Fitness ženy

10 typov aeróbnych a anaeróbnych cvičení

10 typov aeróbnych a anaeróbnych cvičení

Hľadáte pre cvičenie, ktoré môžete vyplniť svoju človeka od mäkká tukové tkanivo na fab? Čumíš tónovanie vaše svaly a dostať, že šesť balenia ab? Väčšina z nás chce mať fit telo, ale nie sú vedomí toho druhu cvičenia, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť.

Ak ste skúmanie, the 'cvičenia, ktoré môžu vyhovovať vašim potrebám fitness, potom ste na správnom mieste! Tento post sa zaoberá najlepších aeróbne a anaeróbne cvičenie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele, fitness! Tak prečo meškanie? Ísť dopredu a dať čítanie!

Aký je rozdiel medzi aeróbne a anaeróbne cvičenie?

Aeróbne cvičenie:

Tieto cvičenia pomáhajú spaľovať tuk s pomocou kyslíka a sacharidov poskytovať vaše telo stály prísun energie. Tieto cvičenia sú nízke intenzity a dlhšie trvanie cvičenia. Váš fitness tréner môže odporučiť túto formu cvičenia, ak chcete schudnúť.

load...

Anaeróbne cvičenie:

Tieto cvičenia previesť sacharidy v tele na energiu pomôcť svaly produkujú silu. Jedná sa o vysokej intenzite a nízke trvania cvičenia. Počas týchto cvičení, laktát build-up vo svaloch spôsobuje únavu. Váš fitness tréner bude odporučiť, ak hľadáte pre budovanie svalovej sily.

Populárna aeróbne a anaeróbne cvičenie:

Tu je zoznam populárnych aeróbne a anaeróbne cvičenie.

1. Intervalový tréning:

Školitelia a fitness odborníci radia pridať intervalový tréning na svoje pravidelné kardio cvičenia urýchliť vaše chudnutie. Napádať telo, aby vyšiel zo svojho pohodlia zóny a tvrdšie pracovať. Musíte sa tlačiť tempo tréningu za minútu alebo dve a potom sa vrátiť k svojmu pravidelnému tempe po dobu desiatich minút, v závislosti na váš čas obnovy. Opakovať cyklus v celom svojom tréningu rutiny.

load...

2. Chôdza:

Chôdza je najjednoduchšia forma aeróbneho cvičenia. Môžete meniť svoju rýchlosť chôdze v závislosti na výdrž a fyzickej kondícii. Vzhľadom k tomu, že nevyžaduje žiadnu zvláštnu pomôcku alebo vybavenie, môžete jednoducho umiestniť na svoje poltopánky a začať svoju cestu do fitness. Chôdza doma, vonku alebo na bežiacom páse, poskytne vám rovnakú výhodu. Avšak, prechádzky vonku v skorých ranných hodinách, je lepšie, ako môžete vdychovať čerstvý vzduch. To je najlepšou voľbou pre tých, ktorí len ťažko vykonávať namáhavé cvičenie kvôli problémy s kĺbmi, ale napriek tomu chcú zostať fit.

3. Beh šprinty:

Šprintovať je forma anaeróbne cvičenie, ktoré je dobré pre srdce a celkové zdravie. Ak chcete získať maximálny úžitok, je potrebné meniť svoju rýchlosť behu po každých päť až desať minút. S bežnou praxou, môžete zvýšiť dĺžku a tempo behu. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, mali by ste bežať po dobu najmenej 15 až 30 minút.

4. Výpady:

Výpady poskytnúť cvičenie pre spodnej časti tela svaly. Rovnako ako drepy, výpady tiež prispieť k zlepšeniu rovnováhu. Ak chcete vykonať výpady udržať vážnu chrbticu a veľký krok vpred. Teraz ohnite predné koleno v uhle 90 stupňov. Vyvažovanie svoju váhu na chrbte prsty, pomaly znižovať zadné koleno, ale uistite sa, že sa nedotýka podlahy.

5. Plávanie šprinty:

Je to forma anaeróbne cvičenie a je podobný tečúcou šprinty. Po prvé, začať plávať v normálnej rýchlosti. Potom pomaly zvyšovať tempo plávanie a udržiavať ju po dobu jednej minúty. Vrátiť k svojmu normálnemu tempu a cyklus sa opakuje. Pokračovať plávanie takhle pol hodiny minimálne.

6. Heavy Vzpieranie:

Tie by mali obsahovať aspoň niekoľko anaeróbne cvičenie vo svojom každodennom živote. Ťažkých vzpieranie je jedným z takýchto cvičení. Avšak, mali by ste ho vykonať iba pod dohľadom certifikovaného trénera.

7. Veslovanie:

Ľahnúť a dať si nohy vpred v strmeňoch. Vytiahnite vaše ramená dozadu a stimulovať veslovanie pohybu. Je to dobrý tréning pre oblasti brucha, nôh a paží svaly. Rozdeľte relácie do teplého a cvičenie intenzívne, ako veľmi sú vaše svaly môžu vydržať. Udržujte striedavý cyklus.

8. Jumping Rope:

Skákanie cez švihadlo nie je nič viac detská hra. Úpravné Association Medzinárodný športový chvália svojimi aeróbne a anaeróbne kvalít. Môžete zvýšiť alebo znížiť rýchlosť a dĺžku skákanie získať výhodu anaeróbne dýchanie. Avšak, skákanie cez švihadlo vykonáva pri normálnej rýchlosti je aeróbne cvičenie.

9. Isometrics:

To zahŕňa iba určité skupiny svalov. Takéto cvičenie neumožňujú preťahovanie či predlžovanie svalov sú vo väčšine prípadov sval nepohybuje vôbec. Fyzioterapeuti odporúčame izometrické cvičenia pre pacientov, ktorí udržujú svalové zranenie. Jedná sa o typ fyzikálnej terapie zahŕňajúce statické cvičenia. Pri tejto forme cvičení, jedinec musí zostať v stacionárnej polohe bez pohybu akúkoľvek časť tela. Najlepším príkladom izometrické cvičenia je zostať v jednej polohe drží závažia alebo tlačenie do steny.

10. Jazda na bicykli:

Keď cvičíte aeróbne ako v prípade cykloturistiky, vaše telo využíva tuku a glykogénu pre palivo. Môžete nosiť na tomto type mierneho námahy po dlhú dobu. Môžete ľahko premeniť toto cvičenie do niekoľkých zasadnutiach anaeróbne cvičenie zosilnením rýchlosti medzi nimi.

Takže teraz, keď viete, rôzne druhy aeróbne a anaeróbne cvičenie, ísť ďalej a vybrať cvičenia, ktoré vyhovuje vašim potrebám fitness. Neodkladajte cestu z tuku, aby sa zmestili už!

Jedná sa predovšetkým o aeróbne vs anaeróbne cvičenie. Ak zistíte, tento článok informatívne a zaujímavé, že zanechajte nám komentár nižšie. Ak ste milovník fitness, prosím podeľte sa o svoje fitness režim s ostatnými tu!

load...