Fitness ženy

16 jednoduchých koncentračných cvičení, ktoré by ste mali skúsiť

16 jednoduchých koncentračných cvičení, ktoré by ste mali skúsiť

Koncentrácia závisí od schopnosti sústrediť sa. Rozvíjanie koncentrácia nie je ľahká úloha, pretože závisí od mnohých faktorov, vrátane vonkajšieho prostredia a vlastného myslenia. Koncentrácia je v podstate zaoberá ukázniť svoju myseľ k zlepšeniu zamerania. Avšak, vaša myseľ bude mať tendenciu brániť svoje úsilie, pretože miluje svoju vlastnú slobodu. Praktizovaním 10 až 15 minút cvičenia s cieľom zlepšiť koncentráciu na dennej báze, budete môcť trénovať a ukázniť svoju myseľ a tým zlepšiť svoju koncentráciu.

Pred tým, než robiť tieto cviky, je potrebné nastaviť náladu na to. Po prvé, budete musieť nájsť miesto, kde môžete byť sami bez akýchkoľvek ťažkostí. Môžete sedieť so skríženými nohami na podlahe alebo na stoličke s vašou chrbtice vzpriamene. Trvať niekoľko hlbokých nádychov a potom uvoľniť svoje telo, aby vašu pozornosť k tomu. Ak chcete začať off, môžete cvičiť tieto cviky po dobu 10 minút a potom sa predlžuje dobu do 15 minút po niekoľkých týždňoch tréningu.

load...

Koncentračné cvičenia

Cvičenie: 1

Vezmite knihu alebo časopis a spočítať počet slov v jednom bode. Počítať znova, aby zabezpečili, že ste správne počítal. Môžete začať s jedným odsekom a ako si zvyknúť na to, prejsť na počítanie slov v dvoch bodoch. Potom prejsť na počítanie slov na celej stránke. Uistite sa, že ste vykonajte počítať psychicky i len na vlastné oči, bez ukázal prstom na každé slovo. To je jeden z najjednoduchších mozgu cvičenie s cieľom zlepšiť koncentráciu.

Cvičenie: 2

Ďalšie cvičenia k zvýšeniu koncentrácie je počítať späť vo svojej mysli od sto ku jednej. Potom, čo ste zvládli to, prejsť na odpočítava od sto ku jednej, ale tentoraz skákanie tri čísla, ako 100, 97, 94, 91, 88 atď

Cvičenie: 3

Vyberte inšpirujúca slovo alebo len jednoduchý zvuk, a premýšľať o tom vo svojej mysli, opakujúce sa vo svojej mysli po dobu 5 minút. Potom, čo vaša myseľ začala sa sústrediť na neho ľahko prejsť na 10 minút nepretržitého sústredenie.

load...

Cvičenie: 4

Pokúsiť sa potlačiť svoje myšlienky po dobu najmenej 5 minút. To sa zdá celkom ťažké, ale s bežnou praxou, môžete to urobiť. Začať s minútu a postupne zvyšovať dobu. Pokúste sa čo najlepšie zostať prázdne po dobu 5 minút bez jediného myslenia vo vašej mysli. To bude nejaký čas trvať, ale postupne sa bude zlepšovať, a tak vaše koncentrácia bude tiež vynikať. Nesnažte sa tlačiť sami, ak je pre vás ťažké spočiatku. Len sa snaží dať to najlepšie. Až budete hotoví s ňou, zastavte a skúste to znova ďalší deň. To je jeden z najťažších cvičenie pre koncentráciu.

Cvičenie: 5

Sedieť rovno na stoličke s hlavou hore, bradu a ramená späť. Zdvihnite pravú ruku do úrovne ramena a ukázal na pravej strane. Pozrite sa okolo seba, pohybujúce sa iba hlavu a opraviť váš pohľad na prsty. Pritom, aby sa vaše paže nehybne po dobu jednej minúty. Opakujte toto cvičenie s ľavou paži. Potom, čo ste schopní udržať svoje ruky dokonale stabilný, zvýšiť dobu dosiahnuť až 5 minút s každým ramenom. Najjednoduchšie pozícia je otočiť dlaň ruky smerom nadol, keď je natiahnutý. Ak ste schopní, aby sa vaše oči uprené na končeky prstov, budete môcť zistiť, či vaša ruka je úplne pokojne.

Cvičenie: 6

Toto cvičenie má za cieľ zlepšiť svoje zameranie. Držať ovocie, ako jablko, banán alebo pomaranč v ruke a preskúmať ho zo všetkých strán, pričom sa zameriava svoju pozornosť na neho. Nenechajte sa uniesť irelevantných myšlienok, ktoré by mohli vzniknúť vo svojej mysli alebo myšlienok v súvislosti s ovocím, ako je obchod s potravinami, odkiaľ ste ho zakúpili, jeho výživová hodnota atď. Tie by mali zostať v pokoji a ignorovať všetky tieto myšlienky. Sústrediť všetku svoju pozornosť na ovocie, bez toho aby myslel na niečo iné a skúmať jeho tvar, chuť, vôňu a pocit dostanete k dotyku.

Cvičenie: 7

Naplňte malú pohár plnú vody. Uvedenie svoje ruky priamo pred vami, uchopte prstami. Teraz opraviť svoj pohľad na skle, sa zamerať všetku svoju pozornosť na neho. Pritom sa snaží udržať svoju ruku, aby ustálený, že žiadny pohyb viditeľný. Urob to po dobu jednej minúty a potom postupne zvyšovať ju na päť. Toto cvičenie by malo byť vykonané s jednou rukou a potom druhú.

Cvičenie: 8

Vezmite malý jednoduchý objekt, ako je napríklad lyžice, vidličky, šálky alebo pohára. Teraz sústrediť na jednu z týchto objektov, jeho sledovanie zo všetkých strán bez verbalizace, to znamená, že sa bez slov vo vašej mysli. Len sa sústrediť na sledovanie objektu tesne, bez toho aby premýšľal o tom.

Cvičenie: 9

Môžete vyskúšať toto cvičenie, akonáhle ste získali vedomosti vo vyššie uvedených cvičení. Nakresliť malý geometrický obrazec asi 3 palca v rozmere, ako sú napríklad trojuholník, obdĺžnik alebo kruh. Maľovať ľubovoľnou farbou a potom sa sústrediť na to pri pohľade na len na obrázku ste ťahanej a nič iné. Odraziť prípadné nesúvisiace myšlienky alebo rozptýlenie, takže existuje len údaj pre vás a nič iného. Zamerať svoju pozornosť len na postavu, ale nesnažte sa namáhať oči. Potom, čo ste zvládli to, môžete sa pokúsiť predstaviť postavu so zavretými očami. Ak zabudnete vzhľad postavy, otvor oči na pár sekúnd; strážiť postavu a potom zavrieť oči, aby aj naďalej s výkonom.

Cvičenie: 10

Začnite tým, že sedí v pohodlnom kresle a uvidíte, ako dlho môžete zostať v pokoji. To môže znieť jednoduché, ale to je celkom ťažké urobiť pôvodne. Všetko, čo musíte urobiť, je stred svoju pozornosť na sedieť. Uistite sa, že nie ste robiť žiadne mimovoľné pohyby svalov. S trochou praxe, budete môcť sedieť bez pohybu svalov po dobu 15 minút. Môžete začať tým, že sedí v uvoľnenej polohe po dobu 5 minút. Akonáhle ste schopní to urobiť dokonale, postupne zvyšovať čas na 10 minút a potom 15 minút. Nenechajte namáhať sa udržať v pokoji. Toto cvičenie je skvelé pre relaxáciu úplne vás.

Cvičenie: 11

Presunúť svoje stoličku pri stole a položte ruky na ňu, zatínal päste a udržať chrbát ruky na stôl tak, že palec je cez prsty zdvojnásobil. Teraz sa pozrite sa pozorne na päsť na chvíľu a potom sa postupne rozširovať svoj palec. Pritom by mali byť všetky vaše pozornosť zameraná na tento čin, ako keby to je vec veľmi dôležitá. Potom, rozšíria vaše prvý prst nasleduje váš druhý a tak ďalej, kým sa neotvorí všetky z nich. Potom zvrátiť proces, najprv zatvorenie posledný otvorili a potom zvyšok priviesť svoju päsť do pôvodnej polohy s palcom zovrela prsta. Toto cvičenie by malo byť vykonané jednou rukou a potom s druhou tak, že päť opakovaní sa vykonáva pomocou oboch rúk. Potom, čo ju zvládnuť, môžete zvýšiť ho desaťkrát v niekoľkých dňoch.

Cvičenie: 12

Toto cvičenie vám umožní sústrediť sa zvnútra. Začnite tým, že leží na zem a starostlivo uvoľňujúce svaly. Teraz sústrediť na svoju srdcovú činnosť, bez dávať pozor na niečo iné. Premýšľajte o svoje srdce a ako to pumpuje krv do všetkých častí tela. Pritom sa snaží predstaviť krv opúšťa svoje srdce a prúdi do jedného prúdu vpravo dole k prstom. Vymyslieť iný obraz s krv tečie dole paže ku končekom prstov. Potom, čo robí toto cvičenie, môžete skutočne cítiť krv prechádza váš systém.

Cvičenie: 13

Sedieť na stoličke vo vzpriamenej polohe, aby vaše chrbát vysoká. Teraz stlačením jedného prsta proti vašej pravej nosovej dierky, trvať dlho zhlboka nadýchnuť. Čerpať dych jemne, ako ste počítať do desať a vyhnať dych cez pravú nosnou dierkou, ako budete počítať do desať. Opakujte toto cvičenie s druhou nosovú dierku. Toto cvičenie by sa mala opakovať aspoň 20 krát na každom zasadnutí.

Cvičenie: 14

Stojí pred zrkadlom, aby obe ochranné známky na rovnakej úrovni ako vaše oči a predstavte si ich ako dve ľudské oči pri pohľade do vy. Tie by mohli blikať trochu spočiatku, ale udržať stojí vzpriamene bez pohybu na hlavu. Všetky vaše myšlienky by sa mali sústrediť na udržanie hlavu nehybne a vyhnúť sa ďalšie myšlienky od príchodu do vašej mysle. Teraz udržať hlavu, oči a telo stále ešte myslí, že budete vyzerať ako spoľahlivého človeka, niekto, koho by niekto mať dôveru. Uistite sa, že miestnosť, v ktorej stojíte je dobre vetrané. Cvičiť hlboké dýchanie pred zrkadlom. Budete sa cítiť, že ako to prestupuje každú bunku; vaša plachosť je nahradená pocitom pokoja a sily, takže budete cielenejšie. Tento postup by sa mal vykonávať po dobu 3 minút.

Cvičenie: 15

Toto cvičenie sa zaoberá zameraním na zvuky. V našom každodennom živote držíme vypočutie niekoľko zvukov. Skúste sa zamerať na špecifický zvuk, ako hlas. Potom úmyselne prepnutie na iný zvuk, ako je to vták. Opäť prepne na iný zvuk, hovoria zvuk dopravy. Pokračovať v prepínanie medzi zvuky po zaostrení na jeden zvuk po dobu jednej minúty. Toto cvičenie možno vykonať aj vizuálne so zameraním na osobu alebo vec, ktorá sa vytvára zvuk a preorientovanie na iný. Uistite sa, že keď sa zameria na jeden konkrétny zvuk, nemusíte myslieť ani počuť nič iné.

Cvičenie: 16

Kreslenie a farbenie sú skvelé aktivity udržať mozog uvoľnene a stimulovať kreativitu. To tiež zlepšuje jeho úrovne koncentrácie. Keďže sa jedná o úlohu, ktorý zahŕňa kompletné zameranie, zatiaľ čo ide o to, farbenie zlepšuje schopnosti jednotlivca koncentrácie. To udržuje myseľ zaoberá na jednej aktivite na dosah ruky. Deti aj dospelí ťažiť veľa z tvorivých prenasledovania ako skicovanie, maľovanie a farbenie. Zlepšená koncentrácia je jedným z nich. Môžete použiť maľovanky ktoré vám pomôžu pri vývoji tejto zásadnej zručnosť koncentrácie.

Takže priatelia, máte v pláne vyskúšať tieto cvičenia pre lepšiu koncentráciu?

Zdroj obrázku: 1

load...