Fitness ženy

10 závažných vedľajších účinkov hladujúcich

10 závažných vedľajších účinkov hladujúcich

Vedeli ste, že hladné diéte ste na môže viesť k vážnym komplikáciám? Hladovanie je nebezpečné sa zaoberať a vedie ku všetkým druhom problémov, a to ako duševné a fyzické. Chcete vedieť, čo sú zač? Prečítajte si tento príspevok a zistiť, o škodlivých a potenciálne nebezpečné vedľajšie účinky hladujúcich sami.

Hladovanie je stav, ktorý je často sprevádzaná závažným nedostatkom v príjmu kalórií. Hladovanie môže spôsobiť samo (Tvrdá diétu), alebo v dôsledku prítomnosti iných podmienok, ako je anorexia alebo bulímia. Hladovanie môže tiež viesť k ťažkej podvýživy a môže dôjsť k trvalému poškodeniu vnútorných orgánov (1). Hladovanie nie je niečo príjemné, a vy by ste mali vyskúšať a zdržia hladujúci sami, a to najmä pod zámienkou po diétny režim.

Aby sme vám ďalej odrádzať, poďme sa pozrieť na niektoré z nežiaducich účinkov hladovania v detaile:

1. Podvýživa:

Toto je možno najviac poškodzujúci účinok dobrovoľného či núteného hladovania. Podvýživa je hrozný stav, a to postihuje väčšinu detí v rozvojových krajinách. Hladovanie zvyčajne znamená, že ste moc nejem vôbec. To vedie k mnohým základných živín a vitamínov sú vylúčení zo svojho jedálnička. Podvýživa môže viesť k rôzne minerálne a nedostatku živín, ako je šeroslepota (nedostatok vitamínu A), skorbut (Nedostatok vitamínu C) a dokonca aj anémia (nedostatok železa) (2).

load...

2. Dehydratácia:

Druhý Najviditeľnejšie dôsledkom hladovania; rovnako ako nedostatok potravín vyvoláva podvýživa, nedostatok vody môže vyvolať dehydratácii. Táto dehydratácia môže zase zhoršiť iné problémy a viesť k popraskané a mimoriadne suchú pokožku, spolu s ďalšími podmienkami, ako je zápcha, medzi ostatnými. Preto je dôležité mať na pamäti, piť dostatok vody, aj keď ste na hladné diéte. Hladovania a dehydratácia vyčerpáva hladiny glykogénu a narúša rovnováhu elektrolytov (3).

3. Znížená Resting rýchlosť metabolizmu:

Hladovanie môže viesť k zníženiu pokojového metabolizmu. Bazálny metabolizmus alebo BMR je definovaná ako minimálna rýchlosti výdaja energie za jednotku času, zatiaľ čo vy odpočinku. Testy zistené, že pôstu pred zvyškom môže viesť k zvýšeniu v bielej tukového tkaniva (WAT) a zníženie v toku do mozgu. Iné štúdie určiť, že hladovanie môže vyvolať pokles bazálny metabolizmus.

4. Strata mesačných menštruácie:

Hladovanie vedie k mnohým problémom. Jedným z týchto problémov je to rozčuľuje, ako sa vaše obdobie regulované. Takže pre tých z vás premýšľa o hladovanie diéty, možno budete chcieť, aby zvážila to, ako začnete. V niektorých prípadoch, ak ste príliš podváhu vaše telo môže jednoducho prestanú produkovať estrogén. Nedostatok tuku môže obmedziť vaše bunky z konverziu cholesterolu navyše estrogénu. Ako hladovania môžu viesť k poškodeniu orgánov, telesné procesy majú tendenciu spomaliť, čo zvyčajne spôsobí, že menštruácia zastaviť (4).

load...

5. Zápcha:

Hladovanie môžu vyvolať zápchu v mnohých jednotlivcov. Štúdia o mnohých anorektických jednotlivcov k záveru, že ľudia, ktorí trpia poruchou môžu trpieť ťažkou hladovanie, čo môže viesť k mnohých ochorení a vyžaduje použitie bežných preháňadiel, ktoré majú byť ošetrené úplne. Prípadová štúdia na tri ťažko anorektických žien, zistili, že tieto ženy potreba pravidelnej preháňadiel alebo klystír pomôcť spláchnuť ich hrubého čreva. Tieto ženy tiež prevádzkoval vyššie riziko trpia rektálna výhrez v dôsledku nadužívanie preháňadiel (5).

6. Strata kostnej hmoty:

Vyhladované alebo hladní jedinci môžu pokračovať schudnúť alarmujúcim tempom. Hoci zmeny vo svojej koži a svalstvo sú úplne zrejmé, ale čo o zmenách vo vašom štruktúry kostí! Viete, že hladovanie môže viesť k strate kostnej denzity? No, zvyčajne, keď budete konzumovať kalórií redukčnej diéte, vaše kosti sú prestavaný. Staršie kosť odbúrava a nové kosti forma rýchlo. Avšak, vaše hustoty kostí znižuje, čo môže viesť k nestabilite (6).

7. Únava:

Jedným z najčastejších vedľajších účinkov hladovanie je únava. Všetci ste počuli o, jesť, aby sa vaše silné stránky hore, 'to idiom nemôže vyzváňať žiadnu pravdivejšie ako jesť vyváženú stravu, pomáha dodávať energiu pre telo predovšetkým, a zároveň pomáha udržiavať choroby a infekcie na uzde. Hladovanie narušuje rovnováhu dôležitých vitamínov v tele a spomaľuje fyziologické procesy, ktoré môžu viesť k únave a pocitu slabosti. Hladovanie je často spojená s pocitom závraty (7).

8. Vysoký krvný tlak:

Podvýživa a hladovanie môže vystaviť svoje telo na mnohých podmienkach, vrátane vysokého krvného tlaku. Keď budete hladovať, základné živiny, ako sú draslík a vitamínu D nie sú spotrebované, čo vedie k ostrému zvýšeniu krvného tlaku a mnoho ďalších nedostatkov. Všetky tieto faktory zabezpečí, že hladovanie nevyhnutne zvyšuje krvný tlak. V štúdii uskutočnenej na troch skupinách detí, sa zistilo, že dve skupiny: jedna podvyživené a jeden zotavuje z podvýživy mali významne vyššie hodnoty krvného tlaku, než deti, ktoré neboli podvyživené vôbec.

9. Rovnováhy elektrolytov:

Hladovanie vedie k strate živín, čo má za následok spotrebu menej elektrolytov s každým dňom. Srdce zdravé minerály ako draslík, sodík, vápnik a horčík, ktoré podporujú správnu funkciu srdca a srdcové zdravie nie sú spotrebované, keď nemáte dostatok potravy. Hladujúce a to nielen za následok menej živín, ale tiež podporuje nerovnováhu elektrolytov. Tak nezabudnite mať minerálne doplnky, ak ste na hladné diéte.

10. Ovplyvňuje mozog:

Sa vykonalo veľa štúdií o tom, ako hladovanie môže ovplyvniť kognitívne schopnosti a aby sa cítite v depresii. Pokúsiť sa spomenúť, ako váš priateľ zaskočí na seba, keď je na hladné diéte. Keď nám chýba jedlo, často ocitáme obydlia na potraviny a ako by to bolo možné správne podávať.

Viete, že hladovanie môže viesť k mnohých ďalších fyzických symptómov, ako je dehydratácia a únava, ktoré môžu poškodiť vaše myslenie schopnosti a tiež vás agresívne a nervózny. Hladovanie môže tiež ovplyvniť, ako budete reagovať na stres a môže vyvolať pocity úzkosti, podráždenosti a dokonca viesť k chronickej alebo klinickej depresie v niektorých prípadoch.

Teraz, keď viete, ako hladovanie môže nepriaznivo ovplyvniť vaše telo, dúfame, že budete prehodnotiť o tých hladovania stravy. Sú to len narýchlo a ponúkajú málo dlhodobý prínos. Rozhodnúť pre vyvážený režim schudnúť.

Povedzte nám o svojich vlastných skúsenostiach s hladom alebo podvýživou. Už ste niekedy prešiel s hladné diéte? Ak máte, povedzte našim čitateľom o svoje skúsenosti tu. Zanechať komentár nižšie.

load...