše telo rastie. Podľa španielskej štúdie, existuje priamy vzťah medzi fyzickou aktivitou a vývoj kostí počas rastu (3). Naše svaly hrajú dôležitú úlohu v našom raste. Z tohto dôvodu pravidelné cvičenie či športové mali rozhodne byť súčasťou našich každodenných činností.
 • Aktivity, ako je plávanie (ktoré zahŕňajú celé telo) môžu prispievať aj k niečí výšky. Ak začal v ranom veku, plávanie možno zabezpečiť jeden má dobrý rast.
 • Prsia sa odporúča najmä pre tých, ktorí chcú zvýšiť svoju výšku. Plávanie, ako už bolo povedané, je celé telo, intenzívne cvičenie - niečo, čo pomôže predĺžiť svaly a budovať svalovú silu.
 • Môžete tiež skúsiť vykonávanie rôznych druhov ťahá začať. Patrí medzi ne auto úsek, super stretch Cobra úsek, most, skloniť, zvraty, stôl a základný nôh úseky. Môžete vykonávať jednoduché naťahovacie cvičenia po dobu minimálne každý deň 15 minút. Úseky môžu byť tiež veľký warm-up činnosť pred začatím tréningu zasadnutia.
 • Visiace cvičenie môže tiež pomôcť zlepšiť rast. To by mohlo byť trochu ťažké vykonávať na prvý, ale ako čas postupuje, budete mať lepší na ne. Všetko, čo potrebujete, je vodorovný pruh. Proste visieť v bare so svojimi zbraňami a chrbtice natiahnuté po dobu asi 15 sekúnd. Môžete pokračovať v tom to po dobu dvoch až piatich minút každý deň.

Späť na obsah

load...

3. Cvičenie jogy

Jóga je skvelý a relatívne menej namáhavé spôsob, ako zvýšiť svoju výšku prirodzene. Jóga zlepšuje celkovú kondíciu svojho tela, čo je užitočné dať nový impulz k rýchlosti, ktorú rastú.

Určité Jóga uľahčiť uvoľňovanie rastových hormónov vyvolávajúcich v tele. K preťahovanie a vyrovnávacie cvičenie zapojené do jogy posilnenie svalov a zlepšenie držania tela rovnako. Skúste Jóga ako je trojuholník póza (Trikonasana), Cobra predstavovať (Bhujangaasana), Mountain predstavovať (Tadasana) Pleasant predstavovať (Sukhasana) a Tree predstavovať (Vriksasana). Môžete tiež pridať Surya Namaskar do svojho fitness regimetoo.

Späť na obsah

4. Udržiavať správnej pozícii

Už od detstva, musí byť dôraz kladený na udržanie pravého postoja. Niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť svoju pozíciu obsahovať tieto praktiky - sedieť rovno na stoličku, aby vaše ramená rovno a bradu vysoko, aby vaše boky cez nohy pri chôdzi alebo státí možné, atď. Tiež si uvedomte nie tušenie pri chôdzi.

Rovný chrbát a silná chrbát môžu pomôcť zvýšiť vašu výšku. Zladiť váš krk a hlavu bez ohýbania alebo slouching. Mať dobrý vankúš a matrace k telu šetrné hrajú dôležitú úlohu v udržanie svojho chrbticu rovno.

Je potrebné poznamenať, že vaše ramená by nemala zhrbení pri chôdzi alebo státí. Hunching treba zabrániť všetkými prostriedkami. Dobré držanie tela vyzeráš vysoký, šikovný a sebavedomý.

Späť na obsah

5. Majú vyváženú stravu

Vyvážená strava je absolútne zásadné, aby si správnu výživu. Drž sa od nezdravé jedlo za každú cenu. Vyhnúť sa nasýtených tukov, sýtené nápoje a nadmerné cukor-naložené potravín, pretože by mohli spôsobiť negatívny dopad na váš celkový rast vzor. Uistite sa, že získať všetky vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje, aby mala zdravý rast. Existuje mnoho ďalších potravín, ktoré vám pomôžu udržiavať vyváženú stravu.

 • Vitamín D a bielkoviny pomáhajú pri spúšťaní na rastové hormóny, a sú nevyhnutné pre správny rast kostí a zubov (4). Z toho dôvodu, že potraviny, ktoré sú bohaté na tieto živiny, ako sú syry, strukoviny, tofu, chudého mäsa a vaječný bielok by mali byť zahrnuté vo vašej strave.
 • Správne príjem zinku je tiež veľmi dôležité, pretože jeho nedostatok môže viesť k zakrpatený rast u detí (5). Potraviny, ako je špargľa, čokoláda, vajcia, ustrice, a arašidy sú bohaté na zinok. Vápnik nájsť v mliečnych výrobkov a zeleniny je pre rast a vývoj kostí (6) nie je nutná.
 • Ďalšie živiny, ako je horčík, fosfor, sacharidy a vitamíny by nemala byť ignorovaná, pretože tiež prispieť k riadnemu rastu tela. Nutričné ​​požiadavky môžu byť splnené aj tým, že doplnky v obmedzenom množstve.
 • Je dôležité mať dobrý metabolizmus. Z tohto dôvodu, môžete mať šesť vyváženú stravu po celý deň. Menšie, ale dobre rozložené časti môžu byť užitočné, ktoré zvýši váš metabolizmus. To povedie k menšej ukladaniu tukov v tele, čo umožňuje rast vyšší.

Späť na obsah

6. Zamedzenie rastu zakrpatenie faktory

Môžete zabezpečiť, že vaše výška nedostane ovplyvnená vonkajšími alebo vnútornými faktormi. Preto, majte na pamäti niekoľko vecí:

Užívanie drog a alkoholu v mladom veku môže byť veľmi škodlivé (7). Náročné nich môže viesť k nedostatočným rastom a podvýživy, čo vám bráni v dosiahnutí maximálnej výšky. Príjem kofeínu by mal byť obmedzený, najmä u detí, pretože to môže zhoršiť schopnosť zaspať (8). Ako deti a dospievajúci potrebujú dobré osem až 11 hodín spánkom, kofeín môže obmedziť, ktoré do značnej miery, a tým nepriamo prispieva k malým vzrastom.

Okrem toho sa našli aj steroidy inhibujú rast kostí u malých detí, čo nepriaznivo ovplyvňuje ich výšku. Výskum ukázal, že deti a dospievajúci, ktorí používajú inhalátory majú tendenciu rásť až o pol palca kratšie ako ostatní astmy postihnutých. Je to preto, že tieto inhalátory dávkovanie relatívne malé množstvo steroidného zvanej budezonidu (9).

Späť na obsah

7. Rozvinúť silný imunitný systém

Určité detské choroby môžu tiež spôsobiť nedostatočným rastom. Tie možno zabrániť pravidelným imunizáciu a príjem veľkým množstvom vitamínu C (ktorý sa nachádza v citrusových plodov, ako sú pomaranče, grepu a citrónu). Existuje celý rad spôsobov, ako môžete posilniť svoj imunitný systém - tým, že jej celé a čerstvé potraviny, a vyhnúť sa spracovávajú a hydrogenizované potraviny, ako je napríklad veľmi populárny margarínu.

Zdravá strava povedie k zdravý imunitný systém. Začleniť veľa ovocia, zeleniny, strukovín, celozrnných výrobkov a potravín bohatých na antioxidanty a omega - 3 mastných kyselín v strave pre udržanie zdravého imunitného systému (10).

Späť na obsah

8. Požiadať o lekársku pomoc

Ak ste dosiahli svoje strednej-dospievajúci a pochádzajú z rodiny, kde všetci členovia sú vysoké, ale ocitnete sa byť stále krátka, potom by to mohlo byť čas navštíviť lekára. Určité stavy môžu byť detekované v ranej fáze. Preto, ak robíte všetko potrebné, ale stále nie sú vidieť značný rast, vyhľadajte lekársku pomoc.

Späť na obsah

9. Budovať dôveru

Ak je osoba je vysoký, ale chýba dôveru, je to k ničomu. Preto je veľmi dôležité budovať dôveru od detstva a kultivovať to, ako starnete. Môžete sa zúčastniť v školských aktivitách, alebo sa pripojiť klub a tráviť čas sledujú svoje záujmy a koníčky. Všetky z nich pôsobí na zvýšenie vašu náladu a dá vám pocit pohody, čo ovplyvňuje hladinu spoľahlivosti. Ak máte pozitívne myslenie a sú pretekajúca s dôverou, dokonca kratšie postavy nezdá byť prekážkou pre vás. Preto, budovať dôveru!

Teraz, keď viete, čo je potrebné urobiť pre zvýšenie vašu výšku, musíte tiež vedieť niečo nemenej dôležité - faktory, ktoré môžu ovplyvniť svoju výšku.

Späť na obsah

Faktory ovplyvňujúce Výška

Byť vysoký nie je v našej kompetencii, je to? No, aj keď to znamená, že je čiastočne pravda len!

Genetické a non-genetické faktory majú zásadnú úlohu pri určovaní našej výšky. Naša výška je regulovaná "ľudský rastový hormón (HGH)". HGH je vylučovaný v našom tele tým, hypofýzy a je potrebný pre správny rast kostí a chrupaviek.

A. Genetické faktory

Naša výška je určená niekoľkými génov. Ak sú obaja rodičia sú krátke, neznamená to, že nebudete mať vysoký. Avšak, keď väčšina z členov vašej rodiny z oboch strán sú malého vzrastu, potom ďalšie generácie sú s najväčšou pravdepodobnosťou byť krátka. Genetické faktory sú úplne mimo našu kontrolu. Bolo zistené, že asi 60 až 80 percent z výškového rozdielu je priamo spojená s genetickými faktormi (11).

Môžete vypočítať predpokladané výšky. Tu je návod, ako -

 • Pridajte hodnoty oboch výšky vašich rodičov, a to buď počíta v centimetroch alebo palcoch.
 • Ak ste muž, pridajte 5 palcov, teda 13 cm do výslednej hodnoty. Avšak, ak ste žena, odpočítať 5 palcov od tejto hodnoty.
 • Rozdeliť toto číslo o 2.
 • Čo dostanete, je vaša odhaduje výšku. To môže byť plus alebo mínus 4 palce. Jedná sa o spôsob, ako predpovedať, aké sú vaše približná výška bude.

B. Non-genetické faktory

Existuje niekoľko non-genetické faktory, ktoré ovplyvňujú svoju výšku do istej miery. Byť vysoký je spojená s rastom, a tým, že sú krátke možno pripísať nedostatočnej výživy, nedostatok fyzickej aktivity, nesprávne držanie tela, atď.

Niektoré ďalšie non-genetické faktory, ktoré môžu ovplyvniť svoju výšku zahŕňajú:

 • Nedostatočná prenatálnej a postnatálnej starostlivosti
 • Zlý zdravotný stav v priebehu detstva a dospievania
 • Mentálna podmienky počas detstva a dospievania

Non-genetické faktory možno ovládať do určitej miery pomocou nasledujúcich zdravého životného štýlu od detstva.

Nečakajte dlhšie. Začnite hneď a môžete tiež vidieť sami stávajú vyššia! Tiež, povedz nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...