Fitness ženy

10 úžasných zdravotných prínosov hracieho basketbalu

10 úžasných zdravotných prínosov hracieho basketbalu

Máte radi basketbal? Už ste často počuť váš otec, že ​​ste sa rast vyšší a silnejší, keď sa venovať tomuto športu? No, váš otec môže len pravdu! Ale na rozdiel od práve rastú vyšší a silnejší, tento šport tiež ponúka nepreberné množstvo ďalších zdravotných výhod!

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračujte v čítaní tohto príspevku!

Basketbal - Krátka

Basketbal je veľa-miloval šport, po celom svete. Je populárny, pretože to môže byť hraná ako súťažný šport alebo príležitostné hry na miestneho súdu. Je to tiež skvelý spôsob, ako zistiť, ako to vyžaduje použitie celého tela (1). Je to rýchla hra, ktorá vyžaduje veľa skákanie a beh, čo je skvelý spôsob, ako cvičiť. Ak chcete, šport, ktorý vám pomôže zostať fit a zdravá, basketbal je ideálnou voľbou ako to prichádza s viac ako niekoľko zdravotných výhod.

load...

Nižšie sú uvedené zdravotné výhody basketbal.

1. Podporuje kardiovaskulárne zdravie

Basketbal je skvelá pre vaše zdravie srdca! Vzhľadom k tomu, budete neustále v pohybe, vaše zvýšenie tepovej frekvencie. To tiež pomáha pri budovaní vytrvalosti, čo je dôležité, ak chcete, aby sa ubezpečil, že vaše srdce je zdravé. To pomôže znížiť riziko mŕtvice a srdcových ochorení neskôr vo svojom živote (2).

2. Spaľuje kalórie

Chcete zhodiť pár kíl navyše? Hrať basketbal! Všetky rýchle bočný pohyb, beh a skákanie, vám dáva aeróbne cvičenie, ktoré na oplátku vám pomôže spáliť veľa kalórií. Pre každú hodinu basketbal, človek, ktorý váži 165 libier, možno očakávať, že spáliť asi 600 kalórií, zatiaľ čo človek, ktorý váži 250 libier, možno očakávať, že spáliť približne 900 kalórií.

load...

3. Stavia pevnosť kostí

Fyzická náročnosť tejto úžasnej športovej pomôcť pri zlepšovaní a budovanie pevnosti kostí. Akákoľvek fyzická aktivita, ktorá zahŕňa zaťažovanie umožňuje tvorbu nového kostného tkaniva, a to zase umožňuje kosti silnejšie. Obaja svalov a kostí v tele silnejší s basketbal, pretože je fyzická aktivita, ktorá zahŕňa ťahanie a tlačenie svalov proti kosti.

4. Posilňuje imunitný systém

Keď hráte basketbal alebo akýkoľvek iný šport, pretože pomáha pri znižovaní stresu (3). Ak je stres znížil, budete mať viac energie a zamerať sa pri plnení úloh. To tiež robí viac sociálne, ktorá potom pomáha v prevencii depresie. Ak je stres zníži, váš imunitný systém dostane nový impulz rovnako.

5. Poskytuje silový tréning

Tým, že hrá basketbal, dostanete vynikajúci full-telesné cvičenie. To pomáha pri rozvoji svalovej hmoty. To môže pomôcť rozvíjať svoje dolnej časti chrbta, krku, deltového svalu, pasce a svaly. To tiež robí vaše nohy silnejšie a pohyby, ako je streľba a loptou prispieť k posilneniu svoje zbrane, ručné svaly a zápästia flexors.

6. Zvyšuje duševný vývoj

Basketbal môže byť rýchla hra, ktorá vyžaduje veľa fyzických schopností, ale aj myseľ hra, ktorá vyžaduje, aby ste myslieť na vaše prsty (4). To si vyžaduje, aby ste mali veľa pozornosti, takže môžete presne a rýchlo spracovávať akciu na ihrisku a robiť rozhodnutia, ktoré sú efektívne s loptou. Tiež to vyžaduje, aby ste trénovať sami, takže môžete sledovať svojich súperov a spoluhráčov neustále a urobiť rýchle rozhodnutia na základe svojich činov.

7. Vyvinie lepšej koordinácie a motoriky

Basketbal vyžaduje dokonalú koordináciu rúk a očí, ako aj koordináciu celého tela (5). Keď budete hrať tento šport, to vám dáva výcvik pomôcť rozvíjať tieto zručnosti. Driblovanie vám školenia pre koordináciu ruka-oko a zároveň odráža od dna zábery, ktoré sú zmeškané vám dáva výcvik k rozvoju koordinácie celého tela.

8. Vyvíja sebadisciplína a koncentrácie

Rovnako ako u iných športov, existujú pravidlá, ktoré treba dodržať, ak budete hrať basketbal. Keď si zlomíte týchto pravidiel, môže to viesť k sankciám pre vás aj vášho tímu. To vám pomôže rozvíjať sebadisciplína, ktoré sú dôležité, pretože vám odporúča, aby sa zvýšila ich konkurencieschopnosť a spravodlivý zároveň. To tiež udržuje vaše myseľ zameraná a v strehu.

9. Zlepšuje povedomie o vesmíre a telo

Basketbal je hra, ktorá vyžaduje priestorové vnímanie. Musíte vedieť, kde sú umiestnené, aby to perfektné záber, alebo efektívne hrať obranu. Keď máte povedomie o priestore a tela, budete presne vedieť, kde musíte byť, keď váš spoluhráč alebo protihráč robí výstrel alebo prihráva. Keď sa zlepší vaše priestorové povedomie, ale tiež pomáha udržať vás v rovnováhe.

10. Posilňuje dôveru

Jeden z najlepších výhod hrania basketbalu je to, že skutočne zvyšuje niečí dôvery (6). Byť dobrým hráčom a je členom veľkého tímu môže robiť zázraky pre zvýšenie sebavedomia a pomôže vám získať väčšiu dôveru. Ak je vaša dôvera zvýšila, vaša viera vo svoje schopnosti sa tiež zvýšil. Byť istí, umožňuje čeliť životu s vylepšeným dispozíciou a má pozitívny vplyv na každom aspekte svojho života.

Rychlonohý akcie zapojené do basketbalu to jeden z najviac vzrušujúcich hier hrať a pozerať sa vo svete robí. Skutočnosť, že poskytuje početné výhody je vynikajúci bonus. Niet teda divu, že prezident Spojených štátov urobila z neho súčasť svojho pravidelného cvičenia režimu, aby sa fyzicky aj psychicky fit. Je to skvelá hra pre deti i dospelých. Ak hľadáte hrať šport, ktorý vám dáva viac výhod, a to ako fyzicky, tak psychicky, to je práve pre vás.

Tipy

  • Vždy zahriať a pretiahnuť svoje kĺby a svaly, než narazí na súd. Nech je to miesto, aby pretiahnuť a ochladiť po hre rovnako.
  • Basketbal je fyzicky náročná hra. Je dôležité mať dostatok tekutín po ruke, takže môžete rehydratovať svoje telo v pravidelných intervaloch.
  • Vzhľadom k fyzickému zaťaženie, je dôležité, aby ste si flexibilné a silné.

S mnohými výhod basketbal, je to ideálny dôvod, aby ste zdvihnúť loptu a začať strieľať nejaké obruče. Možno ju hrať sami alebo s priateľmi - bez ohľadu na to, čo si vyberiete, môžete získať skvelé cvičenie. Tým, že tento šport súčasťou vášho fitness rutiny, môžete zaistiť, že budete zostať fyzicky aj psychicky fit a aktívny po mnoho rokov.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...