Fitness ženy

25 úžasné zdravotné výhody ranného prechádzky

25 úžasné zdravotné výhody ranného prechádzky

A 30 minút chôdze v dopoludňajších hodinách môže zmeniť váš život! Zvlášť ak ste trpia radom chorôb súvisiacich so životným štýlom, ako je cukrovka, obezita, srdcové choroby apod Ranná prechádzka je jednoduché na vaše kĺby a srdce, a čerstvý ranný vzduch môže pomôcť upokojiť nervy, zlepšuje náladu, a udržať si energický a pozitívne pre zvyšok dňa. Len kúpiť pár poltopánky a vziať na prechádzku do neďalekého parku. Vzhľadom k tomu, 30 minút chôdze od rána sa rovná 2 hodiny gymming! Ale prečo by ste mali chodiť len v dopoludňajších hodinách? No, tu je to, čo veda má povedať...

Prečo by ste mali chodiť v dopoludňajších hodinách?

Dopoludňajších hodinách majú najmenšie množstvo znečisťujúcich látok v ovzduší. Čerstvý vzduch je kyslík v množstve, spolu s ďalšími plynmi. Keď sa inhalovať kyslík, dostane dodaná do buniek, ktoré ho používajú vykonávať všetky funkcie. Keď sa vaše telo funguje správne, šanca na vás, ktorí trpia rôznymi chorobami zmenšuje.

Po druhé, ranný vzduch je bohatá na záporných iónov a kyslíka je záporne nabitý. Takže, čím viac negatívne ióny, tým viac kyslíka, a tým lepšie pre vás dýchať v tomto čerstvom vzduchu. Tieto negatívne ióny alebo kyslíka vo vzduchu vám pomôže cítiť omladená a majú príjemný stav mysle (1). V skutočnosti, keď idete do lesa alebo v blízkosti pláže alebo vodopádom, vzduch je chladnejšie a sviežejšia, pretože to je naložený s negatívnymi iónmi v týchto miestach. Čo je dôvod, prečo sme sa vždy cíti lepšie po návrate z dovolenky. Nebolo by úžasné, ak si môže robiť to zvyk chodiť ráno a vdychovanie toľko dobrého vzduchu ako je to možné? Tu je návod, ako ísť na to.

load...

Čo je potrebné pre rannú prechádzku 

 • Dvojica poltopánky
 • Kompresné nohavice alebo legíny
 • Športové tričko
 • Športová podprsenka
 • Čelenka
 • Sipper
 • Fitband, ak chcete sledovať vaše srdcový tep, podnikli kroky, atď.

Teraz je najdôležitejšia časť - motivácia. Pozrite sa na ďalšiu časť motivovať sami každé ráno vstať z postele a vziať upokojujúce rannú prechádzku. Tu je 25 dôvodov, prečo sa vám ísť.

1. Znižuje riziko vzniku cukrovky

Diabetes je jednou z najviac prevládajúcich chorôb súvisiacich so životným štýlom v týchto dňoch. Ale môžete skrotiť túto metabolickú poruchu, ak budete chodiť v dopoludňajších hodinách. Podľa výskumu, 30 minút chôdze od rána môže pomôcť zlepšiť kontrolu krvného cukru, rovnako ako podpora riadenia inzulínu pri cukrovke typu II (2). To umožňuje bunkám vo svaloch, ako využiť až viac glukózy, pomáha spaľovať telesné tuky, ktoré nie sú potrebné, a tiež pomáha pri zlepšovaní Body Mass Index (BMI). To prospieva diabetikom nesmierne.

2. Posilňuje srdce

Ak ste trpia srdcovými problémami, nemusí byť dobrý nápad spustiť. Ale môžete ísť! American Heart Association hovorí, že rýchla chôdza môže pomôcť znížiť riziko srdcových ochorení a mŕtvice (3). Štúdie preukázali, že chodí každé ráno po dobu asi 30 minút, môže pomôcť znížiť krvný tlak. Môžete posilniť vaše srdce a kontrolné krvný tlak, keď urobíte ranné prechádzky časť vášho denného režimu (4). Ranné prechádzky môžu tiež znižujú hladinu triacylglycerolov a prevenciu hypertenzie.

load...

3. Pomôcky Chudnutie

Obezita je jednou z hlavných príčin mnohých úmrtí a chorôb. A hlavným dôvodom je obézny je sedavý spôsob života, ktorý vedú. Ak si myslíte, že potrebujete schudnúť, alebo lekár navrhol, že budete chudnúť, môžete začať pešo. To bude ľahké na srdce, a budete cvičenie bez pocitu vyčerpané. Neexistuje nič ako svižnej chôdze po dobu 30 až 40 minút denne, aby vám pomohol. Pomáha zvýšiť srdcovú frekvenciu a spáliť kalórie, ktoré sú dôležité pre chudnutie. Odborníci hovoria, že môžete chudnúť zdravo bez toho aby sa zmenila svoj jedálniček chôdzou každý deň, spolu s ďalšími miernymi, energické cvičenie (5). Výskumníci tiež vykonané pokusy na pešej obéznych pacientov a zistili, že chôdza môže pomôcť chudnutie znížením celkového telesného tuku a zlepšenie pružnosti a svalovej sily (6), (7).

4. Bráni artritída a osteoporóza

Vedúci neaktívne život má veľa negatívnych účinkov na organizmus, vrátane stuhnutými kĺby. Tuhosť kĺbov môže ďalej viesť k rozvoju príznakov artritídy. Nedávne štúdie ukazujú, že mierna, energický fyzickej aktivity, ako je chôdza po dobu piatich alebo viacerých dní v týždni, môže pomôcť zmierniť bolesť artritídy a stuhnutosť a dá vám viac energie (8). Okrem toho, že ženy sú náchylnejšie k strate kostnej denzitu a vzniku osteoporózy. Jemne Chôdza cvičenie kĺby a posilňuje ich spolu so zvyšovaním hustoty kostí (9).

5. Zabraňuje ťahy

Ako už bolo spomenuté, svieža ranné prechádzky pomáhajú udržať srdce silné a zdravé. Podľa výskumu vykonávaného na University of South Carolina, chodí svižne po dobu pol hodiny päťkrát týždenne pomáha pri znižovaní rizika mŕtvice (10). Navyše bolo preukázané, že ľudia, ktorí udržujú pravidelný fitness režim, ktorý zahŕňa svieža ranné prechádzky znížiť ich šance trpia cievnej mozgovej príhody o 40%, než ľudia, ktorí nie sú fyzicky aktívni. Svižná chôdza po okolí je všetko, čo potrebujete, aby zostali fit a udržať ťahy v šachu!

6. Ovládanie Cholesterol

Telo potrebuje určité množstvo cholesterolu na udržanie optimálneho zdravia a budovanie bunkových membrán. Avšak, tam je väčšie riziko srdcových ťažkostí, keď je nadmerné množstvo krvných lipidov, najmä ak sú vo forme LDL cholesterolu. V rovnakej dobe, malé množstvo HDL môže tiež byť škodlivé. Nasledujúce aktívny životný štýl a zahŕňa činnosti, ako je chôdza, je vynikajúci spôsob, ako sa uistiť, že hladiny cholesterolu v tele, sú regulované (11), (12), (13).

7. Chráni proti ateroskleróze

Ateroskleróza je stav, ktorý je spôsobený tepien, ktoré sú blokované kvôli plaku alebo LDL cholesterolu ukladanie na stenách tepien. Blok sa vyskytuje vo vnútorných stenách tepien v orgánoch ako je mozog, obličky, srdce a nôh. Prietok krvi dostane obmedzený a krvný obeh nedochádza správne. Pravidelné ranné prechádzky vás môže ochrániť pred touto podmienkou, a uistite sa, že prietok krvi a cirkulácie nie sú obmedzené (14), (15).

8. Zmierňuje depresie

Jeden z desiatich ľudí trpí depresiou, a to nie je niečo, čo by ste mali smiať off. Depresia vedie k mnohých ďalších ochorení, a dokonca vedie k úmrtiu v mladistvých a dospelých. Ale dobrá správa je, ak môžete len vstať a ísť von na prechádzku, môžete pomaly skrotiť démonov vo vašej hlave. To preto, že keď idete, prirodzené endorfíny bolesť-zabíjanie prúdiť správne po celom tele. Pacienti, ktorí trpia depresiou zistené, že išiel rýchlo každý deň po dobu 35 až 60 minút mal významné zlepšenie svojho stavu 16. Článok publikovaný v časopise Scientific American potvrdzuje, že 200 minútach chôdze týždenne môže cítiť viac energie a pozitívne (17) ,

9. Boje a chráni pred rakovinou

Podľa odborníkov ranné prechádzky pomáhajú udržať rôzne typy rakoviny na uzde. Tvrdí, že mnoho ľudí ochorie na rakovinu v dôsledku tupých alebo hektického životného štýlu. Ranné prechádzky vám výkon, ktorý potrebujete, lepšiu imunitu a nadýchať čerstvého vzduchu rovnako. Rôzne štúdie potvrdili, že chôdza pomáha zabrániť vaječníkov, prsníka, obličiek, a krčka maternice (18), (19), (20). V skutočnosti, chôdza môže tiež zlepšenie spánku u pacientov s nádorovým ochorením (21). Aby sa ubezpečil, že ste v bezpečí pred rakovinou, ísť na rannú prechádzku každý deň a aby sa vaše telo a myseľ zdravé.

10. Zlepšuje Brain Function

Vedeli ste, že pravidelné cvičenie, ako je chôdza môže pomôcť ochrániť pamäť a zlepšiť myslenie (22)? Ranné prechádzky urobiť viac, než len omladenie tela. Majú rovnaký pozitívny vplyv na mysli rovnako. Keď idete, prívod kyslíka a krvi do mozgu sú urýchľované, a to v poradí, vedie k zvýšeniu duševnú bdelosť, funkcie mozgu a pamäte (23). Okrem toho, prechádzky pomáha zvýšiť objem mozgu a zlepšuje mozgové funkcie u starších jedincov (24). Vezmite pravidelné chôdza každé ráno, aby sa váš mozog fungovať správne za všetkých okolností.

11. Tóny tela

Len ubúdanie tuku nestačí, ak chcete vyzerať štíhle a tónovaný. Chôdza je skvelá možnosť, aby si báječne tónovaný telo, bez toho aby museli urobiť namáhavé cvičenie. Svižná ranná prechádzka môže pomôcť pri obnove svalový tonus (25). Môžete tón nohy, brucho a ďalšie časti tela. Chôdza denne môže tiež definovať svaly na lýtkach, zadku a štvorkolky. Zabudnite na vstupe do posilňovne! Urobiť ranné prechádzky svoj spôsob, ako získať dokonale tónovaný telo.

12. Znižuje riziko potratov

Tehotné ženy môžu veľmi ťažiť z vyžíva v cvičení, ako je plávanie a pravidelné prechádzky, a to najmä v ranných hodinách (26). Nevyrovnané hladiny hormónov spôsobujú zmeny v tele, ktoré môžu pomôcť walking mierne. Chôdza tiež pomáha predchádzať gestačný diabetes, ktorá je celkom bežné u tehotných žien. To tiež poskytuje ochranu proti maternicových kontrakcií, ktoré často vedú k spontánny potrat, výskytu, ktorá je spôsobená tým, hormonálne zmeny v tele.

13. Posilňuje imunitný systém

Ako ste si prečítať skôr, walking zlepšuje krvný obeh v tele. To má úžasné účinky na imunitný systém. To tiež zlepšuje prísun kyslíka po celom tele. Chôdza len za 30 minút denne, posilňuje imunitný systém a stále ste chránení z rôznych chorôb a závažných ochorení (27).

14. Znižuje únavu

Svižná ranná prechádzka môže cítiť omladená a svieži. To môže tiež zmierniť únavu a zvýšiť vaše energetickej hladiny, takže sa cítite pod napätím po celý deň. Navyše, chôdza môže tiež znížiť únavu zažívajú pacientov s nádorovým ochorením (28).

15. Boje demencie a Alzheimerovej choroby

Podľa výskumníkov, chôdza na pravidelnom základe môže pomôcť v prevencii Alzheimerovej choroby a demencie. Užívanie pravidelné prechádzky môže znížiť riziko vzniku tohto stavu až o 54%. To je častým problémom u starších ľudí, a to je najlepšie, aby sa zabránilo čoskoro (29), (30), (31). Tak, aby ranné prechádzky súčasťou vášho každodenného života.

16. Zlepšuje pľúcne kapacity

Oxidačné reakcie podiel v bunkách tela možno výrazne zvýšiť s chôdze. Avšak, tieto reakcie spôsobiť vysoký dopyt po dodávky kyslíka, ktorý umožňuje pľúca pumpu zvláštne kyslík. Toto, podľa poradia, pomáha pľúca zlepšiť ich kapacitu. Ak chcete zachovať vaše pľúca fungujú správne a zabezpečiť ich zdravie, je to skvelý nápad začať ísť na perlivých prechádzky dobrých 20 minút každé ráno (32).

17. Udržuje stresu preč

Ranné prechádzky sú skvelý spôsob, ako udržať stres preč. Stres môže mať nepriaznivý vplyv na vaše telo, takže budete ochorie ľahšie a spôsobuje depresie, úzkosť atď Walking zlepšuje prekrvenie mozgu a pomáha pozdvihnúť náladu (33). Svižná ranná prechádzka môže cítiť oveľa uvoľnenejšie a pokojný.

18. Robí Skin Glow

Dermatológovia naznačujú, že akékoľvek cvičenie, ktorá zlepšuje krvný obeh dáva vaša pleť zdravú žiara (34). A neexistuje lepší výkon ako chôdza. Pomáha pri oddialenie nástupu príznakov starnutia, ako sú jemné linky a vrásky. Správne krvný obeh tiež zabraňuje pupienkov, akné a iných kožných problémoch. S ranné prechádzky, môžete dosiahnuť prirodzene žiarivú pleť.

19. Nabudí telo

Chôdza každé ráno dáva vaše telo energie, ktorú potrebuje dostať cez deň. To pomáha zvýšiť krvný obeh a prísun kyslíka a udrží vás aktívny a upozorniť celý deň.

20. Podporuje zdravé vlasy

Spýtajte sa svojho lekára a ten vám povie, že ak bude aktívny hrá dôležitú úlohu v dobrom vlasy zdravie. Walking pomáha udržať hormóny v tele dobre vyvážené. To tiež zlepšuje krvný obeh, čo robí zázraky pre zdravie vašich vlasov. To podporuje zdravý rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov rovnako. Ak chcete získať krásne, lesklé vlasy, aby to miesto ísť na prechádzku každý deň.

21. Znižuje riziko výskytu chorôb

Ranné prechádzky udržať smrteľné choroby preč. Krvný obeh v tele sa zvyšuje, čo pomáha udržať kardiovaskulárne a ďalší život ohrozujúce ochorenia v šachu. Chôdza tiež zlepšuje metabolizmus vo svaloch a pomáha telu fungovať normálne. Takže toto nízkej intenzite cvičenia môže postarať o všetky vaše zdravotné problémy.

22. Podporuje pokojný spánok

Stres, ktorý si prejsť každý deň môže spôsobiť nespavosť. Najlepším spôsobom, ako bojovať proti je to, aby sa prejsť každý deň. Ranné prechádzky pomáhajú upokojiť svoju myseľ, a na konci dňa, môžete získať dobrý nočný spánok a cíti dobre odpočinul, keď sa prebudí. V skutočnosti, ak váš životný štýl nie je tak aktívny a zistíte, že je ťažké zaspať, potom musíte ísť v dopoludňajších hodinách (35), (36).

23. Zabraňuje kognitívne degenerácie

Podľa niektorých štúdií sú ženy vo veku nad 65 rokov, ktorí chodia na pravidelnej báze, sú menej náchylné k pamäťovým degenerácia, ktorá je v súvislosti s vekom, kedy v porovnaní s tými, ktorí nechodíme ani chodiť menej. Chôdza je skvelý spôsob, ako udržať duševné choroby spojené s vekom preč. Riziko chronických ochorení, ako vaskulárna demencia môže byť znížený na 70% s pravidelnou chôdzu a zostať aktívna (37).

24. Spomaľuje starnutie

Ako ste veku, konce alebo chvosty chromozómov, známa ako teloméry, začnú sa skráti. A pretože chromozómu nie je nič iné ako DNA, ktorá kóduje pre rôzne proteíny, kratšie DNA by znamenalo menšie protein.This nakoniec vedie k strate funkcie a starnutie. Chôdza je fyzická aktivita nízkej intenzity, ktoré pomáha udržať všetky bunkové funkcie aktívne a vaše srdce zdravé a zlepšuje funkciu mozgu a krvný obeh. Vzhľadom k tomu, vaše telo je stále aktívny, skrátenie koncov telomér spomalí. To znamená, že váš proces starnutia spomaľuje (38) (39).

25. Zlepšuje celkový zdravotný stav

Neexistuje nič ako rannú prechádzku každý deň zlepšiť svoje zdravie. Každá časť vášho tela výhod vyplývajúcich z tejto činnosti (40). Svižná 30 minút chôdze môže predĺžiť životnosť asi jeden rok.

Užitočné tipy na výlet

Ak uvažujete o výrobu rannej prechádzky pravidelnou súčasťou vášho každodenného života, tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti:

 1. Vždy majte vaše držanie tela pri chôdzi rovno. To vám pomôže, a to najmä ak sa snažíte, aby tón vášho abs.
 2. Ranné prechádzky sú najlepšie, ako vaše telo je pod napätím a krvný obeh sa zvyšuje. Tiež dať svojmu telu príležitosť k absorbovaniu vitamínu D z prvých slnečných lúčov.
 3. Pokiaľ chcete zhodiť pár kíl, svižné ráno chodiť každý deň, je práve to, čo potrebujeme. Keď idete rýchlo, spálite viac kalórií.
 4. Zabránilo ísť na prechádzku po jedle ako cvičenie po jedle ovplyvňuje tok tráviacich štiav, ktoré bránia riadnemu poškodí potravín.
 5. Najlepšie je piť príliš veľa vody počas užívania čulého prechádzky, pretože môže poškodiť dýchacie ústrojenstvo. Odborníci odporúčajú, aby vaše telo hydratované, ako začnete pešo alebo 5 minút potom, čo ste urobil.
 6. Ak ste práve začínajúci na výrobu chodia pravidelné cvičenie jazyku tempom, ktoré vám vyhovuje a pomaly stavať to, ako dni plynú. To zaisťuje, že nevyvíja svoje telo príliš hneď od začiatku.

Ranná prechádzka je skvelý spôsob, ako začať svoj deň. Akonáhle ranné prechádzky sa stal zvyk, začnete cítiť lepšie a stať sa aktívne. Takže, začať dnes a pešo smerom k dobrému zdraviu. Postarať!

load...