Fitness ženy

5 jednoduchých tipov na zvýšenie výšky po 25 rokoch veku

5 jednoduchých tipov na zvýšenie výšky po 25 rokoch veku

Keď sa považuje výška jednotlivca, všetci sme si vedomí toho, že sa zvyšuje až do určitého veku, a potom sa zastaví. Výška zvýši až na 18 rokov u žien a až do veku 24 rokov u mužov. Zvýšenie výšky možno pripísať produkciu hormónu, nazývaný ľudský rastový hormón, ktorý je vylučovaný hypofýzou v ľudskom tele.

Je pomerne ťažké zvýšiť výšku po dosiahnutí dospelosti, ako je výroba týchto hormónov pomaly zastaví. Vo väčšine prípadov sú rastové štrbiny dlhých kostí sú zničené ako posledný kúsky chrupavky v kostiach premeniť pevných pevných kostí. Tým sa zabráni ďalšiemu rastu dlhších kostí. Avšak v prípade, že hormóny sú uvoľňované v prírode, možno pozorovať nárast výšky.

load...

Ako zvýšiť výšku po dosiahnutí veku 25 rokov?

Je skutočne ťažké zvýšiť výšku po dosiahnutí veku 25 rokov, a to predovšetkým vďaka tomu, že kosti zastaviť rast v tomto veku. Ordinácie a rastové hormóny, ktoré sľubujú nárast výšky v dospelosti, sú potenciálne nebezpečné a škodlivé pre telo. Avšak, s niekoľkými trikov a tipov, že je možné pridať niekoľko palcov, alebo aspoň javí vyššia.

1. Správna strava a výživa:

Správna strava a výživa hrajú dôležitú úlohu pri zvyšovaní vašej výšky. Vaše telo by mal byť schopný absorbovať vitamíny, minerály a živiny, aby ich bolo možné začleniť do svojho systému pre správny rast a výškového prírastku. Vyvážená strava bohatá na vápnik, fosfor, jód a horčík je veľmi dôležité pre správny rast. Príjem trans-tuky a nasýtené tuky by mali byť obmedzené, pretože sú ťažko stráviteľné a zasahovať do vstrebávanie živín. V snahe získať bielkovín, sacharidov, aminokyselín a vápnik potrebný pre zdravý rast a vývoj, je potrebné venovať pozornosť pri konzumácii nasledovné položky potravín.

 • Mrkva
 • Žĺtok
 • Hovädzie mäso
 • Ryby
 • Pečeň
 • Zelenina
 • Zemiaky
 • Orechy, ako sú mandle a arašidy
 • Kura
 • Fazuľa
 • Hrach
 • Ovocie ako jablká a banány
 • Mlieko a mliečne výrobky

Význam vápnika v celkovom vývoji ľudského tela, nie je možné ignorovať. Táto živina je nevyhnutný pre rast a udržiavanie silných kostí a chrupaviek. Preto je vhodné mať mlieko a mliečne výrobky, aby splnila vaše požiadavky vápnika. Okrem toho, mali by ste tiež piť aspoň 6 až 8 pohárov vody denne detoxikovať svoje telo.

load...

2. Vystavenie slnečnému žiareniu:

Slnečné svetlo je jedným z najdôležitejších zdrojov vitamínu D. Vitamín D prispieva k vašej výšky v najväčšej spôsobom, pretože jeho vplyv na rast kostí. Vystavenie slnečnému žiareniu umožňuje telu získať potrebnú dávku vitamínu D. Opaľovanie, zvlášť skoro ráno alebo neskoro popoludní môže byť veľmi prospešné, pretože ultrafialové žiarenie je na najnižšej úrovni počas tejto doby.

3. Preťahovanie a cvičenie:

Cvičenie je veľmi zásadný, aby získali dobrú výšku rast je stimulovaný, keď je telo vykonávaná a pretiahol sa. Okrem cvičenia, športové aktivity, ako je jazda na bicykli a plávanie môže tiež pomôcť pri zvyšovaní výšky. Cvičenie uvedené nižšie by mohli byť užitočné pri získavaní určitú výšku po dosiahnutí veku 25 rokov.

 • Stojan vzpriamene a udržať chrbát rovno a nohy navzájom dotýkajú bez medzery medzi nimi. Teraz sa pomaly dvíhať ruky až do ramena a držať ho po dobu niekoľkých minút. Presunúť svoje ruky dozadu. Inhalovať pri pohybe paže hore a výdych pri pohybe paže dole. Toto cvičenie dáva dojem, že vysoká tým, že vaše držanie tela vzpriamene.
 • Ľahu na chrbte, natiahnuť ľavú nohu smerom k pravej nohe a naopak. Potom priviesť späť svoje nohy do východiskovej polohy.
 • Bar visí teda drží latku, ktorá je 6 až 7 stôp nad zemou a hojdajúcu svoje telo, zatiaľ čo visí na bare môže byť prospešný. Chrbát by mala byť držaná pri hojdaní na bare.

4. Jogy:

Okrem pravidelného cvičenia, cvičenia jogy tiež pomáha pri udržiavaní správne držanie tela a teda prispieva nielen k výške zisku, ale k celkovému rozvoju svojho tela. Rôzne jogové pozície, aby vaše telo vláčne, okrem toho, že stimuluje rastové hormóny.

 [Read: Joga pre rastúce výškou]

 • Tadasana: známy tiež ako hora predstavovať, tento postoj pomáha v predĺžení chrbtice. Pocit nohy na zem, mali ste na tom s uvoľnenými ramenami, bez slouching alebo hunching dopredu. Svaly na nohách by mal byť silný a tváre alebo čeľuste nesmie vyzerať napätá.
 • Bhujanga: Táto pozícia je tiež známy ako kobra predstavovať. Začnite tým, že natiahne svoju tvár na zem. Stlačiť svojej spodnej časti tela tesne k podlahe, zatiaľ čo šíri prsty pod ramená a zastrčila lakte do strán. A zároveň zachovať vaše spodnej časti tela v kontakte s podlahou, mali by ste inhalovať a zdvihnite hornú polovicu tela rovnanie paže. Uistite sa, že zvýši svoje telo len tak ďaleko, ako je to možné, a aby sa vaše zadok firmy. To spôsobí predĺženie chrbtice. Táto póza by mala byť zachovaná pre pomalé počtu 15. Po tomto, znížiť hornej časti tela, zatiaľ čo výdychov. Praktizovanie tohto pózu vás opakovane umožňuje udržiavať dlhšiu chrbtice v stoji, sedí a pohybu, a tým zvýšiť svoju výšku.
 •  Preťahovanie: Stretch sami na dennej báze po kúpeli, zatiaľ čo vaše svaly sú v teple. Po prechádzke po dobu 5 minút, jemne triasť každú ruku a každú nohu, aby uvoľnili a uvoľnenie napätia. Celá strana vášho tela by mala byť natiahnuté, počnúc dosah ruky cez rameno a bedra až celú cestu až do prsty na nohách. Táto sekvencia by sa mala opakovať aspoň 3 až 5-krát pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

5. Správne Sleep:

Adekvátne spánok je absolútne nevyhnutné, vzhľadom k tomu, že rastový hormón robí svoju prácu zahusťovanie a predlžovanie kosti počas hlbokého spánku. Správne držanie tela spanie je tiež veľmi dôležitý pre správny rast. Hlboký spánok na dennej báze v kombinácii s správnej diéty a cvičenia by sa malo dosiahnuť a nasledujúce tipy by mali byť dodržiavané, aby uľahčila hlboký spánok.

 • Použite komfortné a pevnú matrac.
 • Vždy nosiť čisté, mäkké a pohodlné oblečenie, kým spal.
 • Uistite sa, že v miestnosti je tma a ticho, zatiaľ čo vy spíte.
 • Teplý kúpeľ pred spaním výrazne zvyšuje kvalitu spánku.
 • Relaxovať a prax hlboké dýchanie pred spaním.

Aj keď je ťažké zvýšiť výšku po dosiahnutí veku 25, ktoré v nadväznosti na vyššie uvedené kroky a so správnym prístupom, možno žať prospešné výsledky.

Image Source: 1, 2

load...