Fitness ženy

13 dôvodov, prečo je fyzické cvičenie dôležité

13 dôvodov, prečo je fyzické cvičenie dôležité

Máte pocit, letargický najväčšiu časť dňa? Už ste niekedy pocit, že je potrebné urobiť niečo, čo môže udržať si pozitívne a nadšený celý deň? Potom telesné cvičenie je kľúčom. Ale potom, koľko z nás to každý deň?

Telesné cvičenia je jedným z najdôležitejších návykov niekto potrebuje kázať, pretože výhody, ktoré ponúka, sú obrovské. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Prínosy fyzickej aktivity:

Mierna telesná aktivita môže byť prínosom, najmä ak ste rozjazde od nuly. Nechceme vám radí začať intenzívne cvičenie na samom začiatku. To vám môže pomôcť v ohrození, skôr než zlepšenie svojho zdravia. Rozjazd intenzívne cvičenie ako vaše telo je pripravené môže viesť k bolesti kĺbov (1), výrony, svaly stresu a dokonca aj srdcových príhod.

load...

Odporúčame, aby ste si odbornú radu pred začatím dokonca mierny fyzický cvičebný program, ak:

  1. Ste viac ako 45 rokov.
  2. Máte bolesti na hrudníku v priebehu cvičenia.
  3. Vás objavia závraty a / alebo mdloby.
  4. Narazíte na dýchavičnosť a to aj po miernom fyzickom cvičení.
  5. Ste tehotná.

Pre cvičenie screening môže byť využívaná v dĺžke vašich fyzioterapeutov a dokonca aj lekári kliniky. To pôsobí ako záchranná sieť, ktorá bráni akékoľvek poškodenie vášho tela pri cvičení.

Ak sa dostanete zelenú pre štart na mierne cvičenie režimu, hop na výkon rozbehnutého vlaku a využívať výhody.

Mierna telesná cvičenie môže byť super zdravé pre vás, pretože z nasledujúcich dôvodov:

1. Pomáha ovládať svojej hmotnosti:

Kto nechce schudnúť, alebo pre udržanie ideálnej telesnej hmotnosti na celú dĺžku života? Všetci vieme, že správna strava a fyzické cvičenia režim vám môže pomôcť s oboma. Cvičenie vám pomôže spáliť kalórie. Tieto kalórie sú tie, ktoré sú zodpovedné za vás hromadí na kilá navyše, jednu pizzu po druhom.

load...

Takže to, čo robíte pre udržanie svoju váhu? Môžete začať tým, že ide, pretože je najbezpečnejšie fyzická aktivita. Walking nepoškodí vaše telo v žiadnom prípade. Je to zdravé pre vaše kĺby, srdce a svalov. Môžete urobiť pešej intenzívnejšie zvýšením tempa a trvanie vašej chôdze. Aeróbne cvičenie a hranie hier môže byť ďalšie na zozname. To vám môže pomôcť tým, že drží vaša hmotnosť konštantná. Odporúčame, aby ste si urobiť aspoň 30 minút pohybu denne zostať zdravý a udržať svoju váhu. A môžete dosiahnuť tým, že jednoducho byť aktívnejší doma.

Ak sa vám nedarí pripojiť jogy alebo každý deň posilňovne, len získať viac aktívny po celý deň - po schodoch namiesto výťahu alebo požiarnej vaše slúžka a vyčistiť svoj dom namiesto sledovania televízie.

Avšak, ak chcete schudnúť, len rýchla chôdza po dobu 30 minút denne nebude robiť svoju prácu. Budete musieť pracovať nejaké pot robí aerobik a tiež znížiť tukov a kalórií skrátiť mäkká tukové tkanivo.

2. Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb:

Mierne cvičenie znižuje o riziku oboch srdcových ochorení a mŕtvice, hlavných príčin úmrtí. Iba 150 minút týždenne stredne cvičenie môže znížiť riziko týchto 2 zabijakov.

Pravidelná fyzická aktivita môže tiež nižší zvýšeného krvného tlaku a tiež dostať svoje besniace hladiny cholesterolu späť kontrolu udržanie svojho srdca zdravé.

3. Znižuje riziko u diabetu 2. Typu a metabolického syndrómu:

Všetci vieme, že pravidelná fyzická aktivita môže znížiť hladinu cukru v krvi, a tým znížiť riziko vzniku cukrovky typu 2 a tiež metabolický syndróm (2). Metabolický syndróm je veľmi nebezpečný stav, kedy môžete mať kombináciu príliš veľa brušného tuku, vysoký TK, nízke tovaru alebo HDL cholesterolu, vysoké hladiny triglyceridov zodpovedné za srdcové choroby a vysoký krvný cukor.

Výskum ukazuje, že pravidelné cvičenie znižuje svoj sklon trpieť cukrovkou a metabolickým syndrómom po iba 150 minút týždenne stredne intenzívne aeróbne cvičenie. Môžete znížiť riziko ďalej zvyšuje čas fyzickej aktivite.

Ak ste už trpia cukrovkou, bude pravidelné cvičenie pomôže kontrolovať hladinu glukózy v krvi a nedošlo k poškodeniu životne dôležitých orgánov.

4. Znižuje riziko rakoviny:

Byť fyzicky aktívny, môže udržať vás ochráni pred rakovinou hrubého čreva a prsníka. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí pravidelne cvičia, majú nižšie riziko rakoviny hrubého čreva v porovnaní s osoby so sedavým zamestnaním. Rovnako tak fyzicky aktívne ženy nesú nižšie riziko rakoviny prsníka.

K dispozícii sú väzby medzi endometria (3) a rakoviny pľúc tiež. Aj keď výskum ešte nie je u konca, niekoľko zistenia naznačujú, že ak pravidelne cvičiť riziko karcinómu endometria a rakoviny pľúc môžu byť nižšie.

5. Posilňuje kosti a svaly:

Osteoporóza je časté u žien po menopauze, pretože v neprítomnosti optimálnej hladiny hormónu estrogénu, ktorá chráni kosti (4), kosti začať vylúhovanie vápnika. To robí kosti slabé a krehké a môže viesť k zlomeninám a zlomeniu kostí v dôsledku drobných poranení. Výskum ukazuje, že ženy môžu znížiť svoje riziko osteoporózy vďaka pravidelnému cvičeniu. Dokonca aj mierne cvičenie, ako je chôdza a plávanie chrániť ženy pred osteoporózou.

Dôkazy tiež naznačujú, že starší ľudia všeobecne najviac ťažiť z robiť miernej svalovej hmoty a kostí posilnenie aktivity denne. Oldies, ktoré robia asi 130 min. Mierne aeróbne cvičenie má nižšie riziko zlomeniny bedra, čo je podmienka života, ktorým sa upravujú pre starších dospelých. Pravidelné cvičenie môže tiež pomôcť zvládať bolesť v dôsledku artritídy a ďalších podmienok, ktoré majú vplyv na kĺby.

6. Buduje silné, zdravé svaly:

Cvičenie najmä silový tréning zvyšuje a udržanie svalovej hmoty. Určite ste si všimli, že ako starneme, sme trochu zmenšiť. Strácame ako výšku a obvod. To možno pripísať svalové zmrštenie. Cvičenie môže účinne postarať sa o to. To vám pomôže udržať správnu rovnováhu a bránia pádom, ako ste veku.

7. Udržuje šťastnejší:

Cvičenie je najlepší záštitou proti duševným chorobám, ako je depresia. Pravidelné cvičenie uvoľňuje zlepšenie nálady endorfíny do krvného riečišťa, ktoré pomáhajú udržiavať blues preč (5).

Endorfíny spúšť šťastný pocit v tele, podobne ako morfín. Spýtajte sa bežci a popisovať "euforický" pocit po tréningu. To je ich endorfíny rozprávanie. Toto je tiež známe ako "bežec je vysoko", a môže byť sprevádzaná pozitívny pohľad na život.

Endorfíny pôsobí ako analgetiká, čo znamená, že znižujú bolesť. Pôsobí tiež ako sedatíva.

To je možno hlavný dôvod, že pravidelné cvičenie bolo preukázané, že znižuje hladinu stresu a odvrátenie úzkosť a pocity depresie.

Fyzická aktivita je veľmi dobré pre mozog taky. To je dôvod, že pri nízkej, je to vždy lepšie ísť na prechádzku, najlepšie v záhrade.

Môžete tiež dobrý pocit a istejšie o tom, ako sa pozeráte a o sebe všeobecne, keď budete pravidelne cvičiť ako telesná aktivita zlepšuje sebavedomie.

Cvičenie s ostatnými v telocvični alebo cvičenie jogy tiež zvyšuje sociálne kontakty, a to je dôležité pre zmiernenie príznakov depresie. A ak budete mať menej bolesti, ale tiež zlepšuje výhľad a náladu, nie?

8. Life Saver Pro oldies:

Cvičenie je najväčším darom, ktorý môžete dať sami, ak ste starší ako 50 rokov. Môžete zabrániť smrtiace pádov, zlepšenie rovnováhy, zlepšiť svoje funkčné schopnosti, ktoré vám pomôžu v tom pokračovať v prácach zo dňa na deň, ako je napríklad chôdza do schodov, varenie, nakupovanie atď. Zažijete nižšie riziko funkčné obmedzenia, ak cvičíte než ľudia, ktorí neaktívne.

9. Zvýšenie Životnosť:

Ak chcete byť nažive až do veku 100, cvičenie môže byť vaše najlepšie stávka. Cvičenie zabraňuje rakoviny, srdcových ochorení a cukrovky. Len 30 minút miernej aktivity, ako je rýchla chôdza môže znížiť riziko vás umiera predčasne. Len o tom premýšľať!

10. Energy Booster:

Ak máte pocit, vinuté jednoduchým prijatím kolo vo svojej kolónie parku, môže to byť známkou toho, že môžu chýbať na riadny výkon. Pravidelné cvičenie zlepšuje svalový tonus a silu, a tiež zvyšuje hladinu vytrvalosť. To sa deje preto, že cvičenie zvyšuje dodávku životne kyslíka do buniek pre premenu na energiu. Cvičenie tiež pomáha váš kardiovaskulárny systém pracovať efektívnejšie. Keď vaše srdce a pľúca pracujú v tandeme, budete samozrejme mať viac energie robiť prácu, myslieť a pamätať si.

11. Pomáha pri spánku:

Insomniacs, skúste viac výkonu. Pravidelná fyzická aktivita môže robiť oboma faktormi vám pomôže zaspať rýchlejšie a prehĺbenie spánku. Ale nevykonávajú v blízkosti pred spaním, pretože to vás povzbudiť, než upokojí vás.

12. Zvýšenie otáčok váš sexuálny život:

No, ak váš sexuálny život bude stále z kopca, nedostatok fyzickej aktivity, môže byť na vine. Pamätajte si, že sex potrebuje aktívnu svaly tiež. Cvičenia pravidelne zabezpečí, že vaše energetickej hladiny sú vysoké a budete cítiť lepšie o sebe. To pomáha zvýšiť intimitu. Ale to nie je všetko! Fyzická aktivita môže viesť k zvýšeniu sexuálneho vzrušenia u žien a mužov, ktorí pravidelne cvičiť majú menej erektilnej dysfunkcie než sedavé muži.

13. Cvičenie je zábava:

Cvičenie je vážne zábava. Stačí nájsť ten druh cvičenia, ktoré je najzaujímavejšie pre vás. Ak ste vonku osoba, cvičenie v parku. Ak chcete uplatniť v prostredí AC, návšteva posilňovne alebo aerobik štúdio. Vezmite tanečné triedu, ísť na túry a výlety alebo si zahrať kriket. Neseďte okolo televíziu, nájsť fyzickú aktivitu si môžete vychutnať, a to. Prejsť na niečo iné, keď sa nudiť. Cvičenie je tiež skvelý spôsob, ako spojiť sa s priateľmi a rodinou, ako môžete ísť na piknik alebo treky dohromady.

Takže každý z vás môže získať zdravotné prínosy fyzické cvičenie bez ohľadu na váš vek, kondícia, pohlavie, tvar, veľkosť a farbu.

Len za cieľ robiť 30 minút cvičenia denne. To by malo byť vaša mantra pre zaistenie zdravší život. A máme tiež Fyzikálne smery činnosti Austrálska vláda sa opakuje rovnaký (6).

Je tiež zistilo, že robiť nejaké fyzické cvičenie je lepšia, než nerobiť nič. Takže ak nie ste robiť nejakú fyzickú aktivitu práve teraz by to malo motivovať vás vstať a ísť na svižnej 30 minút chôdze okolo vášho bloku, pre začiatok. Pokiaľ si nemožno vynútiť si na to, začať s 15 minút chôdze a vytvoriť až 30 minút chôdze každý deň. Kľúčom k dobrému zdraviu je byť aktívny každý deň svojho života.

Ak máte artritídu, kardiovaskulárne choroby alebo akýkoľvek iný problém, môžete aj naďalej vykonávať, a chceme, aby bolo jasné, že to bude prospešné pre vás, ak budete pracovať ruka v ruke so svojím lekárom. Len vyhnúť sa neaktívne.

Ale čo robiť, ak ste v sedavé zamestnanie? Urobte si prestávku každých 20 minút alebo tak, že váš život závisí na tom. To bude tiež fungovať ako protijed na stres a udržať posturálne kmeňov a zranenia na uzde.

A nekončí na iba 30 minút činnosti - vybudovať viac intenzívne a dlhší tréningy. Pokúsiť sa začleniť 3 hodiny intenzívneho fyzickej aktivity každý týždeň. To môže zahŕňať jogging, ashtanga alebo powerjogy, silový tréning, pilates, alebo kombináciu oboch miernych a energické aktivity, každý týždeň. Odporúčame sval posilniť aktivity pre seniorov a dámy na minimálne 2 dni v týždni.

Teraz, keď viete, že je dôležité telesné cvičenie vo svojom každodennom živote, aby bol pravidelný zvyk. Spôsoby, ako zvýšiť aktivitu, je, aby sa malé zmeny po celý deň, ako je chôdza alebo jazda na bicykli namiesto použitia auto, vystúpi z autobusu, vlakom alebo metrom zastávka skôr a ísť zvyšok cesty domov, alebo dokonca chodiť vaše deti do školy.

Prosím ťa, povedz nám, ak ste našli tento článok užitočný a nezabudnite sa podeliť o telovýchovu výhody tu v sekcii komentáre. Ako obvykle sme počúvanie!

load...