Fitness ženy

11 druhov potravín, ktoré spôsobujú zápchu

11 druhov potravín, ktoré spôsobujú zápchu

Máte často pocit, zápchu? Znamená to, že nepríjemný pocit bolesti žalúdka držať ťa z pokoja a činnosti? Sme prepláchne toľkých potravinami každý deň, že niekedy ani nevie, ktorý z nich je dobrý a ktorý z nich je zlá.

Zaujíma vás, čo potraviny spôsobuje zápchu? Čo keby ste mohli poznať tie špecifické potraviny, ktoré spôsobujú zápchu a vyhnúť sa im? Veci by lepšie, že jo? No, tento príspevok obsahuje zoznam tých potravín, ktoré spôsobujú zápchu, a ak sa im vyhnúť, môžete mať zápchu preč! Prečítajte si o to vedieť, čo zápchy v podstate znamená, a potraviny, ktoré potrebujete, aby sa zabránilo, aby ho zbaviť!

Čo je zápcha?

Zápcha, ako všetci vieme, je jav, kedy stolice stanú nepravidelné, čo spôsobuje nepohodlie ako kŕče v bruchu, plyn, nadúvanie atď. Bolo by prekvapivé, aby vedeli, že naše stravovacie návyky sú jednou z príčin zápchy. Jedlo súčasť, ktorá je zodpovedná za spôsobujúce zápchu je nestráviteľný vlákno. Nadbytok vlákniny vedie k črevnej obštrukcie, zatiaľ čo príliš málo vlákniny spôsobuje závislosť čriev. Vstrebávanie poruchy, ako je gastroenteritída a pečene alebo rakovina pankreasu môže tiež viesť k zápche. Menej ako 5 až 6 stolice za týždeň je považovaná za chronickú zápchu, ak to trvá niekoľko mesiacov. Iným príkladom chronickej zápchy preťažuje alebo majú ťažkosti pri prechode stolice.

load...

Či už môže byť dôvod, robiť zmeny v stravovaní môže výrazne pomôcť pri zmierňovaní zápcha.

Aké potraviny spôsobiť zápchu?

Skutočnosť, že naše stravovacie návyky sú zodpovedné za spôsobenie zápchy ukazuje, že existujú niektoré potraviny, ktoré môžu zhoršiť príznaky zápchy. Niektoré z nich patrí biela ryža, syr, celé mlieko, červené mäso atď Zvyšky nestrávené sú známe ako popol. Tento popol tvorí takmer 0,2% do 1,2% z celkovej hmotnosti stolice. Vláknina je jedinou zložkou, ktorá dosiahne tračníka nestrávené. Preto, keď budete konzumovať pol kila vlákniny, dosiahne vaše črevá nestrávené. Tam sa absorbuje vodu a rozširuje takmer 5 až 10-násobok svojej pôvodnej veľkosti a hmotnosti. To uviazne vo svojich útrobách spôsobuje ťažkosti pri pohyboch.

Prinajmenšom, je potrebné byť opatrný, pokiaľ ide o konzumácii potravín, ktoré obsahujú vlákninu. Rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, keď bol spotrebovaný v správnom množstve, môže pomôcť v prevencii rôznych prvkov zápcha - bývalej zmäkčenie stolice, zatiaľ čo druhý spôsobuje pravidelné pohyby čriev. To je nadmerná spotreba tohto vlákien, ktoré môžu spôsobiť zápchu.

load...

Takže, čo by ste sa mali vyhnúť jesť, aby sa zabránilo zápche? Prečítať zistiť!

Foods by ste sa mali vyvarovať:

Nižšie je uvedený zoznam niektorých potravín, ktoré spôsobujú zápchu, ak sú konzumované nadmerne. Tí, ktorí trpia chronickou zápchou by sa mali vyhnúť konzumácii takýchto potravín s okamžitou platnosťou.

1. Mliečne výrobky:

Mliečne výrobky, ako je mlieko, jogurt, syr a zmrzlina, ak sú užívané v prebytku môže spôsobiť zápchu. Laktóza v mliečnych výrobkoch bol uznaný vinným zo spôsobenia plyn a nadúvanie. Syr často spôsobuje zápchy u dospelých. Štúdia vykonaná na iránskych detí vo veku 1 až 13 zistené, že mliečne výrobky sú príčinou ich zápchy. Takmer 80% detí, ktoré odstránené mlieka a mliečnych výrobkov z kravského zo svojho jedálnička mali viac pravidelné pohyby čriev. Avšak, toto neznamená, že mliečne výrobky nemajú žiadne zdravotné prínosy a mali by byť odstránené úplne. Aby sa zabránilo zápche, je vhodné ich konzumovať s mierou, ako súčasť vysokým obsahom vlákniny stravy.

2. Red Meat:

Nadmerná spotreba červeného mäsa môže vyvolať zápchu. To je preto, že je s vysokým obsahom tuku, a tým aj tráviaceho traktu trvá dlhšie spracovať. Okrem toho, že sa skladá z ťažkých proteínových vlákien, ktoré sú ťažko stráviteľné. Vysoký obsah železa v červené mäso môže byť tiež konstipačního. Preto je vhodné ju konzumovať v obmedzenom množstve.

3. Vajcia:

Vajcia môžu tiež spôsobiť zápchu niekedy, najmä keď je konzumovať bez zahrnutia potraviny s vysokým obsahom vlákniny v strave. Rovnako ako mäso, ktoré majú vysoký obsah tuku. Ak narazíte na zápchu docela často, je vhodné nahradiť vajcia s strukovinami, ako sú fazuľa a hrach ako zdroj bielkovín. Sú relatívne vyšší obsah vlákniny a nižšie v tuku.

4. Čokoláda:

My všetci milujú čokoládu, ale to nie je vôbec dobré diétne voľbou pre tých, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva. Presný dôvod, prečo je čokoláda spôsobuje zápcha nie je doteraz známy, ale predpokladá sa, že jeho vysoký obsah tuku spôsobuje spomalenie procesu trávenia. To spomaľuje pohyb potravín prostredníctvom čriev spomaľuje svalové kontrakcie (peristaltiku). Z tohto dôvodu, umiernenosť je zase kľúčom k minimalizácii konstipačního účinky čokolády.

5. Banány:

Banány sú všeobecne považované za užitočné pri zmiernenie zápchy. Avšak, nezrelé banány môžu spôsobiť zápchu. Dôvodom je, že zelené banány majú vysoký obsah škrobu, ktorý je ťažké pre telo stráviteľné. Pektín vlákna obsiahnutá v banány čerpá vodu z čriev smerom stolicu. To môže ďalej zhoršiť problém v prípade dehydratácie.

6. Spracovaných potravinách:

Spracované potraviny je potrebné sa vyhnúť, ak trpíte zápchou. Je to preto, že sú s nízkym obsahom vlákniny a strava s nízkym vlákno môže byť jednou z príčin zápchy. Fiber dodáva voľne ložené stolicu a priťahuje vodu, aby vaše stolica mäkšie a ľahšie sa prejsť. Takto spracované potraviny by mali byť konzumované s mierou a je potrebné zvýšiť príjem tekutín súčasne. Tým sa zvýši vaše vlákno a zabrániť zažívacie problémy, ako je plyn a nadúvanie.

7. Kofeín:

Kofeín obsiahnutý v čiernej čaju, kávy a čokolády je skvelý stimulant, ktorý podporuje pravidelné pohyby čriev. Avšak, rovnako ako banány, to môže zhoršiť zápchu, ak ste dehydrovaná. Kofeínové nápoje pôsobí ako diuretiká, keď bol spotrebovaný vo veľkých dávkach môže spôsobiť problémy. Robia vám močiť viac vody, než ste prehltnúť, čo spôsobuje miernu formu trávenia. Tekutiny vylučované cez obličky nie sú schopné navlhčiť stoličky, čo nakoniec vedie k zápche.

8. Alkohol, víno a pivo:

Pivo a víno môže spôsobiť zápchu v dôsledku dvoch zložiek - alkohol a triesloviny. Taníny sú adstringentné, ktoré zmršťovacie, keď prídu do styku s sliznicu tráviaceho traktu, a tým znižuje naše sekréty. To vedie k vysychaniu čreva, čo vedie k zápche. Alkohol, na druhej strane je diuretikum, čo zvyšuje močenie, čo vedie k dehydratácii. Ako je uvedené vyššie, sú tekutiny vylučované močom nemôžu navlhčiť stoličky, v konečnom dôsledku spôsobiť zápchu. Pohár vína alebo piva je v poriadku, ale nadmerná spotreba určite spôsobiť zápchu.

9. Zrná:

Niektoré zrná môže byť konstipačního, pretože obsahujú množstvo proteínov, ktoré môžu spôsobiť citlivosť, a lepok, je jedným z nich. Citlivosť na týchto proteínov vyvoláva imunitnú reakciu, ktorá je sprevádzaná opuch čreva, čo nakoniec vedie k zápche. Na rozdiel od týchto, lepok je rozdelený na peptidy a uvoľňuje ópia ako látok nazývaných exorfiny, ktoré sú uvoľňované v gastrointestinálnom trakte pôsobením enzýmov. To exorfiny spomaliť činnosť hrubého čreva, čo vedie k vážnym zápcha.

Každý obilie, či už v celej alebo bielej, môžu obsahovať lepok. Tiež sa pridá do spracovaných potravín, ako sú omáčky, marinády, korenie, šalátové dresingy, mrazené a konzervované potraviny apod Takže lepok netolerantný jedinci by mali byť opatrní o spotrebe obilnín, ktoré obsahujú lepok, pretože môžu tiež zhoršiť zápchu.

10. Fazuľa:

Ako je uvedené vyššie, bôby sú výborným zdrojom bielkovín a vlákniny. Avšak, všetky druhy fazule nemajú nutričnú hodnotu, ktorú potrebujeme. Ak trpíte zápchou, niektoré fazuľa, ktoré majú vysoký obsah sacharidov a nízky obsah vlákniny môže zhoršiť problém. Prebytok sacharidov bez dostatočného vlákna môžu byť škodlivé pre trávenie. Takže najlepší spôsob, ako ich konzumovať tie fazuľa, ktoré majú vysoký obsah vlákniny a nízky obsah sacharidov, ako sú fazuľa alebo cícer.

11. Biela múka produkty:

Biela múka produkty ako bieleho chleba, sušienky, zákusky, koláče, pečivo, bagety, šišky, vdolky a niektorých raňajkových cereálií môže spôsobiť zápchu. Je to spôsobené najmä tým, že majú zanedbateľné množstvo vlákniny. Tí, ktorí majú chronickou zápchou by sa mali vyhnúť biela múka výrobky.

Jedlo, ktoré jeme tvoria naše telo, a tiež vedie ku všetkému, čo ho trápi. Zápcha je veľmi dobrým príkladom pre túto skutočnosť. Ak ste sa trápi zápcha, treba postupovať opatrne vo vašej strave. Teraz, keď viete, aké potraviny spôsobiť zápchu, uistite sa, že nemáte príjem im príliš. Ak problém pretrváva, idú a poraďte sa s lekárom.

Poznáte nejaké ďalšie potraviny, ktoré spôsobujú zápchu? Vedeli ste trpia zápchou predtým? Čo vy získať úľavu? Podeľte sa o svoje tipy s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...