Fitness ženy

4 efektívne spôsoby zvýšenia kapacity pľúc pri behu

4 efektívne spôsoby zvýšenia kapacity pľúc pri behu

Takže ste už vedel, že tieto cigarety znížiť kapacitu pľúc a dať im až vám pomôže kompenzovať niektoré zo svojich stratených výdrž. Ale, ako si zvýšiť svoju kapacitu pľúc? No, prečítajte si tento príspevok a zistiť, ako to urobiť presne to, a musí byť schopný ísť za týmto rannom joggingu ste vždy chceli!

Že je potrebné zvýšiť svoju kapacitu pľúc:

Zvyčajne sa väčšina z nás motivovať sami prevádzkovať, a akonáhle začneme, zistíme, že sme bez dychu počas prvých piatich minút. Tak, to sa stáva dôležité zvýšiť kapacitu pľúc, takže môžete spustiť viac.

V súčasnosti existujú stovky gadgets, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu kapacitu pľúc a lepšie svoje dýchacie techniky. Avšak, cvičenie sa ukázala ako najefektívnejší spôsob, ako zvýšiť kapacitu pľúc a zlepšiť vaše telo výdrž.

load...

Ako zvýšiť kapacitu pľúc pre beh:

Nižšie sú uvedené niektoré ďalšie spôsoby, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu kapacitu pľúc:

1. Odvykanie od fajčenia:

To je najviac zrejmý spôsob, ako zvýšiť svoju kapacitu pľúc. Nie je nič, čo ovplyvňuje vaše pľúca horšie ako dym.

Fajčenie môže nechať nikotínu a dechtu záplaty v pľúcach, ktoré zaberajú veľa miesta a obmedziť normálne dýchanie. Fajčenie je tiež karcinogénny a môže viesť k rakovine pľúc. Dym zužuje vietor potrubia a vaše pľúca potrebujú prepracovanie absorbovať potrebné množstvo kyslíka (1).

load...

Pasívne fajčenie môže tiež byť docela škodlivé pre vaše telo a môže priamo bráni dýchanie a zníženie kapacity pľúc. Odvykania a vyvarovať sa fajčenie je pravdepodobne najviac zrejmý spôsob, ako zvýšiť kapacitu pľúc a zlepšiť celkový zdravotný stav vášho tela.

2. High-Altitude Training:

Vysoká nadmorská výška školenia nie je niečo, čo môžete urobiť, ak žijete na rovných pláňach. Avšak, bolo zistené, že je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvýšiť svoju kapacitu pľúc.

Človek by si pripomenúť, že akonáhle prejdete na vyššiu výšky, začnete cítiť závrat a unavený (2). Tento závratný pocit je kvôli pľúc. Musia pracovať tvrdšie na odvodenie kyslík zo vzduchu už kyslík vyčerpaný. Ak pravidelne cvičiť vo vysokých nadmorských výškach, vaše telo vytvára vyššej úrovne červených krviniek, čo zvyšuje celkovú kapacitu pľúc.

Uvedomte si, že to nie je dlhodobé riešenie a vaša schopnosť pľúc zlepšuje len na krátku dobu, než sa vráti do normálu.

3. Kardiovaskulárne aktivity:

Najviac trvalá a efektívny spôsob, ako zvýšiť kapacitu pľúc pre beh je cez kardio tréningu. Pravidelné kardiovaskulárne aktivita pomáha stimulovať tvorbu červených krviniek a prináša vám okysličenej.

Ak chcete začať behať, ale nie ste istí, o úrovniach stamina máte za to, začať pomaly a urobiť nejaké základné cviky na podporu kardiovaskulárne aktivity. Sprint intervalový tréning, ktorý je v podstate vykonáva krátkej silné šprinty, je účinný spôsob, ako zvýšiť kardiovaskulárne kapacitu.

To pomáha znížiť fyzický vplyv na vaše telo, ale pomôže získať výsledky dostanete z normálneho vytrvalostný tréning.

Zoberme si na bicykli, plávanie a aerobik pomôcť zvýšiť svoju kapacitu pľúc (3). Tieto aktivity kardio-aktivity založené sú účinné pri zvýšení kapacity pľúc.

4. Dýchacie Training Equipment:

Ak pravidelne behať a chcete zvýšiť svoje pľúca, aby vo väčšej miere, mali by ste zvážiť použitie dýchacie vybavenie tréningu.

Tieto zariadenia môžu byť čokoľvek z elektronické prístroje k výcvikovým masiek. Tréningové masky pomôcť simulovať vysokej nadmorskej výške školenia blokovaním niektoré dýchacie cesty, aby vaše normálne dýchanie reštriktívny a pomáha vytvoriť si kapacitu pľúc. Vaša bránice pracuje tvrdšie a zosilnie pomocou dýchacej masky. Zvyčajne, niektoré stroje vyzerajú ako malé a prenosné šnorchlovanie trubiek, ktoré pomáhajú vybudovať dýchacie odpor. Avšak na rozdiel od masky, môžete nastaviť úroveň odporu v týchto rúrkach.

Takže teraz, keď viete, ako zvýšiť kapacitu pľúc pre beh, čo ešte čakáte? Začíname dnes. Povedzte nám, ako si zvýšiť a zlepšiť svoju kapacitu pľúc pri práci von. Podeľte sa o svoje skúsenosti ďalej.

load...